Harry Gregson-Williams - Mulan

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#76 Post autor: lis23 » pn wrz 28, 2020 13:24 pm

Koper, za dużo chyba oczekujesz po HGW ;)
Co do filmów to jednak za najlepszą jest uznawana "Księga Dżungli", nie powiem, zakończenie mnie pozytywnie zaskoczyło ale moim zdaniem, film ma sporo głupotek, z królem Louisem jako King Kongiem, śpiewającym i demolującym świątynie na czele ;) Takich głupot Favreau w "Królu Lwie" już nie odwalał ;) Kostiumy i scenografia na razie najbardziej podobały mi się w "Mery Poppins Returns", gdzie bardzo dobrze oddano klimat Londynu z lat trzydziestych XX wieku + ten klimat filmów z lat sześćdziesiątych z filmową czołówką, której poza Bondami już się w filmach raczej nie stosuje. Jeśli zaś chodzi o HGW dla Disneya to sięgnąłem ostatnio po taki trochę staroć sprzed dwudziestu lat: "The Tigger Movie" z fajnymi piosenkami braci Sherman.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#77 Post autor: Koper » pn wrz 28, 2020 16:04 pm

lis23 pisze:
pn wrz 28, 2020 13:24 pm
Koper, za dużo chyba oczekujesz po HGW ;)
Czyli szczyt jego możliwości to "nie zmaścić"? :P
Adam pisze:
pn wrz 28, 2020 09:32 am
Nie ma. Ale można odpalic scene z nauki sztuk walki.
To z "Training" w tytule? Od biedy może być, ale taka "Cobra Kai" miała sporo bardziej pamiętnych kawałków, a tam jakieś noname'y pisały. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#78 Post autor: Adam » pn wrz 28, 2020 16:09 pm

To z "Training" w tytule?
ta, i jeszcze ten jak jedzie do bitwy po "przemianie".
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#79 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 29, 2020 14:21 pm

Koper pisze:
pn wrz 28, 2020 16:04 pm
lis23 pisze:
pn wrz 28, 2020 13:24 pm
Koper, za dużo chyba oczekujesz po HGW ;)
Czyli szczyt jego możliwości to "nie zmaścić"? :P
O już bez przesady, zresztą sam wysoko oceniałeś niektóre prace HGW. Film cienki jak prawa człowieka w Chinach, to i muzyka niespecjalna.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#80 Post autor: lis23 » wt wrz 29, 2020 15:07 pm

Wawrzyniec, podejrzewam, że filmu nawet nie widziałeś ale Wiesz, że jest cienki? Ja nie widziałem, więc się nie wypowiem ale idąc tym tokiem rozumowania to mogę powiedzieć, że "Tenet" jest cienki, bo tak twierdzi YT ;) Nawet jeśli film byłby cienki to kompozytorzy potrafili pisać na prawdę dobrą muzę do słabych filmów ( Goldsmith ) więc konkluzja jest taka, że to może HGW jest cienkim kompozytorem? Sindbad, Narnia i Królestwo Niebieskie były już dawno temu, a Doyle, Debney, Elfman czy nawet Zimmer na autopilocie potrafili dodać coś od siebie, zachować swój styl. Tu trzeba było lepszego kompozytora i tyle - choć z drugiej strony, jeśli założeniem było zrobienie filmu, który w tani sposób będzie naśladował Chiński styl, to może i muzyka HGW miała tutaj sens?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#81 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 29, 2020 15:22 pm

Marsjanin był jeszcze przy okazji. A HGW został wybrany, gdyż reżyserka wcześniej z nim pracowała przy tym filmie o warszawskim zoo w czasie wojny z Jessica Chastain.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#82 Post autor: Adam » wt wrz 29, 2020 15:22 pm

HGW dostał ten angaż tylko dlatego, że wcześniej pracował z tą reżyserką i ona go chciała.
A ponieważ kobieta reżyser w Hojłód może teraz wszystko, to dostała by nawet gwiazdkę z nieba.
I oczywiście nie można nawet mrugnąć okiem do niej, bo "me too".
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#83 Post autor: lis23 » wt wrz 29, 2020 15:54 pm

Są dwa problemy:

Reżyserzy - o ile Marvel daje szansę nowym twórcą i tworzy gwiazdy ( bracia Russo, Gunn czy Waititi ), to Disney korzysta z wyrobników, jak John Favreau, tylko Marshall i Branagh byli znanymi reżyserami ale nie pamiętam wszystkich filmów live action - aha, był jeszcze Guy Ritchie ale na film się to nie przełożyło.

