Wyczekiwane score'y

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33876
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#3976 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 05, 2022 12:33 pm

O chciałem to wrzucić. Cóż na razie nie ma jeszcze oficjalnego info, o wydaniu soundtracku, ale chyba temat Raminowi można byłoby zrobić.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyczekiwane score'y

#3977 Post autor: lis23 » śr sty 05, 2022 12:38 pm

Mystery pisze:
śr sty 05, 2022 12:32 pm
A dlaczego nie, twórcy gier zawsze czerpali inspiracje ze świata filmu.
Brzmi to trochę tak jakby tylko Bond posiadał sceny akcji a przecież takie "Uncharted" to współczesny Indiana Jones czy Tomb Raider, więc tam doszukiwałbym się inspiracji a nie w Bondzie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33876
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#3978 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 05, 2022 12:41 pm

Jedno jest pewne Scorsese by czegoś takiego nie nakręcił. :P :wink:

A akurat ja jestem w mniejszości, gdyż mnie akurat najnowszy Tomb Raider z Alicią Vikander się podobał.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyczekiwane score'y

#3979 Post autor: lis23 » śr sty 05, 2022 12:48 pm

Też mi się ten Tomb Raider podobał, w przeciwieństwie do filmów z Angeliną, które były tylko reklamówką samochodów, telefonów i innych drogich gadgetów.
Szkoda, że ostatecznie 'Uncharted" nie wyreżyserował Travis Knight, zastanawiam się też, dlaczego nie sięgnięto po Stephena Sommersa? Pewnie chodzi o porażki "G.I Joe; Czas Kobry' i "Max Steel".
Ostatnio zmieniony śr sty 05, 2022 13:08 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Wyczekiwane score'y

#3980 Post autor: Mystery » śr sty 05, 2022 13:04 pm

Z wątkiem Uncharted do tematu Djawadiego :P


Top 10 scorów filmowych na jakie najbardziej czekam w tym roku w porządku chronologicznym, choć w dzisiejszych czasach te daty można przyjąć za umowne :wink:

Death on the Nile - Patrick Doyle - 11.02
The Batman - Michael Giacchino - 04.03
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore - James Newton Howard - 15.04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Danny Elfman - 06.05
Top Gun: Maverick - Hans Zimmer i Bóg wie kto jeszcze - 27.05
Jurassic World: Dominion - Michael Giacchino - 10.06
Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino 08.07
Black Panther: Wakanda Forever - Ludwig Göransson 11.11
Avatar 2 - Simon Franglen 16.12
Babylon - Justin Hurwitz - 25.12

Ciekawym jeszcze kto skomponuje do The Fabelmans (Williams?), Lightyear (Newman?), Disney Strange World (JNH?), Black Adam, bo to chyba największe filmy 2022, gdzie nie mamy jeszcze potwierdzonych kompozytorów.

Oczywiście sporo też dobrego szykuje się w świecie gier (Dying Light 2, God of War Ragnarök), czy też telewizji (Lord of the Rings, Willow, czy nieobsadzone seriale ze świata Marvela i Star Wars na D+), także myślę, że ten rok zapowiada się całkiem dobrze, no ale pożyjemy, usłyszymy :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyczekiwane score'y

#3981 Post autor: lis23 » śr sty 05, 2022 13:11 pm

U mnie pokrywa się osiem filmów z oczekiwaniami ;) A z 2021 chyba 10 tki nie zbiorę ...
Ciekawe, ile z tego wyjdzie na CD? ;)
The Fabelmans to ten biograficzny film Spielberga?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33876
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#3982 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 05, 2022 13:19 pm

Nie uwłaczając, ale nie wiem, czy nie byłoby dobrze się poddać hibernacji, gdyż tak sobie się ten rok filmowo i muzycznie zapowiada. I czy nie lepiej obudzić się w 2023 kiedy będzie Hans z drugą Diuną, a Ludwig z Oppenheimerem Nolana.

Znaczy tak:
Mystery pisze:
śr sty 05, 2022 13:04 pm
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore - James Newton Howard - 15.04
Avatar 2 - Simon Franglen 16.12
Babylon - Justin Hurwitz - 25.12
Tych jestem bardzo ciekaw, chociaż jak sobie poradzi Franglen z Avatarem i czy nie będzie odgrzewany kotlet, tu są moje obawy. Howard Hurwitz jak najbardziej czekam!

Top Gun 2 to z tego co ja słyszę to przy tym scorze chyba każdy pracuje poza przypisanymi do niego Hansem i Faltermayerem. :P

A poza tym to jakoś nie widzę, aby coś Steven Price miał komponować. Ale też np. też coś ciszej się wokół Junkiego zrobiło.

