HANS ZIMMER - DUNE 1 & 2 (2021 / 2024)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#346 Post autor: Ghostek » sob paź 23, 2021 13:55 pm

Cdr to może stary rzut jeszcze. IMO robią kilkaset sztuj cdr dla rozeznania i jak sie okaże że sprzedaż spoko, to tłoczą większą ilość.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#347 Post autor: Adam » sob paź 23, 2021 14:08 pm

Ale nie było zamawiane tuż po premierze.
Tak czy siak whatever, choć tyle że poligrafia profesjonalna po raz pierwszy w wydaniu CD-R takową widzę.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#348 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 23, 2021 15:14 pm

Chcę ten soundtrack i Sketchbook w mojej kolekcji, ale nie chcę się bawić w rosyjską ruletkę,czy trafi mi się CD , czy CD-R. Oj chyba trzeba się będzie przerzucić na te Vinyle. Tylko skąd brać na nie pieniądze? A banki spermy też nie są takie łatwe i mają sporo biurokracji i haczków prawnych.
kiedyśgrześ pisze:
sob paź 23, 2021 12:19 pm
no w jakiś tam sposób jest to genialne w prostocie, oryginalne dla Hansika nie, vide Aurora jakoś tam, nie wiem dlaczego Wawrzyniec traci tu energie broniąc geniusza przed plebsem :P
Żaden problem ja naprawdę lubię prowadzić dyskusje. I naprawdę z czasem coraz bardziej przekonuję się do zamysłu Hansa. I spokojnie piszę to świadomie, a nie dlatego, że się go boję.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#349 Post autor: Adam » sob paź 23, 2021 15:51 pm

Vinyla z Diuny tez nie kupisz, bo nakład 3 tysięcy sztuk się wyprzedał na Mondo w… sześć minut. A wysyłka dopiero w styczniu. Także powodzenia u koników.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#350 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 25, 2021 11:29 am

Vinyla nawet nie mam jak słuchać. Ale dobre CD bym chciał.
W ogóle możliwe można myśleć o tym scorze co się chce, ale Hans raczej jest zadowolony z tego co stworzył, gdyż naprawdę mocno go promuje.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#351 Post autor: Mystery » pn paź 25, 2021 11:41 am

Musi być zadowolony skoro wypuścił 280 minut tej muzyki :D

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#352 Post autor: Michał Turkowski » pn paź 25, 2021 15:45 pm

Ja filmowo jednak czuję niedosyt. Dobry to film, ale... przede wszystkim, nie rozumiem kompletnie zachwytów nad jego wyglądem. Zdjęcia są jakieś takie... zwyczajne, typowe dla blockbustera z takim budżetem. Łotr 1, również ze zdjęciami Frasera, mimo iż w podobnej stylistyce wizualnej, to jednak wyglądał znacznie lepiej. Tutaj wszystko jest nadmiernie sterylne, szarobure i wygląda jakby tam były trzy kolory na krzyż. Nie cierpię też tych sztucznych filtrów, szczególnie o kolorze pomarańczowym, które kojarzą mi się z tandetnie wyglądającymi serialami Netflixa. Zdecydowanie brakuje tu Deakinsa... Ani trochę nie czuć tutaj gorąca i upału, pustyni, wszystko jest zdecydowanie za zimne wizualnie.
Absolutnie wolę wersję Lyncha pod tym względem - tamten film, był jaki był, ale tam było dużo szaleństwa i brudu, w wyglądzie tego filmu, co dodawało mu z kolei niesamowitego klimatu. Nowa Diuna z kolei, jak dla mnie wygląda zbyt ascetycznie jednak, ze strony Villeneueve, nie ma tu żadnego ryzyka, ani też żadnej iskry. Czerwie również znacznie były lepsze u Lyncha - tam było czuć że są władcami pustyni i wizualnie sceny z nimi powalały pod kątem inscenizacji (te pioruny!). Mam nadzieję że w sequelu pokażą je znacznie, znacznie lepiej.
Muzyka Zimmera często wręcz przeszkadza, te zawodzące wokalizy są zbyt częste, zbyt nachalne i głośne nawet moja żona podczas seansu zwróciła uwagę że znowu i znowu... Reszta muzyki jak dla mnie to takie typowe modernistyczne brzmienia, kompletnie nie w moim klimacie... Tutaj też wygrywa muzyka Toto do starego filmu.
Aktorstwo jak najbardziej ok, Skarsgaard jest fantastycznym Baronem (choć ta obrzydliwość z wersji Lyncha też była ekstra) Chalamet pasuje i ma w sobie jakąś taką ukrytą władczość, Rebecca Ferguson i Jason Momoa super, choć walka Duncana mnie rozczarowała, za mało w niej było nerwu i dynamiki, a mogła to być scena kultowa, niestety tak nie będzie. Sardakaurzy i sceny z ich udziałem, szczególnie ta w deszczu, ze spływająca krwią - ekstra, podobnie jak cała scena ich szturmu, wyglądało to naprawdę bardzo dobrze.
Bezpieczne 7/10 i czekam na kontynuację.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#353 Post autor: lis23 » pn paź 25, 2021 16:14 pm

