The horror... the horror...

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#46 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 14, 2009 21:41 pm

Koper pisze:
Bucholc Krok pisze:Wstyd to jest wtedy, gdy się nie zna muzyki Clannadu do Robin Hooda. :)
O, bez wątpienia. :D
O jednak z wątpieniem :wink: A zresztą co ma "Robin Hood" do horrorów?
A po za tym to jak na razie widzę, że Bucholc nic horrorwatego nie zaproponował. Czyżby nic nie znał? :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#47 Post autor: Koper » pn wrz 14, 2009 22:16 pm

Wawrzyniec pisze:O jednak z wątpieniem :wink: A zresztą co ma "Robin Hood" do horrorów?
O, akurat w "Robin of Sherwood" pojawiały się także elementy nadprzyrodzone. :) A poza tym po prostu wstyd tego nie znać. :D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#48 Post autor: Bucholc Krok » wt wrz 15, 2009 10:29 am

Wawrzyniec pisze:A po za tym to jak na razie widzę, że Bucholc nic horrorwatego nie zaproponował. Czyżby nic nie znał? :wink:
Miałem coś napisać już przy okazji ankiety na stronie, ale przecież nie będę sobie psuł zagadek. :) Chociaż właściwie mogę cos polecić. Proponuję Transformersów Jablonsky'ego. :P

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23259
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#49 Post autor: Mystery » wt wrz 15, 2009 10:34 am

Wawrzyniec pisze: "Candymana" oczywiście nie znam, ale ma się rozumieć wypada poznać, gdyż jak nie to wiadomo wstyd :wink:
Właśnie sobie odświeżyłem Candymana, doprawdy piękna muzyka. Warto poznać.
http://vbox7.com/play:a4067bff

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#50 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 15, 2009 13:08 pm

Mystery Man pisze:Właśnie sobie odświeżyłem Candymana, doprawdy piękna muzyka. Warto poznać.
Rzeczywiście ładna muzyka. Chociaż gdyby ktoś mi ją puścił to bym raczej nie zgadł, że jest ona do horroru.

A Bucholc jak już chcesz coś Jablonsky'ego polecać jeżeli chodzi o gatunek horror to masz do wyboru "Teksańską Masakrę Piłą Mechaniczną" jak i też "Piątek Trzynastego". Przy czym czym są to naprawdę słabe i niezbyt się wyróżniające score'y.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#51 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 16, 2009 18:30 pm

Mimo, że pierwsze wrażenia po przesłuchaniu na youtube'ie różnych kawałków Goblina nie były zbyt pozytywne to postanowiłem jednak lepiej poznać dokonania tych panów. I tak też przesłuchałem soundtrack do "Suspirii". I po za pierwszym utworem, czyli pewnie głównym tematem, dla mnie muzyka nie do słuchania. Może w tamtych czasach brzmiało to nowocześnie, ale jak na mój gust to muzyka ta średnio przetrzymała próbę czasu. Moim zdaniem to już underscore Carpentera lepiej przetrwał tę próbę. Cóż najwidoczniej ja i Goblin dobrymi znajomymi nie zostaniemy :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#52 Post autor: Koper » śr wrz 16, 2009 22:47 pm

A bo to film trza obejrzeć, a nie tam score przsłuchać po łepkach. :P Przecież większość muzyki horrorowej się nie nadaje do słuchania. A z Goblinów to najlepiej pokusić się o jakąś kompilację tematów.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#53 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 17, 2009 11:58 am

Koper pisze:Przecież większość muzyki horrorowej się nie nadaje do słuchania.
Coś w tym tym jest, ale nie do końca. Co do "Goblina" pełna zgoda. John Carpenter pomijając główne tematy, też raczej nie do słuchania.
Ale np. już "Omen" Goldsmitha to według mnie cały soundtrack prezentuje wysoki poziom. "Dracula" i "The Ninth Gate" Kilara - genialne soundtracki. A "House on Haunted Hill" i "House of Frankenstein" Davisa - też się od początku do końca bardzo dobrze słucha. Więc może rzeczywiście do większości horrorów muzyki nie da się słuchać, ale oczywiście są bardzo dobre wyjątki. W sumie to można dojść do wniosku, że wcale nie tak łatwo skomponować muzykę do horroru. Chyba?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#54 Post autor: Koper » czw wrz 17, 2009 18:13 pm

Oczywiście, że są wyjątki, Toż napisałem "większość", a nie "wszystkie". :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#55 Post autor: Koper » sob wrz 19, 2009 13:52 pm

A w ogóle, to czy padło tu gdzieś:

Tangerine Dream - The Keep

?

Niestety na oficjalnych (limitowanych i trudnych do zdobycia) wydaniach nie ma najlepszych kawałków z filmu. Te można wyłowić dopiero na bootlegach czy innych albumach Tangerine Dream.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#56 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 21, 2009 18:51 pm

A Tangerine Dream to nie jest stylowo dość do Goblina zbliżone? Gdyż jak tak to ja raczej nie jestem skory do poznawania. Chociaż są i też soundtracki i w ogóle albumy z elektroniczną muzyką, które mi się podobają, więc kto wie?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#57 Post autor: VPFreeMan » pn wrz 21, 2009 23:13 pm

Tangerine Dream jest swietne :D Nie tylko ich ściezki ale i inne pozycje w ich dyskografii :D The Keep miażdży tak samo jak "near Dark" i moja ulubiona czyli "Firestarter"!!!! Naprawdę polecam :!: Zdecydowanie lepsze niz Goblin wg mnie :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#58 Post autor: Koper » wt wrz 22, 2009 18:34 pm

VPFreeMan - a nie wiesz, czy istnieje w ogóle w dobrej jakości (tj. nie zripowany z filmu) utwór z finału "The Keep" czyli Howarda Blake'a genialne "Walking in the Air" w aranżacji TD?

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#59 Post autor: VPFreeMan » śr wrz 23, 2009 18:44 pm

Koper pisze:VPFreeMan - a nie wiesz, czy istnieje w ogóle w dobrej jakości (tj. nie zripowany z filmu) utwór z finału "The Keep" czyli Howarda Blake'a genialne "Walking in the Air" w aranżacji TD?

Nie mam pojęcia :cry: Ja mam jakiś rip potwornej jakości tego utworu :cry:
Sam bym chcial to wiedzieć :D Ale jak Ty też nie wiesz to kicha, chyba nie ma :D Nie sprawdzałem jeszcze czy na jakichś ich skladankach tego nie ma, ale wątpię :!:

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

#60 Post autor: Wurger » śr wrz 23, 2009 19:44 pm

Witam
Jestem miłośnikiem starych angielskich horrów z słynnej wytworni Hammer Horror.Czołowym kompozytorem do ich filmów był James Bernard który po raz pierwszy wprowadził temat główny do filmów grozy :D
Udało mi sie zdobyć wszystkie dostępne soundtracki do filmów z Hammer Horror z oryginalnym recorgingiem ktora oddają klimat starych filmów
Najlepsze soundtracki sa do serii z Draculą i Frankensteinem :lol:

ODPOWIEDZ