Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#31 Post autor: Mystery » pn sty 03, 2022 10:22 am

Ciepła, przyjemna baja, ale fabularnie, humorystycznie i emocjonalnie jakoś po mnie spłynęła, do poziomu Coco to tu daleko. Muzycznie w sumie też, piosenki takie sobie i jakoś mi się dłużyły podczas seansu, choć score zagrał już adekwatnie, a "La Cumbia De Mirabel" to rzeczywiście świetny kawałek muzyki.


youtu.be/5sib3yTSsxc

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#32 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 03, 2022 10:51 am

Animacji dalej nie widziałem, ale muzycznie to niby brzmi OK, kolorowo, ale też miejscami trochę czuję, jakby taką jakąś "latynoską cepelię" słuchał. Coco Giacchina, który nie jest Latynosem lepiej mi brzmiało. Podobnie też ten serial animowany Netflixa z muzyką Santaolalli i kogoś tam jeszcze. Ba, uważam, że w tych rytmach to wolę też tą muzykę. ;)

youtu.be/Yuc1ib2HCVE
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#33 Post autor: lis23 » pn sty 03, 2022 11:27 am

Kompozytorka pracowała przy "Coco" z Giacchino, jest tam wymieniana.
Co do piosenek to furorę robi "Nie Mówimy o Brunie", który to utwór jest nawet uważany za jedną z najlepszych scen musicalowych od Disneya ... Osobiście podoba mi się pierwsza piosenka i te dwie hiszpańsko języczne. Filmowo o wiele bardziej podobała mi się "Raya i Ostatni Smok", ten film jest jakiś dziwny, choć główna bohaterka ( Mirabel ) zyskała już sobie grono fanów, jako najzwyklejsza postać w panteonie Disneya.

"Coco" to był Meksyk, nie Columbia, w serialu Netflixa czy w czwartym Indianie mamy do czynienia raczej z muzyką ilustrującą przeszłość, tutaj mamy film z akcją osadzoną we współczesności + słychać tę specyfikę Columbii poprzez użycie akordeonu, czyli potocznie harmonii.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#34 Post autor: lis23 » pn sty 03, 2022 12:01 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#35 Post autor: lis23 » śr sty 19, 2022 09:35 am


Mam tę moc pokonane. Piosenka z Encanto bije rekord Krainy lodu


Swego czasu Let It Go (Mam tę moc) z Krainy lodu biło rekordy popularności. Ta piosenka była wszędzie bez względu na kraj i język w jakim ją śpiewano. W prestiżowym zestawieniu Billboard wspięła się ona na piątą pozycję w rankingu. Hit z animacji Nasze magiczne Encanto Disneya pobił ten rekord, wchodząc na czwartą pozycję, czyli tym samym jest to najpopularniejsza piosenka z bajki z Disneya od 26 lat! Mowa o utworze We Don't Talk About Bruno. W polskiej wersji nosi on tytuł: Nie mówimy o Brunie. Obie wersje możecie przesłuchać w newsie.

Kraina lodu oczywiście jako pierwsza po latach pozwoliła Disneyowi powrócić do rankingów najpopularniejszych piosenek na świecie. Sukcesy jednak święcili w latach 90. Wówczas Can You Feel the Love Tonight Eltona Johna z Króla Lwa i Colors of the Wind Vanessy Williams z Pocahontas również zajęły 4. miejsce w rankingu.Wyczyn Encanto jest o tyle kluczowy, że jest to jedyna piosenka Disneya, która weszła powyżej piątej lokaty poza hitami z lat 90., gdy Disney miał je co chwilę. Encanto ma do pokonania jeszcze jeden utwór: A Whole New World z Aladyna, który w 1993 roku zajął pierwsze miejsce.
https://naekranie.pl/aktualnosci/mam-te ... 1642575807
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#36 Post autor: lis23 » śr sty 26, 2022 12:28 pm

Mystery pisze:
pn sty 03, 2022 10:22 am
Ciepła, przyjemna baja, ale fabularnie, humorystycznie i emocjonalnie jakoś po mnie spłynęła, do poziomu Coco to tu daleko. Muzycznie w sumie też, piosenki takie sobie i jakoś mi się dłużyły podczas seansu, choć score zagrał już adekwatnie, a "La Cumbia De Mirabel" to rzeczywiście świetny kawałek muzyki.
Odnośnie "Coco" i innych musicali, wdałem się w dosyć dziwną dyskusję pod artykułem o tym, że DreamWorks Animation się skończył.
Dyskusja z DWA szybko zeszła na Disneya i Pixara i ogólnie chodzi o to, że ma być jakaś wielka różnica pomiędzy animacjami w których muzyka jest uzupełnieniem a takimi, będącymi musicalem, który próbuje pokazać, ze nie jest musicalem. Do tej drugiej grupy ma się zaliczać "Frozen", "Moana", "Coco" cy "Encanto", taki "Coco" ma nie wnosić nic do animacji a zasłynął tylko dlatego, że jest od Disneya i opowiada o kulturze Meksyku ( "Encanto" o Columbii a "Moana" o Oceanii ), na dodatek z filmu, który ma być o przygodzie robi się zbiór piosenek.
Może ja jestem ślepy i głuchy ale nie widzę tego podziału, dla mnie Disney to musical, na takim Disneyu się wychowałem i dopiero w XXI wieku zaczęto odchodzić od musicali, od 2001 do 2021 roku mamy tylko osiem musicali i jedenaście filmów, które nimi nie są ale może ja się nie znam?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#37 Post autor: lis23 » pt mar 04, 2022 15:42 pm

Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Germaine Franco, Lin-Manuel Miranda - "Encanto"

#38 Post autor: Adam » pt mar 04, 2022 16:42 pm

Porfavor
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