Harry Potter and the Half-Blood Prince

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Harry Potter and the Half-Blood Prince

#1 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 02, 2009 16:05 pm

Nie będę ukrywał, że lubię serię o Harrym Potterze. Chociaż ostatnio deklaruję się jako fan książkowej serii. Gdyż niestety od pojawienia się pana Davida Yatesa cała moja radość, fascynacja i przyjemność z oglądania tej serii, a nawet i czytania przeminęła jak łzy na deszczu.
Dlatego też jakoś nie specjalnie się poruszyłem, kiedy Warner Bros. dla większego zysku przeniosło o prawie rok premierę "Księcia Półkrwi".
Czytając wszelkie doniesienia na temat tego filmu spodziewam się już najgorszego. A jeżeli chodzi o muzykę to też niczego wielkiego nie oczekuję. Ale, że mimo wszystko dalej tę serię lubię i się nią interesuję to z ciekawości zapoznam sie z dokonaniem pana Nicholasa Hoopera.

Na oficjalnej stronie filmu, chyba można usłyszeć pierwszy fragment muzyki Nicholasa Hoopera:

http://harrypotter.warnerbros.com/harry ... oodprince/

Na youtube'ie też ktoś zapodał ten fragment:

http://www.youtube.com/watch?v=nHtv7GalmPA

Jeżeli chodzi o moją opinię, to w sumie może być, ale już się stało tradycją, że od muzyki do "Czary Ognia" zawsze kończę oceniać te score'y słowami:

"... ale John Williams to nie jest"

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23258
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#2 Post autor: Mystery » pn kwie 06, 2009 18:00 pm

Nuda :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#3 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 07, 2009 23:47 pm

Mystery Man pisze:Nuda :)
Muszę przyznać, że to bardzo konkretne skomentowania muzyki pana Hoopera :wink:
Chociaż wciąż mam nadzieję, że Nicholas Hooper wykorzystał dany mu czas. Jakimś w końcu rozchwytywanym kompozytorem nie jest :wink: I liczę, że może nawet poprawił gotowy już score, wtedy kiedy Warner Bros. dla większego zysku przeniosło premierę :?
Ale z drugiej strony mam "Bad feelings", że powstanie słaby film z równie słąbą muzyką :(

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#4 Post autor: VPFreeMan » śr kwie 08, 2009 13:10 pm

Ha :D A mnie kompletnie nie "kręci" żaden tam Harry Potter! Nie rozumiem całego zamieszania wokół książek a tym bardziej ich ekranizacji! Dlatego w ogóle nie czekam na ten film a tym bardziej na muzykę mister Hoopera, który nie ukrywajmy jest kolejnym średnim "kompozytorem" jakich wielu obecnie (NIESTETY!!!!! :cry: )! Jedyne co lubię z Harrego Pottera to wspaniała (jak zwykle zresztą :wink: ) muzyka Johna Williamsa do pierwszych 3 części!!! :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#5 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 09, 2009 13:12 pm

VPFreeMan pisze:Ha :D A mnie kompletnie nie "kręci" żaden tam Harry Potter! Nie rozumiem całego zamieszania wokół książek a tym bardziej ich ekranizacji! Dlatego w ogóle nie czekam na ten film a tym bardziej na muzykę mister Hoopera, który nie ukrywajmy jest kolejnym średnim "kompozytorem" jakich wielu obecnie (NIESTETY!!!!! :cry: )! Jedyne co lubię z Harrego Pottera to wspaniała (jak zwykle zresztą :wink: ) muzyka Johna Williamsa do pierwszych 3 części!!! :D
Ja akurat książki bardzo lubię. A jeżeli chodzi o filmy to pierwsze trzy mi się bardzo podobają. Czwórka była trochę chaotyczna, ale w sumie też dobra. Zaś to co zaprezentował David Yates w piątce to woła o pomstwę do nieba. I najgorsze jest to, że powierzono mu do nakręcenia całą resztę serii. W sumie dzięki pano Yates i Hooper została mi obrzydzona tak fajna seria :(
A po rewelacyjnym, zarówno filmowo jak i muzycznie "Więźniu Azkabanu" liczyłem na więcej, a co otrzymałem to widać :?

