Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Jak oceniacie ścieżkę dźwiękową Natalie Holt?

Dobrze
2
14%
Niedobrze
5
36%
Bantha Poodoo
7
50%
 
Liczba głosów: 14

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#181 Post autor: lis23 » pn sie 01, 2022 14:42 pm

Oryginalną trylogię widziałem tylko raz, na VHS pod koniec 1996 roku, potem byłem w kinie na wersji rozszerzonej i później już tylko tę wersje oglądałem a tam jest sporo CGI.

Nowy zwiastun "Andora":


youtu.be/cKOegEuCcfw
Showrunner i twórca Tony Gilroy podszedł do tego jak do kinowej superprodukcji, więc była ona kręcona w różnych lokacjach oraz w studiu. Zdecydował on nie wykorzystywać technologii stagecraft, na bazie której tworzony był wizualny styl poprzednich trzech seriali. To doskonale widać w zwiastunie!

Serial ma imponującą ekipę scenarzystów na czele ze wspomnianym Tonym Gilroyem, który pracował przy trylogii przygód Jasona Bourne'a oraz był nominowany do Oscara za Michaela Claytona. Poza nim są:

Dan Gilroy - nominacja do Oscara za scenariusz filmu Wolny strzelec.
Stephen Schiff - znany z serialu Zawód: Amerykanin.
Beau Willimon - twórca i scenarzysta House of Cards.

Historia serialu rozgrywa się pięć lat przed wydarzeniami z filmu Łotr 1 i skupia się na Cassianie Andorze, szpiegu Rebelii, który nie cofnie się przed niczym, by wykonać misję. Fabuła została rozplanowana na dwa sezony; każdy ma liczyć 12 odcinków. Ostatni odcinek 2. sezonu wprowadzi bezpośrednio do Łotra 1.

Gwiezdne Wojny: Andor - wraz z ogłoszenie zwiastuna ujawniono opóźnienie premiery. Nastąpi ona dopiero 21 września. Będzie ona złożona z 3 odcinków. Pierwotnie serial miał trafić do Disney+ 31 sierpnia.
https://naekranie.pl/aktualnosci/gwiezd ... 1659357160
Ostatnio zmieniony pn sie 01, 2022 16:19 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#182 Post autor: Wojteł » pn sie 01, 2022 16:17 pm

Czyli Diego Luna gra typa o połowę młodszego od siebie? Hm.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#183 Post autor: Koper » pn sie 01, 2022 17:22 pm

Wojteł pisze:
ndz lip 31, 2022 23:03 pm
Jak nie było, a animacja Gwiazdy Śmierci, którą oglądają rebelianci podczas planowania ataku? :p
Faktycznie, zapomniałem o tym. W sumie to były przełomowe efekty jak na tamte czasy. 8)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#184 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 01, 2022 18:40 pm

Tam wiele rzeczy było przełomowych, a z czasem analizując produkty Disneya, będzie można się zastanawiać czy cokolwiek było przełomowe?...

OK niby ta kurtyna z tłem jest przełomowa,ale z drugiej strony w Kenobim mocno się rzucało w oczy, że wszystko kręcone jest na jednej scenie.

Co do Andora to dyskusję można przenieść do tematu Britella, kompozytora, który kup nie robi.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#185 Post autor: Koper » pn sie 01, 2022 19:31 pm

Chodzi o te ekrany LCD?
Pod względem skali to może i przełomowe, ale sama technologia raczej rozwijana już od paru filmów (od Grawitacji bodajże ?).
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#186 Post autor: qnebra » pn sie 01, 2022 20:24 pm

Koper pisze:
pn sie 01, 2022 19:31 pm
Chodzi o te ekrany LCD?
Pod względem skali to może i przełomowe, ale sama technologia raczej rozwijana już od paru filmów (od Grawitacji bodajże ?).
"Grawitacja" użyła ekranów LED żeby oświetlić twarze aktorów jak należy, gdzie i tak cała scena była CGI. Potem było "First Man", gdzie kręcono miniatury i aktorów w kokpitach na tle ekranów LED. Jedyne co "Mandalorian" dodał nowego do miksu, to użycie Unreal Engine do renderowania tła w czasie rzeczywistym, bo we wcześniejszych próbach to były wyrenderowane wcześniej tła.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#187 Post autor: Wojteł » pn sie 01, 2022 23:21 pm

