Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#46 Post autor: Mystery » ndz cze 18, 2023 15:13 pm

No nie wiem, Shazam 2 to dla mnie idealny przykład najbardziej szkaradnego CGI.
Jest ta fanfarka, która trochę naśladuje temat JL Elfmana.
Czyli film Flash, bez tematu Flasha z prawdziwego zdarzenia? :roll: Co to za superbohaterskie kino bez tematu głównego bohatera...

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 946
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#47 Post autor: dougan » ndz cze 18, 2023 15:23 pm

lis23 pisze:
ndz cze 18, 2023 08:16 am
Reżyser filmu tłumaczy, że taki był zamysł na CGI bo to co widzi widz, widzi z perspektywy Flasha.

https://filmozercy.com/wpis/czy-flash-m ... o-wygladac
Hmm, gdyby tak widzowie oceniali filmy głównie pod kątem tego, czy reżyserowi udało się zrealizować swoją wizję i kiepskie efekty specjalne były wyrazem myśli "tak miało być", okazało by się, że tak naprawdę to same dobre kino powstaje :)
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#48 Post autor: lis23 » ndz cze 18, 2023 15:27 pm

Moim zdaniem, powody mogą być trzy:
Za mało specjalistów od CGI, kiedyś filmy się po prostu kręciło i nie mówiło się, kiedy będzie premiera, teraz film ma wyznaczoną datę premiery jeszcze zanim powstanie scenariusz i zostanie wybrany reżyser, co za tym idzie na specjalistach ciąży też presja czasowa, muszą się wyrobić w dosyć krótkim czasie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#49 Post autor: Ghostek » ndz cze 18, 2023 16:21 pm

Mystery pisze:
ndz cze 18, 2023 15:13 pm
Czyli film Flash, bez tematu Flasha z prawdziwego zdarzenia? :roll: Co to za superbohaterskie kino bez tematu głównego bohatera...
Bardziej do tematu tytułowego bohatera pasowałyby te ostinatowe smyki podkreślające motorykę. Ale jest jak jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#50 Post autor: Ghostek » ndz cze 18, 2023 16:23 pm

lis23 pisze:
ndz cze 18, 2023 15:27 pm
Moim zdaniem, powody mogą być trzy:
Za mało specjalistów od CGI, kiedyś filmy się po prostu kręciło i nie mówiło się, kiedy będzie premiera, teraz film ma wyznaczoną datę premiery jeszcze zanim powstanie scenariusz i zostanie wybrany reżyser, co za tym idzie na specjalistach ciąży też presja czasowa, muszą się wyrobić w dosyć krótkim czasie.
To nie jest do końca tak.
Tu problem polega na tym, że nad jednym filmem pracuje 50 firm od CGI za grosze a system kontroli jakości to kpina.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#51 Post autor: qnebra » ndz cze 18, 2023 18:30 pm

Ilość studiów to nie problem, dawniej był problem z kolaboracją bo każde studio miało swoje własne narzędzia. Obecnie to jest ustandaryzowane i przekazują między sobą assety i dane, bo czasem pracują nad częściami tej samej sceny.

Tutaj sądzę chciano zrobić efekty szybko i tanio, co skończyło się tym, że nie są dobre. Jak widziałem zdjęcia na Twitterze, to dosłownie wyglądają niektóre z nich jak wersje robocze, gdzie zrezygnowano z prac w połowie i dano do filmu jak leci, modląc się że nikt nie zauważy.

Zauważono

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#52 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 19, 2023 14:22 pm

Już kiedyś o tym wspominałem, ale mam znajomą, która pracowała kiedyś dla jednej z paryskich firm zajmujących się efektami specjalnymi. I jak mi wymieniała tytuły to był to Marvel, Fast and Furious i wszystkie znane marki. Przy takich filmach to masa firm pracuje. Czasami np. zmontowano na nową jedną scenę i trzeba od nowa efekty robić. Albo terminarz jest napięty i prosi się inne firmy o pomoc.
Ta moja znajoma zrezygnowała z tej pracy i raczej mało pozytywnego mogła o niej powiedzieć: słaba płaca, dużo pracy, stresu, nadgodziny i chaos.

A co do samego "Flasha" to chyba już na starcie złapał zadyszkę w bieganiu w Box Office. :/
Słuchałem wczoraj trochę tego score'u i aż tak bardzo źle to nie brzmi. Miejscami jest tradycyjna orkiestra i action score. Choć wiadomo mix mógłby być lepszy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#53 Post autor: Adam » pn cze 19, 2023 19:29 pm

Film bardzo nierówny. Ma świetne momenty, jak na DC to bym nawet powiedział, że niemożliwie świetne..
Onelinery są super. Ezra jest bardzo dobry w tej roli. Wszystkie sceny w Batcave są super. Wykorzystanie tematu Danny'ego super.
Ale finałowa bitwa dziejąca się na 30 metrach kwadratowych co chwilę cofana w czasie jest niemiłosiernie nudna i powtarzająca.
No i epickie ostatnie 15 sekund filmu :mrgreen:

Muzyka w IMAXie ma porządny miks, nie to gówno monofoniczne, co na albumie. I w filmie gra to bardzo sprawnie. Jeden z najlepszych scorów Benka w filmie.
Film zmarnowanych szans, gdyby dopracować trzeci akt, przyklasnąłbym. A tak, to tylko sceny z Keatonem przemawiają za tym, by to obejrzeć.

Jestem zdziwiony że Gunn porwał się na posadę w WB. Te wszystkie filmy DC to jest równia pochyła biznesowo - co ponownie widać już po zarobkach Flasha.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#54 Post autor: Ghostek » pn cze 19, 2023 21:20 pm

Szybko pisane, bo i szybko zapomną o tym filmie i scorze:
https://filmmusic.pl/recenzje/the-flash/
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#55 Post autor: Wawrzyniec » wt cze 20, 2023 18:55 pm

Jestem też ciekaw jaki wpływ na odbiór miała ta cała sytuacja z Gunnem? Gdyż w sumie jest to film z Universum, które ma być kasowane. Podobnie Aquaman, który wedle opinii , prezentuje się fatalnie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#56 Post autor: Adam » wt cze 20, 2023 20:12 pm

Aquaman tu jest po napisach więc jak mogą go skasować skoro jeśli wystąpił to wiadomo że tease’ują przyszłość ?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#57 Post autor: Adam » śr cze 21, 2023 09:10 am

Warner tak ciężko przędzie, że właśnie podano, że chcą sprzedać licencje (!) na swoje seriale do... Netflixa :lol: :lol: :lol:
Abonenci płacący za HBO Max się ucieszą, jak zaraz okaże się, że ten sam serial jest też na Netflixie jednocześnie :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#58 Post autor: Ghostek » śr cze 21, 2023 10:00 am

Decyzje Warnera przypominają ostatnio te podejmowane przez PZPN, czyli wszystko idzie w dobrym kierunku. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#59 Post autor: qnebra » śr cze 21, 2023 10:23 am

Tylko znowu też, HBO licencjonowało seriale do konkurencji i wcześniej. Przecież w zeszłym roku dali kilka seriali do Roku, Tubi i innych serwisów. No i lepiej zbierać kasę od konkurencji, niż przerzucać sobie pieniądz z lewej ręki do prawej ręki.

Wręcz powinni dać ekskluzywność do Flash na pół roku do Amazon, na przykład.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch - The Flash (2023)

#60 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 23, 2023 13:58 pm

"The World Collide" oficjalne "music video"

youtu.be/042E067DB_U
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