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
VPFreeMan
Asystent orkiestratora
Posty: 413
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 18:38 pm

#6 Post autor: VPFreeMan » pt kwie 10, 2009 08:38 am

Ha! I tu jak piszesz mamy kolejne potwierdzenie tego że Hollywood się kończy!!! Nie dość że kręcą filmy wręcz hurtowo i w expresowym tempie, nie mają pomysłów (ciągłe doprowadzające mnie do szału sequele, prequele, remake'i itp), to jeszcze powierzają robienie filmów słabiutkim wręcz reżyserom, a co najgorsze mamy cały wysyp żałosnych wręcz "kompozytorów" którzy robią "muzykę" do tych filmów (że wymienię : Bates, Jablonsky, Djawadi, Tyler, Hooper itp.)! W ogóle nie zamierzam słuchać soundtracków tych panów :? Jak chcę sobie posłuchać prawdziwej muzy filmowej sięgam po moich ulubionych kompozytorów (J.Goldsmith, J.Williams, B.Poledouris, E.Morricone, H.Zimmer, C.Young,L.Schifrin, J.Barry, M.Jarre)!! To była, jest i będzie wielka muzyka!!!!!!! Nie to co teraz nam serwują co niektórzy :cry:
He,he trochę się rozpisałem nie w temacie :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#7 Post autor: Wawrzyniec » ndz kwie 12, 2009 20:27 pm

VPFreeMan pisze:Ha! I tu jak piszesz mamy kolejne potwierdzenie tego że Hollywood się kończy!!! Nie dość że kręcą filmy wręcz hurtowo i w expresowym tempie, nie mają pomysłów (ciągłe doprowadzające mnie do szału sequele, prequele, remake'i itp), to jeszcze powierzają robienie filmów słabiutkim wręcz reżyserom, a co najgorsze mamy cały wysyp żałosnych wręcz "kompozytorów" którzy robią "muzykę" do tych filmów (że wymienię : Bates, Jablonsky, Djawadi, Tyler, Hooper itp.)! W ogóle nie zamierzam słuchać soundtracków tych panów :? Jak chcę sobie posłuchać prawdziwej muzy filmowej sięgam po moich ulubionych kompozytorów (J.Goldsmith, J.Williams, B.Poledouris, E.Morricone, H.Zimmer, C.Young,L.Schifrin, J.Barry, M.Jarre)!! To była, jest i będzie wielka muzyka!!!!!!! Nie to co teraz nam serwują co niektórzy :cry:
He,he trochę się rozpisałem nie w temacie :D
Nic złego, że się rozpisałeś :wink: Co do duo Yates/Hooper to nie wiem czy pewnie znaczenie nie miał wątek patriotyczny :?: :shock: :?: Otoż w sumie Chris Columbus, Alfonso Cuaron - Amerykanin i Meksykanin. David Yates - Anglik. John Williams i Patrick Doyle - Amerykanin i Szkot. Nicholas Hooper - Anglik. Teraz "wreszcie" Harry Potter jest naprawdę "angielskie", a co tam, że jest przez to gorszy...

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#8 Post autor: Bucholc Krok » pt kwie 17, 2009 20:27 pm

Czy w przypadku HP tez ukazaly sie jakies rozszerzone wydania jak to bylo ze SW? Planuje wziac sie wreszcie za Poterskiego, ale nie chce umoczyc :D A moze ktos slyszal o jakichs planach dotyczacych takich rozszerzonych edycji? Kazda informacja cenna :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#9 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 18, 2009 00:26 am

