Harry Gregson-Williams - Mulan

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#16 Post autor: lis23 » czw wrz 03, 2020 12:09 pm

Muza będzie cyfrowo już dzisiaj?
Wiadomo, że 4 grudnia film trafi na D+ bez dodatkowych opłat, więc płatna będzie tylko przez pierwsze trzy miesiące:

https://filmozercy.com/wpis/mulan-od-gr ... kow-disney
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#17 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 03, 2020 14:09 pm

Podobno ten film ma być zupełnie inny od animacji, bardziej realistyczny i dlatego nie będzie w nim Mushu... Ale za to jest kobieta zamieniająca się w sokoła... Taka

Zobaczymy też jak sobie film poradzi z kontrowersjami związanymi z główną aktorką, która poparła działania chińskiego rządu przeciwko protestującym w Hongkongu.

Właściwie to tylko score mnie tutaj interesuje.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#18 Post autor: lis23 » czw wrz 03, 2020 14:16 pm

Zawsze Jesteś bardzo negatywnie nastawiony do produkcji Disneya, Marvela, itp. ;) Pierwsze recenzje w marcu były bardzo pozytywne i choć mnie też dziwi ta wiedźma, to cała reszta zapowiada się na coś innego, bliższego Tygrysom, Smokom, itp.
W większości pozytywów wymieniają kilka powtarzających się rzeczy - wywołuje on wiele emocji, trafnie bawi i ma spektakularne sceny akcji. Najbardziej jednak wyróżnia się Liu Yifei jako Mulan - nie ma nikogo, kto by nie wypowiadał się w superlatywach o aktorce.

Peter Sciretta ze Slashfilm podkreśla, że wizualnie film jest niezwykle wyszukany i piękny. Na poziomie, którego nikt raczej nie oczekiwał. Natomiast dziennikarz ScreenRanta jako jedyni opublikował niepochlebną opinię, twierdząc, że sceny akcji są nierówne, złoczyńcy są kiepscy, a twórcy pogubili się, trzymając się adaptowania animacji.

Pojawiają się nawet głosy, że gatunkowo to jest bardziej epicki film wojenny o Mulan, a nie romans czy przygodówka. Twórcy zdecydowanie położyli akcent na innych fabularnych motywach niż w animacji, w której to raczej romans był istotniejszy.
https://naekranie.pl/aktualnosci/mulan- ... 1583827327
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#19 Post autor: lis23 » czw wrz 03, 2020 15:58 pm

Muza już jest w sieci ale coś takiego: (9 Language Editions)_2020_FLAC.rar a mi zależy na MP3, bo tablet nie odtwarza FLAC a na nim słucham sobie muzyki na słuchawkach w pracy ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#20 Post autor: Adam » czw wrz 03, 2020 16:52 pm

Cytując klasyka: "Even deaf people like "what is this ?!"
jeszcze ten pretensjonalny tytuł...


youtu.be/2wwNqRjnEq0
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#21 Post autor: lis23 » czw wrz 03, 2020 16:55 pm

Ten klip wkleiłem już w sobotę ;)

Tak to się prezentuje:

