Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#241 Post autor: Kaonashi » czw kwie 01, 2021 22:35 pm

Adam pisze:
wt mar 30, 2021 20:25 pm
Nie wiem jak na FilmMusic.pl z matematyką, ale z gwiazdek ni chuja nie wychodzi taka ocena końcowa :P
Ocena ogólna nie jest średnią ocen cząstkowych. Aż dziw bierze, że staremu wyjadaczowi takie rzeczy trzeba tłumaczyć. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#242 Post autor: Adam » pt kwie 02, 2021 07:17 am

Już nie brnijcie dalej w bronienie XLa - jest po prima aprilis :) wystarczająco chyba że Wawrzyniec odleciał? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#243 Post autor: Ghostek » pt kwie 02, 2021 08:03 am

Adam pisze:
pt kwie 02, 2021 07:17 am
Już nie brnijcie dalej w bronienie XLa - jest po prima aprilis :) wystarczająco chyba że Wawrzyniec odleciał? :P
Ile razy mam pisać, że oceny to ja wystawiałem, a nie Wawrzyniec?
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#244 Post autor: Koper » pt kwie 02, 2021 09:32 am

To Wawrzyniec był wyjęty z decyzyjności?
To on tam był jak taki Lorne u Hansa? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#245 Post autor: Ghostek » pt kwie 02, 2021 09:38 am

Lorne Wawrzyniec - tak się podpisał w additionalach tekstu, jakie mi wysłał. ;)
A co do oceny, to uwag nie zgłaszał, więc uznałem, że akceptuje. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#246 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 02, 2021 10:44 am

Ghostek pisze:
pt kwie 02, 2021 09:38 am
Lorne Wawrzyniec - tak się podpisał w additionalach tekstu, jakie mi wysłał. ;)
A co do oceny, to uwag nie zgłaszał, więc uznałem, że akceptuje. :P
Tak było, nie kłamię.
Koper pisze:
pt kwie 02, 2021 09:32 am
To Wawrzyniec był wyjęty z decyzyjności?
To on tam był jak taki Lorne u Hansa? :P
Ale ja miałem pełną decyzyjność, tyle że ja z tymi ocenami się zgadzam. Zresztą, gdybym się nie zgadzał, to bym to zasugerował i nie podpisywał się swoim nazwiskiem. Plus wszystko jest opisane i wyjaśnione w tekście, tak samo i oceny. I też to tylko 3/5, nie żebyśmy tutaj jakieś 5/5 dali.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#247 Post autor: Mystery » pt kwie 02, 2021 10:45 am

Ghostek pisze:
wt mar 30, 2021 22:28 pm
Te oceny akurat ja wystawiałem, a Elfman wypadł o dziwo gorzej pod względem oryginalności niż Junkie. Tom przynajmniej do kosza wywalił temat WW i zrobił swój, co wyszło karykaturalnie, ale oryginalnie w przewrotności ;) Zresztą dokładnie problem oryginalności Elfmana opisałem w swojej recce i tego dalej się trzymam.
A matematykę przy ocenach końcowych to wiecie gdzie można sobie schować ;)
No bo Elfman zasługiwał na 2, ale 3 dla Junkiego? To już Spider-many Giacchino dostały po 2, a jakoś nie myślę o nich w kategoriach braku oryginalności, który u Toma wybija się na pierwszy plan, bo JL to kolejny jego score w tym samym sosie i już za motyw Flasha z Divergent powinno mu się obniżyć, no ale to tylko oryginalność, ważniejsza jest końcowa nota :wink:

A stary temat WW przecież był u Toma, tylko poprzedzony wokalizą.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#248 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 02, 2021 14:31 pm

Dokładnie, najważniejsza jest końcowa nowa i ta już żadnych kontrowersji budzić nie powinna. Plus człowiek się tutaj tak starał, nawet playlistę dla ułatwienia słuchania stworzył, a tutaj taki odzew. :P

Plus innym soundtrack też się podoba i nie piszę o Hansie Zimmerze, gdzie sam się zastanawiam, czy w ogóle słuchał tego 4 godzinnego kolosa.

