Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#316 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 31, 2022 13:27 pm

qnebra pisze:
pn paź 31, 2022 13:16 pm
Tym bardziej, że zgadzałoby się to z tym co pisał Bagiński o sezonie czwartym za kilka lat.
A co pisał, mógłbyś mi przypomnieć?

I co do zgodności z książkami, wiernymi adaptacjami itd. to tylko mogę napisać, że ja sam dopiero odkrywam świat Sapkowskiego. I pierwszy sezon był OK, ale drugi męczył mnie niemiłosiernie. Podobnie jak nie ma co porównywać z polską adaptacją. Gdyż jak zrobi się śmierdzącą kupę i zacznie krzyczeć i pokazywać palcem, że ten typ obok zrobił jeszcze bardziej śmierdzącą kupę, nie sprawi, że nasza kupa nagle przestanie mniej śmierdzieć.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#317 Post autor: lis23 » wt lis 01, 2022 11:22 am

W drugim sezonie popełnili błąd, nie korzystając z opowiadań ( jest tylko jedno ) i nie tyle wymyślając własną fabułę, co osadzając bohaterów w jednym miejscu na cały sezon + bardzo mało Jaskra. Były już jednak newsy, że trzeci sezon ma wrócić do książkowej fabuły i że powraca koordynator walk pierwszego odcinka pierwszego sezonu.
Moim zdaniem, gdyby chodziło tylko o różnice artystyczne to mogli się dogadać, dając Cavillowi jakiś wpływ na scenariusz, robiąc Go producentem, zwalniając obecnych scenarzystów, itp. Wydaje mi się, że to jakaś grubsza sprawa, może Heniek na prawdę dostał rolę Bonda? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#318 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 01, 2022 23:56 pm

Niektóre źródła podają, że podobno już po drugim sezonie Henry Cavill chciał zrezygnować. I chodziło głównie o różnice między tym jakiego Geralta opartego na książkach chciał Cavill, a jakiego producenci.
Jednocześnie w wywiadach Cavill zaznacza, że branie w kilku projektach nie jest problemem.

A zresztą tutaj link do artykułu:
https://www.ppe.pl/news/307929/henry-ca ... nacji.html
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#319 Post autor: lis23 » śr lis 02, 2022 07:47 am

W kinie to On za dużo nie grał, poza "Wiedźminem" gra chyba jeszcze tylko Sherlocka w przygodach Enoli Holmes.
Jest już petycja o powrót Cavilla i o zwolnienie scenarzystów ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#320 Post autor: Michał Turkowski » śr lis 02, 2022 12:22 pm

Niech ktoś zrobi petycje o całkowite cancelowanie tego syfu po trzecim sezonie, ja bardzo chętnie podpiszę.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#321 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 04, 2022 19:08 pm

Teraz to już w sumie za późno i niech już sobie tam leci. Jedynie szkoda, gdyż możliwe , że ten serial przekreślił szanse na dobrą adaptację Wiedźmina.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#322 Post autor: Koper » pt lis 04, 2022 20:10 pm

Na jakiś czas na pewno. Ale za ileś lat może spróbują reanimować temat.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#323 Post autor: Mystery » czw gru 29, 2022 17:35 pm

Trapanese pozostaje na 3 sezon. Zrobił też songa do tego nowego serialu. Widział już ktoś? :wink: Na RT jeden z najniżej ocenianych seriali ever, tylko 11% od widzów, aż korci by zobaczyć tą padakę :wink:


youtu.be/b3dEP4_vK8I

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#324 Post autor: swordfish » czw gru 29, 2022 18:40 pm

Jestem po pierwszym odcinku i jakoś nie spieszy mi się do kontyuowania. Z prozą Sapkowskiego coraz mniej ma wspólnego. Zero słowiańskich klimatów. Jakby mnie nagle rzucili w świat nordyckich wikingów. Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie oglądam jakiś odrzutów z "Vikings" i z "Game of Throne". Ocena za pierwszy odcinek 4/10. Pojawienie się Michelle Yeoh nieco poprawia odbiór, bo ją machającą rękami jak w "Crouching Tiger, Hidden Dragon" przyjemnie zobaczyć. Ale ogólnie niczym ta produkcja się nie różni od telewizyjnych masówek fantasy sprzed 20-30 lat takich jak "Xena". Jedynie efekty specjalne nieco lepsze.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#325 Post autor: Ghostek » czw gru 29, 2022 18:48 pm