W internetach zachwyty: 10/ 10, arcydzieło, geniusz. Film jest bardzo ascetyczny, jeśli idzie o scenografię, puste lokacje, takie sobie kostiumy i wyprane z kolorów zdjęcia, wszystko to bardzo podoba się krytykom, łącznie z muzyką Zimmera. Jestem ciekaw porównań z "Eternals" bo tam jest podobna estetyka, film jest dosyć poważny i patetyczny i ma podobną oprawę graficzną ale tam chwalą CGI ( poza tymi dinozaurami ) i świetną grę aktorską. Ja do kina się nie spieszę, boję się powtórki z BD 2047, zresztą, film Marvela też mnie jakoś nie kusi ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#354 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 25, 2021 17:11 pm

@lis23 Zaraz, gdyż trochę się gubię:
lis23 pisze:
pn paź 25, 2021 16:14 pm
Film jest bardzo ascetyczny, jeśli idzie o scenografię, puste lokacje, takie sobie kostiumy i wyprane z kolorów zdjęcia, wszystko to bardzo podoba się krytykom, łącznie z muzyką Zimmera.
lis23 pisze:
pn paź 25, 2021 16:14 pm
Ja do kina się nie spieszę, boję się powtórki z BD 2047
Zaraz, czyli oceniasz filmu, którego nie widziałeś? A co do poziomu "Diuny" to samo to 30 sekund powala klimatem połowę, jak nie 2/3 współczesnych produkcji:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#355 Post autor: Koper » pn paź 25, 2021 17:30 pm

Wawrzyniec pisze:
pn paź 25, 2021 17:11 pm
Zaraz, czyli oceniasz filmu, którego nie widziałeś? A co do poziomu "Diuny" to samo to 30 sekund powala klimatem połowę, jak nie 2/3 współczesnych produkcji:
Nie zrozumiałem tego ujęcia na słońce. Niby ponuro, chmury gęste, deszcz pada, a tu jeb wmontowany jakiś najazd kamery żeby uchwycić słońce nad jakimś monolitem rodem z Kubricka.
A to tybetańskie zawodzenie to też dzieło HZ?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#356 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 25, 2021 17:47 pm

Koper pisze:
pn paź 25, 2021 17:30 pm
Nie zrozumiałem tego ujęcia na słońce. Niby ponuro, chmury gęste, deszcz pada, a tu jeb wmontowany jakiś najazd kamery żeby uchwycić słońce nad jakimś monolitem rodem z Kubricka.
Dla mnie to był zabieg, aby ładnie i ciekawie cięcie wyszło między dwoma ujęciami. Zresztą w Zemście Sithów na Mustafar, gdzie mamy wulkany, lawę, dym i popiół, też czasami widać słońce. Dlaczego miałoby słońca nie widać?
Koper pisze:
pn paź 25, 2021 17:30 pm
A to tybetańskie zawodzenie to też dzieło HZ?
No niestety nie ma tego na soundtracku. :( Plus z tego co kojarzę to część zdjęć do Diuny kręcili w Budapeszcie i Saudkarów grali Węgrzy, więc może ten język to jest po prostu węgierski. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#357 Post autor: Koper » pn paź 25, 2021 17:52 pm

