"Lady and the Tramp" - Joseph Trapanese

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Lady and the Tramp" - Joseph Trapanese

#16 Post autor: lis23 » pn kwie 06, 2020 09:33 am

Ja sobie nie chcę psuć filmu złą jakością i reklamami ale zobaczyłem sam początek i jest fajne przejście, jakby z obrazu w żywą scenę i czegoś takiego brakuje mi w tych kinowych filmach live action Disneya. Filmu w całości jeszcze nie widziałem ale na razie, najlepsza jest "Księga Dżungli", za spore odejście od animacji i większą bliskość książką Kiplinga, i "Król Lew", za przeciwieństwo, czyli za wierność oryginałowi, bo dobrych rzeczy się nie poprawia :) Potem będą "Piękna i Bestia" i "Aladyn" ale ja w zasadzie nie lubię tylko obu części "Alicji" ale ta pokręcona historia jakoś mnie nigdy nie kręciła ;) + CGI jest tam okropne ale muzyka jest dobra. Nie widziałem jeszcze "Krzysiu, Gdzie Jesteś?" ) bo nie ma gdzie, u nas jest tylko wydanie DVD 0 i "Dumbo" ( na razie tylko początek na HBO i jest fajnie, bo też są spore odstępstwa od animacji ). Teraz chciałbym, żeby Disney zrobił live action "101 Dalmatyńczyków" ale nie we współczesności, tylko tak jak w oryginale, w latach 50 - 60 tych, mogliby wykorzystać pominięte w animacji wątki z książki Smith + lubię taki klimacik tamtych lat i tamtych filmów, do tego, świetnym manewrem w animacji było to, że Roger Radcliffe był muzykiem i kompozytorem, co pozwoliło wpleść w film całe dwie piosenki ;) Niby będzie "Cruella" z Emmą Stone ale nie wiadomo, w jakich to będzie realiach, do jakiego filmu się będzie odwoływać, itp. Wracając do "Kundla" to brak CD razi, podobnie jak w przypadku "Togo" ale skoro Disney nie wydaje CD z premier kinowych, to co dopiero z D+ ... Może kiedyś, ktoś się tym zajmie? Intrada?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Lady and the Tramp" - Joseph Trapanese

#17 Post autor: lis23 » ndz kwie 26, 2020 14:09 pm

Mystery pisze:
sob kwie 04, 2020 16:39 pm
Obejrzałem film i pozytywnie mnie zaskoczył, bajki poza pamiętną sceną już nie pamiętałem, ale nie wiem czy nie będzie to moja ulubiona filmowa adaptacja klasycznej kreski Disneya. Score w filmie naprawdę dobry i iście disneyowski, płyta zdecydowanie za długa, ale po filmie wchodzi konkretniej i tematy grają, aż miło, jak dotąd najlepszy autorski score Józka w karierze.
Jeszcze z rok temu sporo oglądałem na YT podcastów filmowych, min. Napisy Końcowe ale jak zaczęli jechać po "Królu Lwie", że zwierzęta mówią i nie wyglądają jak animki i przypominali to chyba w sześciu materiałach o filmie ( jeszcze każdy z prowadzących osobno u siebie ) to sobie darowałem. Z nowym "Zakochanym Kundlem" było podobnie, tam chodziło o to, że jakim prawem, prawdziwe nie CGI psy mówią, przecież to nie prawda i dolina niesamowitości, teraz puściłem sobie ich podcast o obecnej sytuacji Disneya i jadą tam po tym 'Robin Hoodzie", który jeszcze nawet nie powstał, że to będzie coś tak złego jak w. w. filmy i Oscar Rogowski vel Komiksomaniak stwierdził, że "Zakochanego Kundla" to On nawet nie obejrzał ...Trochę nie rozumiem krytyki czegoś, czego się nie widziało, bo psy mówią ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