BOX OFFICE

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26883
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: BOX OFFICE

#1531 Post autor: Mystery » ndz cze 21, 2026 20:56 pm

Co prawda nie można tego równać bo były dwa dodatkowe dni ale Zwierzogród 2 zarobił chyba 550 milionów USD? Ciekawe, czy Toy Story 5 dobije do takiego rekordu
Z2 zarobiła w 5 dni 560 mln. Pierwsza środa i drugi czwartek, to nie czwarty poniedziałek i piąty wtorek, wtedy wpływy nie są już tak duże i nikt nie liczy takich długich weekendów, także Zwierzogród miał 5 dniowe otwarcie, a TS5 3 dniowe, mimo, iż w wielu krajach startował już w środę.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 3802
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: BOX OFFICE

#1532 Post autor: swordfish » wt cze 23, 2026 09:42 am

W Polsce Backrooms pokonał TS5.
W weekend otwarcia:
Backrooms 206 299 widzów
Toy Story 5 - 178 405 widzów

Sam wybrałem się na TS5 w niedzielne popołudnie. Na sali 10 osób. Może dlatego, że seans był z napisami i z głosami Joan Cusack oraz Toma Hanksa.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26883
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: BOX OFFICE

#1533 Post autor: Mystery » sob cze 27, 2026 10:09 am

W obozie Supergirl przyznano, że jak film zarobi 300 mln to będą zadowoleni, choć ja tu widzę potknięcie na miarę "The Marvels" i bardziej kwotę rzędu 200 mln, bo najczarniejszy scenariusz 100 mln Madame Web raczej nie będzie wchodził w rachubę, choć film otrzymał B- na CinemaScore, co jest jedną z najniższych ocen w historii DC i komiksu, nawet BvS i Flash mieli samo B, a niżej są tylko Superman 4 (C) i foliowy Joker (D).
Na pewno ważne tu będzie jak najwyższe otwarcie, bo od środy będziemy już śledzić pojedynek TS5 i Minionków, a Supergirl usunie się na dalszy plan.

ODPOWIEDZ