Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#1 Post autor: lis23 » wt gru 14, 2021 13:16 pm

Obrazek

1. Prologue
2. La Borinqueña (Sharks Version) – David Alvarez & Sharks
3. Jet Song – Mike Faist, Kyle Coffman, Kevin Csolak, John Michael Fiumara, Patrick Higgins & Jets
4. Something’s Coming – Ansel Elgort
5. The Dance at the Gym: Blues, Promenade
6. The Dance at the Gym: Mambo
7. The Dance at the Gym: Cha-Cha, Meeting Scene, Jump
8. Maria – Ansel Elgort
9. Balcony Scene (Tonight) – Rachel Zegler & Ansel Elgort
10. Transition to Scherzo / Scherzo
11. America – Ariana DeBose, David Alvarez, Ana Isabelle, Jennifer Florentino, Natalie Toro, Arianna Rosario, Ilda Mason, Jeanette Delgado, Annelise Cepero, Tanairi Sade Vazquez, Jamila Velazquez, Edriz E. Rosa Pérez, Melody Martí, Gaby Diaz, Juliette Feliciano, Isabella Ward, Maria Alexis Rodriguez, Yesenia Ayala, Gabriela M. Soto, Sebastian Serra, Julius Anthony Rubio, Ricardo A. Zayas, Yurel Echezarreta, Kelvin Delgado, Ricky Ubeda, Carlos Sánchez Falú, Adriel Flete, Jacob Guzman, Carlos E. Gonzalez, David Avilés Morales, Andrei Chagas & David Guzman
12. Gee, Officer Krupke – Kevin Csolak, John Michael Fiumara, Jess LeProtto, Ben Cook, Kyle Allen, Myles Erlick & Patrick Higgins
13. One Hand, One Heart – Ansel Elgort & Rachel Zegler
14. Cool – Ansel Elgort & Mike Faist
15. Tonight (Quintet) – Mike Faist, David Alvarez, Ariana DeBose, Ansel Elgort, Rachel Zegler, Jets & Sharks
16. The Rumble
17. I Feel Pretty – Rachel Zegler, Ana Isabelle, Ilda Mason, Annelise Cepero, Jamila Velazquez, Andréa Burns, Tanairi Sade Vazquez & Yassmin Alers
18. Somewhere – Rita Moreno
19. A Boy Like That / I Have a Love – Ariana DeBose & Rachel Zegler
20. Finale
21. End Credits

Premiera ponoć 10 grudnia, film głośny a wydania CD w polskich sklepach ani widu, ani słychu, można tylko kupić za pośrednictwem Amazon.pl ale za 115 zł ... Kto to w ogóle wydaje i czy będzie CD w naszych sklepach?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23260
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#2 Post autor: Mystery » wt gru 14, 2021 13:21 pm

I jak się podoba? Całości jeszcze nie słuchałem, chyba zostawię sobie jak zobaczę kiedyś film, ale z tego co słuchałem to tak raczej średnio, aranżacje i wykonania, jakieś takie grzeczne i gładkie, bez większej mocy i pazura oryginału.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#3 Post autor: lis23 » wt gru 14, 2021 13:25 pm

Ja nie znam oryginału i słuchałem na razie tylko fragmentów, jutro lub pojutrze idę do kina i się zobaczy.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23260
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#4 Post autor: Mystery » wt gru 14, 2021 13:27 pm

:o To już wiemy po co Steven nakręcił ten film :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#5 Post autor: lis23 » wt gru 14, 2021 13:34 pm

Akurat tego musicalu nie znam, z tych starych to głównie "Deszczowa Piosenka" nawet jakieś przedwojenne polskie filmy ale akurat WSS nie widziałem ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23260
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#6 Post autor: Mystery » wt gru 14, 2021 13:43 pm

No to dziwne, bo to jeden z największych filmów w historii kina, niech 10 Oscarów mówi same za siebie. Dlatego dla Stevena tak się obrywało, że bierze się za nową wersję takiego klasyka, bo tylko remake Godfathera, byłby chyba większym bezeceństwem :wink: Moim zdaniem lepiej obejrzeć i posłuchać najpierw oryginał, swoją drogą chyba mój ulubiony musical wszech czasów :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#7 Post autor: lis23 » wt gru 14, 2021 13:57 pm

Dla mnie wyznacznik musicalu to właśnie "Deszczowa Piosenka" ale jak pisałem, wiele jeszcze nie widziałem i dopiero poznaje klasyki, min. te sceniczne Webbera, itp. Z nagrodami też może nie być źle:
Critics' Choice 2022: "West Side Story" i "Belfast" liderami nominacji
Największe szanse na triumf na styczniowej gali mają "Belfast" i "West Side Story". Oba filmy zdobyły po 11 nominacji. Ich największym rywalami będą "Diuna i "Psie pazury", które mają po 10 nominacji. Osiem szans mają "Zaułek koszmarów" i "Licorice Pizza".
https://www.filmweb.pl/news/%22West+Sid ... 022-144857

