Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#16 Post autor: lis23 » pt lis 10, 2023 08:24 am

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#17 Post autor: lis23 » pn lis 13, 2023 11:43 am

Jednak 17 listopada wychodzi tylko oryginalna wersja soundtracku a polska wersja jest przesunięta na 1 grudnia, ciekawe, dlaczego?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#18 Post autor: lis23 » wt lis 14, 2023 18:06 pm

Kolejna, całkiem fajna piosenka, premiera w nocy:


youtu.be/JtTgzKIJT5o

Swoją drogą, nie pamiętam takiej promocji, żeby co tydzień dawać nową piosenkę ... Może dlatego, że tych musicali jest u Disneya coraz mniej a poprzedni trafił na pandemię?


youtu.be/UuUXMFuFre4
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#19 Post autor: lis23 » śr lis 15, 2023 08:14 am

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#20 Post autor: lis23 » czw lis 16, 2023 10:58 am

Fragment filmu z muzyką:


youtu.be/43Pgh2eHXu0

Niby brzmi ok ale Gość robił do tej pory "Tarzana 2' i "Mój Brat Niedźwiedź 2", czyli filmy bezpośrednio na rynek DVD, więc nie spodziewam się za wiele, poza muzyczną tapetą.

Ogólnie, to jest trochę dziwne ... Film jest na 100 lecie Disneya, więc powinien te stulecie odwzorowywać, upamiętniać, także muzycznie, więc powinni zatrudnić jakieś duże nazwisko do skomponowania muzyki - pierwszy w kolejce: Alan Menken, niezwykle zasłużony dla studia a jest jeszcze James Newton Howard, Mark Manchina, John Powell, Michael Giacchino czy ta babka od "Encanto",a Oni wzięli jakiegoś no name, przynajmniej dla mnie ;)

Kolejny fragment polskiej wersji piosenki:


youtu.be/tqMpa9iYizI
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#21 Post autor: lis23 » pt lis 17, 2023 06:04 am

Wszystkie utwory po polsku:

- To Właśnie Rosas - 2.28
- Kto, jak nie ja? - 3.19
- Życzenie - 3.31
- Jestem z gwiazd - 2.55
- Gdzie wasza wdzięczność? - 3.15
- W co on gra - 3.21
- Życzenie ( repryza ) - 2.46
- A Wish Worth Making - 2.54
- To co w sercu masz - 2.53
- Życzenie ( instrumental ) - 3.26
- Jestem z gwiazd ( instrumental ) - 2.55
- Gdzie wasza wdzięczność? ( instrumental ) - 3.15
- To co w sercu masz ( instrumental ) - 2.54

Całość trwa ok. 36 - 37 minut więc jest to marnowanie płyty i spokojnie mogli tam dorzucić muzykę, podobnie jak w przypadku "Frozen II" ... Ciekawe, kiedy ukaże się ta edycja Deluxe?


youtu.be/MHCz1YsLVIQ
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#22 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 17, 2023 17:47 pm

To teraz ja coś tu wrzucę:

Obrazek

1. Welcome to Rosas – Ariana DeBose & Wish Cast
2. At All Costs – Chris Pine & Ariana DeBose
3. This Wish – Ariana DeBose
4. I’m a Star – Wish Cast
5. This Is The Thanks I Get?! – Chris Pine
6. Knowing What I Know Now – Ariana DeBose, Angelique Cabral & Wish Cast
7. This Wish (Reprise) – Ariana DeBose & Wish Cast
8. A Wish Worth Making – Julia Michaels
9. This Wish (Instrumental) – Julia Michaels & Benjamin Rice
10. I’m a Star (Instrumental) – Julia Michaels & Benjamin Rice
11. This Is the Thanks I Get?! (Instrumental) – Julia Michaels & Benjamin Rice
12. A Wish Worth Making (Instrumental) – Julia Michaels & Benjamin Rice
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#23 Post autor: kiedyśgrześ » pt lis 17, 2023 18:29 pm

Haram Wawrzyniec :evil: :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#24 Post autor: lis23 » pt lis 17, 2023 19:08 pm

