Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#46 Post autor: lis23 » pn lip 11, 2022 09:18 am

Tak jak podejrzewałem, bardzo fajny film, lepszy od drugiego Doktorka.
Może to kwestia bohaterów? Tutaj mamy Thora, Strażników + Jane a tam tylko Strange'a i Wonga.
Humor jest ok, dawno nie widziałem Ragnaroku ale nie widzę regresu w tej kwestii lub jakiejś przesady, sceny ze Strażnikami + relacja z Jean błyszczą pod tym kątem. W końcu jest jakaś chemia pomiędzy Thorem i Jane, szkoda tylko, że tak krótko - podobnie jest z Gorrem: jest świetny, zwłaszcza gdy mówi ale jest Go za mało, podobnie jak i Potężnej Thor i Valkirii, która jest trochę zmarnowana.
Wizualnie najlepiej wypada walka w czarno białej scenerii i ta scena jest najbardziej kreatywna. Bardzo fajnie wypadają też montaże i jeszcze bardziej chciałbym teraz zobaczyć Asguardians of the Galaxy.
Muzycznie jest dobrze, bo choć przeważają piosenki to gdy tylko wchodzi temat Potężnej Thor ro jest moc.

Ciekawostki:
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#47 Post autor: Mystery » pn lip 11, 2022 09:56 am

Ogólnie w filmie występują dzieciaki Portman, Hemswortha i Waititi, jak to powiedział reżyser, tania siła robocza :wink: , choć film z budżetem 250 mln $ należy do czołówki najdroższych produkcji MCU.
Mnie się film bardzo nie podobał, uważam go za najsłabszy w MCU od chyba dekady.
Nie no już w samej czwartej fazie była słabsza Czarna Wdowa, a co do scoru to może i najsłabszy komiksowy Michael, ale na tle innych nie jest tak źle, lepiej mi się słucha od Ragnaroka i odnajduje tu więcej atrakcji niż w tegorocznym Strange'u od Elfmana.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#48 Post autor: lis23 » pn lip 11, 2022 10:06 am

Ludzie strasznie przesadzają, pisząc, że film jest gorszy od pierwszej i drugiej części Thora a ja nie wiem, jak to w ogóle można porównywać + kłania się nieznajomość materiału źródłowego, bo część widzów narzeka na to, że Marvel wchodzi na pole DC, korzystając z takich postaci, jak
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#49 Post autor: kiedyśgrześ » wt lip 12, 2022 14:10 pm

zupełnie bez związku, wczoraj widziałem przypadkowo norweski film: Torden (Mortal), chyba sprzed dwóch lat

okładka
Obrazek



muza

youtu.be/MrvkMJaMVOM
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#50 Post autor: lis23 » wt lip 12, 2022 15:41 pm

Waititi był zaskoczony ostatnią planszą w filmie, która mówi, że Thor powróci:
Nie żartuję. Zobaczyłem to w kinie i pomyślałem: o cholera. Naprawdę? Nawet Chris był zaskoczony, ale oczywiście, że wróci. To najlepsza postać. Może jestem trochę stronniczy, ale najfajniej się go ogląda.
W kwestii kolejnego filmu:
Nie wiem, co będzie dalej, ale zdecydowanie zrobiłbym kolejną część, ale tylko jeśli zrobiłby to Chris. Musiałoby to być też coś zaskakującego i niespodziewanego, żebym chciał to zrobić. Chodzi o to, jakie byłoby nowe podejście? Walki i wszystkie bitwy są w porządku, ale chciałbym czegoś, co jest zaskakujące, jeśli chodzi o historię. Jakby zrobić film za 5 milionów dolarów, w którym w ogóle nie ma walk, tylko Thor w podróży. Coś jak „Nebraska”.
https://filmozercy.com/wpis/czy-taika-w ... wa-warunki

Było narzekanie na to, że Marvel robi takie same filmy, że nie ma filmów autorskich, teraz narzeka się na to, że filmy są zbyt autorskie:
Strażnicy Galaktyki vol 2, Eternals, teraz Thor: Miłość i Grom - według wielu opinii: za dużo, za mocno, za bardzo - za dużo Gunna i za dużo Waititi. Ja jestem akurat bardzo z tych filmów zadowolony, poza Eternals, którego jeszcze nie widziałem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#51 Post autor: Mystery » śr lip 13, 2022 13:33 pm

O proszę, a dla Clemmensena, to najlepszy tegoroczny Giacchino.
https://www.filmtracks.com/titles/thor_ ... under.html

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#52 Post autor: lis23 » czw lip 14, 2022 11:46 am

Mały off ale o Marvelu:

Pojawiła się sensacyjna plotka, jakoby Steven Spielberg miał wyreżyserować dla Marvela nową "Fantastyczną Czwórkę", jeśli coś z tego będzie a Williams nie odejdzie jeszcze na emeryturę to mogłoby być ciekawie.

