Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#226 Post autor: Adam » wt mar 30, 2021 20:43 pm

Wawrzyniec już odleciał jak Morawiecki o zwalczaniu pandemii :D

przykre tylko, że się promuje takie badziewia, wystawiając takie oceny... :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#227 Post autor: Koper » wt mar 30, 2021 20:44 pm

Adam pisze:
wt mar 30, 2021 20:25 pm
Nie wiem jak na FilmMusic.pl z matematyką, ale z gwiazdek ni chuja nie wychodzi taka ocena końcowa :P
Litości - 3/5 za to gówno ? Serio ? Tyle to Williams za średnie scory u Was dostawał.
Z matematyką jak z matematyką, mnie zastanawia czemu piszą reckę we dwóch a jest napisana w 1 osobie liczby pojedynczej... Hmmm... jakaś wspólna świadomość? ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#228 Post autor: lis23 » wt mar 30, 2021 20:50 pm

Może to "Cyberpunk 2077", gdzie bohater ma wszczepionego chipa ze świadomością Jonnego Silverheanda? ;)
Potem się dziwicie, że w recenzjach nie wspomina się o muzyce - jak nie ma o czym to nie wspominają, przykre tylko, że fanboye tego nie widzą i jadą po Elfmanie, którego muza była najjaśniejszą stroną filmu w wersji kinowej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#229 Post autor: Mystery » wt mar 30, 2021 21:06 pm

Elfman za oryginalność dostał 2, Junkie 3 :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#230 Post autor: lis23 » wt mar 30, 2021 21:16 pm

:mrgreen: Widać, że to recenzja fanboya ... eee, Wawrzyńca ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#231 Post autor: Ghostek » wt mar 30, 2021 22:28 pm

Te oceny akurat ja wystawiałem, a Elfman wypadł o dziwo gorzej pod względem oryginalności niż Junkie. Tom przynajmniej do kosza wywalił temat WW i zrobił swój, co wyszło karykaturalnie, ale oryginalnie w przewrotności ;) Zresztą dokładnie problem oryginalności Elfmana opisałem w swojej recce i tego dalej się trzymam.
A matematykę przy ocenach końcowych to wiecie gdzie można sobie schować ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#232 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 30, 2021 23:44 pm

lis23 pisze:
wt mar 30, 2021 20:50 pm
Potem się dziwicie, że w recenzjach nie wspomina się o muzyce - jak nie ma o czym to nie wspominają, przykre tylko, że fanboye tego nie widzą i jadą po Elfmanie, którego muza była najjaśniejszą stroną filmu w wersji kinowej.
Ale tego zarzutu nie rozumiem. :? Tym bardziej, że to nie jest krótka recenzja i sporo w niej akapitów właśnie o muzyce. :?
Adam pisze:
wt mar 30, 2021 20:43 pm
Wawrzyniec już odleciał jak Morawiecki o zwalczaniu pandemii :D
lis23 pisze:
wt mar 30, 2021 21:16 pm
:mrgreen: Widać, że to recenzja fanboya ... eee, Wawrzyńca ;)
Ghostek pisze:
wt mar 30, 2021 22:28 pm
Te oceny akurat ja wystawiałem, a Elfman wypadł o dziwo gorzej pod względem oryginalności niż Junkie. Tom przynajmniej do kosza wywalił temat WW i zrobił swój, co wyszło karykaturalnie, ale oryginalnie w przewrotności ;) Zresztą dokładnie problem oryginalności Elfmana opisałem w swojej recce i tego dalej się trzymam.
A matematykę przy ocenach końcowych to wiecie gdzie można sobie schować ;)
Co do matematyki to po części mogę rozumieć czemu Broxton zrezygnował z gwiazdek. A co do oryginalności, to mamy też nowy temat Batmana, Cyborga itd. Nikt nie przeczy i jest to w tekście, że technicznie Elfman jest lepszy. I w ogóle to wspólna recenzja, a coś na razie tylko do mnie zarzuty lecą. :? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#233 Post autor: MichalP » śr mar 31, 2021 03:54 am

He, he...Widac, ze boja sie Hansa :wink: Ta ocena za muze na plycie to i tak z dupy, bo to wydanie to nie jest nawet przygotowane na plyte. Co chyba bylo kiedys zamierzeniem oceniania muzyki wydanej jako album - bo takie cos trzeba bylo przemyslec, jakie kawalki dac na album, zeby tworzylo to jakas sensowna calosc. A tutaj Junkie po prostu wrzucil komplita, wiec jaka to plyta. No wiec w sumie muzyczka ta dostala od was 3 (slownie trzy) gwiazdki. Toz to nie tylko fanboizm, to jest masochistyczny fanboizm :wink: :lol: , bo czesc ludzi na tym forum (wlacznie ze mna) nie byla w stanie przesluchac tego kloca od poczatku do konca. A wy mi tu probujecie wmowic, ze to to jest na poziomie sredniakow od Williamsa czy Hornera. Oj boicie sie Hansa, zeby do was nie przylazl i wam skory nie zloil.

