Ludwig Göransson - Tenet (2020)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23271
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#91 Post autor: Mystery » pt lis 06, 2020 11:29 am

Dwa nowe bonusowe utwory z Deluxe:

FAST CARS

youtu.be/HYPMQTar8w0

TURNSTILE

youtu.be/B56WXAR7KpM

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#92 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 06, 2020 14:52 pm

Mocarne Łubudubudu! Szczególnie to co się dzieje w "Fast Cars" to w najlepszych czasach w nocnych klubach techno w Berlinie, czy na Ibizie przy największej dawce LSD nikt by czegoś takiego nie zaserwował. A potem kawałek się tak rozpędza, że nie wiadomo, czy to syrena alarmowa, czy kobieta krzycząca, aby wyłączyć to granie. Aż sie chce komuś przywalić. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#93 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 06, 2020 18:52 pm

Ale na swój dziwny sposób zaczynam chyba rozumieć i doceniać tę muzykę. Na przykład wczoraj robiłem Zawijane zrazy z suszonymi pomidorami, szpinakiem i śliwką. I podczas ich przyrządzania słuchałem sobie muzyki z Tenet. I np. idealnie ona mi pasowała, kiedy ubijałem mięso tłuczkiem z całej siły. Albo podczas robienia puree. Normalnie sporo czasu mi to zajmuje. Biorę soundtrack z Tent ŁUB! ŁUB! ŁUB! i mamy je pięknie mięciutko rozgniecione. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#94 Post autor: Adam » pt lis 06, 2020 18:54 pm

Wawrzyniec pisze:
pt lis 06, 2020 18:52 pm
Na przykład wczoraj robiłem Zawijane zrazy z suszonymi pomidorami, szpinakiem i śliwką.
zarobas, szlachta się bawi, a w PL to ludziom Morawiecki musi zakupy robić :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#95 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 07, 2020 22:21 pm

O już bez przesady, to nie jest też tak, abym codziennie chochlę kawioru zjadał. A czasami w czasach pandemii trzeba trochę sobie urozmaicić menu.
A ścieżka Ludwiga nie tylko dobrze to ubijania mięsa się nadaje, ale np. podczas biegania też się sprawdza.

To jak, ktoś kupuje ten soundtrack na CD? Ja się powoli nawet zaczynam zastanawiać. W końcu to Nolan, nawet jak trochę gorzej słyszący. ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#96 Post autor: MichalP » ndz lis 08, 2020 01:48 am

A wezcie idzcie w pizdu z taka muzyka - jeszcze 2 plyty tego, to sie mozg moze zlasowac od sluchania tego przez 2 godziny :roll: Powinien se to wydac jako jakis koncepcyjny album. Lepiej by Black Panther tak na 2CD dali :evil: .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#97 Post autor: Adam » śr lis 11, 2020 13:37 pm

Już do mnie idzie, zobaczymy czy CD-R. z USA wychodzi taniej o 10 zł niż z PL więc zaryzykowałem, a jest szansa że przyjdzie szybciej niż premiera w PL na początku grudnia :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#98 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 12, 2020 19:28 pm

A kiedy mniej więcej ma do Ciebie dojść? Gdyż jak dojdzie do Ciebie poprawne to może też sobie zamówię. W końcu to film Nolana, a czasami człowiek potrzebuje odpowiedniej rąbanki i łupanki. Szkoda tylko, że ludzie dalej Ludwiga tak nie doceniają, jako mistrza Łubu-Dubu i Łup-Łup-Łup :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#99 Post autor: Adam » czw lis 12, 2020 19:59 pm

Wawrzyniec pisze:
czw lis 12, 2020 19:28 pm
A kiedy mniej więcej ma do Ciebie dojść?
z USA nigdy nie wiadomo :D Czasem od potwierdzenia wysyłki mailem, dostawałem po 9 dniach, czasem po 1,5 msc. Z tego samego sklepu. Także shall see.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#100 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 14, 2020 20:09 pm

