BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#46 Post autor: Adam » śr maja 03, 2023 09:05 am

W tą niedzielę jest jeden jedyny seans przepremierowy z dubbingiem w każdym kinie sieci CC między godziną 16:00 a 18:00 :!:
Zabukowane 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#47 Post autor: Adam » pn maja 08, 2023 09:58 am

I po seansie... bez spoilerów:

Nigdy nie byłem fanem tych gier - wolałem pierwszego Prince'a, Dizzy czy Contrę - ale oczywiście niektóre melodyjki i odgłosy z platformówki 2D, tej pierwszej, kojarzy każdy kto urodził się na początku lat 80. Na tym filmie jednak bawiłem się przednio.

Zacznę od tego, że ten świetny film poradziłby sobie również spokojnie bez jakiejkolwiek muzyki, nawet tak dobrej, jak ta Tylera, bo po prostu Francuskim twórcom udało się stworzyć angażujące widowisko dla całej rodziny - szybkie tempo, wspaniała i dopracowana animacja, przepięknie dopracowana Kraina Muchomorów, koloryt, nawiązania do gier (głównie tych najstarszych 2D, oraz do Mario Kart i Donkey Kong - w zasadzie tyle), humor, prosta historia i brak moralizatorstwa czy melodramy. Cały czas się coś dzieje, jak i w grach, nie ma w zasadzie chwili wytchnienia. To nie jest film dla krytyków, a zrobiony pieczołowicie i troską film przez fanów, dla fanów - i z dala od Hollywood.

Polski dubbing jest świetny, nie mam do czego się przyczepić. Za przekład odpowiadał nasz najlepszy i najsłynniejszy człowiek od tego - Bartek Wierzbięta. Głosy aktorów dobrane są bardzo dobrze i pasują do postaci, i co ważne, nie ma tu żadnych Karolaków, Adamczyków, Bohosiewicz czy Dorocińskich - żadnych topowych polskich aktorów/ek ! To jest jeden z wielu plusów tej produkcji w polskim wydaniu - nie ma tego dysonansu, że Mario gada Karolakiem lub Kotem, i przez to ogląda się to znacznie lepiej.

Muzyka Tylera jest świetnie i głośno podłożona, nawet dubbing jej nie zagłusza, a score dodatkowo unosi ten film od początku do samego końca, napędzając akcję i napędzając fun jeszcze bardziej. I co rzadkie w dzisiejszym Hollywood, podłożona jest od klika. Każde uderzenie w kostkę z pytajnikiem, każdy skok, itd, wszystko jest idealnie zgrane i zaznaczone żywszym odgłosem orkiestry w takim momencie, jak w starym Hollywood. Tyler bardzo cwanie dozuje tematykę - poszedł dokładnie tak, jak Williams w "ET" - że główny temat pojawia się systematycznie ale tylko fragmentami, który za każdym wybrzmiewa ciut dłużej, żeby w pełnej orkiestrowej i długiej krasie wybrzmieć w finałowej bitwie. Pierwszy utwór z albumu - "Opus" - to suita tematyczna, w filmie go nie ma. Zaryzykuję, że to jest najlepiej podłożony do filmu score Tylera w jego karierze i możliwie, że - w filmie - najlepszy.

Salwy śmiechu dzieci na sali przeplatane są kilkoma piosenkami, które nucą rodzice, i kompletnie te piosenki nie przeszkadzają (jest ich ledwo z 4, 5 ?), a dodatkowo - nie jak w Marvelu - są na ekranie tylko po jakieś 20 sekund, a słowa tych piosenek pasują do akcji na ekranie - piosenka "Take on me" wypada wybornie w trakcie ucieczki autkiem, to samo AC/DC w trakcie budowania motocykli.

Bardzo ciekawie prezentują się też Easter Eggi dla graczy - typu 8-bitowe odgłosy przekopiowane z najstarszych gier Mario w momencie przechodzenia przez zielone rury, czy - normalnie złoto! - zmiana widoku na 2D na chwilę.

Film zaskakująco ma aż dwie sceny po napisach - klasycznie jak w Marvelu - po pierwszym animowanym End Credits, a potem na samym końcu po zwykłych czarnych End Credits.