Tak, przerzucene się na nordyckie klimaty to jedno. Ale padaka w montażu i narracji to już osobna kwestia. Tam wszystko klejone jest narracją z offu. Inaczej chyba nie dało się tego do kupy załpać, a i tak wygląda to tragicznie.
Co do muzyki, to są zarzuty, że gra non stop, że na jedno kopyto itp. A ja się zapytam, co innego mógł tutaj Misiek zaproponować? Przecież tam nie ma chwili oddechu. Żadnego rozwijania wątków tylko ustawiczne popychanie akcji do przodu.
Ten serial zarzygany jest muzyką i to w całościowym kontekście całkiem niezłą, bo zachowawczą. Takie umowne ok-/10
Mimo wszystko szkoda, bo potencjał poszedł się ybać przez jakieś durne wizje showrunnerów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#326 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 29, 2022 18:51 pm

Mystery pisze:
czw gru 29, 2022 17:35 pm
Na RT jeden z najniżej ocenianych seriali ever, tylko 11% od widzów, aż korci by zobaczyć tą padakę :wink:
Właśnie serial ma okropne notowania, ale też bardzo wysokie notowania. Ale nie wiem czy chcę się za to zabierać, tym bardziej, że w kampanii promocyjnej sami twórcy przyznają, że to serial pisany na szybko na chusteczce. :P

Obrazek

Ale ogólnie ten serial, "Ring of Power" i nowy "Willow" - cudowne czasy dla miłośników fantasy. :roll: :mrgreen:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#327 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 30, 2022 17:30 pm

Tomasz Bagiński też się zaczyna powoli odcinać.

https://www.gram.pl/news/tomasz-baginsk ... gbAOkryLfA
Na Netfliksie z kolei od niedzieli spin-off Wiedźmina – „Rodowód Krwi”. Miłości w Internecie nie znalazł, a ja od dyskusji na ten temat póki co się wstrzymam. „Rodowód” powstawał kiedy siedziałem na Węgrzech przy „Rycerzach Zodiaku”, więc akurat ten mecz oglądałem spoza linii boiska. Ekipa moje zdanie zna. To wystarczy. Pogadajmy za parę miesięcy, jak będzie już widać co dalej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#328 Post autor: Koper » sob gru 31, 2022 13:34 pm

Z tego co słyszałem to ten serial dokładnie taki jest: jakby cały scenariusz zmieścił się na serwetce z baru. :P
Typowe podejście: im bardziej generycznie, tym bezpieczniej, jakoś się to sprzeda.
A tu zonk, bo okazuje się że nie do końca tak to działa.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#329 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 05, 2023 00:05 am

Mnie w ogóle ciekawi, czy rzeczywiście ten 4 sezon Wiedźmina powstanie. Chociaż z Netflixem nigdy nic nie wiadomo i tak jak skasowali 1899, tak a nóż będą kolejne Wiedźminopodobne rzeczy tworzyć. Ale bez Henry'ego i Sonyi to i tak nie ma na to sensu tracić. Ale to aby ktoś się za to od nowa zajął, to trzeba prawa od Netflixa odkupić czy jak? Tak pytam, jakbym nagle został milionerem. :mrgreen:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Belousova & Ostinelli (S1), Trapanese (S2) - The Witcher (TV)

#330 Post autor: Koper » czw sty 05, 2023 20:04 pm

Pewnie tak, wszak chcieli chyba wokół tego jakąś swoją markę zbudować, stąd te prequelo-spinofy. Ale jak się całość powierza jakiejś babie bez wyobraźni, której w głowie tylko #metoo i BLM, to potem efekty są jakie są.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