Współczesna animacja klasyczna - 2D

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Z oscarową nominacją

Re: Współczesna animacja klasyczna - 2D

#61 Post autor: qnebra » pt cze 26, 2020 01:39 am

Pisałem to w komentarzach na "Naekranie", lecz według mnie powody odejścia Glena z Disney były inne niż przejście na nową technologię, bo w końcu CGI to zaledwie narzędzie do tworzenia, tak samo jak papier, ołówek i skaner były narzędziami w tworzeniu animacji 2D.

Do tego pracował jako "Animation Supervisor / Character Designer" przy Tangled, które ewidentnie było animacją 3D, więc ewidentnie technologię zna i potrafi korzystać.

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#62 Post autor: lis23 » pt cze 26, 2020 11:55 am

qnebra pisze:
pt cze 26, 2020 01:39 am
Pisałem to w komentarzach na "Naekranie", lecz według mnie powody odejścia Glena z Disney były inne niż przejście na nową technologię, bo w końcu CGI to zaledwie narzędzie do tworzenia, tak samo jak papier, ołówek i skaner były narzędziami w tworzeniu animacji 2D.

Do tego pracował jako "Animation Supervisor / Character Designer" przy Tangled, które ewidentnie było animacją 3D, więc ewidentnie technologię zna i potrafi korzystać.
Pracował też przy filmie "Bolt" i chyba przy "Meet The Robinsons" ale tego drugiego nie jestem pewien.
On March 23, 2012, having worked approximately 37 years at Disney, Glen Keane left Walt Disney Animation Studios. Keane said in a letter sent to his co-workers, “I owe so much to those great animators who mentored me – Eric Larson, Frank Thomas and Ollie Johnston – as well as to the many other wonderful people at Disney whom I have been fortunate to work with in the past nearly 38 years. I am convinced that animation really is the ultimate form of our time with endless new territories to explore. I can’t resist its siren call to step out and discover them.”
Nie ma tu za bardzo, dlaczego odszedł ale odszedł też Andreas Deja, a On był już bardzo przywiazany do ręcznej animacji. Keane prawie zawsze tworzył ludzkie postaci ( wyjatkiem jest niedźwiedź z 'The Fox and the Hound" i Bestia z "Beauty nad the Beast" ) a Deja ma na koncie Skazę i pracował nad druga częścia "Bambiego".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#63 Post autor: lis23 » sob cze 27, 2020 15:01 pm

W kwestii animacji:
Nie żyje Kelly Asbury, amerykański reżyser filmów animowanych. Zmarł w piątek w swoim domu w Encino po długiej walce z rakiem. Miał 60 lat.

Kelly Asbury rozpoczął karierę animatora i grafika w latach 80. ubiegłego wieku w Walt Disney Animation Studios. Przez lata miał swój udział w powstawaniu między innymi takich kultowych produkcji jak „Mała Syrenka” (1989), „Piękna i bestia” (1991), „Shrek” (2001), „Ralph Demolka” (2012), „Kraina lodu” (2013) i „Sherlock Gnom” (2019).

Jego pełnometrażowym debiutem była kultowa animacja „Mustang z Dzikiej Doliny” z 2002 roku. W kolejnych latach pracował jako reżyser między innymi przy animacjach „Shrek 2”, „Gnomeo i Julia” i „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Jego ostatnim animowanym projektem „Paskudy. UglyDolls” z 2019 roku.
http://filmozercy.com/wpis/nie-zyje-kel ... ji-shrek-2

A ja, zakupiłem poprzez Empik.com film 'Oliver and Company" w oryginalnej wersji językowej. Okazuje się, że Empik ma w swojej ofercie kilka Disneyowskich klasyków nie wydanych w Polsce w wersji z UK, ale nie wszystkie.

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#64 Post autor: lis23 » śr lip 01, 2020 13:33 pm

Od kilku dni ogladam nowa wersję "Kapitana Tsubasy", warto się zainteresować oryginałem z lat 80 - tych?
Z tego co widziałem, nowa wersja ma lepsza kreskę ale na razie sa tylko 52 odcinki i nie wiem, czy będzie więcej, tylko "Naruto" miał chyba od groma filerów ;)

ODPOWIEDZ