HANS ZIMMER - DUNE 1 & 2 (2021 / 2024)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#406 Post autor: Koper » wt lis 02, 2021 16:39 pm

Wawrzyniec pisze:
wt lis 02, 2021 13:06 pm
można podczepić Utah, gdzie Hans spędził trochę czasu na pustyni.
Kurde, już niech Hans z siebie nie robi takiego hipstera i poszukiwacza natchnienia diabli wiedzą gdzie. Facet mieszka w Kaliforni, pustynie ma za każdym rogiem, włącznie z Doliną Śmierci, a sprzedaje jakieś bajeczki o jeżdżeniu do Utah. Pewnie sobie pojechał na wycieczkę do Monument Valley i dorobił do tego historyjkę o szukaniu brzmienia do "Diuny". :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#407 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 03, 2021 19:10 pm

Koper pisze:
wt lis 02, 2021 16:39 pm
Facet mieszka w Kaliforni, pustynie ma za każdym rogiem, włącznie z Doliną Śmierci, a sprzedaje jakieś bajeczki o jeżdżeniu do Utah. Pewnie sobie pojechał na wycieczkę do Monument Valley i dorobił do tego historyjkę o szukaniu brzmienia do "Diuny". :P
Ale dlaczego od razu bajeczki i czemu od razu Hans miałby nie mówić prawdy? A może pojechał sobie na "Burning Mana", który jak wiadomo odbywa się na pustyni. I nie ukrywam, że sam bym się chętnie na niego wygrał, gdyż tamtejsza "pustynia" na zdjęciach wygląda bardzo... ekhm... inspirująco. 8) :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chociaż w 2020 roku ze względu na pandemię to raczej i niestety Burning Man się nie odbył. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#408 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 03, 2021 19:13 pm

P.S. JNH chyba soundtrack się podoba:
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#409 Post autor: Koper » śr lis 03, 2021 22:09 pm

Wawrzyniec pisze:
śr lis 03, 2021 19:10 pm
Ale dlaczego od razu bajeczki i czemu od razu Hans miałby nie mówić prawdy? A może pojechał sobie na "Burning Mana", który jak wiadomo odbywa się na pustyni.
Na pustyni w Nevadzie, nie Utah. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#410 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 04, 2021 14:19 pm

Koper pisze:
śr lis 03, 2021 22:09 pm
Wawrzyniec pisze:
śr lis 03, 2021 19:10 pm
Ale dlaczego od razu bajeczki i czemu od razu Hans miałby nie mówić prawdy? A może pojechał sobie na "Burning Mana", który jak wiadomo odbywa się na pustyni.
Na pustyni w Nevadzie, nie Utah. :P
Ups. :oops: :P Najmocniej przepraszam... Cóż to na pustyni w Utah jest... O na pustyni w Utah był ten monolit, a więc to może nim inspirował się Hans i tak jak w scenie z Odyseji Kosmicznej, dotknął go i doznał oświecenia jak ma brzmieć muzyka w Diunie. :)

Obrazek

P.S. Najmocniej przepraszam, ale musiałem wrzucić ;)

youtu.be/fNGHK56t9z0
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#411 Post autor: MichalP » pt lis 05, 2021 00:08 am

Bylem w kinie na Diunie. Z 10 osob bylo na seansie w Poniedzialek wieczorem. Lokalny IMAX mial wieksze oblozenie, ale nie chcialo mi sie jechac 40 km w jedna strone i cisnac sie z innymi. Troche zaluje, bo niektore sceny na pewno duzo zyskuja w otwartym aspekcie. Ale przynajmniej jest potwierdzone, ze Diuna na blurayu bedzie wydana jak wszystkie ostatnie filmy Nolana - Imaxowe ujecia beda w 16:9 - wiec to i tak postep w stosunku do standardowego kinowego widescreen.

Obraz i dzwiek na zwyklym ekranie byl spoko - moje uszy co prawda nie krwawily ale momentami robilo sie nieprzyjemnie i to wlasciwie moja pierwsza uwaga. Ja rozumiem koncept tutaj i w kinie to sie nawet sprawdzalo jak muzyka Hansa dominowala obraz, ale w zaciszu domu to sie zupelnie nie sprawdzi bo nikt nie bedzie tego filmu tak ogladal - trzeba miec sprzet audio i brak sasiadow, inaczej zaraz by sie zlecieli. Nie przecze, ze Hans wlozyl w to sporo pracy: koncepcja, instrumenty, ktore mimo wszystko w filmie slychac, jest tez melodyka (srednio mi podchodzaca, ale jest), niektore dzwiekowe pomysly sa na prawde intrygujace, ale jest tez ta elektroniczna monotonia, co prawda glosna ale jednak monotonia. Bylo pare scen w filmie gdzie az prosilo sie, zeby przypierdzielic jakas orkiestrowa, pompatyczna linia melodyczna (ala Pasja Debneya), a bylo tylko glosno.

