Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#106 Post autor: Ghostek » wt cze 30, 2020 16:54 pm

To jest bardziej unfoljing wideło :D
Też żem kupił z czystej pazerności, ale pewnie wiele zim i wiosen minie zanim się za to zabiorę. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#107 Post autor: Adam » wt cze 30, 2020 18:38 pm

btw, po cenie z tyłu widzę że przepłaciłeś, w media markt jest po ok 58 a nie 65, ale rozumiem, że czasem jest tylko empik pod ręką. też mi się czasem zdarzyło.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#108 Post autor: Wawrzyniec » śr lip 01, 2020 11:44 am

Byłem tylko na cztery dni w Polsce i to pierwszy raz od Bożego Narodzenia. Miałem mało czasu, na długie chodzenie i jeżdżenie po sklepach. Tym bardziej, że Corona, a ludzie mają gdzieś zasady i maseczki zakładają pod nosem, a po drugie po zobaczeniu że bób kosztuje ponad 30 złotych, to mi się odechciało wydawać za dużo pieniędzy. Media Markt był nie po drodze niestety, a Empik już tak.
A więc wydałem dwa opakowania bobu za ten soundrack.

Ale właśnie też go kupiłem, gdyż za tego kolosa MP3 nie mogłem być zabrać. Ten jest lepszy, ale też za długi i sporo powtarzającego materiału bym się pozbył. Ale o dziwo parę momentów mi się nawet podobało. I nawet nie wiem, czy muzyka w serialu nie jest aż za bardzo poszatkowana względem tego co mamy na płycie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#109 Post autor: Mefisto » pn lip 06, 2020 12:29 pm

Fajny globus :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#110 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 07, 2020 17:28 pm

Mefisto pisze:
pn lip 06, 2020 12:29 pm
Fajny globus :)
Dzięki. Wiesz jak to śpiewali Tears for Fears "Everyone Wants To Rule The World" ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#111 Post autor: MichalP » sob lip 11, 2020 05:38 am

No i w koncu mi przyszlo. Import z EU. Ale nie mialem takiej ladnej naklejki jak Wawrzyniec :wink: . Dobrze mi sie tego slucha - ma swoj klimat, jest tam troche takiej slowianszczyzny w kilku folkowych kawalkach, piosenki sa na prawde fajne. Pierwsza plyta w calosci jest bardzo dobra, polowa drugiej plyty utrzymuje poziom ale zaczyna sie rozlazic w ostatnich 30 minutach. Mimo ze i tak w stosunku do digital wycieli sporo dluzyzn z konca albumu, to sie ze soba zaczyna wszystko zlewac. Dobrze, ze dodali ta piosenke na koniec

Zgadzam sie, ze jakby z tego zmontowac 1CD to bylby mega album.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#112 Post autor: Wawrzyniec » sob lip 11, 2020 17:06 pm

MichalP pisze:
sob lip 11, 2020 05:38 am
No i w koncu mi przyszlo. Import z EU. Ale nie mialem takiej ladnej naklejki jak Wawrzyniec :wink: . Dobrze mi sie tego slucha - ma swoj klimat, jest tam troche takiej slowianszczyzny w kilku folkowych kawalkach, piosenki sa na prawde fajne.
Co do piosenki to tutaj kolejny materiał o tworzeniu Toss A Coin To Your Witcher:

youtu.be/keZO9-oX5Go

Co do tej "słowiańszczyzny" to ja już nie jestem pewny. Na początku brzmiało mi to słowiańsko, ale Danielos, który jest w pewnym sensie ekspertem od Wiedźmina, udowodnił, że to co uważam za słowiańskie, nie jest słowiańskie.

O jaką naklejkę chodzi?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#113 Post autor: MichalP » sob lip 11, 2020 17:16 pm

Wawrzyniec pisze:
sob lip 11, 2020 17:06 pm
O jaką naklejkę chodzi?
Tylko o ta mala na folii reklamujaca Toss a Coin to your Witcher. Dziwne bo by sie wydawalo, ze taka sama wersja i pewnie z tego samego tloczenia.