01. Ancestors (3:22)
02. Tulou Courtyard (3:14)
03. The Desert Garrison (3:28)
04. Böri Khan & Xianniang (1:38)
05. The Lesson of the Phoenix (3:15)
06. Honor to Us All (1:55)
07. The Matchmaker (2:31)
08. Mulan Leaves Home (3:50)
09. Four Ounces Can Move a Thousand Pounds (3:40)
10. Mulan Rides into Battle (5:41)
11. Honghui (1:34)
12. Training the Men (3:02)
13. Mulan & Honghui Fight (1:26)
14. Oath of the Warrior (1:25)
15. The Witch (3:42)
16. “I Believe Hua Mulan” (3:56)
17. The Charge (5:22)
18. Imperial City (3:36)
19. Chasing the Hawk (2:24)
20. Fight for the Kingdom (5:43)
21. Mulan & The Emperor (0:58)
22. Return to the Village (1:33)
23. The Fourth Virtue (5:42)
24. Christina Aguilera – Loyal Brave True (2:46)
25. Christina Aguilera – Reflection (2020) (3:38)
26. Yifei Liu – Reflection (Mandarin) (3:39)
27. Gulsim Myrzabekova – Adal Batyl Shynshyl (2:43)
28. Nithayashree Venkataramanan – Dhairyam Viswasam Nijam (2:44)
29. Sunayana Sarkar – Mann (2:44)
30. Manizha – Na put voina vstayu (2:44)
31. Minami Kizuki – Reflection (3:40)
32. CoCo Lee – Reflection (3:39)
33. Nithayashree Venkataramanan – Viswaasam Dhairiyam Unmai (2:44)
34. Zuza Jabłońska – Wierna, odważna i prawa (2:44)
35. Nithayashree Venkataramanan – Naalone nene (3:39)
36. Sunayana Sarkar – Parchhaayi (3:39)
37. Nithayashree Venkataramanan – Yen Bhimbham (3:39)

IGN dał filmowi ocenę 8 - great:


youtu.be/fDeZ3C_fUfw
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#22 Post autor: lis23 » czw wrz 03, 2020 20:02 pm

Cóż, do Goldsmitha to startu nie ma - są lekkie nawiązania do piosenek z oryginału ale muzyka jest jak dla mnie, taka sztampowa i pozbawiona wyrazu? Choć jestem dopiero gdzieś w połowie pracy ale nic mnie jakoś nie zachwyciło. Jest tu trochę "Kung Fu Pandy", są jakieś niepotrzebne odgłosy i dźwięki. Szkoda, że takiego filmu nie dostanie Giacchino lub Howard a dla Powella jest zbyt brutalnie ...
Co do samego filmu to są już recenzje i w większości są one pozytywne - film ma być ucztą dla oczu, chwalone są zdjęcia, krajobrazy, kostiumy i scenografia, widać włożone w film pieniądze, oraz gra aktorska głównej bohaterki. Jest sporo scen akcji, przemocy i bitew, więc nie będzie to raczej film dla małych dzieci. Od strony filmowej, gatunkowej jest to wuxia, czyli przedstawiciel chińskiego stylu filmowego pokroju "Hero" czy "Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka" i to na ekranie widać. W negatywnych recenzjach narzeka się na ... brak piosenek! oraz brak humoru podczas scen walk? Widać, że ludziom się nie dogodzi, bo rok temu narzekali, że realistycznie wyglądające zwierzęta śpiewają ;) Odnoszę wrażenie, że po Disneyu ludzie teraz ciągle oczekują humoru i lekkiego tonu a la MCU i dlatego taki "Aladyn" się krytykom podobał a z "Królem Lwem" i z "Mulan" jest gorzej ( choć znacznie lepiej, niż z w. w. filmem, bo jest ponad 70% pozytywów ). Nie wiem, czy pójdę do kina, jeśli będą wymagać przez ponad dwie godziny maseczki. Mam nadzieję, że od strony wizualnej rzeczywiście będzie czuć ten rozmach i przestrzeń, w przeciwieństwie do takiego "Aladyna", który bardzo śmierdział studiem i CGI. Ciekawe, jak sobie poradzili z Zakazanym Miastem?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#23 Post autor: Mystery » pt wrz 04, 2020 11:18 am

Na necie są już dobre wersje filmu, także ciężko wróżyć Dinseyowi podbój kin, a nawet D+, szczególnie patrząc, że film kosztuje tam 30$... Ktoś wie czym Mulan podpadł widzom, że ocena na IMDB wynosi tylko 3,8?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#24 Post autor: Adam » pt wrz 04, 2020 11:23 am

hejtujo bo #blacklivesmatter :wink:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#25 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 04, 2020 11:43 am

