Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1801 Post autor: Mystery » wt mar 21, 2023 09:16 am

Mysz szybko podchwyciła Danielsów. Świeżo upieczeni zdobywcy Oscarów wyreżyserują co najmniej jeden epizod "Star Wars: Skeleton Crew" od Jona Wattsa.

Debatowaliśmy tu o Lindelofie, a tym czasem donosi się, że i ten opuszcza Gwiezdne Wojny.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1802 Post autor: lis23 » wt mar 21, 2023 10:31 am

Ponoć na 100% nowy film wyjdzie w grudniu 2025 roku a jego akcja będzie osadzona po wydarzeniach z Epizodu 9 ale o czym będzie sam film i kto go wyreżyseruje to nie wiadomo w świetle ostatnich doniesień.
Ja to bym chciał serial aktorski o Luke'u z okresu sprzed "Przebudzenia Mocy", oczywiście, z innym aktorem a nie z cyfrową wersją Hamilla ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Star Wars

#1803 Post autor: qnebra » wt mar 21, 2023 23:13 pm

https://deadline.com/2023/03/damon-lind ... 235306120/

Scenarzyści właśnie opuścili projekt. Wychodzi ze słów Lindeloffa z wywiadu dla Slash Film, że doszło do przepotężnego konfliktu między nim a Lucasfilm, do tego stopnia że aż sobie przemyślał, czy to w ogóle warto robić. I zdecydował, że nie warto.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1804 Post autor: lis23 » pt mar 24, 2023 11:57 am

Ghostek pisze:
pt mar 24, 2023 11:07 am
lis23 pisze:
pt mar 24, 2023 10:59 am
To jeszcze raz: trylogia prequeli to scenariuszowe, fabularne i aktorskie dno a Hyden Christensen i Natalie Portman to porażka i nieporozumienie - oczywiście, w mojej opinii i nie dziwię się, że Christensen nie zrobił żadnej kariery aktorskiej.
Aktorskie dno? Można się zgodzić, że Lucas fatalnie prowadzi swoich aktorów.
Co do scenariusza, to rozumiem że chodzi o dialogi? Też można się zgodzić, że najlepsze nie są.

Ale fabuła?
Nawet najbardziej infantylne pomysły Lucasa są lepsze niż cały zestaw fanserwisów stosowanych przez Disneya. Lucas miał to, czego Disney mieć nigdy nie będzie pod przywództwem K. Kennedy. WIZJONERSTWA.

Filmy Lucasa były fabularnie bardziej rozbudowane i odważne niż to, co później robił Disney podpinając się pod cyca pomysłów jakie właśnie Lucas wprowadził w swoim uniwersum.

A tak w ogóle, to temat na inny temat. Zaczyna się jeden wielki offtop.
Tylko co Disney miał zrobić skoro fani Gwiezdnych Wojen nie chcę niczego nowego?
Popatrz sobie na to, co odniosło największy sukces?

- "Przebudzenie Mocy" - estetyka oryginalnej trylogii, zebranie do kupy wszystkiego, co lubią starzy fani
- "Łotr Jeden" - estetyka oryginalnej trylogii
- "Mandalorianin" - estetyka oryginalnej trylogii

Gdy tylko próbowano zrobić coś innego, bardziej odważnego to była porażka: "Ostatni Jedi" - film miał swoje wady i głupotki ale jednak miał tek kilka zwrotów akcji i rozwiązań innych niż do tej pory.
Od dawna twierdzę, że fani Gwiezdnych Wojen a w szczególności tej ortodoksyjny i konserwatywny krąg nie chce żadnych zmian, żadnych nowości, byleby tylko dostali to, co im się podobało w oryginalnej trylogii.
Ja byłem już trochę za stary na zachwyty nad oryginalną trylogia, byłem bardzo nahypowany na prequele, kupowałem wszystkie książki, komiksy, albumy, itp. To było coś nowego, byli w końcu Jedi, była Republika u szczytu potęgi ale fabularnie było tak sobie a już aktorsko to w ogóle - ja po prostu nie lubię Anakina Skywalkera oraz odgrywającego Go Hydena Christensena, od osiemnastu lat nie mogę wybaczyć Lucasowi tego, że Jego bohater w pięć minut przeszedł od Rycerza Jedi do Lorda Sith, który morduje Padawanów. Na jego tle, Kylo Ren jest o wiele ciekawszą postacią bo już na początku widać u niego zachwianie emocjonalne i brak psychicznej równowagi, przez co jest dla mnie bardziej wiarygodny, niż Anakin czy Vader. Jak pisałem, na prequelach zdecydowanie wygrywa Palpatine, który jednak na koniec musiał wejść w buty tej przerysowanej postaci Imperatora i nagle, z przebiegłego polityka, który był o kilka kroków przed innymi, stał się karykaturą samego siebie. Może wypadłoby to lepiej, gdyby "Atak Klonów" nie był tak słabym filmem i to pod niemal każdym względem, ja akurat należę do tych osób, które lubią "Mroczne Widmo" ale tylko ta część budzi u mnie tak pozytywne emocje po tych ponad dwudziestu latach od premiery.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Star Wars

