Trevor Jones - The Mighty

W tym dziale piszemy o naszych soundtrackowych odkryciach, o partyturach twórców mało znanych, lub zapomnianych, kompozytorach z których dziełami warto się zapoznać.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Trevor Jones - The Mighty

#1 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 15, 2008 00:55 am

Trevor Jones zapewne nie jest wielkim odkryciem, gdyż chociaż ostatnio o nim cicho, to jednak w świecie muzyki filmowej jest znaną postacią.
Nie wiem na ile znana jest jego muzyka do filmu "Mighty". Polskie tłumacznie "Potężny i szlachetny. Bardzo smutny i ładny film zarazem, raczej przydadzą się chusteczki podczas jego oglądania :wink:
Tak samo jak i film i muzyka prezentuje się bardzo ładnie. Najlepiej prezentują się utwory, które klimatem pasują istnie do czasów średniowiecza i turniejów rycerskich.
Trudno mi słowami opisać tę muzykę, najlepiej samemu przesłuchać, a jest czego. Oprócz czystej muzyki otrzymujemy także bardzo dobry piosenkę w wykonaniu Stinga. Polecam :!: :D

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#2 Post autor: Koper » pn lis 17, 2008 22:46 pm

Muzyka znana i film też. :) Faktycznie bardzo fajna praca Jonesa. Osobiście bardzo lubię ten temat z takim, powiedzmy, folkowym zacięciem, choć w dość nowoczesnym, rytmicznym wydaniu. Ale w każdym razie i film, i muzyka naprawdę udane.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#3 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 19, 2008 18:11 pm

Siłą tej muzyki są według mnie właśnie te utwory, klimatem brzmiącym do muzyki średniowiecznej, jeśli tak to mogę napisać :) Piosenka w wykonaniu Stinga też mi się bardzo podoba :) Chociaż do wad tego soundtracku muszę uznać środek płyty, gdzie niestety nie znalazłem już tak dobrych utworów jak chociażby na początku, czy końcu płyty.
Mimo wszystko, rzeczywiscie masz rację, bardzo udana praca Jonesa :D

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

ODPOWIEDZ