How To Train Your Dragon - John Powell

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#496 Post autor: Pawel P. » czw lut 07, 2019 14:15 pm

lis23 pisze:
czw lut 07, 2019 13:02 pm
Też się zastanawiam, dlaczego Powellowi tylko Smok tak dobrze wychodzi? "Rio" jest bardzo ilustracyjny a "Fernando", choć ok to nie ten poziom, co Smoki.
Aż tak surowy względem jego muzyki bym nie był. Solo, co prawda z pomocą pewnego mało znanego kompozytora Johna W., także wyszedł mu moim zdaniem pięknie, podobnie jak niefilmowa płyta z A Prussian Requiem. A i wcześniej kilkoma tytułami zrobił bardzo dobrą robotę. Faktem jest, że Smoki mają w sobie coś wyjątkowego.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#497 Post autor: lis23 » czw lut 07, 2019 15:33 pm

Ja bym jeszcze dodał świetny "X-Men The Last Stand", którego ciężko dostać. Faktem jest jednak to, że Powell często robił muzykę z kimś do spółki, a to "Droga do El Dorado", "Shrek" czy "Kung Fu Panda".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#498 Post autor: DanielosVK » pt lut 08, 2019 16:07 pm

Radek pisze:
ndz lut 03, 2019 16:19 pm
Zabrakło mi też tematu Alphy, chyba, że gdzieś mi umknął.
Jeśli mówisz o temacie głównym z dwójki, to polecam przesłuchać "With Love Comes a Great Waterfall", "Armada Battle" i "As Long as He's Safe". Pojawia się min. cztery razy. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#499 Post autor: Radek » pt lut 08, 2019 17:29 pm

DanielosVK pisze:
pt lut 08, 2019 16:07 pm
Radek pisze:
ndz lut 03, 2019 16:19 pm
Zabrakło mi też tematu Alphy, chyba, że gdzieś mi umknął.
Jeśli mówisz o temacie głównym z dwójki, to polecam przesłuchać "With Love Comes a Great Waterfall", "Armada Battle" i "As Long as He's Safe". Pojawia się min. cztery razy. :P
Chodzi mi o ten z 2:54.

youtu.be/e2_JIWk9a1o

A ten główny z dwójki, to chyba leci od 1:42.

Awatar użytkownika
Se_Bek
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 01, 2013 16:58 pm

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#500 Post autor: Se_Bek » pt lut 08, 2019 17:36 pm

DanielosVK pisze:
pt lut 08, 2019 16:07 pm
Radek pisze:
ndz lut 03, 2019 16:19 pm
Zabrakło mi też tematu Alphy, chyba, że gdzieś mi umknął.
Jeśli mówisz o temacie głównym z dwójki, to polecam przesłuchać "With Love Comes a Great Waterfall", "Armada Battle" i "As Long as He's Safe". Pojawia się min. cztery razy. :P
Myślę, że ten temat o którym wspominasz należy bardziej przypisać postaci Valki :wink: Temat Alphy faktycznie raczej nie występuje w tej części.

Co do tematów stworzonych przez Powella dla całej serii to jest to coś co chyba najbardziej kochamy w filmówce. Na pewno ja :mrgreen:
Podobnie jak w LOTR i tutaj aż ma się ochotę na dogłębniejszą analizę muzyki z obrazem i to jak używany jest wachlarz tematyczny. Piękna sprawa!

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#501 Post autor: DanielosVK » pt lut 08, 2019 18:04 pm

Nawiązałem do nomenklatury Stroińskiej po prostu. ;) Temat wspomniany przez Radka faktycznie tutaj nie występuje. Natomiast temat główny z dwójki przypisałbym raczej rodzinie jako takiej, aniżeli Valce. Valka ma swój własny temat (m.in. "Valka's Dragon Sanctuary").
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#502 Post autor: Radek » pt lut 08, 2019 18:33 pm

Se_Bek pisze: Co do tematów stworzonych przez Powella dla całej serii to jest to coś co chyba najbardziej kochamy w filmówce. Na pewno ja :mrgreen:
Podobnie jak w LOTR i tutaj aż ma się ochotę na dogłębniejszą analizę muzyki z obrazem i to jak używany jest wachlarz tematyczny. Piękna sprawa!
Też uwielbiam takie rzeczy. Ostatnio porobiłem takie analizy dla Fantastycznych Zwierząt :D.
DanielosVK pisze: Temat wspomniany przez Radka faktycznie tutaj nie występuje.
A szkoda, bo przecież Szczerbatek został alphą na końcu dwójki, więc jego użycie byłoby jak najbardziej na miejscu. A temat jest mocarny :)
DanielosVK pisze:
pt lut 08, 2019 18:04 pm
Natomiast temat główny z dwójki przypisałbym raczej rodzinie jako takiej, aniżeli Valce. Valka ma swój własny temat (m.in. "Valka's Dragon Sanctuary").
Dokładnie, ten temat pojawia się też w wielu scenach bez jej udziału.

