Eternals - Ramin Djawadi

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
MateuszD
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 02, 2019 18:06 pm

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#16 Post autor: MateuszD » wt lis 02, 2021 16:07 pm

Oficjalna track lista już jest taką znalazłem
Gdyby ktoś przypadkiem nie wiedział a chciał się dowiedzieć
Spoiler:

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#17 Post autor: DanielosVK » wt lis 02, 2021 16:38 pm

Niezły troll z tego Ramina, że do każdego tytułu dodał ".flac" na końcu. Daje to złudzenie, jakby tracklista pochodziła z jakiejś spiraconej wersji... ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#18 Post autor: Adam » wt lis 02, 2021 17:35 pm

Nawet się nie chciało usunąć rozszerzeń z pirackiej strony… :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#19 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 02, 2021 17:45 pm

A może to są prawdziwe tytuły, gdyż niektóre brzmią bardzo sensownie jak chociażby:
"It Is Time Flac" "Mission Flac" "The Domo Flac" "Not Worth Saving Flac" , "Remember Flac"
This Is Your Fight Now Flac" (w tym mamy zachetę aby Flac wreszcie zaczął walczyć) "Isn't It Beautiful Flac" "I Have Been Waiting for This Flac".

Dla mnie brzmi wszystko konkretnie i wynika z tego, że ten Flac to jakaś ważny Eternals jest. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#20 Post autor: Mystery » wt lis 02, 2021 18:49 pm

Jest już oficjalna tracklista :wink:

Obrazek

1. Eternals Theme (3:47)
2. It Is Time (2:17)
3. Mission (4:30)
4. Somewhere in Time (1:39)
5. The Domo (1:57)
6. Joie De Vivre (2:13)
7. Celestials (6:46)
8. Life (5:22)
9. Not Worth Saving (2:49)
10. Remember (5:32)
11. Across the Oceans of Time (3:50)
12. This Is Your Fight Now (2:46)
13. Audience with Arishem (5:33)
14. Isn’t It Beautiful (2:38)
15. I Have Been Waiting for This (3:23)
16. Emergence Sea (2:22)
17. Eternal Loss (3:24)
18. A Wish (2:41)
19. Earth Is Just One Planet (1:39)
20. Nach Mera Hero – Celina Sharma (3:09)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#21 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 02, 2021 18:53 pm

Uuu, ale teraz nie wiem, czy jednak okładki nie wolałbym oznaczonej w spoilerze. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#22 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 03, 2021 18:54 pm

Soundtrack już jest dostępny na Spotify i w innych rejonach. Zacząłem słuchać i tak na razie muszę przyznać, że w sumie podobnie jak przy Grze o tron, lepiej Raminowi wychodzą te spokojniejszy momenty, kiedy może użyć chóru, niż w przypadku tzw. bardziej epickiego grania, muzyki akcji i w ogóle jeżeli chodzi o temat przewodni.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#23 Post autor: Adam » śr lis 03, 2021 19:06 pm

Marvel się skończył
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#24 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 03, 2021 19:11 pm

Adam pisze:
śr lis 03, 2021 19:06 pm
Marvel się skończył
Chociaż jak wiadomo nie pajam miłością do Marvela, to jednak co do takich osądów to poczekajmy do najnowszego Spider-Mana i jak on sobie poradzi.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#25 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 04, 2021 14:15 pm

Prognozy odnośnie tego ile film zarobi w weekend otwarcia:

150 mln dolarów globalnie, z czego 75 mln w USA.

Film zadebiutował już w Korei, gdzie zarobił 2,6 mln dolarów zaliczając drugie najlepsze otwarcie w kraju podczas pandemii - lepiej wystartował tylko F9. Dzisiaj film debiutował we Francji, Niemczech i we Włoszech - na razie nie ma liczb, ale podobno poradził sobie bardzo dobrze.
Po części przyznaję się do błędu, że trochę naiwnie uwierzyłem, że te niskie oceny w recenzjach mogą coś zmienić i zachwiać hegemonię Marvela na rynku kinowym. Ale to raczej było takie naiwne wishfull thinking niż coś podważone profesjonalną analizą sytuacji i ludzkiej kondycji. Marvela już nic nie powstrzyma, gdyż teoretycznie nie mają z kim przegrać. Tak też uważam, że nawet jakbym chciał, aby było inaczej, to Adam nie ma racji.

