HANS ZIMMER - DUNE 1 & 2 (2021 / 2024)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#61 Post autor: narkoman » ndz lip 25, 2021 20:05 pm

Adam pisze:
ndz lip 25, 2021 08:47 am
Na pewno ten z wokalizami nie jest oryginalny z filmu bo prasówka mówi że to ze skeczy, czyli w filmie on nie występuje w takiej formie i wersji.
A to dobrze wiedzieć w takim razie. Ja od razu po prostu założyłem, że jak wydali to pewnie utwory pochodzą już z filmu. No ale nic. Nie interesowałem się tym zbytnio więc stąd też moja niewiedza. Same kawałki grają dobrze według mnie. Nie oczarowały mnie jakoś specjalnie, ale przyjemnie się słuchało. Samego pokazu niestety nie udało mi się zobaczyć bo niestety w Krakowie nie ma już IMAXA XD. Jeśli w ogóle dojdzie do tego, że ta Diuna będzie u nas do obejrzenia w kinach to mam nadzieję, że gdzieś zamontują tego IMAXA w Krakowie bo to szkoda oglądać ten film na czymkolwiek innym.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#62 Post autor: Adam » ndz lip 25, 2021 21:29 pm

Nie zamontują. Musieli by wybudować nowe kino samodzielnie w nowej lokalizacji - co w obecnym czasie pandemii jest niewykonalne i chyba nigdzie tak nie ma, zawsze są w galeriach handlowych. No i żadna galeria się w mieście nie buduje, a w istniejących mogli by przenieść tylko do piętrowej Serenady, ale tam za ścianą jest Multikino, od 22 lat, więc to też odpada. Pozostale dwie galerie bez kin w mieście - M1 i Factory - odpadają bo są tylko parterowe. Wszystkie 3 pozostałe Cinemy w Krakowie są w pozostałych galeriach piętrowych w mieście - Zakopianka, Kazimierz, Bonarka - ale one nie mają tak wielkiej sali, do której by się zmieścił na ścianę ekran IMAXowy. Do tego ich ułożenie na terenie galerii nie pomaga, bo nie można np podkupić sąsiednich butików, bo nie trzeba być architektem, by widzieć że to fizycznie nie będzie możliwe i tak, nawet jakby kupili sąsiednie butiki, które są parterowe tylko. Ekran IMAX to jest wysokość ~3 piętra bloku mieszkalnego!

Dla mnie to jest tragedia, bo nie dość że miałem do Plazy 10 minut na piechotę, od samego początku do tego kina chodziłem, czyli 20 lat, to jeszcze jestem fanem imaxa i wszystko co tylko bylo oglądałem w nim zawsze… Różnica w sytuacji gdy sceny były kręcone kamerami IMAX, jest ogromna, często to do +30% kadru..

Cinema ma wielki problem, bo nie mają co zrobić z kinem w Plazie która zbankrutowała. Musza przenieść gdzieś wszystko, bo przecież nie wyrzucą mebli, ekranów i projektorów, ale w mieście nie ma gdzie obecnie tego dać. A za pare chwil galeria Plaza ich zmusi do wyprowadzki - jak i tych paru pozostałych najemców - na razie stoi zamknięta w całości - bo prawdopodobnie będą burzyć wszystko, albo przerabiać na hotel, z tego co ostatnio pisali w gazetach.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#63 Post autor: narkoman » ndz lip 25, 2021 22:31 pm

Nooo Plaza niestety od jakiegoś czasu klepała biedę ale ostatni rok to już wgl była masakra. Ja pamiętam jak do Plazy się jeździło na zakupy jak to była taka jedna z pierwszych jeśli nie jedyna galeria w Krakowie. Jak sięgnę pamięcią to były tłumy ludzi i wszystko ’na bogato’. Ale niestety nic nie trwa wiecznie i Plaza umarła dosłownie śmiercią naturalną. Jest to dla mnie trochę niepojęte ponieważ wydawało mi się, że na tamtym obszarze taka galeria powinna bez problemu sobie radzić. No ale jak widać nie bardzo. Co do CC w Plazie to ja niestety najbliżej nie mam bo z drugiego końca miasta muszę jechać, ale jeśli premiera tego wymagała (czytaj IMAX) to była to wyprawa bardziej niż konieczna.