Bucholc Krok pisze:Czy w przypadku HP tez ukazaly sie jakies rozszerzone wydania jak to bylo ze SW? Planuje wziac sie wreszcie za Poterskiego, ale nie chce umoczyc :D A moze ktos slyszal o jakichs planach dotyczacych takich rozszerzonych edycji? Kazda informacja cenna :)
Z tego co ja wiem to nie ma żadnych rozszerzonych wydań Harry'ego Pottera :? W wypadku "Zakonu Feniksa" nie byłoby nawet czego rozszerzać :lol:
Jeżeli chodzi o moją opinię i dobrą radę, to polecam gorąco "Więźnia Azkabanu" - najlepsza kompozycja na potrzeby Harry'ego Pottera jaka powstała. I w sumie już lepsza od niej nie powstanie :cry:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#10 Post autor: Bucholc Krok » sob kwie 18, 2009 09:39 am

Wawrzyniec pisze: Z tego co ja wiem to nie ma żadnych rozszerzonych wydań Harry'ego Pottera :? W wypadku "Zakonu Feniksa" nie byłoby nawet czego rozszerzać :lol:
Wlasciwie to chodzilo mi tylko o Williamsa, bo reszty panow to chyba nikt w rozszerzeniu nie bedzie chcial wydac? :D
Jeżeli chodzi o moją opinię i dobrą radę, to polecam gorąco "Więźnia Azkabanu" - najlepsza kompozycja na potrzeby Harry'ego Pottera jaka powstała. I w sumie już lepsza od niej nie powstanie :cry:
Ale WA to Williams, a w przypadku Williamsa zawsze komus moze przyjsc do makowki, zeby zarobic dodatkowy piniundz :) A mnie sie nie usmiecha placic 2 razy :?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#11 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 18, 2009 13:54 pm

Bucholc Krok pisze:
Wawrzyniec pisze: Z tego co ja wiem to nie ma żadnych rozszerzonych wydań Harry'ego Pottera :? W wypadku "Zakonu Feniksa" nie byłoby nawet czego rozszerzać :lol:
Wlasciwie to chodzilo mi tylko o Williamsa, bo reszty panow to chyba nikt w rozszerzeniu nie bedzie chcial wydac? :D
Jeżeli chodzi o moją opinię i dobrą radę, to polecam gorąco "Więźnia Azkabanu" - najlepsza kompozycja na potrzeby Harry'ego Pottera jaka powstała. I w sumie już lepsza od niej nie powstanie :cry:
Ale WA to Williams, a w przypadku Williamsa zawsze komus moze przyjsc do makowki, zeby zarobic dodatkowy piniundz :) A mnie sie nie usmiecha placic 2 razy :?
Co do "Zakonu Feniksa" Nicholasa Hoopera to trudno mi sobie wyobrazić, aby można było z tego zrobić jakieś pełne wydanie. Na oficjalnej płycie znajduje się tylko 50 minut muzyki, przy czym jest to wszystko co usłyszymy w filmie. Często niektóre momenty muzyczne się po prostu w filmie powtarzają i tak też te 50 minut to właściwie taki specyficzny "complete score".

"Więzień Azkabanu" jest oczywiście Williamsa :) I jest to najlepsza muzyka z serii. Ja posiadający tę płytę nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Ba! Bardzo ją lubię i uważam, że otrzymujemy na niej wystarczająco dużo dorej muzyki i "complete score" nie wydaje mi się potrzebny. Ale to tylko moje zdanie.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#12 Post autor: Bucholc Krok » sob kwie 18, 2009 15:27 pm

Wawrzyniec pisze: Co do "Zakonu Feniksa" Nicholasa Hoopera to trudno mi sobie wyobrazić, aby można było z tego zrobić jakieś pełne wydanie. Na oficjalnej płycie znajduje się tylko 50 minut muzyki, przy czym jest to wszystko co usłyszymy w filmie. Często niektóre momenty muzyczne się po prostu w filmie powtarzają i tak też te 50 minut to właściwie taki specyficzny "complete score".
Czasem bywa tak, ze artysta nagrywa wiecej, a osoba zajmujaca sie dopasowaniem muzyki uznaje, iz cos sie jej nie podoba, czy nie widzi tego w filmie i 'obcina'. Pozniej po ilus latach dostajemy prawdziwe 'complety' :) A co z muzyka, ktora jest w calosci odrzucana?
"Więzień Azkabanu" jest oczywiście Williamsa :) I jest to najlepsza muzyka z serii. Ja posiadający tę płytę nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Ba! Bardzo ją lubię i uważam, że otrzymujemy na niej wystarczająco dużo dorej muzyki i "complete score" nie wydaje mi się potrzebny. Ale to tylko moje zdanie.
No i ok., ale mnie interesuje calosciowa wizja artysty, a nie wizja osob trzecich, ktore ostatecznie decyduja, co sie zmiesci a co nie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#13 Post autor: Wawrzyniec » pn kwie 20, 2009 14:31 pm