W ogole caly ten zamysl Zimmera, ze chcial pokazac dzwiekowo te obce swiaty uwazam za nietrafiony. Owszem Diuna dzieje sie na innych planetach, ale najwazniejsi sa w niej ludzie, a to sie prosi o bardziej organiczne podejscie (generalnie Pasja Debneya, albo Avatar Hornera mialy lepsze podejscie do tematu). Zdecydowanie nie zrezygnowalbym z niektorych pomyslow jakie mial Zimmer: akurat to zawodzenie czy kobiece czy meskie i perkusionalia wywarly na mnie bardzo pozytywne wrazenie w calym filmie.

I to jest moja najwieksza bolaczka tego filmu. Od strony technicznej jest super, ascetyzm scenografi tez mi odpowiada, aktorzy sa fajni i scenariuszowo jest ok, ale caly film pozostawia mnie zupelnie nie zaangazowanym w opowiadana historie. Emocjonalnie jest zupelnie nijaki i muza tutaj nie pomaga. Sporo sie w niej dzieje, ale jakos poza glosnoscia za bardzo nie podkresla zadnych scen: inaczej to wygladalo np w Pasji, ale tez w Gladiatorze.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#412 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 10, 2021 16:58 pm

Akurat pierwsza konfrontacja z robalem zyskuje dzięki muzyce, a i Armada jest narracyjnym mini-geniuszem.

Ale OK krytyka wyważona i choć się z nią nie zgadzam to rozumiem inny punkt widzenia. Tylko że też nie możemy zapominać, że wszystko co słyszymy na ekranie zostało przez Denisa Villemeuve'a zaakceptowane. I to nie było tak, że Villemeuve poprosił o klasyczny score w stylu barokowym, a następnie Hans użył swojego Mixatora i wszystko zmiksował śmiejąc się przy tym przy blasku błyskawic. Nie, to jest brzmienie jakie Villemeuve zaakceptował, a może wręcz chciał. Choć co do tego drugiego to na razie brak mi dowodów i źródeł.

A z innej beczki poszedłem wczoraj do Dussmanna zapytać o Soundtrack i Sketchbook i niestety jak mi powiedzieli jeszcze nic do nich nie doszło. Czyli jeżeli w kraju narodzin Hansa Zimmera przez "C" nie ma tego soundtracku na CD to wiedz, że coś się dzieje. :( Boję się loterii online, że otrzymam CD-R :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#413 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 14, 2021 18:10 pm

Hm, dalej mam dylemat jak zdobyć te albumy? Gdyż jeżeli zamówię, a potem mi przyjdzie CD-R to będę smutny. :( A może wręcz zły do tego stopnia, że pobiję Jamesa Southalla. :evil:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#414 Post autor: Adam » ndz lis 14, 2021 18:59 pm

Inaczej nie zdobędziesz. Pare osób na fsm dostało tłoczone, reszta wszyscy CD-R. Loteria.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 430
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#415 Post autor: Radzimir » ndz lis 14, 2021 20:48 pm

Wawrzyniec pisze:
czw lis 04, 2021 14:19 pm

P.S. Najmocniej przepraszam, ale musiałem wrzucić ;)

youtu.be/fNGHK56t9z0
To jest nic w porównaniu z tym:

youtu.be/5I1CbW1Kyj4

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#416 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 17, 2021 16:02 pm

Adam pisze:
ndz lis 14, 2021 18:59 pm
Inaczej nie zdobędziesz. Pare osób na fsm dostało tłoczone, reszta wszyscy CD-R. Loteria.
To jest rosyjska ruletka i Hans coś takiego toleruje? :( Ja chcę proper CD release!

Cóż na poprawę humoru:

youtu.be/CJTr9GuBPtg
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#417 Post autor: dougan » pt lis 19, 2021 15:44 pm

"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#418 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 19, 2021 15:54 pm

Widać algorytm YouTube'a podpowiada nam te same rzeczy, gdyż też dzisiaj to widziałem. :mrgreen:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#419 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 19, 2021 22:04 pm

Jak wiadomo nie jestem osamotniony w mojej walce o proper CD release. I chcę mieć ładny Dune soundtrack na CD. Dlatego też wiele osób w internetach i na forach pisze o swoim niezadowoleni, że zamawiają soundtrack i muszą grać w rosyjską ruletkę czy będzie CD, czy też CD-R. I wygląda, że w końcu sam Hans zareagował:

Obrazek

Mam nadzieję, że zrobi im porządny wjazd na chatę, abyśmy w końcu otrzymali porządnie wydane soundtracki.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#420 Post autor: Adam » sob lis 20, 2021 09:13 am

Proszę Cię… to samo pisał przy WW84 i co? Nie pamiętasz przez pół roku: Paweł, czekamy!
A ludzie do dziś dalej dostają CD-R. On nie ma na to żadnego wpływu.
Setki sklepów są zalane wyprodukowanymi egzemplarzami i po prostu to jest i będzie loteria.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