„Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#61 Post autor: Adam » czw gru 14, 2023 16:54 pm

fikołkiem jest porównywanie scorów sprzed 70 lat do współczesnych, dlatego zestawiajmy ze sobą podobne rocznikowo, stąd podałem takie, a nie inne.
a że i tak oba lepsze od Sato - przypadek.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#62 Post autor: Wojteł » czw gru 14, 2023 16:58 pm

W kontekście jednej serii to żaden fikołek, tym bardziej, że fragmenty tego scoru masz podkładane w filmie z tego roku, a sam autor pisał muzę do tej serii jeszcze w latach 90tych, czyli w tym samym czasie, w którym wyszedł jeden z przytoczonych przez Ciebie przykładów - rzekomo podobny rocznikowo, mimo, że to 25 lat różnicy. Z kolei score Sagisu wyszedł do ostatniego filmu z japońskiej serii - 7 lat temu. Większym fikołkiem jest zrównywanie scoru Sato z adaptacją przez zupełnie inną kulturę, studio i styl. Score Arnolda, o ile słucha się go dobrze, to naprawdę niewiele ma wspólnego z japońskimi Godzillami. Film zresztą też xD
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#63 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 15, 2023 21:31 pm

Jak porównywać to jedynie można score Beara, który wykorzystywał tematy Ifukube. Ale po za tym porównywanie Godzilli z Japonii i Godzilli z Ameryki nie ma większego sensu.
Wojteł pisze:
czw gru 14, 2023 16:39 pm
Film miazga, chociaż było parę rzeczy, które mogłyby wypaść lepiej.
Możliwe, ale to już bardziej na zasadzie, że kawior mógł być czerwony, a był czarny. I dla mnie Godzilla Minus One to czołówka najlepszych filmów tego roku.
Wojteł pisze:
czw gru 14, 2023 16:39 pm
Jeśli chodzi o score, to chyba jeden z nudniejszych w serii. Przy czym ten dronujący minimalizm miejscami całkiem dobrze się sprawdzał, ale w końcówce już te emocje były mega na siłę podbijane, nie wspominając o przeszarżowanej emocjonalnie arii na koniec. Za to score Ifukube byłby dużo efektywniejszy, gdyby go zostawili na ostatni akt albo w ogóle scenę.
Tutaj będę w mniejszości osób, którym się ten score podoba. I moim zdaniem naprawdę seans weryfikuje tę muzykę na plus. "Divine", "Elegy" Mission" "Resolution "
"Godzilla Suite II" "Last" - słucham na okrągło.
I jak już gdzieś wspomniałem uważam, że temat Ifukube w filmie działa. I w finałowym pojedynku ze statkami, nie byłem jedyny na sali, który sobie tupał nóżką i kiwał głową. W ogóle pojawiły się pojedyneczne brawa kiedy ten marsz wszedł .
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#64 Post autor: Krelian » sob gru 16, 2023 11:16 am

Wawrzyniec pisze:
pt gru 15, 2023 21:31 pm
Jak porównywać to jedynie można score Beara, który wykorzystywał tematy Ifukube. Ale po za tym porównywanie Godzilli z Japonii i Godzilli z Ameryki nie ma większego sensu.
Wojteł pisze:
czw gru 14, 2023 16:39 pm
Film miazga, chociaż było parę rzeczy, które mogłyby wypaść lepiej.
Możliwe, ale to już bardziej na zasadzie, że kawior mógł być czerwony, a był czarny. I dla mnie Godzilla Minus One to czołówka najlepszych filmów tego roku.
Wojteł pisze:
czw gru 14, 2023 16:39 pm
Jeśli chodzi o score, to chyba jeden z nudniejszych w serii. Przy czym ten dronujący minimalizm miejscami całkiem dobrze się sprawdzał, ale w końcówce już te emocje były mega na siłę podbijane, nie wspominając o przeszarżowanej emocjonalnie arii na koniec. Za to score Ifukube byłby dużo efektywniejszy, gdyby go zostawili na ostatni akt albo w ogóle scenę.
Tutaj będę w mniejszości osób, którym się ten score podoba. I moim zdaniem naprawdę seans weryfikuje tę muzykę na plus. "Divine", "Elegy" Mission" "Resolution "
"Godzilla Suite II" "Last" - słucham na okrągło.
I jak już gdzieś wspomniałem uważam, że temat Ifukube w filmie działa. I w finałowym pojedynku ze statkami, nie byłem jedyny na sali, który sobie tupał nóżką i kiwał głową. W ogóle pojawiły się pojedyneczne brawa kiedy ten marsz wszedł .
No to dołączam się do mniejszości, muzyka we filmie w całości mi się podobała (pomijam Ifukube bo wtedy to można popuścić 😉). Coś czuję, że będę częściej wracać niż do łubudubu Arnolda.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#65 Post autor: Michał Turkowski » sob gru 16, 2023 11:35 am

