Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#331 Post autor: Wawrzyniec » pt sty 06, 2023 20:04 pm

W sumie nie chce brzmieć jak okropny męski szowinista, co oznacza że będę brzmiał jak okropny męski szowinista. :P Ale tak patrząc co się stało z takimi markami jak Star Wars czy Wiedźmin w rękach Pań Kennedy i Hissrich, to nie wiem, czy są one dobrymi adwokatami, że powinno być więcej kobiet w tej branży. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#332 Post autor: Koper » ndz sty 08, 2023 14:24 pm

Żeby nie brzmieć jak szowinista, zawsze możesz dodać, że o tym, żeby akurat te panie miały decyzyjność w sprawie ww. marek zadecydowali akurat faceci. :P
Jestem pewien, że na świecie nie brak zdolnych pań z wyobraźnią i odwagą, pod opieką których tak Wiedźmin jak i Star Warsy wyglądałyby dziś o wiele lepiej.
Przypomniała mi się nawet taka Gale Anne Hurd, która produkowała Cameronowi Terminatora, Obcych i Otchłań. Raczej nikt się kobiety nie czepi, że coś tam swą kobiecą ręką popsuła. 8)
Notabene babka robiła to na dłuprzed tym nim #metoo stało się modne i na długo przed tym, nim Jennifer Lawrence odwaliło i zaczęła się uważać za pierwszą kobiecą bohaterkę kina akcji. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#333 Post autor: lis23 » ndz sty 08, 2023 15:12 pm

Przypomnijmy, że Kenedy wybrał Sam Lucas i nie jest to osoba bez doświadczenia, wszak przez lata współpracowała ze Spielbergiem, wiec nie jest to ktoś z ulicy. Widocznie Lucas obdarzył Ją dużym zaufaniem, skoro tam została i utrzymuje się tak długo.

Obejrzałem sobie początek tego "Rodowodu Krwi" ( nie chce mi się nic oglądać na tv z powodu tych problemów z Dolby Vision ) i może nie jest to "Wiedźmin" ale jak na tak sobie serial Fantasy jest ok, szczególnie dobrze prezentują się plenery, scenografia i zdjęcia a dodatkową zaletą jest aktorka znana z "Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka". Pierwotnie serial miał mieć więcej odcinków i każda postać miała mieć własny, odcinkowy origin stroy, teraz jest to bardziej zdynamizowane. Na początku w ogóle nie rozpoznałem aktora grającego Jaskra, niby to ten sam a jakiś niepodobny ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#334 Post autor: SotJ » ndz sty 08, 2023 19:00 pm

Lucas nie jest wyroczbią w kwestiach personalnych, takiego Anakina dwukrotnie słabo obsadził, także to słaby argument.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#335 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 12, 2023 11:36 am

Koper pisze:
ndz sty 08, 2023 14:24 pm
Żeby nie brzmieć jak szowinista, zawsze możesz dodać, że o tym, żeby akurat te panie miały decyzyjność w sprawie ww. marek zadecydowali akurat faceci. :P
Jestem pewien, że na świecie nie brak zdolnych pań z wyobraźnią i odwagą, pod opieką których tak Wiedźmin jak i Star Warsy wyglądałyby dziś o wiele lepiej.
Przypomniała mi się nawet taka Gale Anne Hurd, która produkowała Cameronowi Terminatora, Obcych i Otchłań. Raczej nikt się kobiety nie czepi, że coś tam swą kobiecą ręką popsuła. 8)
Notabene babka robiła to na dłuprzed tym nim #metoo stało się modne i na długo przed tym, nim Jennifer Lawrence odwaliło i zaczęła się uważać za pierwszą kobiecą bohaterkę kina akcji. :P
Tylko, że właśnie we współczesnej historii kinematografii mamy tzw. "B.J.L." czyli"Before Jennifer Lawrence" i to co się wydarzyło potem. I wiadomo, że przed Jennifer Lawrence były kobiety w branży filmowej przy czym też przyznaję, że jednak był to biznes zdominowany przez mężczyzn. Po Jennifer Lawrence kiedy swoją rolą zrewolucjonizowała kinematografię mocniej zaczęto o roli kobiety mówić. I w pewnym sensie Kathleen Kennedy i ta cała Hissrich stały się ofiarami własnej formy promocji i przypominania o swojej płci. Chociaż to już szczególnie Kathleen The Force Is Female Kennedy wiedzie prym. Co do tej Hissrich to bardziej intrygujące jest, że nigdy wcześniej o niej nie słyszałem i tak nagle niewiadomo skąd została showrunnerką takiej marki.Kathleen Kennedy to wiadomo żona Franka Marshalla, przynosiła kawę Spielbergowi, a więc jakieś obycie w tym świecie miała. Ale co do showrunnerki Wiedźmina, to szczerze nie wiem nic...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#336 Post autor: Adam » czw sty 12, 2023 11:43 am

Koper pisze:
ndz sty 08, 2023 14:24 pm
Przypomniała mi się nawet taka Gale Anne Hurd, która produkowała Cameronowi Terminatora, Obcych i Otchłań. Raczej nikt się kobiety nie czepi, że coś tam swą kobiecą ręką popsuła. 8)
była parę lat w największym wybuchu popularności Camerona jego żoną, więc nic nadzwyczajnego, że ją dopisywał do producenckiej listy :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#337 Post autor: Koper » czw sty 12, 2023 21:53 pm

Ale poślubiła go po "Terminatorze" a wcześniej tak jak i on, i wielu młodych filmowców, zbierała szlify w branży u Rogera Cormana, więc zarzucanie jej, że jej sukcesy to tylko dzięki Cameronowi, jest z deczka nie fair.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#338 Post autor: Wawrzyniec » pt sty 13, 2023 02:26 am

Świętej pamięci Debra Hill, która też współpracowała i była z Johnem Carpenterem, też wiele zawdzięczała swoim własnym umiejętnościom. I w sumie to dobrze się uzupełniali i współpracowali razem Hill i Carpenter.
Zaś co do Lauren Schmidt Hissrich to jednak widzę, że pracowała wcześniej jako scenarzystka, ale przy serialach, które raczej nie za wiele mają wspólnego z produkcjami fantasy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#339 Post autor: Ghostek » sob sty 14, 2023 07:41 am

Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#340 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 16, 2023 22:48 pm

A mówiąc o kupach, to w sumie trzeba byłoby się zająć muzyką z tego drugiego sezonu. I jeżeli chodzi o sezon trzeci to raczej Trapanese jest już pewny.
Ciekawe czym Sonya podpadła showrunerce, że się jej pozbyła. I czy to w ogóle tak progresywnie i można tak w Hollywoodzie, że się wyrzuca kobietę i zastępuję białym mężczyzną? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#341 Post autor: Ghostek » pn sty 16, 2023 23:08 pm

No był taki co się deklarował z recenzja :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#342 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 25, 2023 13:09 pm

Raczej bez zaskoczenia. Joseph Trapanese powraca do sezonu 3 Wiedźmina od Netflixa.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#343 Post autor: dougan » wt kwie 25, 2023 16:36 pm

"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#344 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 25, 2023 22:13 pm

A tak zwiastun "ostatniego" sezonu. :mrgreen: W sumie podobnie jak z muzyką zainteresowanie tym trzecim sezonem bardzo niskie. Chociaż w tym teaserze trochę za mało głównej bohaterki Yennefer. :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#345 Post autor: qnebra » wt kwie 25, 2023 22:45 pm

Zdecydowanie za dużo ujęć na Geralta.

ODPOWIEDZ