James Horner - Avatar

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
bladerunner

#451 Post autor: bladerunner » pn sty 04, 2010 23:27 pm

score obowiązkowy, aczkolwiek ja zaczekam.

Gratulacje dla Wawrzyńca :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33923
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#452 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 05, 2010 00:03 am

bladerunner20 pisze:Gratulacje dla Wawrzyńca :)
A dziękuję bardzo :) Miło coś takiego od kogoś usłyszeć, chociaż pewnie też pojawią się głosy, że zły wybór, lepsze są soundtracki dostępne, ale po prostu tak mnie ten film oczarował, a i spora w tym zasługa muzyki, więc po prostu nie mogłem się powstrzymać. Zresztą ja już z natury tak mam, że jak już coś lubię to już tak na 101% :wink: Dlatego też jak jakiś film mi się szalenie podoba to nie ma bata, abym nie zakupił soundtracka, a potem pewnie DVD. Zresztą mam to szczęście, że filmy, które uwielbiam posiadają świetną, a czasami wręcz wybitnie wybitną muzykę :P Tak więc teraz cieszę się "Avatarem", gdyż naprawdę wielką przyjemność sprawia mi słuchanie tej muzyki :D Coś jednak, za coś, dlatego też na najbliższy czas raczej będę zmuszony ograniczyć moje soundtrackowe wydatki. Zresztą nie tylko soundtrackowe wydatki, ale spokojnie głodny jeszcze nie chodzę, a jak co to będę karmił moją dusze wspaniałą muzyką :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#453 Post autor: Koper » wt sty 05, 2010 00:25 am

A nie za drogi ten score na razie? Za jakiś czas pewnie stanieje i na allegro będzie można dorwać za jakieś 2/3 obecnej ceny pewnie. Ale rozumiem potrzebę kupienia. :) Ja na całe szczęście nie musiałem bulić. ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58248
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#454 Post autor: Adam » wt sty 05, 2010 08:06 am

Avatar to taki typ masówki, że poczeka się 3 miesiące i na allegro nastki będą wrzucać "nietrafione prezenty" i "gadżet mi mama kupiła po premierze" i dostaniesz takie płytki nówki po 20-30 zł. A dawać teraz za to 55-65 zł to śmiech na sali. Pozatym ta płyta będzie wieki robiona, nie mówiąc już o tym, że Cameron lubi wydawać wersje deluxe/rozszerzone scorów ze swoich filmów - patrz Pirania, Terminator 1, Aliens, Titanic.. I jesli wydadzą jakieś "Back To Avatar" to wówczas obecny płytowy avatar będzie warty 5 centów na krzyż.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33923
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#455 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 05, 2010 11:19 am

Teraz to ja naprawdę mam wątpliwości, czy dobrze zrobiłem, że kupiłem tę płytę :? :( Znaczy nie twierdzę, że jest zła. Zaraz po jej rozpakowaniu przesłuchałem ją z parę razy nie wspominając o kawałku "War". Tylko piosenki nie słuchałem. Muzyka mi się bardzo podoba, więc niby jestem zadowolony z zakupu, ale teraz czuję, że popełniłem jednak błąd z tym zakupem :( Znowu zadziałałem zbyt emocjonalnie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58248
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#456 Post autor: Adam » wt sty 05, 2010 11:21 am

Chodzi tylko o to że takich płyt nie kupuje się na 2 dzień po premierze, bo za nasze ceny 60 zł byś dorwał nawet jakiś limit, albo coś "tylko" z USA. A taka masówka i tak prędzej czy pózniej będzie zalegać. Kwestia tylko tego czy ktoś potrafi "wytrzymać" z zakupem :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33923
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#457 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 05, 2010 14:11 pm

Adam Krysiński pisze: Kwestia tylko tego czy ktoś potrafi "wytrzymać" z zakupem :)
Jak widać ja nie potrafię :) Zresztą jak już pisałem nie jest to pierwszy raz i zwykle jak mnie jakiś film oczaruje to gnam do sklepu i kupuję soundtrack. Do sklepu z płytami ma się rozumieć :wink: A, że wychodzę na tym jak Zabłocki na mydle, to już inna kwestia. Nie mam głowy do takich rzeczy, nic dziwnego, że zawsze przegrywam w "Monopoly" :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#458 Post autor: muaddib_dw » wt sty 05, 2010 18:04 pm