#1805 Post autor: Ghostek » pt mar 24, 2023 12:11 pm

Problem w tym, że SW zawsze stały odważnymi pomysłami. Jakkolwiek złe one by się nie wydawały z perspektywy czasu, to jednak coś się tam działo. Nowe światy, pojazdy, postaci. I tak naprawdę nikt tam nie wiązał nadziei na wielki zarobek związany ze sprzedażą filmów i seriali. Prawdziwa kasa kręciła się na sprzedaży licencji, marketingu i dobudowywania do tego świata historii pobocznych.
Disney ssie cyca Starej Trylogii i celuje w zarobek na materiale filmowym właśnie przez pryzmat sentymentu fanów. Takie działanie jest skuteczne na krótką metę, bo już teraz widać, że wszystkie takie projekty albo upadają w trakcie powstawania albo są krytykowane. I tak naprawdę ze wszystkich projektów Disenya związanych ze SW najbardziej oryginalnym i wyłamującym się dotychczasowemu podejściu jest Andor.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1806 Post autor: lis23 » pt mar 24, 2023 12:31 pm

No nie wiem, dzisiaj pod jednym z newsów o Star Wars czytałem, że fani chcieliby teraz zobaczyć aktorską wersję "Wojen Klonów", czyli nadal babrać się w przeszłości, zamiast iść naprzód. Skoro już zakończyli Sagę Skywalkerów - dobrze czy nie, powinni iść naprzód, w nową epokę, nowych bohaterów, akcje po Epizodzie IX.

Ja do Disneya mam dwie pretensje:

- Żadnej wspólnej sceny z udziałem Luke'a, Hana i Lei
- Ubicie całej trójki bohaterów
- Powtórzenie rozwiązań z poprzednich filmów: znowu nie ma Jedi, nie ma Republiki, Ben musi zginąć po przejściu na Jasną Stronę, podobnie jak Anakin.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Star Wars

#1807 Post autor: MichalP » pt mar 24, 2023 21:05 pm

lis23 pisze:
pt mar 24, 2023 12:31 pm
No nie wiem, dzisiaj pod jednym z newsów o Star Wars czytałem, że fani chcieliby teraz zobaczyć aktorską wersję "Wojen Klonów", czyli nadal babrać się w przeszłości, zamiast iść naprzód. Skoro już zakończyli Sagę Skywalkerów - dobrze czy nie, powinni iść naprzód, w nową epokę, nowych bohaterów, akcje po Epizodzie IX.

Ja do Disneya mam dwie pretensje:

- Żadnej wspólnej sceny z udziałem Luke'a, Hana i Lei
- Ubicie całej trójki bohaterów
- Powtórzenie rozwiązań z poprzednich filmów: znowu nie ma Jedi, nie ma Republiki, Ben musi zginąć po przejściu na Jasną Stronę, podobnie jak Anakin.
Amen. Nic dodac, nic ujac :D .

