Hans Zimmer - The Creator (2023)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Hans Zimmer - The Creator (2023)

#1 Post autor: Adam » wt sie 22, 2023 09:04 am

iTunes - 29.09.2023 - Hollywood Records


youtu.be/ex3C1-5Dhb8
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#2 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 23, 2023 11:52 am

Nowa ścieżka Hansa Zimmera, a tu taka cisza? :? Ja wiem, że pewnie niektórzy widzieliby tutaj Alexandre Desplata, nad którym z okazji jego imienin ciężko mi się pastwić. Inni pewni woleliby Michael Giacchino, ale wyszło na Hansa Zimmera i musicie z tym jakoś żyć.

Jestem bardzo ciekawy jak będzie brzmiała ta muzyka, gdyż szczerze trudno mi określić jaki muzyczny gust i preferencje ma Gareth Edwards. Tak samo jak nie wiem, jak bardzo Hans był zaangażowany w komponowanie tej ścieżki, zważywszy, że miał jeszcze drugą Diunę, trasę koncertową, kupienie nowego super duper studia w Londynie, plus zmiany w życiu miłosnym. Cóż w każdym razie na IMDb na razie nie wyskakują jeszcze żadni pomagierzy i w Music Department widzę, że jest "Choir: London Voices" i "Choir Director", co w sumie cieszy, gdyż dobrym chórem nigdy nie gardzę.

I nawet jeżeli jestem sam, to czekam na ten score!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#3 Post autor: Adam » śr sie 23, 2023 11:56 am

Biorąc pod uwagę, że Hans ani żaden podnóżek czy solista się dotąd nie zająknęli o tym scorze, to wiadomo, że wszystko zrobią niziny pomagierów i wiadomo, że będzie to Chappie 2 - czyli sama elektronika.

Cała energia najważniejszych pomagierów i solistów spadła na Diune 2 - ostatnio były dogrywki, czyli musieli coś zmieniać w filmie, bo wiosną był news, że zakończyli wszystkie sesje. Jak widać nie zakończyli.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#4 Post autor: Ghostek » śr sie 23, 2023 12:08 pm

Hansu odpalił kreatora generycznych scorów - na bazie algorytmów jego stacja robocza wygenerowała randomowy zestaw sampli, które podłożono pod film.

Obrazek
Obrazek

MAgdaX
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 26, 2020 12:13 pm

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#5 Post autor: MAgdaX » pt wrz 08, 2023 15:36 pm

To prawda Hans Zimmer miał co robić w ostatnim czasie

_______________________________________
https://twojemotywacje.pl/blog/jak-radzic-sobie-z-negatywnymi-emocjami-w-pracy/
Ostatnio zmieniony pt sty 26, 2024 11:34 am przez MAgdaX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#6 Post autor: Adam » pt wrz 08, 2023 15:42 pm

weźcie tego bota
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#7 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 20, 2023 14:11 pm

OK, nie będę ukrywał, to brzmi niepokojąco. Gareth Edwards do swojego najnowszego filmu "The Creator" wykorzystał na początku A.I. aby skmponowała mu muzykę w stylu Hansa Zimmera. Oczywiście potem sam Hans skomponował oryginalny score, ale wizja jest dość niepokojąca. I czy jest zaskoczenie, że to produkcja po części Disneya, gdzie już do serialu Secret Invasion wykorzystano A.I. aby zrealizowało napisy początkowe. Plus może to nie jest etap, ze A.I. zastąpi całkowicie kompozytorów, ale nie zdziwię się, jeżeli tak będzie wyglądał temptrack przyszłości. Będzie się A.I. zlecało zrobienie muzyki i potem kompozytorzy będą w oparciu o to co A.I. stworzyło, komponowali muzykę. Cóż James Cameron ostrzegał nas od lat 80tych, ale my nie słuchaliśmy...

https://www.technologyreview.com/2023/0 ... OM2xCsRn2s

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#8 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 24, 2023 16:34 pm