No ja się ogólnie zgadzam, że IMAXowy ekran to jest cud miód i orzeszki i uwielbiam oglądać na nim filmy. Dlatego tak bardzo zabolało mnie, że w Plazie nie otworzą już CC i tym samym IMAXA. Musiałem się zadowolić seansem F&F9 na zwykłym ekranie (co prawda akurat ta część mi średnio podeszła).

Niedługo po zamknięciu CC w Plazie jako posiadacz UNLIMITED dostałem info, że obecnie poszukują dogodnej lokalizacji dla sali IMAX w Krakowie. Nie wiem jak niby to się ma odbyć, ale im kibicuję bo brak IMAXA w Krakowie to jest naprawdę poważny problem szczególnie, że był praktycznie od zawsze. To prawda, że żadne kino się nie buduje a szkoda bo na pewno by to ułatwiło sprawę (marzy mi się CC gdzieś na Bronowicach :) ). Ja tak na szybko tylko oszacowałam, gdzie mogliby ten ekran zamontować. Kazimierz na pewno odpada a więc zostaje Bonarka i Zakopianka. Tylko te dwa się jakkolwiek zaliczają. Z tym, że remont byłby konieczny bo żadne z tych dwóch kin nie jest przygotowane na IMAXA. Bonarka niby ma dwupiętrowe kino, ale to nie zmienia faktu, że trzeba by zrobić konkretny remont ( i pewnie pozbyć się kilku sal), żeby tego IMAXA tam upchnąć. Także nie wygląda to rzeczywiście kolorowo. Mam nadzieję jednak, że jakoś może to rozwiążą bo kurde bez IMAXA to bieda straszna.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#64 Post autor: Adam » ndz lip 25, 2021 22:44 pm

Plaza była pierwszą galerią i prosperowała dobrze ze 4 lata - do czasu jak niżej wybudowano M1. Od paru ostatnich lat tam było już tylko kino, Carrefour i szkoła walki. Reszta butików zabita dechami. Kręgielnia zbankrutowała przed pandemia jeszcze.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#65 Post autor: kiedyśgrześ » pn lip 26, 2021 10:46 am

Interesująca jest ta topografia Krakowa, ale jeszcze bardziej interesujący jest Dolby Atoms :!:
Podobno już te zajawkowe kawałki są dostępne na itunes (nie używam) w Dolby Atoms, ktoś coś może napisać w temacie, ktoś ma wsparcie dla Atomu :?: :?: :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#66 Post autor: Adam » pn lip 26, 2021 12:41 pm

w Krakowie nie. W Warszawie i Łodzi jest po jednym kinie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#67 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 27, 2021 11:30 am

W Berlinie niestety zamknęli mój ulubiony IMAX i teraz został mi drugi w którym nie mam karty członkowskiej. Ale rok temu oglądałem tam Tenet i jakość była dobra, a muzyka Ludwiga dudniła z głośników. I ja chcę właśnie Diunę ta zobaczyć przy dudniącem muzyce Hansa.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#68 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 27, 2021 11:42 am

W Berlinie miałem tajnego IMAXa na Potsdamer Platz, gdzie miałem kartę członkowską, ale go zamknęli. Teraz mam tylko jednego, w którym byłem rok temu na Tenet. Dobra jakość i muzyka Ludwiga tak dudniła z głośników, że aż mną telepało. I dlatego przy Diunie też chcę mieć takie same wrażenia, gdzie Hans będzie mnie atakował swoją muzyką i pożerał jak wielka piaskowa dżdżownica. 8) Zresztą Hans też chce, aby ten film trafił do kin i aby tam go oglądać. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Cisek
Asystent orkiestratora
Posty: 469
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#69 Post autor: Cisek » wt lip 27, 2021 12:33 pm

