Terminator Salvation - kto komponuje?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#151 Post autor: Thedues » pn maja 11, 2009 16:04 pm

stwierdziłem, że jak tak będe oglądal te wszystkie zapowiedzi i Trailery to nie będzie sensu iśc do kina;) bo właściwie można już z 20% filmu zobaczyć w tych akcjach promocyjnych, więc sobie darowałem, ale skoro jest tak jak mówisz;) to chyba było do przewidzenia, w końcu Elfman ostatnio jest tapeciarzem, stworzy jeden główny temat a reszta leci już ze zlepek jego underscore'u.
Czyżby po prostu zwykły średniak jak u Beltramiego;>?
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#152 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 11, 2009 18:53 pm

Thedues pisze:stwierdziłem, że jak tak będe oglądal te wszystkie zapowiedzi i Trailery to nie będzie sensu iśc do kina;) bo właściwie można już z 20% filmu zobaczyć w tych akcjach promocyjnych, więc sobie darowałem,
Skąd ja to znam :lol: Tak samo jest z najnowszym Harrym Potterem, którego to premierę chciwce z Warner Bros. przenieśli o cały rok. I mniej więcej od tego roku co chwila jesteśmy bombardowani zwiastunami już się 8 naliczyłem. W ogóle nie ma sensu iść do kina :)

A co do Terminatora i Danny'ego to też trochę mnie dziwi ten brak jakich kolwiek fragmentów tej muzyki. Premiera niby 21 Maja, a tu nic :? To mniej więcej w tym czasie można było prawie cały soundtrack do "Angels & Demons" przesłuchać, a tu ani 30 sekundowego fragmentu na wypróbowanie nie ma.
Jakoś trudno mi uwierzyć, aby Danny Elfman skomponował coś słabego. Chociaż z drugiej strony boję się następującej sytuacji: słaby film + słaba muzyka :/
Ale nie widziałem, nie słyszałem, więc na razie po za domysłami nie mogę się wypowiadać.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#153 Post autor: Thedues » pn maja 11, 2009 20:52 pm

no jeśli chłopaki powyżej powiedzieli, że w tych samplach nie było niczego ciekawego... to chyba to nie napawa optymizmem, chyba..., że na płycie dostaniemy to co najlepsze w co szczerze wątpie;) nie wiemy co się kryje po drugiej stronie kurtyny...;) choć już jestem w stanie wytrzymać i nie biadolić bo zostało niewiele do premiery.
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#154 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 11, 2009 23:32 pm

Thedues pisze:no jeśli chłopaki powyżej powiedzieli, że w tych samplach nie było niczego ciekawego... to chyba to nie napawa optymizmem, chyba..., że na płycie dostaniemy to co najlepsze w co szczerze wątpie;) nie wiemy co się kryje po drugiej stronie kurtyny...;) choć już jestem w stanie wytrzymać i nie biadolić bo zostało niewiele do premiery.
Ja sam w sumie raczej nie biadolę, gdyż mi ten "Terminator" McG jest jakiś taki obojętny. Została trochę moja ciekawość pobudzona, ale też nie oczekuję czegoś super. Zresztą te niby "świetne" zwiastuny mną jakoś nie wstrząsnęły. A co do muzyki to widząc nazwisko Elfman liczyłem i dalej liczę na dobry score. Jak będzie zobaczymy. Ale jakby miało być źle to można niby Elfmana usprawiedlić, że za wiele czasu na napisanie tej ścieżki nie miał.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#155 Post autor: Bucholc Krok » wt maja 12, 2009 07:47 am

Wawrzyniec pisze:Jak będzie zobaczymy. Ale jakby miało być źle to można niby Elfmana usprawiedlić, że za wiele czasu na napisanie tej ścieżki nie miał.
Nie mozna usprawiedliwiac, nie musial sie za to brac :P

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#156 Post autor: Thedues » wt maja 12, 2009 15:23 pm

dokładnie!:) a na napisanie muzyki do Hulka miał bodaj niespełna 2 tygodnie!:) a jak się spisał sami wiemy... biję się w pierś, że tak słabo wtedy doceniłem jego pracę.
Elfman już od lutego miał czas wyłącznie na T:S prawie 3 miesiące!:) szmat czasu.
P.S. a ile to czasu miał JNH przy King Kongu;>? (wyszła całkiem przyzwoita scieżka)
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#157 Post autor: Marek Łach » wt maja 12, 2009 19:40 pm