Hm, to sam mam dylemat. :? Gdyż z jednej strony ta muzyka to straszne łubu-dubu, ale z drugiej strony w tej agresji coś jest. Plus zważywszy jakie mamy czasy, to ta muzyka pozwala doskonale wyładować negatywą energię, kiedy wali z całej siły. I naprawdę nie wiem, czy nie chciałbym mieć tego soundtracka. Tylko skąd jak i gdzie go zamawiać, aby otrzymać dobrze nie przepłacić.? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#101 Post autor: narkoman » śr lis 18, 2020 14:28 pm

Wawrzyniec pisze:
sob lis 14, 2020 20:09 pm
Hm, to sam mam dylemat. :? Gdyż z jednej strony ta muzyka to straszne łubu-dubu, ale z drugiej strony w tej agresji coś jest.
Co do tej agresji to się zgodzę. Rzeczywiście muzyka ma w sobie coś takiego i nie da się ukryć, że świetnie odnosi się do takiego uczucia złości i chęci napierdalania. Aczkolwiek o ile na wydanym wcześniej albumie znalazłem kilka ciekawych kawałków, które były całkiem nadające się do odsłuchu to niestety nie rozumiem tego wydania deluxe. Żaden z tych dwóch utworów nie wnosi niczego nowego, ani się nie wyróżnia. Wręcz przeciwnie uważam, że są po prostu słabe i nie wiem po co ktoś się w ogóle pocił żeby je dodatkowo wydać. Jak dla mnie mogli to puścić przy oficjalnym wydaniu (zginęłoby w tłumie), albo dać sobie spokój.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#102 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 20, 2020 12:23 pm

No ja akurat pod względem łupankowo-nawalankowym uważam "FAST CARS" za "głośny" i "krzykliwy dodatek". "TURNSTILE" już jest mniej ciekawy.

A ze względu na czasy w jakich żyjemy słucham więcej Teneta, aby się wyżyć i wyładować gdzieś tę negatywną energię. I przy częstszym odsłuchu dochodzę do wniosku, że jednak ten score jest bardziej przemyślany niż mi się wydawało. Może pisanie o tematach to przesada, ale jednak słyszę w nim motywy, które się powtarzają i jakoś przy tym całym nawalaniu, gdzieś ma to ręce i nogi. Oczywiście ręce i nogi, przypakowanego gościa po siłce, który chce ci przywalić, ale jednak ma.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2852
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#103 Post autor: swordfish » sob lis 21, 2020 08:56 am

A mi się nawet podoba ta łupanka pierdzawkowa. Nie jest szczytem geniuszu, ale do porannych ćwiczeń nadaje się. Do Topu Rocznego znajdzie się miejsce dla tego dziełka.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#104 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 21, 2020 15:33 pm

swordfish pisze:
sob lis 21, 2020 08:56 am
Nie jest szczytem geniuszu, ale do porannych ćwiczeń nadaje się.
Trenujesz boks, czy jakieś inne sztuki walki? ;) Ale na poważnie, ja np. dużo biegam i takie Rainy Night in Tallinn to daje takiego powera, że aż trzeba na fotoradary uważać. Nie wspominając, że np. dzisiaj na zewnątrz jest szaro, nieprzyjemnie. Otacza nas poczucie izolacji, lockdown,niepewna przyszłość i coś się w nas gromadzi. I w pewnym sensie "Tenet" to trochę taki "Fight Club" dla miłośników muzyki filmowej. Na co dzień jesteśmy kulturalni, grzeczni, klasyczne score'y na orkiestrę, ęą. Ale czasami lubimy wejść do opuszczonego magazynu i puścić sobie Ludwiga i walić z całej siły :!:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2852
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Ludwig Göransson - Tenet (2020)

#105 Post autor: swordfish » sob lis 21, 2020 23:32 pm

Właśnie. Na co dzień słucham klasycznych wariacji orkiestrowych i praktycznie non stop podsłuchuję londyńskie Classic FM. Delektuję się ciszą i spokojem. Ale przychodzi czasem ochota zapuścić basik i elektronikę. Wtedy na tapetę wjeżdża "Dark Knight", "Inception", "Tron Legacy", "Hanna" od Chemical Brothers i "Tenet". "Why so serious?" na zmianę z "Rainy Night in Tallinn".

U mnie ćwiczenia poranne to bardziej bieganie z psem dookoła bloku. ;-)

ODPOWIEDZ