@Mystery na "Flashpoint" Wallfischa czekasz, czy raczej się boisz?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyczekiwane score'y

#3983 Post autor: lis23 » śr sty 05, 2022 13:27 pm

Ja jestem zadowolony, będzie dużo Giacchino, będzie Howard, Doyle i Hurwitz a może i Williams?
Mnie mierzi co innego, pewnie 80% nowości będzie tylko cyfrowo ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Wyczekiwane score'y

#3984 Post autor: Mystery » śr sty 05, 2022 14:17 pm

@Mystery na "Flashpoint" Wallfischa czekasz, czy raczej się boisz?
Na żaden projekt chłopaków od Hansa w tym roku nie czekam, wole się pozytywnie zaskoczyć jak któryś wypali :wink: Shazam poza tytułowym otwierającym trackiem to straszny średniaczek, także na Flasha się zbytnio nie nastrajam, podobnie jak na sam film -jakoś ciężko mi się patrzy na Ezrę w tej roli. Uncharted Djawadiego również, ani ziębi, ani grzeje. Podobnie Sonic the Hedgehog 2 Junkiego, pierwsza część była nawet sympatyczna, ale żeby od razu czekać na sequel? Nie wypatruje również "Mission: Impossible 7", poprzednia część była słabawa, a inny Balfe czyli Ambulance to pewnie będzie sieczka. Niby jest jeszcze Aquaman and the Lost Kingdom, gdzie pierwsza część była udana, ale jakoś nie wierzę w jego grudniową premierę i walkę z Avatarem 2. W sumie jedyny projekt RCP, którego nawet byłbym ciekaw to DC League of Super-Pets od Jablo, tu może być nawet niezła przygoda, w Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles od Jackmana w sumie też, ale na Top 10 to za mało :wink:
A poza tym to jakoś nie widzę, aby coś Steven Price miał komponować. Ale też np. też coś ciszej się wokół Junkiego zrobiło.
Price ma komedie sci-fi Distant, a Junkie poza Sonic robi niby 355, który ma premierę w ten weekend :)

A co do Avatara 2, to tegoroczny Curse of Turandot, tchną we mnie nieco więcej optymizmu :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyczekiwane score'y

#3985 Post autor: lis23 » śr sty 05, 2022 14:20 pm

Na "Flasha" czekam głównie z powodu powrotu Michaela Keatona do roli Bantama: już się mówi, że ma być teraz głównym Batmanem w DCEU i ma się pojawić w "Batgirl". Gdyby muzykę pisał Elfman to by było fajnie ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Wyczekiwane score'y

#3986 Post autor: Mystery » śr sty 05, 2022 14:27 pm

Jakby Elfman robił Flasha i to z Batmanem na pokładzie, to wtedy bym na pewno czekał :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wyczekiwane score'y

#3987 Post autor: lis23 » śr sty 05, 2022 22:18 pm

Tak się zastanawiam:

Death on the Nile - Patrick Doyle - 11.02 - Powinno być CD, z Expresu było

The Batman - Michael Giacchino - 04.03 - Tutaj też, Batmany zawsze wydawali

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore - James Newton Howard - 15.04 - Z poprzednich części było, więc i tu powinno być

Doctor Strange in the Multiverse of Madness - Danny Elfman - 06.05 - Tutaj raczej nie, choc może mnie zaskoczą

Jurassic World: Dominion - Michael Giacchino - 10.06 - Będzie ale, niestety nie w Pl

Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino 08.07 - Poprzedni Thor chyba miał CD, więc może?

Black Panther: Wakanda Forever - Ludwig Göransson 11.11 - Chyba nie ma szans

Babylon - Justin Hurwitz - 25.12 - Hurwitza wydawali, więc powinno być
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33876
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#3988 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 06, 2022 11:55 am

Zaraz, zaraz a Nicholas Britell nie robi nic ciekawego w tym roku? Na jego prace zawsze warto czekać.

A co w ogóle robi Disney i Pixar? OK jest "To Nie Expanda" Ludwiga, ale nic więcej nie kojarzę.
W ogóle Ludwig to Hit&Miss, a więc ta cała WAKANDA FOREVER może się albo udać, albo będzie takim zawodem jak Creed 2.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Wyczekiwane score'y

#3989 Post autor: Mystery » czw sty 06, 2022 12:39 pm

Zaraz, zaraz a Nicholas Britell nie robi nic ciekawego w tym roku? Na jego prace zawsze warto czekać.

A co w ogóle robi Disney i Pixar? OK jest "To Nie Expanda" Ludwiga, ale nic więcej nie kojarzę.
W ogóle Ludwig to Hit&Miss, a więc ta cała WAKANDA FOREVER może się albo udać, albo będzie takim zawodem jak Creed 2.
Jeszcze wyjdzie, że Panterę 2 będzie robił ten Joseph Shirley :wink: Pixar poza Pandą ma jeszcze Lightyear czyli film o oryginalnym Buzzie Astralu, ale kompozytora jeszcze nie zdradzono, może R. albo T. Newman, albo nowe nazwisko, co ostatnio w Pixarze jest modne. A Disney szykuje animację Strange World od reżysera Raya i ostatni smok i Big Hero 6, więc może znów JNH albo powrót do Jackmana który robił mu również Puchatka. Niedawno pokazano pierwszy kadr i widać, że będzie inspirująco.
Spoiler:
A Britell będzie miał jedną fajną rzecz w tym roku na którą czekam, serial HBO o Lakersach "Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty", który po zapowiedzi zapowiada się bajecznie.

youtu.be/TYOlUZrHRT8

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33876
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#3990 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 06, 2022 14:23 pm

Oby były jakieś miłe niespodzianki, gdyż na razie to tak sobie mi się ten rok zapowiada.

A z Hansa rzeczy to jest chyba jeszcze ten soundtrack do tego dramatu bokserskiego "The Survivor Barry'ego Levinsona. Chociaż nie wiem, czy to bardziej na 2021 rok się liczy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