Kompozytorzy - tu jest lepiej, bo mamy Howarda, Debneya, Elfmana, Shaimana ale trafiają się też takie przypadki, jak "Czarownica 2" czy właśnie "Mulan" - szkoda, że Powell nie chce robić muzyki do filmów z akcją a Giacchino takich propozycji nie dostaje, ciekawe, kto napisze muzykę do "Cruelli" i do tej animacji o smoku?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#84 Post autor: Koper » wt wrz 29, 2020 20:42 pm

lis23 pisze:
wt wrz 29, 2020 15:54 pm
o ile Marvel daje szansę nowym twórcą i tworzy gwiazdy ( bracia Russo, Gunn czy Waititi )
Już bez przesady. Waititi trafił do Marvela już będąc reżyserem znanym przez osoby, które nie ograniczają się do oglądania jedynie "Made in Hollywood", z własnym stylem, pomysłami i świetnymi filmami poza Marvelem i on sobie bez Marvela poradzi.
Wawrzyniec pisze:
wt wrz 29, 2020 14:21 pm
O już bez przesady, zresztą sam wysoko oceniałeś niektóre prace HGW.
Sinbada? :D Panie, kiedy to było, Harry jeszcze wtedy coś tam umiał pisać, Powell miał dobry wpływ na niego może. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#85 Post autor: Paweł Stroiński » wt wrz 29, 2020 21:38 pm

Adam pisze:
wt wrz 29, 2020 15:22 pm
HGW dostał ten angaż tylko dlatego, że wcześniej pracował z tą reżyserką i ona go chciała.
A ponieważ kobieta reżyser w Hojłód może teraz wszystko, to dostała by nawet gwiazdkę z nieba.
I oczywiście nie można nawet mrugnąć okiem do niej, bo "me too".
W Disneyu też jest znany i ceniony, parę rzeczy dla Bruckheimera robił, też jedną animację o Kubusiu Puchatku... nie jest tam zupełnym noname.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#86 Post autor: lis23 » wt wrz 29, 2020 21:55 pm

Ta animacja to był "Tygrys i Przyjaciele" o którym pisałem wcześniej, w sumie to z Puchatkiem kojarzyłem Jackmana a nie HGW.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#87 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 29, 2020 22:22 pm

Paweł Stroiński pisze:
wt wrz 29, 2020 21:38 pm
W Disneyu też jest znany i ceniony, parę rzeczy dla Bruckheimera robił, też jedną animację o Kubusiu Puchatku... nie jest tam zupełnym noname.
Prince of Persia i HGWu zrobił też dwa dokumenty przyrodniczego dla Disneya, jeden o szympansach, a drugi o pingwinach.
Koper pisze:
wt wrz 29, 2020 20:42 pm
Sinbada? :D Panie, kiedy to było, Harry jeszcze wtedy coś tam umiał pisać, Powell miał dobry wpływ na niego może. :D
Ale Ty HGWu to chyba tylko Sindbada i Uciekające Kurczaki (na spółkę z Powellem) lubisz? Gdyż już jeżeli chodziło o Królestwo Niebieskie, czy Narnię, to jakoś się nie zachwycałeś.
lis23 pisze:
wt wrz 29, 2020 15:07 pm
Wawrzyniec, podejrzewam, że filmu nawet nie widziałeś ale Wiesz, że jest cienki?
A właśnie, że widziałem. :) I w skrócie to Disney po Star Wars i Captain Marvel, znowu to zrobił. Czyli stworzył główną bohaterkę na God Mode. Przy czym Rey w porównaniu z Mulan to wysiada. I to jest niezrozumiałe. :? gdyż w animowanej wersji mieliśmy idealną sytuację, kiedy Mulan przechodzi przemianę, na początku sobie nie radzi podczas treningów,ale dzięki wysiłkowi i umysłowi w końcu daje radę. Tego wszystkiego w filmie nie ma. Mulan już jako dziecko posiada super siły. I właściwie całe przesłanie filmu brzmi: "Jeżeli urodziłeś się super zajebisty, to nie ukrywaj, że jesteś super zajebisty." Właściwie cały film jest o tym, że jest super zajebista, ale musi ukrywać swoją super zajebistość. Jest nawet taka rozmowa Mulan z generałem w namiocie, gdzie on jej mówi, że jest super zajebista, ale za bardzo chowa swoją super zajebistość.

A więc tak oglądnąłem Mulan, pijąc herbatę z mlekiem, ale nie wiem, czy to nie jest jedna z gorszych live-action adaptacji Disneya. To już uważam Piękną i Bestię za lepszą.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#88 Post autor: swordfish » śr wrz 30, 2020 08:43 am

Od piątku "Mulan" w polskich IMAXach w 3D. Wersja tylko z dubbingiem.
Byłem na wersji 2D z napisami i w napisach końcowych jest piosenka po polsku.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#89 Post autor: Koper » śr wrz 30, 2020 17:10 pm

Wawrzyniec pisze:
wt wrz 29, 2020 22:22 pm
Ale Ty HGWu to chyba tylko Sindbada i Uciekające Kurczaki (na spółkę z Powellem) lubisz? Gdyż już jeżeli chodziło o Królestwo Niebieskie, czy Narnię, to jakoś się nie zachwycałeś.
KoH czy Narnia oceniam jak najbardziej pozytywnie, choć może bez zachwytów. Myślę, że oba są wyraźnie lepsze od Mulana.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#90 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 04, 2020 10:37 am

Od Mulan. Robisz z niej faceta czym narażasz się na gniew Twittera i Tumblr.

Ja tam lubię HGWu, ale muszę przyznać, że ostatnim soundtrackiem który naprawdę bardzo mi się spodobał był Marsjanin.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