Mystery pisze:
pt wrz 04, 2020 11:18 am
Ktoś wie czym Mulan podpadł widzom, że ocena na IMDB wynosi tylko 3,8?
Toż przecież pisałem wyżej - Hong Kong! Główna aktorka w Social mediach zamieściła zdjęcia i wpisy popierające policję w pacyfikowania protestów. A zważywszy jak dobrze są protestujący z Hong Kongu zorganizowani to chyba taka jest reakcja... Albo sam film jest zły. ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#26 Post autor: bladerunner22 » pt wrz 04, 2020 11:45 am

panowie może o muzyce?
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#27 Post autor: Ghostek » pt wrz 04, 2020 11:49 am

bladerunner22 pisze:
pt wrz 04, 2020 11:45 am
panowie może o muzyce?
Ano przesłuchałem. I nie powiem, żeby mi się tam coś szczególnego w ucho rzuciło. Taki HGW na autopilocie z brzmieniem adekwatnym do standardów gatunkowych. Pewnie w filmie uleży dobrze, ale do soundtracku raczej rzadko będę wracał (jeżeli w ogóle).
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#28 Post autor: lis23 » pt wrz 04, 2020 11:53 am

Co do filmu:
Zwraca się uwagę na to, że dzieło różni się od animacji pod względem tonu i nastroju. Jest nieco poważniej, choć nadal fabuła porusza emocjonalnie. Fani mogą mieć jednak problem z małą liczbą żartów (a kiedy już są, to nieudane) oraz brakiem legendarnych piosenek. Bohaterowie ponoć wypowiadają linijki kultowych tekstów, ale dzieje się to bez podkładu muzycznego. Recenzenci są zgodni, że najmocniejszą stroną filmu są znakomicie zrealizowane sceny akcji i to zarówno pod względem skali pojedynków, jak i ich choreografii. Bardzo jasno nawiązują one do nurtu wuxia, traktującego o chińskich wojownikach. Co do tytułowej roli Mulan, to nie musimy się o nią martwić. Z opinii wynika, że Liu Yifei poradziła sobie wręcz doskonale. Trochę mniej kolorowo ma być, niestety, z antagonistami.

https://www.gry-online.pl/newsroom/rece ... ey/z01e6c1
Ciekawy jestem tych scen akcji, jest tu przecież Jet Lee i Jason Scott Lee ;P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#29 Post autor: Kaonashi » pt wrz 04, 2020 12:02 pm

Pamiętaj, że oni mają razem 110 lat. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#30 Post autor: Pawel P. » pt wrz 04, 2020 16:08 pm

Widziałem to dziś, z napisami na szczęście - te zmiany fabularne, o których piszecie, rzeczywiście są. Film bardzo mi się podobał, jest trochę oldschoolowy pod względem tempa, a jednocześnie nowoczesny. Faktycznie przypomina produkcje typu "Przyczajony tygrys, ukryty smok", z większą dawką fantasy. Przępięknie sflimowany, główna aktorka dała radę. Są walki i trupy, więc kategoria PG-13 zrozumiała. Jutro napisze recenzję.

Muzyka? Wyróżniała się pozytywnie, dużo ślicznej etniki zmieszanej z orkiestrą, mało elektroniki. Mocny temat główny, dużo bębnów. Długie ujęcia, które pozwalają wybrzmieć całości. W dwóch czy trzech miejscach był cytat z Goldsmitha - i w jednym z "Reflection" (jest też w dwóch wersjach w czasie napisów końcowych). Fajnie, bo to sprawia, że oba scory żyją trochę w tym samym uniwersum. Szkoda, że creditsach na samym końcu (specjalnie czekałem) nie wymieniono nazwiska Jerry'ego.

Muzyki osobno jeszcze nie słuchałem, jest całość na Spotify, ale jeśli wychodzi z tego CD, to raczej bez względu na cenę wciągnę.

ODPOWIEDZ