36.49,szkoda, że tak marnują miejsce na płycie. W polskiej wersji będzie dodatkowo "A Wish Worth Making" po polsku, czyli "To co w sercu masz", szkoda, że z instrumentalnych nie dali "Welcome to Rosas". Poza tym, oryginalna tracklista jest chyba na pierwszej stronie a ja jestem ciekaw, kiedy i czy wyjdzie wersja Deluxe?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#25 Post autor: Mystery » sob lis 18, 2023 11:25 am

Poza tym, oryginalna tracklista jest chyba na pierwszej stronie a ja jestem ciekaw, kiedy i czy wyjdzie wersja Deluxe?
Patrząc na zgniłka na RT i raczej małym poruszeniu tytułem w mediach, pewnie nigdy :P

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3001
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#26 Post autor: qnebra » sob lis 18, 2023 12:00 pm

Mystery pisze:
sob lis 18, 2023 11:25 am
Patrząc na zgniłka na RT i raczej małym poruszeniu w mediach, pewnie nigdy :P
No już mogą szykować się na kolejną bombę w box office. Ledwo dwa tygodnie po poprzedniej.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#27 Post autor: lis23 » sob lis 18, 2023 13:13 pm

Mystery pisze:
sob lis 18, 2023 11:25 am

Patrząc na zgniłka na RT i raczej małym poruszeniu tytułem w mediach, pewnie nigdy :P
Film jeszcze nie miał premiery a oceny przed premierą były dobre, więc skąd te oceny w RT?
Patrzę na te negatywne opinie i w większości zarzuca się filmowi, że jest godnym hołdem dla 100 lecia Disneya i niczym ponadto, ale czy to jest wada? Na pewno zapowiada się ciekawiej niż "Encanto" a tam był raczej sukces, choć pandemiczny.
Zabawne jest to, ze ostatnio narzekano, że u Disneya nie ma księżniczek, zamków, królów, itp. a teraz narzeka się na zamki, księżniczki i na królów ;) Ludzie sami nie wiedzą, czego chcą.
Myślę, że sukces w box office jednak będzie bo nawet w komentarzach pod recenzjami Ludzie piszą, że to jest klasyczny Disney, idealny na święta.

Wersja Deluxe powinna wyjść cyfrowo, podobnie jak to było w przypadku "Frozen 2" czy "Małej Syrenki" i tam powinna być muzyka.
Ostatnio zmieniony sob lis 18, 2023 13:47 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3001
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#28 Post autor: qnebra » sob lis 18, 2023 13:47 pm

Sam z tego co widzę na recenzji z Film Threat, film wygląda pięknie i ma ponownie klasycznego disneyowskiego złoczyńcę. Oraz ma bardzo słabą fabułę, jakość animacji nie jest nawet zbliżona do 'klasycznego Disney', nijakie postacie, główna bohaterka zaczyna i kończy historię w tym samym stanie, nie przechodzi żadnej przemiany, nijakie piosenki, o muzyce nawet się nie zająknięli.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#29 Post autor: lis23 » sob lis 18, 2023 13:50 pm

Piszesz, że film wygląda pięknie a z drugiej strony, że jakość animacji nawet nie zbliża się do klasycznego Disneya, czyli jest piękna, czy nie?
Mi osobiście piosenki podobają się bardziej od tych z "Encanto" a jaka jest fabuła, przekonam się w środę. "Frozen II" ma 77% od krytyków ale 91% od widzów i film zarobił więcej od oryginału, więc należy poczekać na premierę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3001
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Wish (Original Motion Picture Soundtrack) - Dave Metzger, Julia Michaels, Benjamin Rice

#30 Post autor: qnebra » sob lis 18, 2023 14:24 pm

Umiesz czytać? Film wizualnie wygląda pięknie, jakość animacji nie dotrzymuje kroku. Tylko tyle i aż tyle.

Ocenisz w środę, sam piszę to co było w recenzji, samego filmu nawet nie mam zamiaru oglądać. Może jak wpadnie na Disney+ to dopiero wtedy.

ODPOWIEDZ