Natalie Holt - Loki (Disney+)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#16 Post autor: Wawrzyniec » śr lip 21, 2021 20:53 pm

OK, przed wiekami, w średniowiecznych czasach forum FilmMusic.pl mieliśmy osobne działy, gdzie ocenialiśmy okładki. I tutaj sięgając pamięcią tych zamierzchłych czasów mogę napisać, że okładka fajna.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Arthur.Flowerkis

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#17 Post autor: Arthur.Flowerkis » czw lip 22, 2021 10:03 am

Strażnicy Czasu :)

Retro-futuryzm w serialu jest wspaniały, więc okładka bardziej retro.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#18 Post autor: Mystery » pt lip 23, 2021 12:39 pm

Słucham Vol.2 i tak jak podejrzewałem jest lepiej, więcej aranżacji przewodniego tematu i ogólnie bardziej na bogato. Mam takie spostrzeżenie, że serial to trochę taki amerykański Doctor Who, no i na swój sposób muza też jest podobna.


youtu.be/O_GCxCe-Pno

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#19 Post autor: Adam » ndz lip 25, 2021 12:34 pm

całość volumów łącznie 115 minut, ehh na 2CD by weszło idealnie :cry: :cry: :cry: tylko winyl będzie, powiedziała w wywiadzie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#20 Post autor: narkoman » wt lip 27, 2021 21:28 pm

Jestem już po obejrzeniu całego serialu oraz po przesłuchaniu obydwu soundtracków. Przyznam szczerze, że "Loki" to najlepszy serial Marvela/Disney+ dotychczas. "Falcon i Zimowy Żołnierz" był jak najbardziej w porządku. Lekki, przyjemny i zgrabnie nakręcony. Ale bardziej pasował do niedzielnego kotleta niż jakiejś bardziej wyrafinowanej potrawy. "Wandavision" to dla mnie porażka na całej linii ponieważ oprócz zabawy konwencją temu serialowi przede wszystkim brakuje fabuły. Przez większość czasu jest nudny i po prostu pusty. Sztucznie odciąga finał, który jako jedyny ma w sobie to "coś". Strata czasu. Półtoragodzinny albo nawet dwu godzinny film byłby lepszy. "Loki" natomiast to inna liga. Mamy ciekawego bohatera, ciekawy punkt wyjścia oraz całkiem nieznany świat jakim jest TVA. Mamy świetną dekonstrukcję uwielbianego antybohatera i jego dalszą przemianę. Jest fabuła, są cele i jest przysłowiowa "podróż" bohatera. Oczywiście zdarzają się potknięcia. Np. odc 3 jest niemrawy ogólnie nudnawy (oprócz próby nakreślenia postaci Sylvie i jej relacji z Lokim). To samo tyczy się odcinka finałowego, który jest przegadany, nudnawy i no rozczarowujący jak na finał co tu dużo mówić. Gdzieś w środku zdążają się też lekkie dłużyzny, ale koniec końców jest dobrze. Czekam na S02.

Co do muzyki to tak samo jak w przypadku samego serialu muszę przyznać, że podobała mi się najbardziej ze wszystkich dotychczasowych. Jest ciekawa, elektryzująca i bardzo ujmująca. Na początku jak zaczął się serial to przeżyłem mały szok ponieważ nie spodziewałem się takich brzmień po tym serialu. Odważny wybór, ale jak najbardziej trafiony. Muzyka świetnie nadaje klimat serialowi i wprowadza go w kolejny wymiar. Jest elektronicznie i eksperymentalnie, ale także słychać trochę takich "klasycznych" dźwięków. Mam na myśli oczywiście te folkowe wstawki ala "Wikingowie", które zaskakująco fajnie się komponują z resztą. Całe dwa albumy to spora ilość przyjemnego i bezproblemowego w odsłuchu materiału. Aczkolwiek widzę rzeczywistość w której powstałby tylko jeden album z takimi 'the best of' z tych obu i byłby fenomenalny. Kto wie może sam się na coś takiego szarpnę. :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#21 Post autor: Ghostek » śr sie 11, 2021 15:32 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#22 Post autor: Pawel P. » śr kwie 20, 2022 08:24 am

Według róznych plotek i przecieków, Natalie Holt napisała muzykę do Obi Wana. W przyszłym tygodniu ma to być ogłoszone.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#23 Post autor: Mystery » śr kwie 20, 2022 09:03 am

Byłoby ciekawie, Marvel, DC, Star Wars, normalnie rośnie nam nowy Giacchino w spódnicy :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#24 Post autor: Adam » śr kwie 20, 2022 09:07 am

siedzi w LA od miesiąca z córką, wrzucała filmik jak była z nią na sesji.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#25 Post autor: dougan » śr kwie 20, 2022 14:53 pm

Słabo. Lokiego nie słuchałem, a Batgirl i Obi-wan dopiero przed nami. Co ona ciekawego tam jeszcze nagrała? Czy coś z tego zostało w ogóle wydane?
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#26 Post autor: Mystery » śr kwie 20, 2022 15:35 pm

Loki był spoko i widać na tyle spodobała się dla Disneya, że wzięli ją do Obiego, no ale poczekajmy na oficjalne potwierdzenie :wink: Osobiście przy Kenobim widziałem Lennertza, bo taki tytuł mu się by po prostu należał 8)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#27 Post autor: Kaonashi » pt kwie 22, 2022 14:22 pm

Pawel P. pisze:
śr kwie 20, 2022 08:24 am
Według róznych plotek i przecieków, Natalie Holt napisała muzykę do Obi Wana. W przyszłym tygodniu ma to być ogłoszone.
Te plotki to chyba krążyły już jakiś czas temu.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#28 Post autor: Pawel P. » pt kwie 22, 2022 17:47 pm


Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#29 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 22, 2022 18:16 pm

Mystery pisze:
śr kwie 20, 2022 15:35 pm
Loki był spoko i widać na tyle spodobała się dla Disneya, że wzięli ją do Obiego, no ale poczekajmy na oficjalne potwierdzenie :wink: Osobiście przy Kenobim widziałem Lennertza, bo taki tytuł mu się by po prostu należał 8)
Spodobać się spodobała plus pasuje idealnie do polityki Disney' Lucasfilm. Zresztą widać to już na newsach "First female composer in Star Wars universe" itd. #SiłaKobiety.
Ja tam jestem jeszcze ostrożny.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Natalie Holt - Loki (Disney+)

#30 Post autor: dougan » pt kwie 22, 2022 22:33 pm

Wawrzyniec pisze:
pt kwie 22, 2022 18:16 pm
Spodobać się spodobała plus pasuje idealnie do polityki Disney' Lucasfilm. Zresztą widać to już na newsach "First female composer in Star Wars universe" itd. #SiłaKobiety.
Ja tam jestem jeszcze ostrożny.
The Playlist w newsie o Holt twierdzi, że stosunek płci wśród kompozytorów jest oczywiście wynikiem dyskryminacji.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

ODPOWIEDZ