Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#256 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 09, 2022 12:12 pm

Dziękuję za wyjaśnienie jak to najlepiej zabrać się za te książki. :)

A o tych słowach Showrunnerki to już wrzucałem szybciej. Szkoda tylko że w tych jej pytaniach na Twitterze nikt nie zapytał się jej dlaczego zmienili kompozytorów, z których większość była zadowolona. :?

Ja też nie wiem jaki jest problem, aby w serialu pojawiły się atrakcyjne kobiety i pokazać ich wdzięki?

Pamiętam jak była sprawa dziewczyn z pitstopów podczas wyścigów. Pojawiły się głosy, że to seksistowskie, że kobiety sprowadza się do ról obiektów fantazji seksualnych its. I z wielu wyścigów wycofano ładne kobiety przy wyścigach. W efekcie wiele z tych dziewczyn straciło pracę. I czytałem parę opinię takich hostess, które wcale nie były zadowolone za wsparcie ze strony woke people.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#257 Post autor: Adam » ndz sty 09, 2022 12:16 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sty 09, 2022 12:12 pm
Szkoda tylko że w tych jej pytaniach na Twitterze nikt nie zapytał się jej dlaczego zmienili kompozytorów, z których większość była zadowolona. :?
Zapewne nie była to ich decyzja, tylko Netflixa. Wszyscy chcą brzmieć jak RCP, więc...
Pamiętam jak była sprawa dziewczyn z pitstopów podczas wyścigów. Pojawiły się głosy, że to seksistowskie, że kobiety sprowadza się do ról obiektów fantazji seksualnych its. I z wielu wyścigów wycofano ładne kobiety przy wyścigach. W efekcie wiele z tych dziewczyn straciło pracę.
u Vin Diesla zawsze znajdą przy Wściekłych :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#258 Post autor: Koper » ndz sty 09, 2022 13:25 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sty 09, 2022 12:12 pm
Ja też nie wiem jaki jest problem, aby w serialu pojawiły się atrakcyjne kobiety i pokazać ich wdzięki?

Pamiętam jak była sprawa dziewczyn z pitstopów podczas wyścigów. Pojawiły się głosy, że to seksistowskie, że kobiety sprowadza się do ról obiektów fantazji seksualnych its. I z wielu wyścigów wycofano ładne kobiety przy wyścigach. W efekcie wiele z tych dziewczyn straciło pracę. I czytałem parę opinię takich hostess, które wcale nie były zadowolone za wsparcie ze strony woke people.
Ej, no przecież ci co robili szum to najmniej w tym wszystkim się przejmowali tymi paniami. Chcą urządzać świat wg swojej wizji a inni ich nie obchodzą. Niezależnie czy chodzi o aborcję, czy o rzekome równouprawnienie, najwięcej hałasu robią zawsze najbardziej nawiedzeni.
Adam pisze:
ndz sty 09, 2022 11:10 am
Oni są rozkoszni - showrunnerka druga po Bagińskim błysnęła szacunkiem do widzów, "że jednak woli książki" :mrgreen: To są jacyś sabotażyści ?
Bagiński to w ogóle jak ma zamiar się kompromitować takimi wypowiedziami jak ostatnio to może od razu niech idzie do Kurskiego, do TVP i wprost mówi, że zamierza dla "ciemnego luda" robić seriale. :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#259 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 09, 2022 13:52 pm

Koper pisze:
ndz sty 09, 2022 13:25 pm
Bagiński to w ogóle jak ma zamiar się kompromitować takimi wypowiedziami jak ostatnio to może od razu niech idzie do Kurskiego, do TVP i wprost mówi, że zamierza dla "ciemnego luda" robić seriale. :roll:
Nie pamiętam ile to dokładnie miliardów z budżetu państwa poszło na TVP, ale mimo wszystko chyba Netflix dalej lepiej płaci. :P Zresztą to chyba podobnie jak w przypadku Sapkowskiego, który też chwali tę "adaptację". A Henry Cavill też podobno grał w gry, czytał książki, to chyba też jest świadomy, że coś jest nie tak z tą adaptacją. Zresztą trzeba brutalnie spojrzeć prawdzie w oczy, że ta ostra krytyka, to głównie ze strony fanów, którzy znają literacki pierwowzór. A ogólnie serial ma bardzo dobrą oglądalność i większość osób co ogląda pewnie nie zna książek, a gry może ze słyszenia. I to pewnie dla nich jak to powiedział Bagiński jest ten serial i dopóki wyniki się zgadzają, to raczej nie będą nic zmieniać. Chyba, że kolejnego kompozytora. :roll:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#260 Post autor: Koper » ndz sty 09, 2022 14:04 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sty 09, 2022 13:52 pm
I to pewnie dla nich jak to powiedział Bagiński jest ten serial i dopóki wyniki się zgadzają, to raczej nie będą nic zmieniać. Chyba, że kolejnego kompozytora. :roll:
Teraz to akurat byłbym za. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#261 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 24, 2022 02:04 am