https://pitchfork.com/reviews/albums/to ... oundtrack/
Tom Holkenborg lies squarely at the intersection of superstar producer and superstar composer. After years of pop-oriented work, as well as scoring for high-octane game franchises like Need for Speed and SSX, Junkie began collaborating with Hans Zimmer on the soundtracks to Christopher Nolan films like Inception and The Dark Knight Rises, and was enlisted into Zimmer’s cacophonous supergroup the Sinister Six—along with Pharrell, Johnny Marr, and Incubus’ Mike Einziger—for Marc Webb’s misbegotten The Amazing Spider-Man 2. Now, the apprentice has overtaken the master, or at the very least they’ve swapped places: Hans Zimmer plays festival stages and is worshipped like an EDM DJ, while Junkie dutifully churns out scores to Sonic the Hedgehog and Godzilla vs. Kong under his real name. The once-prolific Zimmer has become increasingly sparse in his scoring, superseded by a new generation of creative multitaskers, as fluent in popular musical production as they are at adapting to the conventions of the blockbuster soundtracks: artists like Trent Reznor, and Childish Gambino compatriot Ludwig Goransson, who replaced Nolan’s right-hand music man Zimmer with the driving techno score for Tenet.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#249 Post autor: Koper » pt kwie 02, 2021 14:43 pm

Mystery pisze:
pt kwie 02, 2021 10:45 am
Ghostek pisze:
wt mar 30, 2021 22:28 pm
Te oceny akurat ja wystawiałem, a Elfman wypadł o dziwo gorzej pod względem oryginalności niż Junkie. Tom przynajmniej do kosza wywalił temat WW i zrobił swój, co wyszło karykaturalnie, ale oryginalnie w przewrotności ;) Zresztą dokładnie problem oryginalności Elfmana opisałem w swojej recce i tego dalej się trzymam.
A matematykę przy ocenach końcowych to wiecie gdzie można sobie schować ;)
No bo Elfman zasługiwał na 2, ale 3 dla Junkiego? To już Spider-many Giacchino dostały po 2, a jakoś nie myślę o nich w kategoriach braku oryginalności, który u Toma wybija się na pierwszy plan, bo JL to kolejny jego score w tym samym sosie i już za motyw Flasha z Divergent powinno mu się obniżyć, no ale to tylko oryginalność, ważniejsza jest końcowa nota :wink:

A stary temat WW przecież był u Toma, tylko poprzedzony wokalizą.
Kurde, chyba muszę wrócić do swoich starych recek i oceny popodwyższać, bo wychodzi, że Suspiria Goblinów to jakieś gówno przy Junkim. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#250 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 02, 2021 16:02 pm

Koper pisze:
pt kwie 02, 2021 14:43 pm
Kurde, chyba muszę wrócić do swoich starych recek i oceny popodwyższać, bo wychodzi, że Suspiria Goblinów to jakieś gówno przy Junkim. ;)
Znowu, ocena, ocenie nierówna. Plus przecież nikt tutaj z nas nie twierdzi, że Justice League, Junkiego to gówno, a więc skąd te fekalna porównania? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#251 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 06, 2021 12:34 pm

Obrazek

Nie wiem co prawda skąd te wieści, zważywszy, że Christopher Nolan w ogóle nie korzysta z Social-Mediów, plus nie słyszałem jego oficjalnej wypowiedzi. A nawet jak tak, to zważywszy, że jest skłócony z Warner Bros. to raczej poza koleżeńskim ukłonem w stronę Zacka Snydera, taka akcja raczej nie ma większego znaczenia. Chociaż np. Hans to polajkował. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#252 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 09, 2021 11:49 am

Wojteł, który niestety na forum rzadko zagląda, przesłał mi ten link ze słowami:
Na poprawę humoru. To chyba najśmieszniejszy w swojej nieudolności i załosności video essay jaki widziałem

youtu.be/_8c2CG6G8s0
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#253 Post autor: Adam » pn kwie 12, 2021 18:08 pm

Obrazek

Mondo will release nearly four hours of Tom Holkenborg's music across seven 180 Gram vinyl discs in the limited edition box-set.

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#254 Post autor: qnebra » pn kwie 12, 2021 19:29 pm

Opakowanie zostawić, winyl na inne cele.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL - Justice League: Snyder's Cut (2021)

#255 Post autor: Adam » pn kwie 12, 2021 19:50 pm

Dzieci w Etiopii czekają aż im z samolotów garstkę ryżu ONZ zrzuci, a tu tak się kasę marnotrawi...
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