Eternals - Ramin Djawadi

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#31 Post autor: Adam » ndz lis 07, 2021 19:39 pm

Oni: „Ramin at his best” ?
Ja: „Ajak” 8)

Ależ to w filmie działa (Marvel nauczył sie dopiero teraz by sfx nie zagłuszały scoru?!) i te chóry kobiece <3
Nie pamietam sytuacji by dwa chlopki z rcp w jednym roku zrobiły dwa scory do dwóch filmów tej rangi, które po prostu gniotą konkurencje na tym superbohaterskim polu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#32 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 10, 2021 16:23 pm

W sumie im więcej słucham tej muzyki tym bardziej rozumiem, czemu Chloe Zhao wykorzystała muzykę Ludovico Einaudi w Nomadland.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#33 Post autor: Ghostek » ndz lis 14, 2021 21:11 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#34 Post autor: MichalP » pn lis 15, 2021 05:35 am

Recka jak najbardziej w porzadku, przyjemnie sie tego nawet slucha, ale zbyt czesto to brzmi dla mnie jak muzyka mszalna - szczegolnie te wolne kawalki z chorem w tle. Zaskakujaco juz go wole jak akcja sie bardziej rozkreca - dupy to moze nie urywa - ale tematyka jest bardziej chwytliwa. I tutaj jest moj dylemat. Wydali by to na latwo dostepnym CD, moze bym sie pokusil o kupno i czasami by sie wrocilo do tej muzyki, a tak raz sie przeslucha na youtubie i sie wiecej tego nie tknie. Nic sie w pamiec za bardzo nie wbija, wiec za chwile nie bede nawet pamietal, ze jakies Eternals byli.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#35 Post autor: Ghostek » pn lis 15, 2021 11:45 am

Takie czasy nastały. Wypycha się towar na stream, gdzie czysty zysk bez żadnego nakładu, po czym, jak się towar szybko znudzi, to jazda z kolejna treścią. Teraz tak działają wytwórnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#36 Post autor: Adam » pn lis 15, 2021 19:43 pm

Ciekawostka - Hayek u Grahama Nortona powiedziała, że jak zaproponowali jej rolę Ajaka, to nie widziała scenariusza i nie mogła się z nim zapoznać. Scenariusz mogła dostać dopiero po tym, gdy podpisze kontrakt. Wahała się, ale podpisała, stwierdzając, że przekonało ją by wejść w ciemno to, jak mało ról dla kobiet po 50-tce w jej wieku jest w tego typu kinie. Trudno jej nie wierzyć, bo jest od wielu lat żoną miliardera, więc dla kasy tego nie zrobiła.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#37 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 17, 2021 15:55 pm

To rzeczywiście ciekawe, ale dla mnie z drugiej strony wręcz dziwne, że jako aktor podpisuję umowę na rolę, do której nie mam scenariusza.

To może dlatego muzyka Djawadiego lepiej brzmi na albumie, gdyż nie dali mu zobaczyć filmu pod który ma muzykę podłożyć.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Eternals - Ramin Djawadi

#38 Post autor: swordfish » pt lis 19, 2021 17:41 pm

MichalP pisze:
pn lis 15, 2021 05:35 am
Wydali by to na latwo dostepnym CD, moze bym sie pokusil o kupno i czasami by sie wrocilo do tej muzyki, a tak raz sie przeslucha na youtubie i sie wiecej tego nie tknie. Nic sie w pamiec za bardzo nie wbija, wiec za chwile nie bede nawet pamietal, ze jakies Eternals byli.
CD jest łatwo dostępne? Po pierwsze należy znaleźć sklep, gdzie sprzedają jeszcze fizyczne płyty CD, a po drugie należy mieć do nich odtwarzacz. Sklepów płytowych jest coraz mniej w miastach. EMPIK pozamykał wiele lokalizacji w dobrych miejscach. W laptopach nie instaluje się już napędów CD. Odtwarzaczy CD należy szukać w sklepach dla audioświrów, którzy wyczuwają różnicę w dźwięku na złotych kablach. W elektromarketach widzę, że wieże hi-fi z CD są spychane na bok, a królują soundbary i głośniki mobilne.

Streaming można od razu włączyć po połączeniu z internetem i gra bez czekania na dostawę płyty do domu.

Owszem, zgadzam się, że są minusy braku płyty fizycznej. Nie możemy płyty "dotknąć" i nacieszyć się okładką. Mamy do dyspozycji tylko małe miniaturki okładek, które należy oglądać pod mikroskopem. Dobrze nagrana płyta może mieć lepszy dźwięk niż wysokiej jakości plik bezstratny.

Jeśli chodzi o "Eternals", to poza nachalną propagandą kochającej się rodziny LGBT i wychowującej wspólnie adoptowane dziecko, otrzymujemy całkiem dobrze poukładane widowisko. Nie przepadam za światem Marvela i nie jestem jego psychofanem. Spuszczanie się nad artyzmem "Avengersów" uważam za mocno przesadzone. Zwykle te filmy szybko mnie nudziły po paru minutach. Jedynie wysoko oceniałem pierwszego "Thora" i pierwszego "Captain America". I "Eternals" w moim rankingu Marvela mogę wpisać zaraz po nich. Brawa dla muzyki, którą w końcu słychać i ma koncept. Nie jest chaotycznym nawrzucaniem wszystkiego do jednego worka. Przyjemne, klasyczne granie.
Efekty 3D w IMAX widać było lepiej niż w "Diunie". Zwłaszcza te wszystkie ujęcia w kosmosie czy w kuźni światów. Do tego wybuchające przedmioty, które stawały się czymś innym. Bardzo nieźle wyglądała głębia obrazu, np. przy przemianie autobusu londyńskiego w płatki róż.

Jeśli chodzi o piosenki genialnie brzmi "Time" Pink Floyd na logu Marvela i następnie przechodzące w panoramę Londynu.

ODPOWIEDZ