"Jedyne". Brzmi jak całkiem duży przeskok :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#188 Post autor: Koper » śr sie 03, 2022 17:42 pm

Pytanie na ile to się upowszechni. Ktoś poza kolejnymi Disneyowymi Star Warsami to stosuje ?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#189 Post autor: qnebra » śr sie 03, 2022 18:37 pm

Koper pisze:
śr sie 03, 2022 17:42 pm
Pytanie na ile to się upowszechni. Ktoś poza kolejnymi Disneyowymi Star Warsami to stosuje ?
Star Trek: Strange New World, Bullet Train, Avatar: The Last Airbender, 1899, Pinocchio, Death on the Nile, Venom 2, Foundation, House of the Dragon, The Batman, Thor: Love & Thunder

Między innymi te.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#190 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 05, 2022 20:57 pm

OK, ta technika jest rewolucyjna, ale tak jak pisałem, w Mando wypadała dobrze, ale przy Kenobim sztuczność mi mocno biła po oczach.i właśnie nie czułem się że jestem w wielkiej galaktyce, a na jednej scenie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#191 Post autor: Adam » sob sie 06, 2022 08:28 am

Dalej przeżywacie ten serial o którym wszyscy już zapomnieli ? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#192 Post autor: Wawrzyniec » sob sie 06, 2022 14:29 pm

Po części taką niby jest taktyka u Disneya z tą masową produkcją. Tworzyć szybko byle jak na ilość, a nie jakość. I widać tego efekty, że teraz nikt już nie mówi o tym jak beznadziejnie słaby jest to serial, gdyż już wszyscy jarają się Andorem. To dobra taktykay gdyż czasami ludzie potrzebuję czasu, aby zrozumieć, że coś jest złe/slabe. Ale w tym wypadku nie ma czasu na myślenie, gdyż już wychodzi kolejny produkt do konsumpcji.

Trochę e sumie jak Roger Corman trzaska teraz Disney te swoje produkcje. Przy czym te Cormana miały jakiś urok... i często nagość. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#193 Post autor: SotJ » sob sie 06, 2022 20:09 pm

Chciałbym żeby równie dobrze co budowanie hype-u szło im pisanie scenariuszy i muzyki do tych seriali. Mandalorianin był ok w obydwu względach, ale jak na razie każdy kolejny serial coraz bardziej mnie zawodzi. Mimo to, jeszcze się do nich nie zniechęciłem, tak jak do większości mcu, gdzie czuje się już przytłoczony ich liczbą - brak czasu.

Muzycznie najprzyjemniej słucha mi się Mando, daleko za nimi Kenobi i Fett. Z tego ostatniego pamiętam już tylko tę nieszczęsną przyśpiewkę z bodajże ostatniego odcinka, a z Kenobiego temat Williamsa.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#194 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sie 07, 2022 12:25 pm

Adam pisze:
sob sie 06, 2022 08:28 am
Dalej przeżywacie ten serial o którym wszyscy już zapomnieli ? :P
ja nie zapomniałem, wreszcie widziałem z czwartku na piątek,
podsumowując, muza głownie ssie, połowa kreacji McGregora (ku zaskoczeniu) ssie, poza tym, jak się człowiek nic po Gwiezdnych nie spodziewa (dlaczego miałby?) to spoko
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Obi-Wan Kenobi - Natalie Holt (Temat - John Williams)

#195 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 10, 2022 14:11 pm

Wygląda, że podczas kręcenia pojedynku Vader vs. Kenobi oni naprawdę używali muzyki Williamsa aka Duel of the Fates w tle:


youtu.be/Gyo-jB2ywFM
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