The Call Of The Wild (2020) - John Powell

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#61 Post autor: lis23 » pt lut 21, 2020 17:09 pm

galljaronim pisze:
pt lut 21, 2020 16:45 pm
lis23 pisze:
pt lut 21, 2020 16:20 pm
Ech ...
Nie cierpię słuchać cyfrówek, na pendrive zgrywa mi się to tak, że mam pierwszy utwór, potem od dziesiątego i taka mieszanka, nie ma według kolejności na trackliście.
Zmień nazwę tracku od 1 do 9 i wpisz przed każdą cyfrą "0" i wszystko się pięknie ułoży. Ja też tak miałem[emoji6] Trza se jakoś radzić w streamingowym świecie.
Nie pomogło, nadal po pierwszym utworze leci dziesiąty, choć zmieniłem i dałem "0" od 1 do 9. Nawet dalej miesza, bo po 17 tracku puszcza 21 a potem 19 ...
Trzeba sobie chyba wypalić CD a nie robiłem tego od ok. 10 lat i nie mam nawet żadnego programu. Dobra, wypaliłem CD i zaraz zobaczę, czy tu jest ok :) Ala jaja, CD wypaliło się dokładnie tak, jak odtwarza to pendrive, czyli po pierwszym utworze jest 11 ... Nie rozumiem tego albumu ... Dawałem utwory w takiej kolejności, jak były.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#62 Post autor: qnebra » pt lut 21, 2020 17:43 pm

Takie są tagi w mp3? Bo mogą być nieprawidłowo zrobione i wtedy nie będą się ze sobą pokrywać. Szczególnie czy "numer ścieżki" i numer w tytule utworu są takie same.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#63 Post autor: lis23 » pt lut 21, 2020 17:49 pm

Film już po pierwszym dniu wyświetlania uznany za porażkę finansową, z wczorajszych pokazów zarobił 1 milion dolarów, a kosztował, ponoć ponad 130 milionów.
Nie wiedziałem, że Disney maczał palce przy tym filmie, to Fox, więc jest tylko dystrybutorem. Z tego co czytałem, to poszli tu w innym kierunku, niż przy takim 'Królu Lwie", gdzie postawiono na realizm - tu, Sanders komputerowo "podrasował" prawdziwe zwierzęta, dodając im cechy, których nie mają w "realu" ... Dość dziwny i ryzykowny pomysł i dlatego zwiastun wyglądał tak, a nie inaczej.

Wracając do muzyki: brakuje mi tutaj jakiegoś "czystego" wykonu tematu, bo większość aranżacji jest tak jakby przetworzona, jest dodana ta perkusja i inne przeszkadzajki, a brakuje mi wersji, np. tylko na solowe skrzypce, itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#64 Post autor: Adam » pt lut 21, 2020 18:55 pm

lis23 pisze:
pt lut 21, 2020 17:49 pm
Film już po pierwszym dniu wyświetlania uznany za porażkę finansową, z wczorajszych pokazów zarobił 1 milion dolarów,
a co w tym dziwnego, skoro nawet gołębie z krakowskiego rynku, gdy zobaczyły ten walący po oczach sztucznością i kiepskim CGI trailer, to od razu zwróciły zeszłoroczne czereśnie ? :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#65 Post autor: lis23 » pt lut 21, 2020 18:59 pm

Niestety, Sanders wolałby robić animację ( swoją drogą, na początku myślałem, że to będzie właśnie film animowany ) i wykorzystał swoje doświadczenie na tym polu, tylko że wykorzystał je raczej niewłaściwie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#66 Post autor: MichalP » pt lut 21, 2020 19:54 pm

Filmu nie widzialem, ale juz po trailerze to byla jedna rzecz ktora mi mega nie pasowala a teraz ja potwierdziliscie.

Wszyscy mowili, ze CGI jest slabe - dla mnie to nie byl problem CGI, tylko, ze ten pies dostal cala palate ludzkiej mimiki - WTF. I to wygladalo I wyglada bardzo nienaturalnie. Mamy realistyczny film, z fajnymi zdjeciami w realnej scenerii I psa, ktory udaje czlowieka - marszczy brwi, usmiecha sie po ludzku itp, tylko sie czeka az zacznie mowic z brytyjskim akcentem. Totalna schizofrenia dla mnie I juz widac, ze ludziom takie podejscie tez nie pasuje.