A co do samego score'u to słucham go po raz drugi i nawet nie jest taki zły. Jak pisałem od muzyki akcji i heroicznych motywów, lepiej Raminowi wychodzą te spokojniejsze, liryczne momenty. Plus fajnie, że od 6 sezonu Gry o tron zaczął częściej sięgać po organy, na których podobno grał od dzieciństwa. Przy czym tutaj znowu się pojawia pytanie, dlaczego skoro tak lubi ten instrument to nie sięgał po niego wcześniej? Czy dopiero Hans musiał przełamać zasady i pokazać, że organy w ścieżkach filmowych są cool. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#26 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 05, 2021 13:17 pm

Hm, coraz bardziej przekonuję się do tej muzyki Ramina Djawadiego.

youtu.be/hjLMB80QW4o

Chociaż miejscami brzmi to aż trochę zbyt dostojnie jak na produkcję Marvela.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#27 Post autor: Ghostek » pt lis 05, 2021 16:37 pm

A film dupa jak i ci Celestyni z cytowanego wyżej tracka. Wątek z ich sposobem narodzin to jakaś porażka scenariuszowa. Film długi i nudny. Do tego to bębnienie w lewackie wątki które u Disneya przybiera już chore kształty...
Muzyka w filmie całkiem spoko i w sumie nie dziwi czemu taka poważna i dostojna, bo cały czas w filmie są podkreślane wątki jedności, rodziny no i w to wszystko wchodzi poczucie misji.

Film jednorazowego użytku.

Aa, i wątek z wyjaśnieniem czemu nie pomogli Avengersom z Thanosem... No yebuem ze śmiechu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#28 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 05, 2021 17:34 pm

Obrazek

Hm tutaj to nagle sam się zastawiam, że może nie jest ten film taki zły... I wtedy zaglądnąłem do jednego spoilera i niestety, subvertował on moje expactions i brzmi mocno jak Rian Johnson, czyli już moje lekkie zainteresowanie spadło. Ale muzycznie jestem tu jak najbardziej na tak i ogólnie Ramin Djawadi ma dobry rok.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#29 Post autor: lis23 » sob lis 06, 2021 08:56 am

Ciekawe, pierwszy raz od dawna słuchałem sobie wrażeń po pokazie przedpremierowym na "Napisach Końcowych" i Oni uważają, że to jeden z najlepszych filmów Marvela. Ja już po zwiastunie miałem skojarzenia z "Atlasem Chmur" i jestem ciekaw czy tak to będzie wyglądać ale jakoś mnie do tego filmu nie ciągnie. Film ma być zakazany w kilku krajach, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Omanie, Bahrajnie i Katarze z uwagi na wątek LGBT oraz o ukazywanie na ekranie Bogów, co jest bluźnierstwem dla Muzułmanów. Co do oceny to zależy ona od oczekiwań, nie jest to typowy film Marvela, więc oceny są mieszane.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#30 Post autor: Mystery » sob lis 06, 2021 09:51 am

Mi film się podobał, bardziej przód stawki MCU, niż tyły, no i najlepszy film Marvela w tym roku. Temat do ogarnięcia był niełatwy, ale reżyserka sprawnie z niego wybrnęła udanie pokazując bohaterów, ich moce, historię i świat przedstawiony. Początkowo nie byłem przekonany do skakanej chronologii, ale jak się później okazało zabieg ten miał swoje zadanie. Mamy tyle nowych postaci, a ja w połowie filmu już wiem jak się nazywają, jakie mają moce i co najważniejsze zaczyna nam na nich zależeć. Całość doprawdy epickich rozmiarów i czego tu nie ma, sporo błyskotliwego humoru, romanse, dramat, zwroty akcji, buduje się nam nowa jakość w superbohaterskim kinie, a że "Eternals will return" to nic tylko czekać jak się nam ta kosmiczna saga rozbuduje, bo jak na sam początek jest bardzo obiecująco.
A najlepszą rekomendację niech da kino, na porannym seansie było jakieś 30-40 osób, widownia w większości starsza, ale przez 3 godziny, od początku reklam, po ostatnią scenę po napisach, nikt nawet nie wstał, jakież było moje zdziwienie, gdy wszedłem po filmie do pełnej toalety :P :wink:

Muzyka Ramina przez większość seansu mało wyrazista, dopiero w finale lepiej daje o sobie znać, a jak temat Eternals leciał już w montażu napisów końcowych to się do niego przekonałem i nóżka chodziła, aż miło :wink: Soundtrack to jak dla mnie trochę taki Gladiator Djawadiego, całościowo trochę nuży, ale sporo tu okazalszych tracków, mi się chyba najbardziej podoba "Mission", a w filmie najlepiej wypadło "Across the Oceans of Time", które po filmie też tylko zyskało. Szkoda, że sam soundtrack z zaburzoną chronologią i nie wiem, czy większość pozycji to nie specjalne albumowe suity, a nie autentyczny filmowy score.

ODPOWIEDZ