Film niedługo wchodzi do kin, a o soundtracku cisza. Przy czym dalej jestem zaniepokojony tym A.I. Hansem. I że też Gareth Edwards uznał, że to coś ciekawego. Gdybym był Hansem to postąpiłbym z nim jak z Southallem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#9 Post autor: kiedyśgrześ » pn wrz 25, 2023 10:06 am

a dlaczego jesteś zaniepokojony A.I. Hansem :?: :D
od kilku lat obstawiałem, że to właśnie nie kto inny, tylko Hansik wyskoczy z taką ideą po raz enty przewracając soundtrackowy stoliczek :D
no i się jakoś wydarzyło, okrężną drogą poprzez reżysera, ale też się liczy :D
na razie to tylko przygotowanie gruntu, „zastanawialiśmy się” :D
niech się ta jego brygada z RCP poci :D na co komu Zanelli, czy inny Kawczynski jak się ma ChatGPT :D
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#10 Post autor: qnebra » pn wrz 25, 2023 15:18 pm

Styl RCP będzie pierwszym skopiowanym przez AI, bądźmy ze sobą szczerzy. Już obecnie nie słynie to z oryginalności i wyrafinowania, więc mało kto zauważy że to zostało wygenerowane.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#11 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 25, 2023 15:26 pm

I kiedy A.I. przejmie władzę nad muzyką filmową to jeszcze zatęsknicie za napuszonym Hansem.
A tutaj pewnie z grzeczności względem Edwardsa i dlatego że nie jest Southallem nie wypowiada się o tym co mu tutaj podano. Nie ukrywajmy, ale jest to trochę tak, że Edwards stanął przed drzwiami do studia Hansa, ściągnął spodnie i majtki, zrobił kupę na wycieraczkę, a następnie zadzwonił do drzwi i kiedy Hans mu je otworzył poprosił o papier toaletowy i aby Hans skomponował mu muzykę .
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#12 Post autor: Kaonashi » śr wrz 27, 2023 02:04 am

Ktoś to AI będzie jednak musiał obsługiwać. Być może właśnie kompozytorzy będą to robić. Wygenerują sobie muzykę na podstawie ustalonych parametrów, później ewentualnie pozmieniają parę rzeczy wg własnego uznania i voila - godzinny score zrobiony w jeden wieczór. I nawet nie będziemy wiedzieć, że ktoś korzystał z AI.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#13 Post autor: Ghostek » śr wrz 27, 2023 05:37 am

Przecież Balfe już tak robi. Z tą różnicą, że zamiast algorytmów AI ma potężną bazę templateów pokatalogowanych w/g stylów i nastrojów no i do dyspozycji ma armię minionków, którzy na zawołanie robią mu poszczególne sceny. Deadline w postaci 24-48 godzin na sekwencję, to norma, którą mogą potwierdzić ludzie z wewnątrz. Później tylko ewentualna korekta, zgranie projektu i kasa się zgadza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#14 Post autor: Adam » śr wrz 27, 2023 07:45 am

Za Tuska tak nie było !
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33889
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Creator (2023)

#15 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 27, 2023 10:22 am

Cóż, przez pewien czas mój ulubiony autor Philip K. Dick uważał, że Stanisław Lem (inny ulubiony autor) nie istnieje. I jest wyłącznie kryptonimem za którym stoi grupa sowieckich pisarzy. Argumentował, że nie jest możliwym, aby jedna osoba tyle i tak różnorodnie pisała. Teraz został wprowadzony w moje serce taki niepokój, że już nie wiem czy ten score, czy w ogóle jakikolwiek inny score w przyszłości skomponuje naprawdę Hans Zimmer, czy też jakiś Skynet lub inny Replikant. Plus może tak jak Dick myślał o Lemie, tak teraz Hans Zimmer, czy Lorne Balfe naprawdę nie istnieją, a są jedyniem kryptonimem dla super komponującego komputera. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