MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022) / THE BATMAN: PART 2 (2025)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#121 Post autor: lis23 » czw sty 20, 2022 23:09 pm

Ja muzyki Zimmera do Batmanów Nolana nie trawię, a byłem mocno napalony na "Batman Begins", nawet pojechałem po CD taksówką do Media Markt ;) BB jeszcze daje radę, bo jest Howard i Zimmer ma tam nawet epickie momenty ale potem jest gorzej, po prostu nie moja estetyka.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#122 Post autor: kiedyśgrześ » pt sty 21, 2022 09:24 am

rozczarowujący ten singiel, 1/2 zwyczajowy Gajczinowy orchestral bullshit, ale temat jest fajny, daleko od tego Hansikowego nie odpłynął, stosowny riff w progresji i gra :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#123 Post autor: Gieferg » pt sty 21, 2022 13:43 pm

Mdłe i niemrawe tak samo jak poprzednie tematy dla superbohaterów od tego przereklamowanego kolesia.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#124 Post autor: Adam » pt sty 21, 2022 14:11 pm

Gieferg pisze:
pt sty 21, 2022 13:43 pm
jak poprzednie tematy dla superbohaterów od tego przereklamowanego kolesia.

youtu.be/BsxC3Ajmdzk
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#125 Post autor: Mystery » pt sty 21, 2022 16:22 pm

Temat Batmana w lutym skończy już 2 lata!
https://www.hollywoodreporter.com/movie ... t-1279453/

Bardzo dobrą robotę w jego wdrażaniu mają twórcy, jak film wypali, powstanie trylogia, to będzie to prawdziwy megakult, u mnie już silnie zakorzenił się jako temat Batmana Pattinsona, a po filmie będzie to tylko spotęgowane. Sam kawałek może nie powala, ten środek to strasznie ciepła klucha jakiej się tu nie spodziewałem, bo po zapowiedziach liczyłem na coś bardziej posępnego i mrocznego, no ale to tylko jeden utwór z 3 godzinnego filmu, mała rozgrzewka, przed jak mam nadzieję, całym mnóstwem innych dóbr :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#126 Post autor: lis23 » pt sty 21, 2022 16:53 pm

Myślę, że będzie więcej niż trylogia a muzycznie ktoś zauważył, że pierwsza część utworu to temat Bruce'a i jego wewnętrznych problemów a ostatnie dwie minuty to właściwy temat Batmana.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#127 Post autor: Adam » pt sty 21, 2022 16:55 pm

zakładam, że przez te 2 lata jednak w nim coś zmienił ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#128 Post autor: Koper » pt sty 21, 2022 18:22 pm

Wawrzyniec pisze:
czw sty 20, 2022 22:45 pm
lis23 pisze:
czw sty 20, 2022 19:00 pm
Co do muzyki to już brzmi lepiej niż u Zimmera ;)
Plus czy naprawdę trzeba przyzywać tutaj Hansa Zimmera, skoro to jest zupełnie inny Batman. :?
W sumie... może lepiej przyzwijmy Elfmana i Walker, do których to nie ma startu? :P
Niby wszystko tu w porządku, jest melodia, jest jakieś brzmienie, ale... czegoś tu brakuje. Jakiegoś błysku, iskry, a może i ikry, nie porywa jak przywołana dwójka.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1044
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#129 Post autor: MichalP » pt sty 21, 2022 18:58 pm

Bo to wszystko trochę brzmi jakbym juz to gdzies slyszal. Moje pierwsze skojarzenie to Wojna I Pokój Kaczmarka. Bardzo podobna progresja i pozniej czesciowo melodia brzmi jak poczatek Coronation ze Stardust Eshkeriego. Powaznie :D . Trochę mi zajelo zanim udało mi sie przykleic late. Ale porownalem kilka razy i jest bardzo duze podobienstwo. To pierwsza polowa tracka. Druga to juz typowy Giacchino i to taki, którego nie lubie. Banalna, zapętlona melodyjka ktora idzie do nikąd. Gdzies tam tez pobrzmiewa Planeta Malp. O ile u Kaczmarka czy Eshkeriego ich tematy sie melodyjnie I instrumentalnie rozwijaja to tu Giacchino zaserwowałem takie posepne mulenie.