Na Oscarach pewnie szału nie będzie bo tam odpadają te musicalowe kategorie z Globów. Oryginał jest w Świecie Książki za 20 zł ale CD + DVD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#8 Post autor: lis23 » śr gru 15, 2021 10:53 am

Janusz Kamiński mówił w radio, że ich "West Side Story" podoba się młodym ludziom i chyba o to chodziło, żeby zrobić film dla nowego pokolenia, które nie zna oryginału.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#9 Post autor: Kaonashi » śr gru 15, 2021 19:57 pm

Tylko skąd ten wniosek, że podoba się młodym ludziom?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#10 Post autor: Adam » śr gru 15, 2021 21:18 pm

tak zajebiście się podoba, że aż po wynikach box office widać :lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#11 Post autor: lis23 » śr gru 15, 2021 22:23 pm

Tak stwierdził Kamiński i to Jego opinia a nie fakt ;) Niestety, całego wywiadu nie słyszałem, jest gdzieś pewnie na stronie RMF FM.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2848
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#12 Post autor: swordfish » czw gru 16, 2021 01:06 am

Oldschoolowe kino dla kinomaniaków i badaczy historii kinematografii amerykańskiej. Konserwatywne odwzorowanie oryginału. Aktorzy tak samo ucharakteryzowani. Choreografia ta sama. Zdjęcia w tej samej tonacji barwnej. Jakby ktoś mi wyświetlił bez zapowiedzi, stwierdziłbym, że oglądam rzeczywiście musical z przełomu lat 50. i 60. w odrestaurowanej kopii. Nawet dźwięk brzmi jak z tamtych czasów.
Faktycznie, oczekiwania współczesnego widza to raczej szaleństwo teledyskowe Baza Luhrmanna. Tradycyjny musical do młodych nie przemawia. Potrzebują mocniejszych wrażeń.
Ja już stary dziadek, bo u mnie ocena wysoko - 7/10. Z kina wychodzę usatysfakcjonowany widząc, że dalej firma Spielberga działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Mądre granie tłumem statystów i tancerzy. Kadry precyzyjnie ustawione.
Ścieżka muzyczna jak słuchanie re-recordingów Prażan. Brzmienie dźwiękowe bardziej czystsze i klarowniejsze, ale w oryginale jest więcej mięska i basu.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#13 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 26, 2021 15:34 pm

Dla mnie West Side Story sprawdza się przede wszystkim na scenie. Tuż przed pandemią miałem okazję zobaczyć ten musical na żywo w Berlińskiej Operze. Obok mnie siedziała starsza pani która wspominała jak to jako małe dziecko widziała po raz pierwszy ten musical kiedy Amerykanie przywieźli go do Berlina Zachodniego.
I przede wszystkim chodzi o przeżycie, piosenki są fajne, kostiumy kolorowe i cool, plus choreografia robi swoje. Historia to typowe Romeo i Julia. Nawet byłem trochę w szoku jak mało oryginalne to jest. Ale nie oglądałem tego dla fabuły tylko muzyki i przedstawienia. Pod tym względem nie wiem na ile to co sprawdza się na scenie, sprawdzi się w filmie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#14 Post autor: lis23 » pn gru 27, 2021 10:35 am

Film mi się podobał, tym bardziej, że nie znałem oryginału. Zaskoczyło mnie na minus, że poza otwierającą film sceną Spielberg w ogóle nie korzysta z ujęć z panoramą miasta, ale pewnie tak też było w oryginale, przez co ma się trochę klaustrofobiczne uczucie, nie czuć tego ogromu Nowego Jorku. Zupełnie nie przeszkadzało mi to, że nie wszystkie dialogi były tłumaczone, było to bardzo naturalne, zaskoczyło mnie też zakończenie bo nie jest to w 100% "Romeo i Julia" ale odniosłem wrażenie, że jest ono jakby ucięte, niedopowiedziane?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, Gustavo Dudamel - West Side Story

#15 Post autor: Adam » pt sty 14, 2022 11:50 am

Zbliża się film biograficzny "Maestro" o L. Bernsteinie. Bradley Cooper wczoraj u Colberta opowiedział szczegółowo z anegdotami o tym, dlaczego Spielberg oddał mu reżyserowanie tego filmu i - czego nie wiedziałem o nim, a co wiąże się z historią o Spielbergu - swojej miłości do muzyki klasycznej i dyrygowania od dziecka i grania na kontrabasie. Warto posłuchać.


youtu.be/aBO1C9PinhY
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