Ej Przemo, nie nazywaj obecnego Elfmana tapeciarzem, koleś ma za sobą niesamowity rok, 2 ściechy na granicy wybitności, jeden bardzo fajny akcyjniak i w sumie tylko ten Hellboy mógł trochę rozczarować. W tej dekadzie chyba tylko Williamsowi udawało się w ciągu sezonu pisać na tak wysokim poziomie, w 2005 roku, chociaż wydaje mi się, że i tak dorobek Elfmana prezentuje się tu lepiej. Co jak co, ale Elfman spośród starej gwardii Hollywoodu jest w formie najlepszej i jeśli ktoś ma ocalić nowego terminatora, to właśnie on :wink:

Po prostu obawiam się, że Danny pójdzie w przyciężkie klimaty znane ze Sleepy Hollow czy Mars Attacks i trafi nam się ściana dźwięku. Nie będzie pewnie w filmie McG miejsca na coolowatość Wanted, a Elfman w epicko-horrorowym wydaniu bywa niestrawny :?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#158 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 12, 2009 20:59 pm

Marek Łach pisze:W tej dekadzie chyba tylko Williamsowi udawało się w ciągu sezonu pisać na tak wysokim poziomie, w 2005 roku, chociaż wydaje mi się, że i tak dorobek Elfmana prezentuje się tu lepiej.
Oj tutaj jestem innego zdania, ale to nie temat dyskusji :)
Co do muzyki do "Sleepy Hollow" to główny mi się podoba, ale reszta płyty rzeczywiście ciężka do słuchania.
Skoro czas nie jest usprawiedliwieniem, to może właśnie sam film, może być usprawiedliwieniem. Przy czym zaznaczam, wciąż dyskutujemy o jeszcze nie znanej nam muzyce. Chociaż, gdyby miało być źle, to może jedną z przyczyn mógłby być sam film. Może po prostu do T4 trudno stworzyć dobrą muzykę :?
Muzykę do "Wanted" lubię, ale rzeczywiście mimo "coolskiego" pseudonimu McG, to "coolskiej muzyki raczej nie ma co oczekiwać :wink:
Myślałem przynajmniej, że Danny Elfman sam napisze jakąś piosnkę, chociaż z drugiej strony "The Little Things" chyba zupełnie nie pasuje do Terminatora.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#159 Post autor: Marek Łach » śr maja 13, 2009 16:11 pm


Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#160 Post autor: Mystery » śr maja 13, 2009 17:35 pm

Przesłuchałem dwa razy te klipy i na razie bez fajerwerków...

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#161 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 13, 2009 19:38 pm

Marek Łach pisze:http://www.amazon.com/Terminator-Salvat ... 57&sr=1-23
Elfman! Elfman! Elfman!
"Terminator Salvation Original Soundtrack by Terminator Salvation Original Soundtrack"

Taaak... czyzby Elfman zrejterowal w ostatniej chwili? :wink: :lol:

BTW: Widze, ze Lala wydala Mars Attacks! Elfmana w edycji rozszerzonej i nakladzie ograniczonym. Jak oceniacie muzyke z podstawowego wydania? Zasluguje na rozszerzona edycje? :)
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 21:07 pm przez Bucholc Krok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#162 Post autor: Koper » śr maja 13, 2009 19:47 pm

Bucholc Krok pisze: "Terminator Salvation Original Soundtrack by Terminator Salvation Original Soundtrack"

Taaak... czyzby Elfman zrejterowal w ostatniej chwili? :wink: :lol:
Wygląda na to, że samo się skomponowało... ;):D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#163 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 13, 2009 20:23 pm

Ja wiedzialem, ze cos w tej okladce jest.... :lol:

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#164 Post autor: Marek Łach » śr maja 13, 2009 21:22 pm

Bucholc Krok pisze: BTW: Widze, ze Lala wydala Mars Attacks! Elfmana w edycji rozszerzonej i nakladzie ograniczonym. Jak oceniacie muzyke z podstawowego wydania? Zasluguje na rozszerzona edycje? :)
Broń Panie Boże!

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#165 Post autor: Thedues » śr maja 13, 2009 23:13 pm

bleeeee!
Ale to bedzie blada sciezka:/ przewidywania sie sprawdzily.... odbebniona rzemieślnicza robota:/ jeszcze powstrzymam sie od krytyki do czasu przesluchania calości... ale juz teraz widzę, że Ameryki to ta muzyka nie odkryje:/ ehhh.... szkoda gadać...
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

ODPOWIEDZ