Nie mówię, ze mi sie to w ogóle niepodoba bo sam odsluch byl calkiem przyjemny przez pierwsze 4 minuty Ale też poczekam jak to zadziala w filmie I czy beda jakies inne pomysly I rozwinięcia.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#130 Post autor: Mystery » pt sty 21, 2022 19:26 pm

Cytując komentarz z yt "Batman themes never disappoints" 8) Temat jaki jest każdy słyszy, myślę, że z filmem nabierze mocy i charakteru, co w sumie zrobił już w zwiastunie. Jak dla mnie coś w tym jest, że jest taki prosty i że nie jest to jakaś bardziej złożona melodia. A co do tematów Batmana to ta sama stara gadka co z nowymi tematami Star Treka, Spider-mana, Supermana, jesteśmy tak przywiązani do kultowych tematów na których się wychowaliśmy, że na starcie nic nowego nie ma z nimi szans, a to czy okażą się dobre pokaże czas, pamiętam jak narzekano na temat Star Treka z 09, minęło kilkanaście lat i do dziś nie wyobrażam sobie nic lepszego dla tych filmów.
Ostatni temat Batmana, który mi się podobał pochodził z "The Dark Knight Returns". Świetny był, no ale czy akurat taki temat pasowałby do filmu Reevesa?
https://www.youtube.com/watch?v=iKHUF7e0hK0&t=101s
Nie mówię, ze mi sie to w ogóle niepodoba bo sam odsluch byl calkiem przyjemny przez pierwsze 4 minuty
Jak dla mnie pierwsze minuty to właśnie takie typowy Giacchino i track powinien się zaczynać właśnie od 4 minuty, a o same aranżacje jestem raczej spokojny :wink:

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#131 Post autor: Gieferg » pt sty 21, 2022 19:51 pm

A co do tematów Batmana to ta sama stara gadka co z nowymi tematami Star Treka, Spider-mana, Supermana, jesteśmy tak przywiązani do kultowych tematów na których się wychowaliśmy, że na starcie nic nowego nie ma z nimi szans
Muzyka Giacchino do Treka jest akurat bardzo fajna, podobnie jego motyw do Jurassic World, co prawda jego Strange i Spider-Man (zwłaszcza ten drugi)zasysają po całości, ale taki np Spider-Man wg Hornera był bardzo dobry i to, że lubię motyw Elfmana nie ma na to żadnego wpływu, ta sama sytuacja z Zimmerowskim tematem Batmana do filmów Nolana czy nawet MoS. Wolę Elfmana i Williamsa, ale te też lubię.

Dobra muzyka się obroni bez względu na to, co było wcześniej.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#132 Post autor: Adam » sob sty 22, 2022 10:18 am

O, znalazłem jeszcze jedną rzecz, która Gjaczin rżnie w Batmanie - też wiedział z czego 8) - z MOH Frontline, utwór "After the Drop" od 1:12
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#133 Post autor: lis23 » sob sty 22, 2022 11:15 am

Wawrzyniec pisze:
czw sty 20, 2022 22:45 pm
lis23 pisze:
czw sty 20, 2022 19:00 pm
Co do muzyki to już brzmi lepiej niż u Zimmera ;)

Plus czy naprawdę trzeba przyzywać tutaj Hansa Zimmera, skoro to jest zupełnie inny Batman. :?
Szczerze?
Wizualnie film idzie tropem Nolana, nadal mamy pseudo realizm znany z poprzedniej trylogii, z pewnymi modyfikacjami ( samochód ) ale klimat jest podobny, są nawet bliźniacze sceny, jak ta z Batmanem szybującym na schodach. Narzekałem na BatAffleka ale On był przynajmniej wizualnie bardzo komiksowy lub growy.
Co do tematów z klasycznych filmów to jak pisał Adam: mamy inne czasy i teraz nie robi się już takich tematów a i tak uważam, że te Giacchino do Strange'a i Spider Mana są najbliższe temu + Silvestrii ( Captain America i Avengers ) i Beck ( Ant Man ). DC tak dobrze nie ma i jest chyba tylko ubiegłoroczny Zimmer dla Wonder Woman i może Jego Superman, któremu do klasyki jednak brakuje, bo czasy się zmieniły i muzyka też.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#134 Post autor: lis23 » ndz sty 23, 2022 11:16 am

Pierwszy klip z filmu:


youtu.be/w5aGL3Zqxy8
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: MICHAEL GIACCHINO - THE BATMAN (2022)

#135 Post autor: Michał Turkowski » ndz sty 23, 2022 11:33 am

Ja osobiście żadnych klipów nie oglądam. Jeden trailer wystarczy.

Nigdy nie zrozumiem fenomenu publikowania przez wytwórnie całych scen czy fragmentów filmów przed ich premierą kinową.

W połączeniu z dzisiejszymi trailerami, których wydaje się za dużo i które zdradzają za dużo z filmów, to gdy dodamy do tego jeszcze kolejnych dziesięć klipów, które ukażą się aż do premiery, w kinie zostanie do obejrzenia może pół filmu.

ODPOWIEDZ