Japońscy kompozytorzy (aka muzyka do filmów, anime i gier)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#16 Post autor: Bucholc Krok » czw maja 07, 2009 21:05 pm

Wlasnie przegladam Amazon i widze, ze ukazal sie w marcu kolejny soundtrack KItaro:

http://www.amazon.com/Toyos-Camera-Kita ... 221&sr=1-1

Niestety, wyglada na to, ze to jakas skladanka. Kolejna ze 100 milionow wydanych przez Kitaro. :?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#17 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 07, 2009 21:54 pm

VPFreeMan pisze:Ups! Nie muzyka jest warta przynajmniej jednego odsłuchania! Ma nieziemski wręcz klimat! Niestety jest ciężka w odbiorze moim zdaniem! Trochę symfo, trochę elektroniki, jakieś trzaski w tle, dziwne odgłosy itp. Ale jak się już spodoba to nie można się oderwać!
Co do Kitaro to polecam wspaniałe "Heaven & Earth", "Silk Road" oraz "Soong Sisters" :lol:
Hmm. Możliwe, że mnie zachęciłeś do muzyki "Silent Hilla". Wiesz może jak się nazywa kompozytor tej muzyki.
Ja tam lubię interesujace mieszanie elektroniki z orkiestrą. Ale dla osób nie lubiących takich zabiegów i gustujących w bardziej klasycznych kompozycjach to po raz kolejny polecam Hisaishiego. Jeżeli chodzi o mój ulubiony album Japończyka to jest nim bez wątpienia "Princess Mononoke".
Kitaro aż tak dobrze nie znam, aby się wypowiadać. Chociaż on oczywiści tradycyjnym kompozytorem muzyki filmowej nie jest. Podobnie jak Vangelis tworzy chyba dużo także "niefilmowych" płyt.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#18 Post autor: Bucholc Krok » czw maja 07, 2009 22:22 pm

Wawrzyniec pisze: Kitaro aż tak dobrze nie znam, aby się wypowiadać. Chociaż on oczywiści tradycyjnym kompozytorem muzyki filmowej nie jest. Podobnie jak Vangelis tworzy chyba dużo także "niefilmowych" płyt.
I sporo wartych poznania np. Ten Kai/Astral Trip, From the Full Moon Story, Kojiki, Dream (z Jonem Andersonem), Mandala, Noah's Ark... kazda piekna na swoj sposob.

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#19 Post autor: VPFreeMan » pt maja 08, 2009 12:33 pm

Już gdzieś wcześniej napisałem że kompozytorem do Silent Hill jest Akira Yamaoka :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#20 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 08, 2009 12:42 pm

VPFreeMan pisze:Osobiście polecam muzykę do serii gier Silent Hill (autor Akiro Yamaoka)! :wink:
Ups :oops: Wybacz, ale moja krótkowznoczność znowu dała o sobie znać :wink: Co do "Silent Hilla" to mam rozumieć, że zostało już wydane parę soundtracków? Zapewne tak i to mnie trochę martwi :? Gdyż tak samo jak przy Kitaro, strasznie tego dużo jest i dla osoby początkującej takiej jak ja, trudno się zdecydować za co się zabrać na dobry początek :? Tak samo też wysoko ceniona jest Yoko Kanno, ale jak zobaczyłem jej dyskografię to się przeraziłem :shock: Zresztą chyba do samego "Cowboy Bebop" jest kilka soundtracków. I bądź tu mądry :?
Dlatego też łatwiej mi polecić Hajime Mizoguchiego i jego "Jin-Roh", gdyż
a) nic więcej nie znam
b) "Jin-Roh" jest naprawdę wart przesłuchania :wink:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#21 Post autor: VPFreeMan » pt maja 08, 2009 12:52 pm

Znam ten ból :D Fantastycznej muzyki jest tyle że nie starczy czasu aby wszystko poznać, a co dopiero kupić :wink: Ja muszę narazie uzbierać płyty moich ulubionych kompozytorów, dopiero później wezmę się za tych mniej znanych :D A w odróżnieniu od niektórych nie jestem żadnym ekspertem od muzyki filmowej, bo nie tylko jej słucham :wink:

Nie wiem dokładnie ile wyszło soundtracków do Silent Hill (ja mam z 1,2 & 3)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#22 Post autor: Mystery » pt maja 08, 2009 15:04 pm

Również polecam serie "Silent Hill", genialna muzyka, choć bez znajomości gry, słuchanie jej, było by co najmniej dziwne. Słuchać najlepiej chronologicznie, 1, 2, 3, 4. Silent Hill: Origins i Silent Hill 5 lepiej odpuścić, tylko piosenki są tu warte uwagi, no może parę wartych usłyszenia utworów też by się znalazło, ogólnie tylko dla fanów Yamaoki. Najlepsza jest druga odsłona, po tą może sięgnąć każdy, jak dla mnie jeden z najlepszych soundtracków stworzonych na potrzeby gier video. Klimat dwójki nie ma sobie równych.

http://www.youtube.com/watch?v=3tClLMhYWsQ
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 15:06 pm przez Mystery, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#23 Post autor: Bucholc Krok » pt maja 08, 2009 15:05 pm

Wawrzyniec pisze:Gdyż tak samo jak przy Kitaro, strasznie tego dużo jest i dla osoby początkującej takiej jak ja, trudno się zdecydować za co się zabrać na dobry początek :?
Kitaro sporo plyt wydal, ale chyba polowa to skladanki, ktore mozna sobie spokojnie odpuscic :) Podobnie z koncertami, ktore mozesz zostawic na deser. A zaczac najlepiej od poczatku - Ten Kai i podobna do niej From the Full... Jesli wolisz cos latwiejszego (bardziej chwytliwego) to najlepiej Dream. Jesli lubisz sitarowe uniesienia to Mandala. Pozniej juz poleci :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#24 Post autor: Bucholc Krok » pt maja 08, 2009 15:06 pm

VPFreeMan pisze: Nie wiem dokładnie ile wyszło soundtracków do Silent Hill (ja mam z 1,2 & 3)
Czy one wszystkie wyszly tylko w Japonii? Swoje egzemplarze kupowales w Amazonie?