A jezeli chodzi o aktorska Wojne Klonow - to sie nie dziwie. Bo mimo, ze jest to serial pod dzieci robiony to jest tam wszystko czego nie ma w Prequelach i tym bardziej w Ataku Klonow. Wiec az sie prosi, zeby z tego zrobic pelno rasowy film aktorski.
Rogue One Disneyowi wyszedl i w sumie stanowi fajne polaczenie pomiedzy prequelami i stara trylogia. Osobiscie mimo wszystko uwazam, ze na taki film jest za pozno bo temat zostal juz maksymalnie zajechany wlasnie we wszystkich serialach animowanych, wiec trudno byloby zrobic cos oryginalnego.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1808 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 31, 2023 23:55 pm

Ghostek pisze:
pt mar 24, 2023 12:11 pm
Disney ssie cyca Starej Trylogii i celuje w zarobek na materiale filmowym właśnie przez pryzmat sentymentu fanów. Takie działanie jest skuteczne na krótką metę, bo już teraz widać, że wszystkie takie projekty albo upadają w trakcie powstawania albo są krytykowane. I tak naprawdę ze wszystkich projektów Disenya związanych ze SW najbardziej oryginalnym i wyłamującym się dotychczasowemu podejściu jest Andor.
To jest takie działanie na krótką metę, że już teraz chwytają się i starają się podlizywać fanom Prequeli. Tyle że wypada to bardzo nienaturalnie, szczególnie że na początku Disney zachowywał się jakby Prequele w ogóle nie istniały i całe The Force Awakens i wczesną faza była promomowana wręcz jak bycie Anty-Lucas.

Ale mówiliśmy o tym milion razy tu na forum.
Anyway, a jak tam Trylogia Riana Johnsona? :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1809 Post autor: lis23 » pt kwie 07, 2023 13:08 pm

Podczas panelu na Star Wars Celebration, który odbył się w Londynie, showrunnerka Leslye Headland zdradziła nowe informacje. Padło porównanie, że The Acolyte to... połączenie Krainy lodu z Kill Billem. Nie rozwinięto za bardzo, na czym to ma polegać. Doprecyzowano, że historie rozgrywa się pod koniec okresu Wielkiej Republiki.

Ujawniono, że Joonas Suotamo (Chewie w sequelach) wcieli się w mistrza Jedi z rasy Wookiee. Po raz pierwszy w aktorskich Star Wars zobaczymy Jedi tej rasy. Dafne Keen potwierdziła, że jej bohaterka używa miecza świetlnego i sama przygotowując się do serialu musiała dużo trenować. Natomiast Lee Jung-Jae ogłosił, że gra mistrza Jedi, więc nie jest Sithem, jak wielu spekulowało.

Zebranym pokazano trailer. Według opisów pokazał on ogrom akcji ze sztukami walki i mieczami świetlnymi. W nim też potwierdzono, że Carrie Anne Moss gra Jed i w trailerze walczyła z mieczem świetlnym w dłoni. Jest też nowe logo:
Spoiler:
https://naekranie.pl/aktualnosci/the-ac ... 1680864718

W końcu coś dla mnie, obok Ashocki :P
Drugi sezon "Andora" późnym latem 2024.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1810 Post autor: lis23 » pt kwie 07, 2023 13:57 pm

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Star Wars

#1811 Post autor: Adam » pt kwie 07, 2023 13:58 pm

Rey wraca, także Marek Łach, czekamy!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1812 Post autor: lis23 » pt kwie 07, 2023 14:11 pm

No, w końcu będzie coś na co czekałem, czyli odbudowa Zakonu Jedi :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Star Wars

#1813 Post autor: qnebra » pt kwie 07, 2023 14:28 pm

Adam pisze:
pt kwie 07, 2023 13:58 pm
Rey wraca, także Marek Łach, czekamy!
Niech ten film ma najgorszego RCP wyrobnika jaki tylko żyje, żeby nawet z "Rey theme" nic nie zostało.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1814 Post autor: lis23 » pt kwie 07, 2023 14:30 pm

Dlaczego?
W filmach był Williams, Giacchino i Powell, więc przynajmniej dwaj ostatni mogą być brani pod uwagę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1815 Post autor: Wojteł » pt kwie 07, 2023 14:45 pm

Adam pisze:
pt kwie 07, 2023 13:58 pm
Rey wraca, także Marek Łach, czekamy!
Spoko, i tak to skasują za dwa lata.

Zwiastun serialu o Ahsoce wygląda dużo ciekawiej niż zakładam, i wygląda na to, że Mikkelsen powraca w roli Thrawna.

Tak poza tym to


youtu.be/Ut5sk0RUlS4
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