Toz to powinno byc Clemmensowe Frisbee. W przeciwnym razie boje sie, ze Wawrzyniec da Junkiemu przynajmniej 4 gwiazdki za jego Kong Vs Godzilla :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#234 Post autor: Ghostek » śr mar 31, 2021 04:30 am

Psy szczekają a karawana jedzie dalej, panowie ;)

Ocena ocenie nigdy nie jest równa. Właściwie to gwiazdkowanie od dawna już jest solą w oku recenzenta i to nie tylko w kwestii "muzyka na płycie" która powstawała w epoce, gdy wszystko się na cd wydawało.

No ale o czym my tu dyskutujemy. Toż to Mount Everest muzyki filmowej, a wy LOLujecie jakby to był jakiś średniak Holkenborga :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#235 Post autor: Adam » śr mar 31, 2021 08:36 am

Mystery pisze:
wt mar 30, 2021 21:06 pm
Elfman za oryginalność dostał 2, Junkie 3 :mrgreen:
Logika FilmMusic.pl
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#236 Post autor: Wawrzyniec » śr mar 31, 2021 12:14 pm

Ghostek pisze:
śr mar 31, 2021 04:30 am
Ocena ocenie nigdy nie jest równa. Właściwie to gwiazdkowanie od dawna już jest solą w oku recenzenta i to nie tylko w kwestii "muzyka na płycie" która powstawała w epoce, gdy wszystko się na cd wydawało.
Dokładnie nie wspominając, że już w ogóle jeżeli chodzi o oryginalność to naprawdę ścieżka Elfmana nią nie grzeszy, nawet jeżeli jest technicznie lepsza. I np. ta trójka też nie jest równa jakimś trójkom, co np. Williams chyba za "Lincolna" dostał, który jest w ogóle innym gatunkiem. Plus znowu w tekście jest wszystko wyjaśnione.
MichalP pisze:
śr mar 31, 2021 03:54 am
Ta ocena za muze na plycie to i tak z dupy, bo to wydanie to nie jest nawet przygotowane na plyte. Co chyba bylo kiedys zamierzeniem oceniania muzyki wydanej jako album - bo takie cos trzeba bylo przemyslec, jakie kawalki dac na album, zeby tworzylo to jakas sensowna calosc. A tutaj Junkie po prostu wrzucil komplita, wiec jaka to plyta.
Nie płyta, tylko album, plus jak napisane jest w tekście, to też nie tylko complete score, tylko complete, plus końcowe suite, które polecałem przesłuchać, zamiast całej ścieżki.

A jeżeli ktoś chce, to Mauler dał jak na niego wyjątkowo krótki wywód, gdyż tylko 2 godzinny i to z 4 godzinnego filmu:

youtu.be/cEfEJiRGCys
"Remember Wonder Woman's theme, the thing they play when she's about to commit a war crime?"
:P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#237 Post autor: Gieferg » śr mar 31, 2021 19:29 pm

Trza wziąć sprawy w swoje ręce... z dedykacją dla Adama 8)
Spoiler:
Może re-score się też będzie dało zrobić :roll:
Tom przynajmniej do kosza wywalił temat WW i zrobił swój
No tak wywalił do kosza, że aż dwa razy użył - czyli więcej niż Elfman, który go chyba dał tylko w jednej scenie i to w formie mocno przearanżowanej.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#238 Post autor: lis23 » czw kwie 01, 2021 14:04 pm

Rano po powrocie z pracy obejrzałem sobie początek WW84 i porównując go z początkiem Ligi Snydera to wydaje mi się, że jest to znacznie lepszy film + nie wiedziałem, że to napisze, ale muzycznie Zimmer tutaj rządzi i niech już biorą Hansa do tych filmów, tylko niech pisze muzę tak dobra, jak tutaj :)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#239 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 01, 2021 15:08 pm

lis23 pisze:
czw kwie 01, 2021 14:04 pm
nie wiedziałem, że to napisze, ale muzycznie Zimmer tutaj rządzi i niech już biorą Hansa do tych filmów, tylko niech pisze muzę tak dobra, jak tutaj :)
Dobra, dobra, wiemy tu wszyscy, że jest Prima Aprilis, ale też wkręcając ludzi, trzeba przynajmniej namiastkę prawdy wszczepić. A tutaj nikt się nie da nabrać. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#240 Post autor: lis23 » czw kwie 01, 2021 15:49 pm

Czemu? Przecież muzykę Zimmera chwaliłem jak tylko wyszła. Pierwszy Jego score, który mi się podoba od lat i w filmie dobrze działa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