Tak w ogóle, to wiecie może czy Szczerbatek ma swój temat?

Awatar użytkownika
Se_Bek
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 01, 2013 16:58 pm

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#503 Post autor: Se_Bek » pt lut 08, 2019 18:50 pm

Tak w ogóle, to wiecie może czy Szczerbatek ma swój temat?
Stawiałbym na ten z "This Is Berk" z samego początku utworu co jest też w "Wounded". Często występuje w połączeniu z głównym z jedynki (Czkawki) tak jak w "Test Drive"

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#504 Post autor: Mystery » pt lut 08, 2019 20:25 pm

Co tu dużo pisać, nic tylko dzielić zachwyt z innymi :) Godne zwieńczenie wspaniałej trylogii.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#505 Post autor: Radek » sob lut 09, 2019 20:47 pm

Se_Bek pisze:
pt lut 08, 2019 18:50 pm
Tak w ogóle, to wiecie może czy Szczerbatek ma swój temat?
Stawiałbym na ten z "This Is Berk" z samego początku utworu co jest też w "Wounded". Często występuje w połączeniu z głównym z jedynki (Czkawki) tak jak w "Test Drive"
Chyba wiem, o który chodzi :wink:.

Sam film jest bardzo dobry. Tak jak dwójka, baaardzo wzruszający. Chyba nie można było wymyślić lepszego zakończenia dla tej serii. Powell oczywiście wymiata. Choć Armada Battle trochę ginie podczas tej całej akcji. Na płycie jak i w filmie score działa na podobnym poziomie. Całościowo ode mnie będzie chyba 4. Chyba, że emocje wezmą górę i podciągnę do 4.5 :P

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#506 Post autor: lis23 » ndz lut 10, 2019 12:34 pm

Nie widziałem filmu (premiera w piątek) ale znam zakończenie i nie jestem nim tak zachwycony.
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#507 Post autor: hp_gof » ndz lut 10, 2019 13:42 pm

Lisu, obejrzyj najpierw film, a potem komentuj, bo to nie jest do końca tak jak piszesz ;)

Jeśli chodzi o moje wrażenia - no cóż, łzy poleciały, pewnie nie mnie jedynemu ;) Szczerbatek w zalotach jest jeszcze słodszy niż dotychczas :mrgreen: Zresztą całe sekwencje Furies in Love i Hidden World są muzycznie genialne! Naprawdę, Powell operuje w większości na nowych melodiach, ale te kilka momentów "robi" film :) Sam film pod względem historii dupy nie urywa (może to już zmęczenie materiału?), ale generalnie trzyma poziom. Dla Powella smocza trylogia to jest jego życiowe opus magnum :) Płyta - must have do kolekcji!

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#508 Post autor: Adam » ndz lut 10, 2019 17:44 pm

Cała długa scena z odkryciem Ukrytego Świata, mimo że przywołująca konstrukcyjnie i wizualnie analogiczną scenę z Avatara, to według mnie muzycznie najlepsza scena w filmie. Tam wszystko zagrało. Mocny kandydat to tracku roku w połączeniu z obrazem.

Pytanie do Koanashiego - czy fragment w Furies In Love między 2:04 a 2:22, a potem szczególnie między 2:40 a 2:47, nie kojarzy się z jakimś tematem Hisaishiego? Bo mi od początku się wydaje, że to zżynka z jakiegoś Joe, i nie wiem czemu akurat że z nim sobie to ubzdurałem :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#509 Post autor: Kaonashi » pn lut 11, 2019 01:18 am

No przyznam się szczerze, że nie kojarzy mi się to z żadnym konkretnym Joe.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: How To Train Your Dragon - John Powell

#510 Post autor: muaddib_dw » pn lut 11, 2019 08:49 am

Adam pisze:
Pytanie do Koanashiego - czy fragment w Furies In Love między 2:04 a 2:22, a potem szczególnie między 2:40 a 2:47, nie kojarzy się z jakimś tematem Hisaishiego? Bo mi od początku się wydaje, że to zżynka z jakiegoś Joe, i nie wiem czemu akurat że z nim sobie to ubzdurałem :P
Adam proszę bardzo https://www.youtube.com/watch?v=SJtiBw8xbI8

ODPOWIEDZ