Naprawdę mocno wymęczył mnie ten serial. I nie jestem też tak ortodoksyjny, że trzeba się mocno trzymać materiałów źródłowych. Np. takie "Sleepy Hollow" Burtona różni się bardzo mocno od oryginału, ale i tak jest świetnym filmem. W przypadku Netflixa odeszli oni od książki, ale tym co zaprezentowali to naprawdę można się zastanawiać dlaczego? Gdyż nie dali nic ciekawego od siebie. Czasami nawet się zastanawiam, czy nazwa "The Witcher" pasuje? Gdyż Geralt często sprawia wrażenie bohatera drugoplanowego w swoim własnym serialu. I może się mylę, ale nawet nie wiem czy Yennefer nie ma więcej czasu ekranowego od niego? I pozostając przy Yennefer to znowu jej wątek był najgorszy, gdzie kulminacją głupoty była ta egzekucja jeńca wojennego ze wszystkimi królami jako widownią. A już ucieczka z czekającym koniem na końcu to...Muszę też sobie przypomnieć książki i czy w nich Yennefer tak dużo przeklinała? I znowu przeklinać też trzeba umieć. W Wolf of Wall Street padają "fucki" co chwila, ale wypadają bardzo naturalnie. W The Witcher przekleństwa wypadają sztucznie i wymuszone, szczególnie w przypadku Yennefer. Najlepszy był moment, kiedy uciekli z tych kanalizacji, gdzie ten Afroelf padł ofiarą i Yennefer wychodzi na ulicę i zaczyna krzyczeć: "Fuck! Fuck! Fuck!". Przede wszystkim nie wiem, czy tak się teraz pisze "Strong Female Characters", ale dla mnie to brzmiała ona w tym momencie jak kaczka robiąca "kwak! kwak! kwak!". Wolałem Yennefer z pierwszego sezonu i nawet nic nie miałem do Anyi, mimo że Netflix zawalił, gdyż Eva Green byłaby tu idealnym i ewidentnym wyborem do tej roli.
Z Triss Merigold bardziej starano się zrobić rudą w tym sezonie, przez co jeszcze dziwniej wyglądała.
Tak z mojego patriarchalnego punktu widzenia to z kobietami na które bym chętnie patrzył i fantazjował to rzeczywiście słabo. I chyba tylko Ciri mi się podoba, szczególnie od kiedy ma brwi. A reszta to,... nic nie mam do tych pań, ale no niestety jestem na nie. A Fringilla też jest strzałem w płot castingowym i cholera rzeczywiście coś w tym jest, że jej tyłek rozsadza ekran. Może to przez te kostiumy, które nosi i ją pogrubiają, ale naprawdę dupa jak szafa gdańska.


To, że do tajemnej siedziby Wiedźminów każdy się może dostać z sexworkerami łącznie było już poruszane, tak samo jak poruszanie się po królestwach, gdzie mamy poziom Sezonu 7 i 8 Gry o tron.
Ale wracając do wspomnianej tu debaty kulturowej, zważywszy, że wszystko tu jest takie wymieszane, wcale nie odczuwa się, że ma się do czynienia z różnymi królestwami i kulturami, gdyż wszystko jawi się jednakowo eklektyczne. Najlepszym tego przykładem jest kiedy Geralt udał się z Ciri do Świątyi Melitele w Ellander. Krajobraz i otoczenie wygląda jak klimat umiarkowany. Świątynia z zewnątrz wygląda jak willa w Toskanii. W środku wygląda z tymi sklepieniami i dekoracjami wygląd jak coś z kultury arabskiej, perskiej, hinduskiej. Pojawia się Nenneke i wygląda, a przede wszystkim mówi z akcentem jakby się urwała z Wakandy.

I na wielki finał pora zna muzykę... Chociaż tu nie ma co wiele pisać. Dalej nie rozumiem dlaczego pozbyto się Sonyi, tym bardziej, że Trapanese wykorzystuje motywy z pierwszego sezonu i to są w sumie jedyne wyraziste momenty muzyczne w tym sezonie. Ale też je tak aranżuje, że wypadają mega blado i nijako, jakby wybrane z emocji.

