MACIEK DOBROWOLSKI - CZARNY MŁYN

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

MACIEK DOBROWOLSKI - CZARNY MŁYN

#1 Post autor: Paweł Stroiński » pt sie 27, 2021 15:56 pm

We wtorek w kinach premierę miał najnowszy film Mariusza Paleja, "Czarny młyn". Jest to przygodowe kino młodzieżowe, oparte na powieści Marcina Szczygielskiego. Muzykę napisał Maciek Dobrowolski. Wyszła ona w dwóch elektronicznych (niestety, takie czasy) wersjach:

Obrazek

Trwająca niecałe 44 minuty wersja streamingowa znajduje się na podstawowych serwisach, które poniżej:

Spotify: https://open.spotify.com/album/7F3ZdJcG ... l_branch=1
Tidal: https://tidal.com/album/195015287

Jest także na Deezerze.

Do zakupienia (nie w streamingu, to znaczy) jest także wersja rozszerzona, mająca około dwudziestu minut materiału więcej w trzynastu utworach:

Amazon: https://music.amazon.ca/albums/B09D8S8LKK

Ścieżka w wersji rozszerzonej znajduje się także na iTunes i na BandCampie.

Serdecznie polecam wspieranie utalentowanego kompozytora. Miałem zaszczyt konsultowania wyboru materiału, zwłaszcza na wersję streamingową :) Za mastering odpowiada Rafał Smoleń.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: MACIEK DOBROWOLSKI - CZARNY MŁYN

#2 Post autor: Ghostek » pn wrz 06, 2021 23:00 pm

Właśnie po odsłuchu wersji regularnej.
Ciekawy barwny score łączący nowoczesną i retro-elektronikę z elementami orkiestrowymi. Produkcyjnie można śmiało to porównać do gatunkowych standardów panujących na zachodzie, więc nie ma lipy. I choć pod względem tematycznej treści to jest tu niemalże ascetycznie, to jednak klimat nadrabia. Ciekaw jestem filmu, choć pewnie nieprędko się z nim zapoznam, bo ostatnio mi nie po drodze do kina.
Obrazek

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: MACIEK DOBROWOLSKI - CZARNY MŁYN

#3 Post autor: swordfish » wt wrz 07, 2021 21:57 pm

Historia to "Stranger Things" po polsku. Jak na kino familijne jest smutno i depresyjne. Przez większość czasu oglądamy wiejską i małomiasteczkową biedę. Bezrobocie, zbieranie złomu, dzieciaki szwendają się pod autostradą. Chyba tytuł nie trafi do mas. Zbyt ambitny. Dla bardzo młodego widza poniżej 10 lat nie polecam. Tajemnica i dziwne zdarzenia rodem z horroru. Wrażliwe dzieci mogą się bać.
Elektronika Dobrowolskiego jeszcze potęguje wrażenia posępności.
W moim odbiorze dobre kino sf nawiązujące do klasycznych dzieł amerykańskich z dzieciakami ("The Goonies").

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: MACIEK DOBROWOLSKI - CZARNY MŁYN

#4 Post autor: kiedyśgrześ » śr wrz 08, 2021 02:00 am

No właśnie się zastanawiałem dla kogo się dzisiaj takie kino robi, bo na pewno nie dla mojej dziewięcioletniej siostrzenicy, starej TikTok-owej sweeperki :?
Obrazek

ODPOWIEDZ