Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10234
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#76 Post autor: Ghostek » pt paź 27, 2023 23:43 pm

Wymagacie od kolesia, który zęby zjadł na hip hopie, aby zaraz pisał jak pierwszorzędny kompozytor rozumiejący klasykę :)

Swoją drogą kiedyś namiętnie słuchałem pierwszych dwóch albumów tego chłopa. Świetnie łączył elementy HH, jazzu i innych. Nawet mu solówki Możdżer opędzał. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58293
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#77 Post autor: Adam » pt paź 27, 2023 23:54 pm

Ghostek pisze:
pt paź 27, 2023 23:43 pm
Wymagacie od kolesia, który zęby zjadł na hip hopie, aby zaraz pisał jak pierwszorzędny kompozytor rozumiejący klasykę :)
Aż tak nie, ale tutaj mamy taką sytuację, którą idealnie obrazuje taki oto mój przykład :

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy film "Bandyta" Lorenc muzycznie od początku do końca zapełnia tylko i wyłącznie jednym utworem "Taniec Eleny"...
A tak właśnie zrobił tutaj LUC - zapełnił film od A do Z tylko i wyłącznie skoczną etniką.

Oczywiście LUC nie zrobił też żadnego takiego kultowego kawałka, jak ten lorencowy, chodziło mi tu tylko o prosty przykład niezrozumienia dramaturgicznego filmu i kompletnego położenia muzycznie tej jego warstwy. I powtórzę - LUC nie ma się ogólnie czego wstydzić, bo zrobił fajną, etniczną składankę. Bo właśnie - to jest fajna, etniczna składanka. Tylko tyle, albo aż tyle, patrząc z jakiego backgroundu chłop wyszedł na ten debiut filmowy. Dużo nauki przed nim, jeśli będzie w ten kawałek branży chciał wejść na poważnie, bo kompozytor musi film rozumieć przede wszystkim i wiedzieć, jaka jest podstawowa rola muzyki filmowej. A muzycznie w "Chłopach" tego zabrakło kompletnie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2860
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#78 Post autor: swordfish » sob paź 28, 2023 08:11 am

L.U.C. przekonany o swojej genialności. Jego muzyka zgłoszona w kategorii Best Original Score do Oscara.
Parę lat temu już jedna polska animacja walczyła o nominację do Oscara w tej kategorii - "Magiczna zima Muminków" Łukasza Targosza.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58293
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#79 Post autor: Adam » sob paź 28, 2023 08:31 am

On już był o swojej genialności przekonany w Gdyni, ale skończyło się wiemy jak.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2860
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#80 Post autor: swordfish » sob paź 28, 2023 09:24 am

Kolejny "singielek" promowany w sieci.


youtu.be/v7P0HYe5PgY

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#81 Post autor: DanielosVK » sob paź 28, 2023 14:31 pm

Ghostek pisze:
pt paź 27, 2023 23:43 pm
Wymagacie od kolesia, który zęby zjadł na hip hopie, aby zaraz pisał jak pierwszorzędny kompozytor rozumiejący klasykę :)

Swoją drogą kiedyś namiętnie słuchałem pierwszych dwóch albumów tego chłopa. Świetnie łączył elementy HH, jazzu i innych. Nawet mu solówki Możdżer opędzał. :)
Nie wymagamy, ale dramaturgicznie dobrze funkcjonalnego score'u fajnie by było. Tymczasem LUC marketingowo goni samego Zimmera w liczbie przechwałek i deklaracji, a, no właśnie... treść muzyczna nie do końca zgodna z ulotką. ;)

Ja sam byłem bardzo ciekaw tego projektu, bo LUCa bardzo lubię, swego czasu był jedną z ciekawszych postaci na polskiej scenie hip-hopowej, a od jakiegoś czasu próbuje eksperymentować z nowymi rzeczami, z lepszym lub gorszym skutkiem. Tutaj efekt jest poniekąd ciekawy, ale pozostawiający jednak spore pole do poprawy, szczególnie w warstwie dramaturgicznej. :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#82 Post autor: DanielosVK » pt lis 03, 2023 13:35 pm

Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33940
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#83 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 03, 2023 18:17 pm

A ja prawdopodobnie w niedzielę wsiądę w pociąg i pojadę do Polski, aby obejrzeć "Chłopów". Proszę czego to się nie robi dla polskiej kinematografii. Ale spokojnie normalnie przejdę i nie będę przekraczał "zielonej granicy ". ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33940
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#84 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 05, 2023 12:20 pm