Pierwszy sezon ze wszystkimi wadami, nawet jakoś mi się podobał i przynajmniej oglądałem z zainteresowaniem. Ale tutaj strasznie się męczyłem i w sumie ten kolejny trzeci sezon, na razie średnio mnie interesuje.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#262 Post autor: Koper » pn sty 24, 2022 19:15 pm

Wawrzyniec pisze:
pn sty 24, 2022 02:04 am
I na wielki finał pora zna muzykę... Chociaż tu nie ma co wiele pisać. Dalej nie rozumiem dlaczego pozbyto się Sonyi,
No... Za ładna była, a to nie jest serial dla pięknych kobiet. :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#263 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 25, 2022 11:46 am

Koper pisze:
pn sty 24, 2022 19:15 pm
To nie jest serial dla pięknych kobiet. :(
Kobiecy remake filmu Coenów. Tak teraz to jest bardzo modne.
Chociaż jak pisałem Eva Green zdawała się mi być perfekcyjną osobą do grania Yennefer. Tak samo jak swego czasu był Keanu Reeves do grania Spike'a w Cowboy Beebop. Cóż Netflix potrafi inaczej.
Nawet nie wiem kto ma się brać za adaptację Red Sonji, ale aktorka wybrana ma ciemną karnację. A więc znowu będzie wyglądała jak Triss w drugim sezonie.
Mam dość dyskryminacji rudych osób!
A i na pewno ta Sonja nie będzie miała swojego klasycznego stroju. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#264 Post autor: Gieferg » wt sty 25, 2022 22:29 pm

Gdyż Geralt często sprawia wrażenie bohatera drugoplanowego w swoim własnym serialu.
Miejscami tak samo było w sadze, przy czym Yennefer była tam na dużo dalszym planie niż Geralt, a ten ustępował tylko Ciri.
pozostając przy Yennefer to znowu jej wątek był najgorszy,
Bo jest w 99% wyjęty z dupy przez scenarzystów i najwyżej w dwóch scenach ma coś wspólnego z książkami (ale nawet wtedy jest mocno pozmieniany).
A Fringilla też jest strzałem w płot castingowym i cholera rzeczywiście coś w tym jest, że jej tyłek rozsadza ekran.
Aż się boję jak w s3 wywali poza skalę :lol:
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#265 Post autor: MichalP » pt mar 04, 2022 02:29 am

No jak was serial wymeczyl, to moze bedziecie mieli ochote na muze z drugiego sezonu, bo soundtrack wychodzi na CD :shock: 8)

W Europie moze szybciej nawet ale link do kanadyjskiego amazonu z data na 8 Kwietnia: https://www.amazon.ca/Witcher-Season-So ... 2TKH&psc=1

Ktos zainteresowany? :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#266 Post autor: Ghostek » pt mar 04, 2022 05:46 am

Widziałem zapowiedź już miesiąc temu. Nie pisałem na forum by nie odgrzebywać gówna i ludzi nie wqrwiać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#267 Post autor: Adam » pt mar 04, 2022 08:56 am

#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#268 Post autor: Wawrzyniec » czw mar 10, 2022 17:42 pm

W sumie teraz Netflix może argumentować, że zwolnili Sonye, na znak solidarności z Ukrainą. Tak jak gdzieniegdzie w Polsce nie chcą grać Czajkowskiego, Strawińskiego czy Szostakowicza.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#269 Post autor: narkoman » czw mar 10, 2022 23:16 pm

Mogą mówić co chcą, ale prawda jest jedna. Score do drugiego sezonu Wiedźmina jest słaby w ch*j. Taka prawda. Nawet go całego nie przesłuchałem bo był taki mdły. W serialu prawie wgl go nie uświadczyłem. Sonya w 1 sezonie przynajmniej była widoczna i wiele ciekawych rzeczy tam się działo w muzyce. Może rewelacji nie było, ale były ciekawe nutki, był mega klimat plus dwie (toss a coin... +song of the white wolf) świetne piosenki. Trapanese nawet jedna nie wyszła jakoś specjalnie. Ja przepowiadam zmianę kompozytora na 3 sezon. Czuję to w kościach.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#270 Post autor: Koper » pt mar 11, 2022 18:56 pm

narkoman pisze:
czw mar 10, 2022 23:16 pm
Ja przepowiadam zmianę kompozytora na 3 sezon. Czuję to w kościach.
No oby. Bo gorzej już chyba i tak być nie może.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