Bardzo polecam wyprawę do kina, ostatnio się tak bawiłem na animacji na Smokach.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23347
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#48 Post autor: Mystery » pn maja 08, 2023 14:22 pm

Mario trafia do streamingu już 16 maja, 10 dni przed polską premierą...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#49 Post autor: Adam » pn maja 08, 2023 15:06 pm

Cóż, nasi dystrybutorzy wolą wpuszczać co 3 msc kolejne gówno Vegi do kin, niż taki film :)

Obejrzę sobie na VOD też, bo ciekawi mnie oryginalna wersja językowa.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10237
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#50 Post autor: Ghostek » wt maja 09, 2023 10:05 am

Mystery pisze:
pn maja 08, 2023 14:22 pm
Mario trafia do streamingu już 16 maja, 10 dni przed polską premierą...
To sobie zarobili :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#51 Post autor: Adam » śr maja 10, 2023 20:38 pm

W sieci CC ponownie przedpremierowe seanse, tym razem po dwa w najbliższą niedzielę w każdym kinie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10237
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#52 Post autor: Ghostek » śr maja 10, 2023 21:22 pm

Adam pisze:
śr maja 10, 2023 20:38 pm
W sieci CC ponownie przedpremierowe seanse, tym razem po dwa w najbliższą niedzielę w każdym kinie.
Czują, że jak wjedzie na stream, to nie zarobią. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#53 Post autor: Adam » czw maja 11, 2023 06:32 am

Jak dystrybutor idiota, to trzeba sobie radzić.

Btw, może to będzie tylko VOD zagraniczny ?
U nas bajki nie po PL nie są popularne więc nawet jak na necie są, to nasi wolą dubbing.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#54 Post autor: lis23 » czw maja 11, 2023 08:49 am

U mnie leci w sobotę i w niedzielę ale w sobotę chcę iść na "Trzech Muszkieterów" a w niedzielę pracuję na rano, więc najwyżej wieczorem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33947
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#55 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 11, 2023 16:41 pm

Adam pisze:
pn maja 08, 2023 09:58 am
Salwy śmiechu dzieci na sali przeplatane są kilkoma piosenkami, które nucą rodzice, i kompletnie te piosenki nie przeszkadzają (jest ich ledwo z 4, 5 ?), a dodatkowo - nie jak w Marvelu - są na ekranie tylko po jakieś 20 sekund, a słowa tych piosenek pasują do akcji na ekranie - piosenka "Take on me" wypada wybornie w trakcie ucieczki autkiem, to samo AC/DC w trakcie budowania motocykli.
Tylko to są tak oklepane piosenki i dla mnie one nic nie wnoszą. A nawet wybijały z rytmu. Oba wspomniane tracki można byłoby spokojnie zastąpić muzyką.
Zresztą zobacz, że na soundtracku jest więcej muzyki niż tej w filmie. A więc tym scenom Brian skomponował muzykę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#56 Post autor: Adam » czw maja 11, 2023 19:51 pm

Wawrzyniec pisze:
czw maja 11, 2023 16:41 pm
Zresztą zobacz, że na soundtracku jest więcej muzyki niż tej w filmie. A więc tym scenom Brian skomponował muzykę.
Nie pierwszy i nie ostatni raz :) Ja bym powiedział, że niech się chłopak cieszy, że 90% albumu mu jednak weszło do filmu :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#57 Post autor: Adam » pt maja 12, 2023 08:41 am

30.12.2023 :!:
Jak gwiazdka gada te same teksty, co w filmie, to kupuję :mrgreen:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33947
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#58 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 12, 2023 09:25 am

Ale Ty wiesz, że to jest ta inna gwiazdka. Ta to jest ta, która daje Co super duper moce. I to ta którą Bowser zdobył.
A właśnie jak nazywa się Bowser w polskiej wersji. I Proncess Peach 🍑 o i jak brzmiała wersja po polsku?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58309
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#59 Post autor: Adam » pt maja 12, 2023 09:43 am

napisałem wyżej :)

co do spolszczeń imion - nie spolszczyli słowa Peach i Bowsera, spolszczyli część innych - jest po prostu Księżniczka Peach i Bowser.
Ale jest za to po polsku Generał Kupa :D

tu cały polski skład - https://dubbingpedia.pl/wiki/Super_Mario_Bros._Film
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33947
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - THE SUPER MARIO BROS: MOVIE (2023)

#60 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 12, 2023 10:30 am

Tylko to oznacza, że w polskiej wersji i piosenka Bowsera jest po polsku. A właśnie to jak ją Jack Black wykonuje to jeden z highlightów tego filmu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