I chłopska dupa. :|

Czego to się nie robi dla polskiej kinematografii. Bardzo chcę zobaczyć "Chłopów", ale wiadomo na razie nie ma ich w kinie w Berlinie. Dlatego postanowiłem pojechać do Polski do kina. Najbliższą opcją były Słubice. Półtorej godziny jazdy pociągiem, następnie 45 minut w deszczu pieszo, aby na miejscu dowiedzieć się, że seans jest wykupiony i nie ma wolnych miejsc. Czyli następnie z powrotem 45 minut pieszo, na dworzec w pociąg i z powrotem do Berlina...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#85 Post autor: DanielosVK » ndz lis 05, 2023 13:34 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz lis 05, 2023 12:20 pm
I chłopska dupa. :|

Czego to się nie robi dla polskiej kinematografii. Bardzo chcę zobaczyć "Chłopów", ale wiadomo na razie nie ma ich w kinie w Berlinie. Dlatego postanowiłem pojechać do Polski do kina. Najbliższą opcją były Słubice. Półtorej godziny jazdy pociągiem, następnie 45 minut w deszczu pieszo, aby na miejscu dowiedzieć się, że seans jest wykupiony i nie ma wolnych miejsc. Czyli następnie z powrotem 45 minut pieszo, na dworzec w pociąg i z powrotem do Berlina...
Słyszałeś o czymś takim jak zakup biletów online? :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33940
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#86 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 05, 2023 14:10 pm

Ano słyszałem i jako, że nie dało w ich kupić online z zadzwoniłem się zapytać, czy jeszcze są. I mi powiedziano, że można kupić bilety w kasie na miejscu na 30 minut przed seansem. I niestety myślałem, że to chodzi także o ten seans, a nie była to informacja ogólna.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58293
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#87 Post autor: Adam » pn lis 06, 2023 12:11 pm

#ProblemyWawrzyńca
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2860
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#88 Post autor: swordfish » pn lis 06, 2023 22:07 pm

Tak to jest jak wybiera się małe kino w ośrodku kultury na 84 miejsc, gdzie seanse są raz na tydzień.
Pojedź następnym razem do większego miasta, gdzie jest multipleks, np. do Szczecina. Tam jest więcej seansów (nawet po kilka danego dnia) i możesz spokojnie kupić bilet przez internet.
"Chłopi" przekroczyli pułap miliona widzów w Polsce.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10234
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#89 Post autor: Ghostek » wt lis 07, 2023 08:41 am

swordfish pisze:
pn lis 06, 2023 22:07 pm
Tak to jest jak wybiera się małe kino w ośrodku kultury na 84 miejsc, gdzie seanse są raz na tydzień.
Pojedź następnym razem do większego miasta, gdzie jest multipleks, np. do Szczecina. Tam jest więcej seansów (nawet po kilka danego dnia) i możesz spokojnie kupić bilet przez internet.
"Chłopi" przekroczyli pułap miliona widzów w Polsce.
A ty dyndałbyś 200-300 km w jedną i drugie tyle w drugą by film zobaczyć w lepszych warunkach? I tak godne pochwał poświęcenie z jego strony że z Berlina zasuwał do PL by to obejrzeć.
Obrazek

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2860
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz "L.U.C." Rostkowski - Chłopi (2023)

#90 Post autor: swordfish » wt lis 07, 2023 22:49 pm

Doskonale rozumiem, że w linii prostej najbliżej z Berlina do Słubic. Ale widzę, że Kino Smok ma możliwość kupowania online (chyba, że ta funkcja jest zablokowana na vpnie niemieckim). Jeśli wyskakuje brak biletów czy jakieś komunikaty o błędach świadczy, że sala została wyprzedana. Teraz widzę, że seans na kolejny tydzień jest wyprzedany w 95%.
http://smok.slubice.pl/kino/

Na pocieszenie dodam, że w Polsce mimo bliskości z Niemcami, trudno o dostęp do najnowszych dzieł naszych sąsiadów z zachodniej granicy. Odbywają się przeglądy Tygodnia Filmu Niemieckiego. Są jednak raz do roku i w wybranych miastach.

Są oczywiście wyjątki, że nieliczne tytuły wchodzą do normalnej dystrybucji. Na razie nie jest nam dane w Polsce poznać niemieckiego kandydata do Oscara, mimo, że w opisie jest zaznaczone, że "Das Lehrerzimmer" ma wątek polski.

ODPOWIEDZ