Wawrzyniec - przynajmniej korzystasz z przyjemności słuchania muzy z oryginalnej płyty wcześniej - nie żałuj i upajaj się nią. Na przestrzeni 0,5 roku czy nawet roku po premierze jaka to wyjdzie kwota 5-10zł / mies., więcej tracisz pewnie na piwo czy czekoladę. Co ci daje więcej szczęścia te parę złotych czy muza którą słuchasz? Kup sobie butelczynę dobrego burbona do tego, zmotaj drina (1 bo więcej to już pijaństwo :-) ), siądź wieczorem wygodnie w fotelu zakręć płytę i uciekaj w świat, magiczny świat muzy filmowej a wszelkie dylematy rozpłyną się niczym poranna mgła nad dżunglą Pandory.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#459 Post autor: Marek Łach » wt sty 05, 2010 18:21 pm

muaddib_dw pisze:Wawrzyniec - przynajmniej korzystasz z przyjemności słuchania muzy z oryginalnej płyty wcześniej - nie żałuj i upajaj się nią. Na przestrzeni 0,5 roku czy nawet roku po premierze jaka to wyjdzie kwota 5-10zł / mies., więcej tracisz pewnie na piwo czy czekoladę. Co ci daje więcej szczęścia te parę złotych czy muza którą słuchasz? Kup sobie butelczynę dobrego burbona do tego, zmotaj drina (1 bo więcej to już pijaństwo :-) ), siądź wieczorem wygodnie w fotelu zakręć płytę i uciekaj w świat, magiczny świat muzy filmowej a wszelkie dylematy rozpłyną się niczym poranna mgła nad dżunglą Pandory.
I to jest bardzo mądry komentarz:)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26144
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#460 Post autor: Koper » wt sty 05, 2010 20:06 pm

Słusznie. :) Co to za fan, co pół roku czeka, żeby płytę mieć w kolekcji. To Tylko taki bez serca, co czysto rozumowo podchodzi, jak Adam. ;):D;)

A propos, Adam ;)
Adam Krysiński pisze:Pozatym ta płyta będzie wieki robiona, nie mówiąc już o tym, że Cameron lubi wydawać wersje deluxe/rozszerzone scorów ze swoich filmów - patrz Pirania, Terminator 1, Aliens, Titanic..
Co u diabła Cameron ma do "Piranii"? Nie dość, że zaangażowany był jedynie w sequel to i tamten film to bardziej obraz Ovidio Assonitisa, jak jego.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58248
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#461 Post autor: Adam » wt sty 05, 2010 20:09 pm

zjadło mi "2".. Pirania 2 :P Delux wyszedł w 2003 r. a ten drugi rezyser co piszesz i tak był uncredited na dvd :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33923
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#462 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 06, 2010 00:20 am

Dziękuję bardzo :D Od razu zrobiło mi się lepiej :D :wink:
Wawrzyniec - przynajmniej korzystasz z przyjemności słuchania muzy z oryginalnej płyty wcześniej - nie żałuj i upajaj się nią. Na przestrzeni 0,5 roku czy nawet roku po premierze jaka to wyjdzie kwota 5-10zł / mies., więcej tracisz pewnie na piwo czy czekoladę. Co ci daje więcej szczęścia te parę złotych czy muza którą słuchasz? Kup sobie butelczynę dobrego burbona do tego, zmotaj drina (1 bo więcej to już pijaństwo Smile ), siądź wieczorem wygodnie w fotelu zakręć płytę i uciekaj w świat, magiczny świat muzy filmowej a wszelkie dylematy rozpłyną się niczym poranna mgła nad dżunglą Pandory.
Marek ma rację, rzeczywiście bardzo mądry i do tego budujący komentarz z Twojej strony:) Nie pierwszy zresztą i mam nadzieję, że też nie ostatni :wink:
Postaram się postąpić wedle Twoich zaleceń, no może z drobną różnicą, że zamiast tego drinka zaparzę sobie dobrą herbatę
:wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58248
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#463 Post autor: Adam » śr sty 06, 2010 08:17 am

Wawrzyniec pisze:zamiast tego drinka zaparzę sobie dobrą herbatę
:wink:
Jak to leci..?. "Starszych nie ma w domu, to może napijemy się Earl Greya?" :lol: :lol:;-);-)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#464 Post autor: Marek Łach » śr sty 06, 2010 08:59 am

Adam Krysiński pisze: Jak to leci..?. "Starszych nie ma w domu, to może napijemy się Earl Greya?" :lol: :lol:;-);-)
:))

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33923
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#465 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 07, 2010 13:58 pm

Adam Krysiński pisze:Jak to leci..?. "Starszych nie ma w domu, to może napijemy się Earl Greya?" :lol: :lol:;-);-)
Ale z herbat to ja za takim Earl Greyem z torebki średnio przepadam. :wink: A w ogóle to postąpił wedle zaleceń muaddib_dw, z tym tylko drobnym wyjątkiem, że zamiast wina czy też innego alkoholu zaparzyłem sobie herbatę Bora-Bora i słuchając muzyki Hornera delektowałem się jej pięknem, czując jednocześnie, że przenoszę się na Pandorę :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