Kocham scory Ifukube, uwielbiam Arnolda (film Emmericha też bardzo lubię, mój guilty pleasure, który jako dzieciak katowałem na VHS, teraz mam już wersję 4K i film wygląda zjawiskowo, znakomity nowy skan), Desplata lubię, McCrearego już mniej a co do Sato i Minus One... Bardzo mi się podoba ta muzyka, zupełnie inna niż wcześniejsze Godzille, tracki które Wawrzyn wspomniał znakomite, super był też kawałek z pierwszej akcji z Godzilla na oceanie, kurde jak to budowało napięcie. No i Ifukube, jak jego tematy wchodziły to magia kina i ciary.

No i film, jest fantastyczny, to nie tylko najlepsza Godzilla ale serio, jeden z filmów roku ogólnie. Nie mogę się doczekać domowego seansu w 4K.

Czytam że Milan wydał soundtrack z Minus One ale czy to można kupić gdzieś fizyczne wydanie z Europejskiej dystrybucji czy japończyka będzie trzeba sprowadzać bo bardzo chcę to nabyć?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#66 Post autor: Adam » sob gru 16, 2023 11:55 am

Tylko japoniec na CD wyszedł. Milan wydał cyfrowo.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#67 Post autor: Wojteł » sob gru 16, 2023 15:10 pm

Jak porównywać to jedynie można score Beara, który wykorzystywał tematy Ifukube. Ale po za tym porównywanie Godzilli z Japonii i Godzilli z Ameryki nie ma większego sensu.
Shin też wykorzystywał, i to do tego stopnia, że używał oryginalnych tracków.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2851
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#68 Post autor: swordfish » pn gru 18, 2023 09:54 am

Adam pisze:
wt gru 05, 2023 09:43 am
Sieć CC ponownie potwierdziła, że u nich tego nie będzie :roll:
CC nie gra całego repertuaru od wszystkich dystrybutorów. Do Multikina doszły limitowane pokazy klasyka anime z 1988 roku - "Akira". Dystrybutor ten sam co "Godzilli: Minus One", czyli Piece Of Magic Entertainment. "Akira" pokazywana jest jeszcze w wybranych kinach studyjnych, ale nie w CC.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#69 Post autor: Adam » pn gru 18, 2023 10:00 am

Who cares about Akira ? :roll: Tu chodzi o nowy film, a nie 40-letni kotlet.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#70 Post autor: Kaonashi » pn gru 18, 2023 10:41 am

swordfish pisze:
pn gru 18, 2023 09:54 am
Adam pisze:
wt gru 05, 2023 09:43 am
Sieć CC ponownie potwierdziła, że u nich tego nie będzie :roll:
CC nie gra całego repertuaru od wszystkich dystrybutorów. Do Multikina doszły limitowane pokazy klasyka anime z 1988 roku - "Akira". Dystrybutor ten sam co "Godzilli: Minus One", czyli Piece Of Magic Entertainment. "Akira" pokazywana jest jeszcze w wybranych kinach studyjnych, ale nie w CC.
W Rzeszowie codziennie leci Akira w Multikinie. Trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem ten film w repertuarze.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#71 Post autor: Wawrzyniec » pn gru 18, 2023 13:52 pm

"Akira" wiadomo Megakult, ale my tutaj mówimy o "Godzilli" i to ten film powinien być wyświetlany w większości kin. Ludzkość musi się domagać większej ilości seansów "Godzilla: Minus One", gdyż tak to powinno być.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#72 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 21, 2023 10:46 am

W Japonii ma do kin wejść czarno-biała wersja Godzilla Minus One.
Fajnie, ale dobrze by było, gdyby w dystrybucji światowej pojawiło się więcej seansów.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#73 Post autor: kiedyśgrześ » czw gru 21, 2023 10:57 am

z tego co rozumiem toho ma układ z legendary na mocy którego w jednym roku kalendarzowym tylko jedna z tych firm może dystrybuować coś z universum na rynku amerykańskim, a jak to wygląda globalnie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#74 Post autor: Mystery » czw gru 21, 2023 11:04 am

Swoją drogą film nie był jakimś super wielkim hitem w swoim kraju - 31 mln na koncie po 7 tygodniach i obecnie 9 miejsce w zestawieniu rocznym, choć przy dobrych wiatrach i ze względu na małe różnice ma szanse na wejście do Top 5, ale z anime i Mario nawet Godzilla nie ma tam szans :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: „Godzilla: Minus One” (2023) - Naoki Sato

#75 Post autor: Wawrzyniec » sob sty 13, 2024 16:56 pm

OK, za ten clip i podłożenie Junkiego, to trzeba dawać łapki w dół. :evil:

youtu.be/rb7HrbIkf28
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