Odrzucone ilustracje

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Odrzucone ilustracje

#16 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 29, 2020 20:47 pm

Wspomniany przeze mnie przypadek był spektakularny. Nie wspominając, że była też to pierwsze oficjalne zwolnienie Junkiego.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odrzucone ilustracje

#17 Post autor: Adam » ndz mar 29, 2020 21:30 pm

Wawrzyniec jaja sobie robi :)

Sam Junkie napisał, że nie skomponował do tego filmu ani sekundy. I to kilka razy, bo pare razy już go o to pytali. Tak odszedł z Deadpoola 2 (jak Price z Wrightem z AntMana). Takie coś to nie reject.

Tym rozumowaniem to można napisać że Williamsa odrzucili z RPO i Mostu Szpiegów bo przecież też miał je robić !
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2020 22:05 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Odrzucone ilustracje

#18 Post autor: Mystery » ndz mar 29, 2020 22:01 pm

Junkie mówił, że zrobił cały score do JL.
Holkenborg said, “The full score is still there. It's a really great score, and it's just there. It never goes away. We'll see what happens in the future, you know?” When he was asked whether the audiences will get a chance to hear it, he said, “I have no comment on that. But I'm just saying, it's there. The full tracks.”

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Odrzucone ilustracje

#19 Post autor: Adam » ndz mar 29, 2020 22:04 pm

Aaa JL. Ja myślałem ze o D2 to było. No to w takim razie przykład JL może być.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: Odrzucone ilustracje

#20 Post autor: bartex9 » ndz mar 29, 2020 23:07 pm

MichalP pisze:
ndz mar 29, 2020 19:21 pm
A jaka jest historia z wywaleniem z kolei Shora z King Konga - duzo plot jest na temat, ze cos zostalo jednak skomponowane i nagrane przez niego.
Mnie też to bardzo zastanawia. Wg Douga Adamsa, Shore zdążył nagrać ok. 1/3 muzyki. Twierdzi, że słuchał tego, co zostało nagrane i jest to bardzo liryczny score. Zanim Shore odszedł z projektu opublikowany został przecież nawet mały making of z tworzenia muzyki:

youtu.be/jsd2uJ_YjGo

Przez to cała ta sytuacja jest jeszcze bardziej tajemnicza. Pracujesz z gościem, który nagrał dla ciebie 12 godzin muzyki, do twojego dzieła życia, nagrywasz z nim 1/3 muzyki do nowego filmu i potem tak po prostu wasze drogi się rozchodzą? Mam nadzieję, że jednak kiedyś ta muzyka zostanie wydana.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Odrzucone ilustracje

#21 Post autor: Michał Turkowski » pn mar 30, 2020 11:47 am

Co do Kilara i LOTRa - a może Kilar zrobił jakieś demo i zwyczajnie było to słabe i się producentom w Holly nie spodobało? Też tak mogło być a i Kilar mógł czuć że nie podoła i dlatego tak niechętnie o tym mówił?

Co do odrzucenia King Konga Shorea - ja uważam że Shore poszedł swoją muzyką w stronę Steinera i napisał taki mocno "staromodny" score w stylu Golden Age i zwyczajnie by się to gryzło z tymi CGI robakami itd.

Mefisto

Re: Odrzucone ilustracje

#22 Post autor: Mefisto » pn mar 30, 2020 13:11 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz mar 29, 2020 20:26 pm
To ja bym jako przykład dał, film bałagan, gdzie było mnóstwo zmian: A więc Justice League gdzie nie tylko zniknęły wąsy Henry'ego Cavilla, ale też muzyka Junkie XL zastąpiona została Dannym Elfmanem. Do dzisiaj fanboje Junkiego domagają się ukazania tej muzyki.
Dzięki wielkie :)
O Kilarze to na prawde ciekawa i tajemnicza historia - fajnie by bylo sie dowiedziec jak to bylo na prawde.
A co tu rozgryzać? Kilar nie dogadał się z producentami i tyle. Dodatkowo, z tego co udało mi się znaleźć na ten temat lata temu, nie zachęcała go specjalnie perspektywa spędzenia przy filmie kilku lat, a same wstępne prace się przedłużały. A Pan Tadeusz jest z 1999 roku, czyli prace nad nim rozpoczęto jeszcze wcześniej, a LOTR to 2001, więc jaki odrzut? :| Nawet na wstępne szkice się to moim zdaniem nie łapie.
A jaka jest historia z wywaleniem z kolei Shora z King Konga - duzo plot jest na temat, ze cos zostalo jednak skomponowane i nagrane przez niego.
Cytuję: według reżysera, wystąpiły między nimi różnice artystyczne i obaj zgodzili się na przerwanie współpracy, nie chcąc psuć dobrych stosunków między sobą. Ponieważ stało się to niedługo przed premierą, to oczywistym jest, że Shore nagrał sporo, być może nawet większość muzyki.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Odrzucone ilustracje

