Hans Zimmer

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Ulubiony soundtrack Hansa Zimmera?

Gladiator
6
25%
Karmazynowy Przypływ
0
Brak głosów
Helikopter w Ogniu
1
4%
Cienka Czerwona Linia
5
21%
Ostatni Samuraj
0
Brak głosów
Król lew
2
8%
Twierdza
2
8%
Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata
4
17%
inny (w komentarzach możecie napisać jaki?)
4
17%
 
Liczba głosów: 24

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Hans Zimmer

#1 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 11, 2008 22:50 pm

Z okazji urodzin Hansa Zimmera (12 września) proponuję ankietę na ulubioną muzykę filmową urodzonego we Frankfurcie nad Menem kompozytora :)
Choć i tak mnie nie słyszy, ani tym bardziej nie widzi :lol: to i tak napiszę:
"Alles Gute zum Geburtstag, Hans!" :D

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#2 Post autor: Paweł Stroiński » pt wrz 12, 2008 00:43 am

Zdecydowanie najlepsza praca Zimmera to dla mnie Cienka czerwona linia.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23261
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#3 Post autor: Mystery » pt wrz 12, 2008 07:02 am

The Thin Red Line, a jakże by inczej 8)

Awatar użytkownika
Gosia
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 68
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:37 pm
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

#4 Post autor: Gosia » pt wrz 12, 2008 13:10 pm

Cienka Czerwona Linia pewnie jest najlepsza ale ja najbardziej lubie Króla Lwa. 8)
"Never let your wife prevent you from buying equipment. A house will not buy a synthesizer, but a synthesizer can buy a house." Hans Zimmer

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#5 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 12, 2008 17:17 pm

"Cienka Czerwona Linia" to oczywiście dzieło wybitne, a "Gladiator" był moją pierwszą płytą Zimmera jaką zakupiłem.
Mimo wszystko jednak jako, że stworzyłem ankietę na "ulubiony soundtrack" to ja wybrałem (tutaj można się dziwić):
"Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata" :shock:
Nie wiem, czemu, ale najczęściej wracam do tej płyty :?: i aby się nie rozpisywać po prostu ją uwielbiam :D

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Mefisto

#6 Post autor: Mefisto » pt wrz 12, 2008 20:17 pm

TTRL - pytania są tendencyjne :P

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Marek Łach » pt wrz 12, 2008 21:54 pm

Cienka naturalnie, ale strasznie mi szkoda, że nie mogę oddac drugiego głosu na Black Hawk Down

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#8 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 13, 2008 14:28 pm

Gdyby można było głosować na więcej niż jeden to oddałbym jeszcze naturalnie głos na "Cienką Czerwoną Linię" i "Gladiatora" :) Sam długo się zastanawiałem niż wziąłem udział we własnej ankiecie :lol: Gdyż nie ma co dyskutować o tym jak wielkim dziełem muzyka z "Cienkiej Czerwonej Linii" jest. Mimo wszystko tak samo jak Gosia postanowiłem wybrać "ulubiony soundtrack", a jak już raz pisałem :) jest nim OST z PotC3 - wiem bardzo dziwny i mało ambitny wybór, ale sam się sobie dziwię, że najczęściej do tej ścieżki wracam :shock: :?:
Co do "Black Hawk Down" to jest to niewątpliwie bardzo oryginalna ścieżka ze wspaniałym "Leave no Man Behind", ale znam wiele osób, które nie potrafią się do niej przekonać.
Trochę mnie dziwi na razie brak głosów na "Gladiatora" :?: Ale oczywiście nie narzucam jak macie głosować, gdyż co to by była za ankieta :lol:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#9 Post autor: Wojteł » ndz wrz 14, 2008 19:15 pm

Niewątpliwie TTRL wielkim soundtrackiem jest, jednak swój głos oddałem na genialnego gladiatora. Powiem szczerze, być moze czeka mnie za to lincz: Nieszczególnie lubie Zimmera, nidy za nim nie przepadałem, zdarza mu się pisać partytury średnie, czasem nawet gnioty ("Toys" zostawiło mi trwałą blizne psychiczną) jednak jestem w stanie przyznać, że robi też soundtracki świetne i genialne. Doskonałe TTRL, Samuraj czy chodźby piraci 3, jednak dla mnie najlepszym jego dziełem bedzie Gladiator - jakoś do tego soundtracku powracam najczęściej. Zaraz na drugim miejscu TTRL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Marek Łach » ndz wrz 14, 2008 19:26 pm

Bo Gladiator to chyba najlepszy album (w sensie słuchalności) wyprodukowany przez Zimmera. Słucha się tego bosko i chociaż nie jest to muzyka na miarę TTRL, to sam w sobie score też jest świetny. Od tego czasu Zimmer tak dobrze nie zaaranżował już żadnej płyty.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#11 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 15, 2008 21:31 pm

Ha :wink: Widać, że wręcz sprowokowałem, aby oddać jakiś głos na Gladiatora :wink: :D A już bardziej na poważnie to już zapewne milion razy wspominałem, że "Gladiator" był moim pierwszym soundtrackiem Zimmera jaki zakupiłem. To był w ogóle mój drugi soundtrack jaki zakupiłem w życiu, a potem już ładnie poszło :) I jest to naprawdę rewelacyjna muzyka. I tutaj też muszę się zgodzić, rewelacyjnie się tego słucha. Przy czym jest to muzyka, która za pierwszym razem przypada do gustu, ładnie wpada w ucho. Co do "Cienkiej Czerwonej Linii" to potrzebowałem naprawdę sporo czasu aż odkryłem bogactwo tej muzyki.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

bladerunner

#12 Post autor: bladerunner » pt maja 21, 2010 18:08 pm

Gladiator !

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#13 Post autor: Koper » pt maja 21, 2010 18:11 pm

A co tam robi "Twierdza"? To w ogóle Zimmera? :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#14 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 21, 2010 18:35 pm

Koper pisze:A co tam robi "Twierdza"? To w ogóle Zimmera? :)
Kurwa, jak pierwszy raz głosowałeś to Tobie to jakoś nie przeszkadzało. Teraz to pewnie i tak zamieniłbym tę "Twierdzę" na "Hannibala", ale wtedy jeszcze tam mocno do tego score'u nie byłem przekonany.
A w ogóle to po jaką cholerę odświeżacie ankietę, która ma już z ponad 2 lata?! Co to ma być?!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#15 Post autor: Koper » pt maja 21, 2010 18:46 pm

Bladu leszcz się bawi w Krysińskiego. :?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