Hans Zimmer - Inception (2010)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

JAKĄ OCENĘ DAJESZ HANSOWI ZA TEN SCORE?

1/5
1
3%
2/5
3
8%
3/5
10
28%
4/5
16
44%
5/5 (litości ;-)
6
17%
 
Liczba głosów: 36

Wiadomość
Autor
Turek

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1351 Post autor: Turek » sob lut 04, 2012 21:03 pm

Paweł Stroiński pisze:Znajdź mi więc dowód, że czytał akurat ten komiks. I powiedz dokładnie: kiedy go czytał, w jakiej sytuacji i najlepiej daj na to zdjęcia Nolana czytającego ten tekst.

Udowodnić tę kopię musisz ty.
Bez jaj, to tak wygląda:

Hans zerżnie Mozarta a ja mam szukać zdjęć Hansa przepisującego nuty, albo umieszczającego płytę z Mozartem w odtwarzaczu ? :roll:

hp_gof

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1352 Post autor: hp_gof » sob lut 04, 2012 21:06 pm

Na tym właśnie polega prawo :mrgreen:

Turek

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1353 Post autor: Turek » sob lut 04, 2012 21:08 pm

W sprawach prawnych to Marasa trza pytać :D

A Markowi jeśli tu zagląda się pochwalę że ja też miałem "podstawy prawa" i zdałem na 4 :D
Ostatnio zmieniony sob lut 04, 2012 21:09 pm przez Turek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1354 Post autor: Wawrzyniec » sob lut 04, 2012 21:08 pm

Turek pisze:A kto wie czy jako mały szczyl nie czytał tego Nolan i nie zapamiętał? :)

Uznał że jest w tym potencjał i zrobił z tego coś więcej.
Co w tym złego?
Sam sobie zaprzeczasz. :P Na początku użyłeś tego przykładu jako szpilę w moim kierunku, a teraz się z tego rakiem wycofujesz. :P

Zresztą teraz ja podążając tą logiką rozumowania to mogę temu autorowi komiksu zarzucić, że skopiował pomysły od Dicka. I w sumie ja sam bardziej uważam, że w pewnej części jak już to Nolana mogła zainspirować literatura Dicka, który często w swoich książkach i opowiadaniach porusza takie kwestie jak: "czy to co nas otacza jest prawdziwe?", "czy nie żyjemy w ciągłym śnie?" itd. W sumie w "Ubiku" jest nawet motyw kreowania świata, tylko nie w stanie snu tylko półśmierci. I używając chłopskiej logiki mógłbym sam stwierdzić, że Nolan "ukradł pomysł". Ale dajmy spokój.
To w sumie tak samo jak jest z "Gwiezdnymi wojnami", którym się zarzuca milion trzysta plagiatów, czy najgłupszych porównań, łącznie z takimi bzdurami jakoby Obi-Wan miał być inspirowany Gandalfem, a miecze świetlne są wzięte od świecących mieczy z "Władcy Pierścieni". :roll:

A po za tym powątpiewam trochę czy akurat Nolan czytał ten komiks, gdyż nie wiem czy był on wydany w Wielkiej Brytanii? Plus wiadomo, że komiks jest zdecydowanie bardziej popularny w USA niż w UK. I sam nie wiem czy Nolan wiele komiksów czytał, ale jakoś nigdy o tym nie wspominał. Co bardziej to on w książkach siedział, zresztą to studiował.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1355 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 04, 2012 21:15 pm

Turek pisze: Kurcze jakoś Camerona tak nie tłumaczycie
Cameron to już z Terminatora się tłumaczył, w istocie zapłacił parę dolców ugody sądowej któremuś scenarzyście kilku odcinków ówczesnego Twilight Zone, szczęśliwie mitu Pocahontas ACTA nie obejmuje :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1356 Post autor: Templar » sob lut 04, 2012 21:18 pm

Wawrzyniec pisze:A po za tym powątpiewam trochę czy akurat Nolan czytał ten komiks, gdyż nie wiem czy był on wydany w Wielkiej Brytanii? Plus wiadomo, że komiks jest zdecydowanie bardziej popularny w USA niż w UK. I sam nie wiem czy Nolan wiele komiksów czytał, ale jakoś nigdy o tym nie wspominał. Co bardziej to on w książkach siedział, zresztą to studiował.
"Życie i czasy Sknerusa McKwacza" to najpopularniejsza seria komiksów o świecie Kaczora Donalda, to wszędzie było wydane, ja też mam w kolekcji polskie wydanie :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1357 Post autor: Wawrzyniec » sob lut 04, 2012 21:23 pm

Templar pisze:"Życie i czasy Sknerusa McKwacza" to najpopularniejsza seria komiksów o świecie Kaczora Donalda, to wszędzie było wydane, ja też mam w kolekcji polskie wydanie :P
Aha. Ale czytając to, a następnie oglądając "Inception" jakoś tego podobieństwa nie zauważyłeś? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1358 Post autor: Wawrzyniec » sob lut 04, 2012 21:30 pm

Turek pisze:W sprawach prawnych to Marasa trza pytać :D

A Markowi jeśli tu zagląda się pochwalę że ja też miałem "podstawy prawa" i zdałem na 4 :D
Gratuluję. :) Ale z drugiej strony wybacz mi najmocniej, moją złośliwość, ale niby zdałeś "podstawy prawa", a z drugiej strony podważasz podstawowe prawo jakim jest domniemanie niewinności.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Turek

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1359 Post autor: Turek » sob lut 04, 2012 21:32 pm

Zdałem bo mieliśmy pytania od dziennych :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1360 Post autor: Wawrzyniec » sob lut 04, 2012 21:35 pm

Widzisz, a ja zdałem Historię Prawa Europejskiego, Prawo Rzymskie i Kryminologię. I jak tutaj wspominałem do tej pory wiem jak należy się zachowywać podczas palenia, czy posiadania trawki. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1361 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 04, 2012 21:40 pm

To u was nie rządzi prawo saskie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1362 Post autor: Wawrzyniec » sob lut 04, 2012 21:43 pm

Nie rozumiem. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1363 Post autor: Paweł Stroiński » sob lut 04, 2012 21:46 pm

Turek pisze:
Paweł Stroiński pisze:Znajdź mi więc dowód, że czytał akurat ten komiks. I powiedz dokładnie: kiedy go czytał, w jakiej sytuacji i najlepiej daj na to zdjęcia Nolana czytającego ten tekst.

Udowodnić tę kopię musisz ty.
Bez jaj, to tak wygląda:

Hans zerżnie Mozarta a ja mam szukać zdjęć Hansa przepisującego nuty, albo umieszczającego płytę z Mozartem w odtwarzaczu ? :roll:
Tylko że o inspiracji Mozartem Hans mówi otwarcie.

hp_gof

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1364 Post autor: hp_gof » sob lut 04, 2012 21:49 pm

Ja dopiero na 6-tym roku będę miał przedmiot "Medycyna a prawo" - całe 15 godzin 8) Chyba się posram.
Jedyne co na razie wiem, to żeby na wszystko uważać i o wszystkim pamiętać, bo za nami chodzi prokurator, a pacjenci są coraz bardziej roszczeniowi :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - Inception (2010)

#1365 Post autor: kiedyśgrześ » sob lut 04, 2012 21:50 pm

Wawrzyniec pisze:Nie rozumiem. :?

Rozumiem, że klikasz z okolic Berlina, nie znam tamtejszej struktury prawnej, nie wiem, czy bliższa jest polskiej, czy anglosaskiej :?:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwierciadło_saskie :?: :?: :?:
Obrazek

ODPOWIEDZ