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#25 Post autor: VPFreeMan » pt maja 08, 2009 15:54 pm

Ja swoje Silent Hill'e zakupiłem w Londynie będąc u znajomych swojego czasu :D Niestety nie wiem gdzie je można teraz dostać (chyba tylko amazon lub ebay, bo na SAE z tego co się orientuję nie ma).

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#26 Post autor: Bucholc Krok » sob maja 09, 2009 10:05 am

Wydanie japonskie (z obi itd) czy europejskie?
Troche pokopalem w sieci i nie wyglada to najlepiej. Zreszta i tak nie mam forsy na ekstra wydatki. W przyszlym tygodniu pojawia sie nowe plyty Intrady, trzeba zbierac na kolejny wysyp Varese, nie mowiac o tych, ktore byly wczesniej zaplanowane :)

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#27 Post autor: VPFreeMan » sob maja 09, 2009 11:12 am

Nie jestem znawcą jeśli chodzi o wydania itp. Ale mam dokładnie te same co tutaj :
http://www.amazon.com/Silent-Hill-Vol-O ... B00005NO3D

Myślę że miałem farta kupując je wtedy bo teraz to bym musiał sporo kasy wyłożyć :D

Mi też sie słabo robi jak patrzę ile jeszcze będę musiał kasy wydać żeby uzupełnić moją kolekcję płyt :o

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#28 Post autor: Bucholc Krok » sob maja 09, 2009 12:08 pm

VPFreeMan pisze:Nie jestem znawcą jeśli chodzi o wydania itp. Ale mam dokładnie te same co tutaj :
http://www.amazon.com/Silent-Hill-Vol-O ... B00005NO3D
Czyli z obi (papierowa nakladka na lewy brzeg plyty) jak to u Japonczykow. :)
Myślę że miałem farta kupując je wtedy bo teraz to bym musiał sporo kasy wyłożyć :D
A ile dales za jedna plyte (jesli mozna wiedziec) ? W Amazonie japonskim maja za kilka tysiecy Y, ale gdzies widzialem cene w E i bylo to bodaj 18E (wydanie europejskie) oraz za 51E (lol) import z Japonii. Pisze teraz o muzyce z SH2.
Mi też sie słabo robi jak patrzę ile jeszcze będę musiał kasy wydać żeby uzupełnić moją kolekcję płyt :o
Jesli sa to normalne wydania (bez limitu jako takiego - w koncu wszystkie maja jakis limit) to jeszcze pol biedy. A jak sie chce miec plyte, ktora jest limitowana miedzy 500 a 3000 egzemplarzy i jej sie nie kupi w miare szybko (tuz po jej wyjsciu) to pozniej sie przebija jak cholera.. :(
Zainteresowani wiedza, ze FSM wydala niedawno muzyke Goldsmitha do Twilight Zone. Goldsmith z FSM (czy w ogole wiekszosc ich plyt) raczej dluzej sie sprzedaje, ale w koncu nie wiadomo. I badz tu madry, czekac czy nie :) Ostatni Goldsmith z Intrady poszedl szybko jak na 3000 sztuk. Ale w Intradzie wszystko jakos szybciej idzie. Ktos juz ma to TZ? :)

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#29 Post autor: VPFreeMan » sob maja 09, 2009 15:47 pm

Ja kupiłem Silent Hille po ok.12 funtów każdy (tylko że wtedy funt stał coś ponad 6zeta :cry: ) Ale powiedziałem sobie że w Polsce takiej okazji mogę nie mieć :wink: Zresztą wydałem tam sporo kasy na muzykę (prawie całą wypłatę z Polski,hehehe :lol: ).

Tego Goldsmitha też muszę sobie sprawić!!!! W końcu to mój ulubiony kompozytor :D i tak powolutku zbieram jego dyskografię.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#30 Post autor: Bucholc Krok » sob maja 09, 2009 16:19 pm

VPFreeMan pisze:Ja kupiłem Silent Hille po ok.12 funtów każdy (tylko że wtedy funt stał coś ponad 6zeta :cry: ) Ale powiedziałem sobie że w Polsce takiej okazji mogę nie mieć :wink: Zresztą wydałem tam sporo kasy na muzykę (prawie całą wypłatę z Polski,hehehe :lol: ).
Ale jesli to bylo japonskie wydanie to znowu nie tak duzo. Raptem 72 zl. ;) Gdybys kupowal w Amazonie japonskim to by Cie dopiero kosztowaly :D
Tego Goldsmitha też muszę sobie sprawić!!!! W końcu to mój ulubiony kompozytor :D i tak powolutku zbieram jego dyskografię.
Powolutku? A zalapales sie na One Little Indian? Bo jak nie to bedzie trzeba wysuplac 50-100$ jako ze naklad juz wyczerpany. No, chyba ze ktos sprowadzil i wystawi na Allegro za psi piniundz, jak to bylo niedawno z The Boys from Brazil. :)

ODPOWIEDZ