Andor - Nicholas Britell

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Andor - Nicholas Britell

#1 Post autor: Mystery » wt wrz 20, 2022 21:29 pm

Póki co wydano aranżacje tematu przewodniego z trzech pierwszych odcinków, które będą miały swoją premierę jutro. Każdy z 12 odcinków pierwszego sezonu ma mieć unikalną aranżację czołówki i wygląda na to, że każda będzie wydana.

Obrazek

1. Andor (Main Title Theme) – Episode 1 (1:18)
2. Andor (Main Title Theme) – Episode 2 (0:50)
3. Andor (Main Title Theme) – Episode 3 (0:39)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Andor - Nicholas Britell

#2 Post autor: lis23 » śr wrz 21, 2022 09:36 am

Serial ma na prawdę ładne zdjęcia ale jestem dopiero na początku pierwszego odcinka. Klimat też jest inny niż do tej pory, niemniej, wolę takie produkcje, które są całkowicie zanurzone w danym świecie niż takie, które krążą po własnej orbicie. Dla jednych to easter eggi a dla mnie jest to dowód na to, że mamy do czynienia z jednym, spójnym światem, gdzie żyją wszyscy Ci bohaterowie i że można na nich po prostu wpaść, podobnie jak w MCU.
Znowu swoje robią wady tv LED: 4K i Dolby Vision, jasność ekranu na full i czerń nie wyrabia ale nie jest tak źle jak w przypadku HBO MAX. Podłączenie kabla internetowego do tv zamiast WI FI nie pomogło w tej kwestii i jest to już raczej wina braku OLEDa ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Andor - Nicholas Britell

#3 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 21, 2022 12:56 pm

@Mystery, dziękuję za temat.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Andor - Nicholas Britell

#4 Post autor: Mystery » śr wrz 21, 2022 13:19 pm

Te pierwsze 3 odcinki to tak naprawdę jeden duży prolog (w reżyserii Toby Haynesa, który wyreżyserował również 3 ostatnie odcinki), udanie kierujący nas na dalsze przygody. Świat przedstawiony jest duży, piękny, dobre efekty, kostiumy, scenografia, statyści, nie czuć tu duszności studia i rekwizytów jak ostatnio w Kenobim. Akcja rozwija się powoli, ale już 3 odcinek zwiastuje, że czeka nas tu większa przygoda i intryga. Widzę, że narzeka się na brak easter-eggów, ale one są tu póki co nie potrzebne, serial jest wartością samą w sobie i ma więcej do zaoferowania, niż podpinanie się pod znaną markę od której jak na razie trzyma się z daleka tak jak tylko może i dotyczy to także muzyki. Dobrze, że nie wydają tego co odcinek czy kwartał, bo jak na razie nie byłoby zbytnio czego. Muzyka minimalistyczna, znów w bardziej współczesnym wydaniu, choć bez eksperymentów. Pełni funkcję czystej ilustracyjności, zbytnio się nie wybija i jest w tle za zdarzeniami, w scenach akcji nie ma jej chyba w ogóle i z tych trzech odcinków wyłapałem chyba tylko jeden utwór, który podpinałby się pod większą kompozycję - liryczny kawałek kończący tą "trylogię". Także muzycznie na razie dosyć rozczarowująco, choć taki mamy póki co klimat, ale sam serial może być rzeczywiście najbardziej udaną produkcją Star Wars od czasu Łotra...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Andor - Nicholas Britell

#5 Post autor: lis23 » śr wrz 21, 2022 14:01 pm

najbardziej udaną produkcją Star Wars do czasu Łotra...
Zależy, czy ktoś lubi Łotra, czy nie.
Ja nie kwestionuję zalet warstwy technicznej tego filmu: scenografia, kostiumy, muzyka, efekty specjalne, itp. Ale film mnie nie przekonał od strony fabularnej i głównie ze względu na nieciekawych bohaterów, łącznie z Andorem. Poza tym, znowu mamy serial o gościu, który już nie żyje, podobnie jak w przypadku Kenobiego. Lucasfilm ciągle eksploruje ten sam okres "historyczny", ciągle te same rejony:

- Wojny Klonów - prequele
- Parszywa Zgraja - tuż po Epizodzie trzecim
- Obi Wan Kenobi - 10 lat po E3, pomiędzy E3 a E4
- Rebelianci - pomiędzy E3 a E4
- Andor - pomiędzy E3 a E4
- Łotr Jeden - tuż przed E4

Tylko Mando i Fett są po Epizodzie VI i nie ma nic ani pomiędzy EVI A EVII ani nic po Epizodzie IX.