Adam pisze:
ndz lip 25, 2021 21:29 pm
Nie zamontują. Musieli by wybudować nowe kino samodzielnie w nowej lokalizacji - co w obecnym czasie pandemii jest niewykonalne i chyba nigdzie tak nie ma, zawsze są w galeriach handlowych. No i żadna galeria się w mieście nie buduje, a w istniejących mogli by przenieść tylko do piętrowej Serenady, ale tam za ścianą jest Multikino, od 22 lat, więc to też odpada. Pozostale dwie galerie bez kin w mieście - M1 i Factory - odpadają bo są tylko parterowe. Wszystkie 3 pozostałe Cinemy w Krakowie są w pozostałych galeriach piętrowych w mieście - Zakopianka, Kazimierz, Bonarka - ale one nie mają tak wielkiej sali, do której by się zmieścił na ścianę ekran IMAXowy. Do tego ich ułożenie na terenie galerii nie pomaga, bo nie można np podkupić sąsiednich butików, bo nie trzeba być architektem, by widzieć że to fizycznie nie będzie możliwe i tak, nawet jakby kupili sąsiednie butiki, które są parterowe tylko. Ekran IMAX to jest wysokość ~3 piętra bloku mieszkalnego!
(...)
narkoman pisze:
ndz lip 25, 2021 22:31 pm
Niedługo po zamknięciu CC w Plazie jako posiadacz UNLIMITED dostałem info, że obecnie poszukują dogodnej lokalizacji dla sali IMAX w Krakowie. Nie wiem jak niby to się ma odbyć, ale im kibicuję bo brak IMAXA w Krakowie to jest naprawdę poważny problem szczególnie, że był praktycznie od zawsze. To prawda, że żadne kino się nie buduje a szkoda bo na pewno by to ułatwiło sprawę (marzy mi się CC gdzieś na Bronowicach :) ). Ja tak na szybko tylko oszacowałam, gdzie mogliby ten ekran zamontować. Kazimierz na pewno odpada a więc zostaje Bonarka i Zakopianka. Tylko te dwa się jakkolwiek zaliczają. Z tym, że remont byłby konieczny bo żadne z tych dwóch kin nie jest przygotowane na IMAXA. Bonarka niby ma dwupiętrowe kino, ale to nie zmienia faktu, że trzeba by zrobić konkretny remont ( i pewnie pozbyć się kilku sal), żeby tego IMAXA tam upchnąć. Także nie wygląda to rzeczywiście kolorowo. Mam nadzieję jednak, że jakoś może to rozwiążą bo kurde bez IMAXA to bieda straszna.
Fascynująca, chwilami pełna nadziei, a miejscami defetyzmu, analiza panoramy infrastruktury kinowej Krakowa :wink: .

Lokalizacja nowego Imaxa jest już wybrana, nie bójcie nic. Na Diunę z oczywistych względów musicie jechać na wycieczkę do Katowic, ale niedługo ta oczywista wyrwa w krajobrazie będzie załatana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#70 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 27, 2021 13:57 pm

To gdzie ma powstać ten nowy super super krakowski IMAX?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#71 Post autor: Adam » wt lip 27, 2021 18:37 pm

Właśnie, Cisek, czekamy :!:

I nie tylko na Diunę, bo Bond i Top Gun też mają sceny kręcone IMAXem 70 mm.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#72 Post autor: narkoman » wt lip 27, 2021 21:11 pm

Cisek pisze:
wt lip 27, 2021 12:33 pm
Lokalizacja nowego Imaxa jest już wybrana, nie bójcie nic.
Ooooo no to zainteresowałeś mnie. Zdradź Pan owa tajemnicę. :D

Awatar użytkownika
Cisek
Asystent orkiestratora
Posty: 469
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#73 Post autor: Cisek » wt lip 27, 2021 22:39 pm

Cinema City to spółka giełdowa, która takie informacje powinna komunikować oficjalnymi kanałami, więc domyślacie się, że pomidor.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#74 Post autor: Adam » wt lip 27, 2021 22:43 pm

Aha, to jak na Dune w listopadzie nam jechać do Kato, to co mi z tego, czyli do zimy minimum nie będzie imaxa w Krakowie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#75 Post autor: qnebra » wt lip 27, 2021 23:13 pm

Sam się będę cieszyć jak w ogóle zobaczę film w kinie, bo nie wiadomo czy coś będzie otwarte w pobliżu na jesień, a tu o IMAX gadają.

ODPOWIEDZ