Jeżeli chodzi o "Zakon Feniksa" to coś mi trudno uwierzyć, aby Hooper stworzył coś więcej muzyki, która nie znalazła się w filmie. Zważywszy jeszcze, że gdyby nie reżyser nigdy nie znalazłby się jako kompozytor w ekipie Harry Pottera, trudno mi uwierzyć, aby coś zostało odrzucone.

Co do "Więźnia Azkbanu" to po pewnym namyśle stwierdzam, że "complete score" może wcale nie byłby taki zły, gdyż doszukałem się paru naprawdę dobrych momentów, które nie znalazły się na płycie.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#14 Post autor: Bucholc Krok » pn kwie 20, 2009 15:28 pm

Wawrzyniec pisze:Jeżeli chodzi o "Zakon Feniksa" to coś mi trudno uwierzyć, aby Hooper stworzył coś więcej muzyki, która nie znalazła się w filmie. Zważywszy jeszcze, że gdyby nie reżyser nigdy nie znalazłby się jako kompozytor w ekipie Harry Pottera, trudno mi uwierzyć, aby coś zostało odrzucone.
Hoopera jakos przeboleje :P
Co do "Więźnia Azkbanu" to po pewnym namyśle stwierdzam, że "complete score" może wcale nie byłby taki zły, gdyż doszukałem się paru naprawdę dobrych momentów, które nie znalazły się na płycie.
To swietnie. Wstrzymam sie zatem z Williamsem i wreszcie wezme sie za
kompletnego LOTRa :) Sporo grosza pojdzie, cholera..

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#15 Post autor: Wawrzyniec » pn kwie 20, 2009 16:52 pm

Bucholc Krok pisze:
Wawrzyniec pisze:Jeżeli chodzi o "Zakon Feniksa" to coś mi trudno uwierzyć, aby Hooper stworzył coś więcej muzyki, która nie znalazła się w filmie. Zważywszy jeszcze, że gdyby nie reżyser nigdy nie znalazłby się jako kompozytor w ekipie Harry Pottera, trudno mi uwierzyć, aby coś zostało odrzucone.
Hoopera jakos przeboleje :P
Co do "Więźnia Azkbanu" to po pewnym namyśle stwierdzam, że "complete score" może wcale nie byłby taki zły, gdyż doszukałem się paru naprawdę dobrych momentów, które nie znalazły się na płycie.
To swietnie. Wstrzymam sie zatem z Williamsem i wreszcie wezme sie za
kompletnego LOTRa :) Sporo grosza pojdzie, cholera..
Chyba osiągnąłe efekt zupełnie inny niż chciałem :lol: To, że dzielo Hoopera nie powala na kolana nie oznacza, że trzy prace Williamsa nie są warte przesłuchania. Ba! Wręcz przeciwnie Williams stworzył naprawdę bardzo dobrą muzykę, szczególnie do "Więźnia Azkabanu". A, że tam paru minutek brakuje nie oznacza, że to są złe wydania.
Oczywiście pisze to wszystko osoba, która uwielbia Johna Williamsa i uważa go za najlepszego kompozytora na świecie, dlatego też wielce obiektywny nie jestem :wink:
Chociaż jak masz ochotę na Lord of the Rings to też nie mam zamiaru Ciebie znieczęcać.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

ODPOWIEDZ