Ja nie czułem w "Kenobim" duszności studia bo było przecież dużo plenerów i otwartych przestrzeni, prawdziwą duszność studia czułem za to w "Aladynie", tam prawie 80 - 90% to było studio, wnętrza i CGI.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Andor - Nicholas Britell

#6 Post autor: Mystery » śr wrz 21, 2022 14:18 pm

Sorry, ale oglądając ten serial mam w dupie w jakim okresie się on dzieje :P I po co czekasz na kolejnego Króla Lwa, skoro wiadomo jak skończy Mufasa? :P
Ciężko polubić bohaterów po 3 odcinkach. Andor to póki co drobny rzezimieszek, też mnie nie grzeje, ale twórcom dobrze udało się połączyć w ostatniej scenie jego dziecięcą i współczesną historię i podróż, przez co mamy lepszy ogląd na tą postać i jej motywacje. A poza nim bohaterowie raczej na plus, nikt tu nie irytował, a wręcz przeciwnie, fajny droid, spoko laska, poczciwy przyjaciel, matka na plus, postać Skarsgarda polubiona z automatu, a główny przeciwnik, no porównać go do tej babki z Kenobiego to dwa światy, jak się powinno przedstawić postać antagonisty, a jak nie powinno, myślę, że gościu może kradnąć show, choć znów, ciężko się wypowiadać po samym prologu i te wszystkie postacie na pewno potrzebują więcej czasu, a będą dochodzić jeszcze następne.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Andor - Nicholas Britell

#7 Post autor: lis23 » śr wrz 21, 2022 15:16 pm

Mam już powoli dosyć okresu pomiędzy Epizodem 3 a Epizodem 6, jest on już wyeksplorowany na wszystkie możliwe sposoby ( filmy, seriale, książki i komiksy ) i wolałbym coś nowego, jakiś nowy, nieznany okres, nowych bohaterów, nowe realia, itp.
Z tymi bohaterami to miałem na myśli "Łotra Jeden" a nie "Andora" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Andor - Nicholas Britell

#8 Post autor: dougan » śr wrz 21, 2022 22:07 pm

Na razie mamy tu takie przeciętne popłuczyny po BR2049 i niezapadającą w pamięć muzykę.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Andor - Nicholas Britell

#9 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 22, 2022 20:51 pm

Mystery pisze:
śr wrz 21, 2022 13:19 pm
Muzyka minimalistyczna, znów w bardziej współczesnym wydaniu, choć bez eksperymentów. Pełni funkcję czystej ilustracyjności, zbytnio się nie wybija i jest w tle za zdarzeniami, w scenach akcji nie ma jej chyba w ogóle i z tych trzech odcinków wyłapałem chyba tylko jeden utwór, który podpinałby się pod większą kompozycję - liryczny kawałek kończący tą "trylogię". Także muzycznie na razie dosyć rozczarowująco, choć taki mamy póki co klimat, ale sam serial może być rzeczywiście najbardziej udaną produkcją Star Wars od czasu Łotra...
dougan pisze:
śr wrz 21, 2022 22:07 pm
Na razie mamy tu takie przeciętne popłuczyny po BR2049 i niezapadającą w pamięć muzykę.
Obrazek

YOU WERE THE CHOSEN ONE NICHOLAS BRITELL :!:
Miałeś zniszczyć Disney' Lucasfilm Shit-Music, a nie dołączyć do niej! Przywrócić równowagę Muzyce w Gwiezdnych wojnach, a nie sprowadzić na nią współczesną miałkość! Byłeś dla mnie jak muzyczny brat Nicholasie Britellu, kochałem cię!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Andor - Nicholas Britell

#10 Post autor: Koper » czw wrz 22, 2022 21:01 pm

Czyżby magia współczesnego Disneya? Czego/kogo nie dotknie, to zamieni w g... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Andor - Nicholas Britell

#11 Post autor: MichalP » czw wrz 22, 2022 21:26 pm

To dziwne, ze jeszcze nie wzieli Balfa albo Junkiego - w sumie to kto wie moze by czyms zaskoczyli. A tak to mamy tylo imitatorow :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Andor - Nicholas Britell

#12 Post autor: Ghostek » pt wrz 23, 2022 12:38 pm

Nie wiem czego żeście się spodziewali po tej muzyce, ale chyba jasnym było, że nie będzie to żaden Williams ni Giacchino z R1. Troszkę inny klimat i kaliber historii. Thriller gangsterski bez pastelowego kolorowania historii wymagał właśnie takiej surowej muzyki. Świetnie sprawdziły się tu elektroniczne pady przypominające klimatem Blade Runnera. A i mamy też niezłą zabawę smyczkami w typowym dla Britella stylu.
To że nie będzie to soundtrackowa uczta dla ucha można się pogodzić. O tyle o ile muzyka świetnie będzie leżeć w serialu i będzie miała spójny przekaz. A idę o zakład, że cały serial zapewni nam sporo muzycznych perełek jak choćby w przypadku końcówki trzeciego epizodu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Andor - Nicholas Britell

#13 Post autor: Mystery » pt wrz 23, 2022 14:09 pm

Tak jak pisałem, taki mamy klimat, ale filmowo jest tu trochę tego Roque One i np sceny strzelanin z 3 odcinka śmiało mogłyby mieć w podkładzie coś w stylu "Jedha City Ambush", nie straciłyby na klimacie, a wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Andor - Nicholas Britell

#14 Post autor: dougan » pt wrz 23, 2022 14:27 pm

Wystarczyłoby, żeby zrobił coś na poziomie Króla czy Moonlight i już by było co najmniej dobrze.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Andor - Nicholas Britell

#15 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 28, 2022 14:24 pm

dougan pisze:
pt wrz 23, 2022 14:27 pm
Wystarczyłoby, żeby zrobił coś na poziomie Króla czy Moonlight i już by było co najmniej dobrze.
Tylko ja coś czuję, że na tego typu muzykę nie było przyzwolenia z Disney'Lucasfilm In Name Only.

Im więcej tych produkcji powstaje tym bardziej widać jak się oddalają od williamsowego brzmienia.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