Wawrzyniec pisze:
pn paź 25, 2021 17:47 pm
Koper pisze:
pn paź 25, 2021 17:30 pm
Nie zrozumiałem tego ujęcia na słońce. Niby ponuro, chmury gęste, deszcz pada, a tu jeb wmontowany jakiś najazd kamery żeby uchwycić słońce nad jakimś monolitem rodem z Kubricka.
Dla mnie to był zabieg, aby ładnie i ciekawie cięcie wyszło między dwoma ujęciami. Zresztą w Zemście Sithów na Mustafar, gdzie mamy wulkany, lawę, dym i popiół, też czasami widać słońce. Dlaczego miałoby słońca nie widać?
Bo deszcz leje? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#358 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 25, 2021 17:59 pm

A co to słońca nigdy nie widać, jak leje deszcz? A może to należy odczytywać symbolicznie, że skoro słońce, to symbolizuje Arrakis, czy miejsce, gdzie ta armia zostanie wysłana.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#359 Post autor: Koper » pn paź 25, 2021 19:17 pm

Wawrzyniec pisze:
pn paź 25, 2021 17:59 pm
A co to słońca nigdy nie widać, jak leje deszcz?
Chyba w Berlinie. :P
w Polsce jak pada, to pada. Czasem się zdarza, że z jednej strony pada, a z drugiej jak się przejaśnia i wtedy Konfederacja z PiSem dostają białej gorączki bo pojawia się tęcza. :P
Wawrzyniec pisze:
pn paź 25, 2021 17:59 pm
A może to należy odczytywać symbolicznie, że skoro słońce, to symbolizuje Arrakis, czy miejsce, gdzie ta armia zostanie wysłana.
Eee, pewnie reżyserowi chodziło ino o ładne flary w obiektywie ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DUNE (2021)

#360 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 25, 2021 22:21 pm

Koper pisze:
pn paź 25, 2021 19:17 pm
Chyba w Berlinie. :P
w Polsce jak pada, to pada. Czasem się zdarza, że z jednej strony pada, a z drugiej jak się przejaśnia i wtedy Konfederacja z PiSem dostają białej gorączki bo pojawia się tęcza. :P
To musisz w końcu Berlin odwiedzić. Niektórym chłopakom tak się spodobało podczas ich krótkiego pobytu, że jak Terminator ogłosili mi, że oni jeszcze do tego miasta wrócą. Hans też do Berlina wróci i ciekawe czy będzie grał Diunę i będzie jeszcze bardziej napuszony niż zwykle. :D
Wawrzyniec pisze:
pn paź 25, 2021 17:59 pm
A może to należy odczytywać symbolicznie, że skoro słońce, to symbolizuje Arrakis, czy miejsce, gdzie ta armia zostanie wysłana.
Koper pisze:
pn paź 25, 2021 19:17 pm
, pewnie reżyserowi chodziło ino o ładne flary w obiektywie ;)
I się udało, gdyż flary wyszły naprawdę ładne. Plus czy tutaj naprawdę nie za bardzo już czepianie się, że jakieś kilka sekund jest złe? :?

Przesłuchałem ten trzeci album od Hansa Zimmera, czy też bardziej od Hansa Ambiente. ;) Gdyż wiecie Zimmer, to pokój, a Ambiente to... I to jest Hans Ambiente, gdyż to muzyka ambientowa. .... W każdym razie bardzo mocnym ambientem tutaj Hans pojechał, bardzo mocnym. Ale z tego co pamiętam, to kiedyś chyba Danielos lubił takie ambientowe brzmienie, a i miłośnic skandynawskiego ambientu pewnie tutaj coś dla siebie znajdą.
Oczywiście soundtrack i sketchbook bardziej mi się podobają.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