Z ta slowianszczyzna to mi sie skojarzylo doslownie kilka kawalkow - jestem ignorantem ale brzmialy prawie tak jakby mogl sobie do tego zatanczyc zespol Mazowsze :D . Reszta to juz taka mieszanka, na pierwszy plan zawsze wybija sie Duduk, wiec cokolwiek by innego nie wsadzili do instrumentarium to on tak troche zaburza klasyfikowanie tej muzyki. I to jest wlasnie fajne w niej, ze tak na prawde trudno ja zaklasyfikowac.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#114 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 03, 2020 19:49 pm

Wiadomo sezon 1 jakiś idealny nie był, ale sezon 2 zapowiada się o wiele lepiej jak widać. ;)
Spoiler:
I tak jak na początku byłem trochę sceptyczny wobec Ciri, tak teraz już nie jestem. Teraz tylko oczekuję, że Sonya skomponuje jakiś ładny temat dla niej i nie zarżnie go w miksie. I w sumie nie pogardziłbym, gdyby sezon 2 doczekał się prawdziwej orkiestry.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#115 Post autor: MichalP » wt sie 04, 2020 04:16 am

Wawrzyniec pisze:
pn sie 03, 2020 19:49 pm
Wiadomo sezon 1 jakiś idealny nie był, ale sezon 2 zapowiada się o wiele lepiej jak widać. ;)
Spoiler:
I tak jak na początku byłem trochę sceptyczny wobec Ciri, tak teraz już nie jestem. Teraz tylko oczekuję, że Sonya skomponuje jakiś ładny temat dla niej i nie zarżnie go w miksie. I w sumie nie pogardziłbym, gdyby sezon 2 doczekał się prawdziwej orkiestry.
:shock: :oops: Wawrzek, nie pomylily cie sie fora?. O co tak w ogole chodzi.

A swoja droga, to na sciezce do pierwszego sezonu jest prawdziwa orkiestra, tyle ze jest jej malo. Ale momentami ja slychac i w ksiazeczce jest wzmianka o London Sessions musicians.
Ale wrazenie mialem takie same, jakby troche wiecej orkiestry bylo to by co poniektore kawalki nabraly dobrego powera.

I taka ciekawostka. Zrobilem sobie wersje mp3 to posluchania w samochodzie na wyjezdzie i cos przekombinowalem, no i samochodowy odtwarzacz zmieszal dwie plyty razem, biorac po jednym kawalku z kazdej plyty w kolejnosci. No i mi sie odsluch zdecydowanie poprawil tego, bo kilka fajnych utworow z pierwszego krazka skonczylo gdzies pozniej na liscie odsluchowej co powoduje, ze koncowka fajniej wybrzmiewa na koniec i tak nie meczy :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#116 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 06, 2020 20:59 pm

MichalP pisze:
wt sie 04, 2020 04:16 am
A swoja droga, to na sciezce do pierwszego sezonu jest prawdziwa orkiestra, tyle ze jest jej malo. Ale momentami ja slychac i w ksiazeczce jest wzmianka o London Sessions musicians.
Ale wrazenie mialem takie same, jakby troche wiecej orkiestry bylo to by co poniektore kawalki nabraly dobrego powera.
Ale czy London Sessions musicians, to nie są wynajęci muzyki z różnych sekcji, którzy jednak od razu nie muszą tworzyć całej orkiestry? :?

MichalP pisze:
wt sie 04, 2020 04:16 am
I taka ciekawostka. Zrobilem sobie wersje mp3 to posluchania w samochodzie na wyjezdzie i cos przekombinowalem, no i samochodowy odtwarzacz zmieszal dwie plyty razem, biorac po jednym kawalku z kazdej plyty w kolejnosci. No i mi sie odsluch zdecydowanie poprawil tego, bo kilka fajnych utworow z pierwszego krazka skonczylo gdzies pozniej na liscie odsluchowej co powoduje, ze koncowka fajniej wybrzmiewa na koniec i tak nie meczy :D
O to jak Ci się ułożyło? Gdyż w sumie ułożenie odpowiedniej playlisty z tego soundtracka jest na razie jednym z większych muzycznych wyzwań 2020 roku.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#117 Post autor: Koper » czw sie 06, 2020 22:23 pm

Wawrzyniec pisze:
pn sie 03, 2020 19:49 pm
Wiadomo sezon 1 jakiś idealny nie był, ale sezon 2 zapowiada się o wiele lepiej jak widać. ;)
Spoiler:
No, jeszcze tylko jakieś cameo dla Sonii i będę kontent. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#118 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 11, 2020 22:05 pm

Na razie Sonya, podobnie jak Junkie pokazuje jak komponuje na komputerze muzykę:


youtu.be/SNXNLsH3tCs

I link do całego kanału:
https://www.youtube.com/c/playerpiano/videos
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#119 Post autor: Koper » czw sie 13, 2020 18:44 pm

Przynajmniej pokazała jakiś xun. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sonya Belousova & Giona Ostinelli - The Witcher (TV)

#120 Post autor: Adam » czw wrz 10, 2020 15:11 pm

na Netflixie pojawiły się 2 dokumenty po PL o produkcji serialu + videa za kulis.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