No I szanse na fizyczny album poszly sie jebac. Finansowa porazka I nikt juz tego palcem nie tknie. :cry:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#67 Post autor: lis23 » pt lut 21, 2020 19:59 pm

Była już o tym nie jedna dyskusja w ubiegłym roku przy okazji "Króla Lwa", gdzie spora część fanów chciała tej legendarnej mimiki "twarzy". Moim zdaniem, wyglądałoby to podobnie, jak teraz, może ciut lepiej, bo nie byłoby porównania z ludzkimi bohaterami, których tam nie ma. W przypadku "The Call of the Wild" jest tak, jak piszesz: reżyser nadał psom ludzką mimikę i zachowanie poprzez CGI a jak to wygląda, przekonam się w poniedziałek.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#68 Post autor: Adam » pt lut 21, 2020 20:14 pm

MichalP pisze:
pt lut 21, 2020 19:54 pm
No I szanse na fizyczny album poszly sie jebac. Finansowa porazka I nikt juz tego palcem nie tknie. :cry:
to akurat było wiadomo już przed premierą, że CD nie będzie, bo Powell o tym pisał, dziś napisał ponownie.

Score już zapomniałem, że mi leciał. Ot jakieś odrzuty ze Smoka do jednorazowego wysłuchania. Pałelowski standardzik na 3/5.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#69 Post autor: lis23 » pt lut 21, 2020 20:17 pm

Ja słuchałem już trzy razy i temat jest bardzo fajny, ale Ty nie dostrzegłeś nowych tematów w trzecim "Smoku", więc ... ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#70 Post autor: Adam » pt lut 21, 2020 20:45 pm

a czy ja pisze że tu nie ma tematów? po prostu to Pałelowski standardzik jakich już zrobił pełno przez 20 lat w branży. nie ma tu nic nowego. wole wrócić do jego kilku animacji sprzed dekady.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#71 Post autor: Pawel P. » pt lut 21, 2020 20:54 pm

lis23 pisze:
pt lut 21, 2020 17:49 pm
Film już po pierwszym dniu wyświetlania uznany za porażkę finansową, z wczorajszych pokazów zarobił 1 milion dolarów
To nie jest do końca prawda, bo były to tylko pokazy przedpremierowe i różnie to jeszcze może być - przykładowo "O psie, który wrócił do domu" z pokazów przedpremierowych przyniósł o połowę mniej, a skończył z 80 mln przychodów (przy budżecie 18 mln). Ale rzeczywiście tu przy 130 mln potrzeba by było z 350 mln w box office, a to zbyt staromodny film, nie licząc CGI, by był w stanie to zrobić. No chyba że Harrison trochę ludzi przyciągnie, fajnie się go tu ogląda.

Co do muzyki, uważam, że jest ponadprzeciętna, dosyć pomysłowa, ma wiele wdzięku i przyjemnie się jej słucha, ale poziom Smoków 1, 2 lub 3 to nie jest. Mimo wszystko, nie pogniewałbym się za CD.

Rano skrobnąłem recenzję filmu.
https://kultura.onet.pl/film/recenzje/z ... ja/e684lky

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#72 Post autor: Mystery » pt lut 21, 2020 21:00 pm

Nie wiedziałem, że Disney maczał palce przy tym filmie, to Fox, więc jest tylko dystrybutorem
To film Foxa, a że Disney jest teraz jego właścicielem, więc będzie musiał przełknąć tą pigułę. Hollywood Reporter donosi nawet o 150 mln budżecie i 10 mln wpływów z pierwszego weekendu w USA...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#73 Post autor: lis23 » pt lut 21, 2020 21:02 pm

Też uważam, że muzyka jest ponadprzeciętna, i to pomimo braku tej "czystości", przejrzystości tematu. Bardzo chętnie bym przygarną CD, ale, niestety, wydania fizyczne dostają Pokemony i niebieskie jerze ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#74 Post autor: Mefisto » sob lut 22, 2020 15:34 pm

Ależ kiepska muzyka. W sensie sama w sobie zła może nie jest, ale zdecydowanie poniżej poziomu Powella. Zresztą ducha wielkiej przygody, jak to kiedyś w muzycznie problematycznym White Fang nie słyszę również. Temaciki są ładne, zwiewne, ale takie na maksa familijne, że w głowie nic nie zostaje, pazura to to nie ma. Zew kiwi jakby się nazywało, to może bym przyklepał. Ale Zewu krwi tu nie ma po prostu, sorry. John chyba zgarnął czek i kazał to dzieciom napisać albo lewą ręką przez sen nuty zapisywał, bo innego wytłumaczenia na taką sztampę nie widzę.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: The Call Of The Wild (2020) - John Powell

#75 Post autor: Ghostek » sob lut 22, 2020 17:59 pm

Mystery pisze:
pt lut 21, 2020 21:00 pm
Nie wiedziałem, że Disney maczał palce przy tym filmie, to Fox, więc jest tylko dystrybutorem
To film Foxa, a że Disney jest teraz jego właścicielem, więc będzie musiał przełknąć tą pigułę. Hollywood Reporter donosi nawet o 150 mln budżecie i 10 mln wpływów z pierwszego weekendu w USA...
No to będzie niespodzianka, bo z piątku fiom zgarnia 8mln więc aktualna prognoxa na weekend to ok 25mln.
Obrazek

ODPOWIEDZ