Chris Benstead - The Gentlemen (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 10, 2019 15:30 pm

Chris Benstead - The Gentlemen (2019)

#1 Post autor: Mr. Hyde » śr lut 19, 2020 12:48 pm

Obrazek

1. Play a Game With Me
2. A Proper Handsome C**t
3. Gala Dinner
4. Big Dave
5. The Unique Method
6. White Widow Super Cheese
7. Young and Foolish Dragon
8. The Toddlers
9. Grub in the Tub
10. Drug Den
11. Lord George
12. Is That a Gun
13. Reduce Market Value
14. Wanking Into a Hankie
15. I Was on to You
16. The Russians
17. Pound of Flesh

Dobra rzecz. Do wczoraj nie wiedziałem, kim jest Chris Benstead, a tu się okazuje, że to zdobywca Oscara - on i jego zespół otrzymali statuetkę za dźwięk do "Grawitacji". "Dżentelmeni" są jego debiutem jako kompozytora filmówki. Całkiem dobrym debiutem. Większość utworów jest wycofana, bardziej skupiona na tworzeniu atmosfery i podskórnego napięcia kosztem tematów czy wyrazistych melodii opisujących akcję (jako że to komedia gangsterska Guya Ritchie, zgaduję, że to zadanie spadło na wykorzystane piosenki). Album to głównie minimalistyczny underscore i suspens z kapką przebojowości w stylu sensacyjniaków z lat siedemdziesiątych ("A Proper Handsome C**t"), potrafi jednak zaintrygować i wciągnąć. Film jeszcze przede mną, nie ukrywam, że muzyka Bensteada narobiła mi na niego smaku. Rzecz jest specyficzna i zapewne utonie pod warstwą innych, bardziej przebojowych ścieżek dźwiękowych, dlatego polecam się zapoznać, zwłaszcza że całość nie jest przesadnie długa - 44 minuty to optymalny czas dla tego typu muzyki.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Chris Benstead - The Gentlemen (2019)

#2 Post autor: Mystery » śr lut 19, 2020 13:06 pm

Co jest zaskakujące wszędzie chwalą film, ponoć najlepszy od czasu debiutu Porachunków, także Ritchie jeszcze się chyba tak do końca nie skończył :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Chris Benstead - The Gentlemen (2019)

#3 Post autor: Adam » śr lut 19, 2020 13:18 pm

film to geniusz, a Farelka kradnie sceny :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Chris Benstead - The Gentlemen (2019)

#4 Post autor: swordfish » śr lut 19, 2020 16:27 pm

Mnie niestety film nie wciągnał. Nie wiem, czy to zmęczenie, pogoda, czy coś innego. Początek mnie nużył. Dopiero przebudziłem się w połowie. Kolejna zabawa w kino. Hugh Grant przychodzi ze scenariuszem i opowiada całą historię, zachwycając się jednocześnie "Rozmową" Coppoli.
Nie przeczę. Są pewne smaczki i sceny ciekawie zaaranżowane. Całościowo jest dla mnie chaos. Poetyka Tarantino na wzór "Pulp Fiction" do mnie nie trafia. Samo "Pulp Fiction" również jest dla mnie gnieciuchem.
Muzycznie jest nawet interesująco. Guy Ritchie pozwolił, aby wybrzmiały w pełnej krasie kompozycje Chrisa. Coraz rzadziej spotykane w dzisiejszym kinie jest na otwarcie kilkuminutowa czołówka z napisami i prezentacją aktorów.
Po filmie mam ochotę na to piwo, które było lane do kufla w pubie.

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 430
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: Chris Benstead - The Gentlemen (2019)

#5 Post autor: Radzimir » pt lut 21, 2020 14:23 pm

Solidna robota z kilkoma świetnymi momentami. Sporo jak na debiutanta. No i pytanie czy kolega dźwiękowiec będzie próbował swoich sił jako kompozytor, czy to też jednorazowy wyskok.

ODPOWIEDZ