https://naekranie.pl/aktualnosci/fantas ... 1657777029
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#53 Post autor: Mystery » czw lip 14, 2022 11:52 am

Niedługo Comic Con, także dowiemy się więcej o nadchodzących Marvelach w tym bardzo prawdopodobne o F4 i jego obsadzie i reżyserze.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#54 Post autor: Wawrzyniec » czw lip 14, 2022 12:31 pm

Te plotki o Spielbergu w MCU są dla mnie trudne do uwierzenia. Tym bardziej zważywszy że wielkim fanem Marvelu Steven nie był, a nawet przewidywał ich kres porównując je do napompowanych balonów.

Tak te plotki są dla mnie tyle warte co artykuł w Variety,gdzie Natalie Portman chwali Chrisa Hemswortha, że przy wspólnych scenach nie jadł mięsa. Tym samym respektował to, że ona jest weganką i np. przy scenach pocałunku, czy podczas możliwych wzdęć nie musiała czuć mięsa od Chrisa.

To już bardziej ciekawe jest porozmawiać o osobach pracujących przy efektach specjalnych, którzy mocno krytykują warunki pracy u Marvela.
https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/07/ ... wersje/amp
Ostatnio zmieniony czw lip 14, 2022 12:43 pm przez Wawrzyniec, łącznie zmieniany 1 raz.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#55 Post autor: lis23 » czw lip 14, 2022 12:41 pm

Z tych wielkich twórców, Spielberg nie krytykował MCU i mówił tylko, że brakuje mu sexu ;)
Podejrzewam, że jeśli coś jest na rzeczy to Spielberg Sam sobie wybrał projekt, Feige wyłożył przed nim wszystkie projekty i niczym Markowski, powiedział: Bierz, co chcesz ;)
Spielbergowi brakuje takiego wielkiego projektu, który byłby sukcesem, bo "Ready Player One" raczej nim nie był a szkoda, bo to fajny film.
Nie ukrywam, że liczyłem na Stevena w MCU ale zawsze myślałem o projekcie jak Rocket Raccoon and Groot ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#56 Post autor: kiedyśgrześ » czw lip 14, 2022 14:13 pm

skończony artysta w skończonym (dla mnie) gatunku, ile można :)
jak mniemam Steven swego czasu rzekł „superbohaterstwo skończy się jak westerny”, to chyba on?
byle szybciej, już kilka dekonstrukcyjnych Unforgivenów powstało zresztą (Logan, Joker itd.), pora na powrót komedii romantycznych albo czegokolwiek innego gdzie nie usłyszę, że ktoś ma jakąś cholerną moc z pupy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#57 Post autor: Gieferg » pt lip 15, 2022 13:44 pm

Ragnarok bis, tylko za drugim razem już to niestety nie bardzo smakuje i wydaje się robione na siłę. Jeszcze początek jako tako, ale na scenach z Zeusem miałem ochotę wyjść z kina. Sytuację ratuje nieco Bale.

Co do muzyki - trzeba było dać jakąs rockową aranżację motywu Doyle'a, wpasowało by się znakomicie - np coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=mRExWGYcwyg

A tak, to pamiętam tylko piosenki Guns N Roses. Giacchino jak zwykle do zapomnienia. Gośc jest przereklamowany jak mało kto.
Nie no już w samej czwartej fazie była słabsza Czarna Wdowa
Czarna Wdowa jest jak dla mnie najlepszym filmem czwartej fazy jak dotychczas, z tym, ze nie widziałem i nie zamierzam oglądać Eternals. Najbardziej daremny i nijaki był Shang Chi.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#58 Post autor: lis23 » pt lip 15, 2022 13:56 pm

Sceny z Zeusem były świetne, do tego, Sam Zeus potwierdził, że Gorr ma rację w kwestii Bogów + scena z sukienką ;)
Co do muzyki to temat Potężnej Thor cały czas siedzi w głowie, szkoda tylko, że Odinson chyba nie ma swojego motywu?
Shang Chi jest akurat bardzo fajny, także muzycznie, to obok Spider Mana jedyny film Marvela na którym byłem w kinie w ub. roku, Wdowę i Eternals nadrobię na D+.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#59 Post autor: Gieferg » wt lip 19, 2022 03:16 am

Generalnie to wychodzi na to, że czego byś nie napisał, ja się z tym nie zgadzam :roll:
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thor: Love and Thunder - Michael Giacchino and Nami Melumad

#60 Post autor: lis23 » wt lip 19, 2022 12:58 pm

Lubię Marvela i lubię Giacchino a Ten mnie jeszcze nie zawiódł - no, może ciut w najnowszym Jurassic World ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