#23 Post autor: Kaonashi » pn mar 30, 2020 13:49 pm

Mefisto pisze:
pn mar 30, 2020 13:11 pm
A co tu rozgryzać? Kilar nie dogadał się z producentami i tyle. Dodatkowo, z tego co udało mi się znaleźć na ten temat lata temu, nie zachęcała go specjalnie perspektywa spędzenia przy filmie kilku lat, a same wstępne prace się przedłużały. A Pan Tadeusz jest z 1999 roku, czyli prace nad nim rozpoczęto jeszcze wcześniej, a LOTR to 2001, więc jaki odrzut? :| Nawet na wstępne szkice się to moim zdaniem nie łapie.
Tak twierdził sam Kilar w przytoczonej przeze mnie książce - najwyraźniej oferta LOTR-a przyszła jeszcze przed Panem Tadeuszem. Nie wiem kiedy zaczęto pracę nad LOTR-em, ale przypuszczam, że Wojtek był rozważany na bardzo wczesnym etapie. Oczywiście nie da się w zupełności wykluczyć, że Kilar czegoś nie podkoloryzował lub przekręcił, ale na ten moment nie ma lepszego źródła informacji na ten temat.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Mefisto

Re: Odrzucone ilustracje

#24 Post autor: Mefisto » pn mar 30, 2020 14:15 pm

Kaonashi pisze:
pn mar 30, 2020 13:49 pm
Tak twierdził sam Kilar w przytoczonej przeze mnie książce - najwyraźniej oferta LOTR-a przyszła jeszcze przed Panem Tadeuszem. Nie wiem kiedy zaczęto pracę nad LOTR-em, ale przypuszczam, że Wojtek był rozważany na bardzo wczesnym etapie.
Pierwsze wieści na temat angażu Kilara to z tego co pamiętam 1999 rok, i to późny. Musiałbym wygrzebać FILM, żeby sprawdzić. Jackson zaczął wstępne prace dwa lata wcześniej, ale raczej na tym etapie nie myślał o kompozytorze, bo nawet nie było wiadomo czy projekt wypali. Shore przyklepał we wczesnym 2000 kontrakt, a zaczął pracę nad muzyką na jesieni tegoż.

EDIT: o, znalazłem internetowe - "Wojciech Kilar będzie autorem muzyki do Władcy Pierścieni. stopklatka.pl, 18 listopada 1999."

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Odrzucone ilustracje

#25 Post autor: Kaonashi » pn mar 30, 2020 14:18 pm

Akurat info o angażu mogło być podane do wiadomości z pewnym (może nawet sporym) opóźnieniem.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Odrzucone ilustracje

#26 Post autor: Michał Turkowski » pn mar 30, 2020 15:51 pm

Z całym szacunkiem dla Kilara, ja tam się cieszę że wyszło jak wyszło i ostatecznie wskoczył na to miejsce Shore :)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Odrzucone ilustracje

#27 Post autor: Paweł Stroiński » pn mar 30, 2020 17:36 pm

Ja słyszałem, że Jackson dostał ultimatum: skróci film albo wywali Shore'a, ale to było wiele lat temu.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Odrzucone ilustracje

#28 Post autor: Mystery » pn mar 30, 2020 18:35 pm

Jeszcze jeden Balfe mi się przypomniał, za Pinar w "Geostorm" :wink: "Christopher Robin" Zanelli za Briona, który z wiadomych względów zastąpił Johanssona. "Hacksaw Ridge" - RGW za Debneya i "Tarzan, RGW za Grigorova. Greenwooda dwa razy rejectowali, Snowman zrobił Beltrami, Wrinkle in Time Djawadi. Romeo i Julia i Horner. Oldboy, przed Banosem film miał score Nymana, a wcześniej Bruce'a Hornsby. Glass i Stoker. Carter Burwell i Thor 2, ale to już dalsze czasy :wink:

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Odrzucone ilustracje

#29 Post autor: MichalP » pn mar 30, 2020 21:22 pm

Nie pamietam dokladnie roku wiec moze to bylo wiecej niz 5 lat ale Powell, ktory zastapil Marianneliego w Pan - czy Marianneli zdolal cos nagrac, czy wywalili go jeszcze na etapie jakis dem i komponowania?

Mefisto

Re: Odrzucone ilustracje

#30 Post autor: Mefisto » wt mar 31, 2020 01:56 am

Kaonashi pisze:
pn mar 30, 2020 14:18 pm
Akurat info o angażu mogło być podane do wiadomości z pewnym (może nawet sporym) opóźnieniem.
Za bardzo gorący to news był wtedy.
Mystery pisze:
pn mar 30, 2020 18:35 pm
Jeszcze jeden Balfe mi się przypomniał, za Pinar w "Geostorm" :wink: "Christopher Robin" Zanelli za Briona...
Dzięki!
czy Marianneli zdolal cos nagrac
Warner Bros. executive may have found Marianelli's completed music unsatisfactory and inadequate and was dropped out of the production.

ODPOWIEDZ