The Mandalorian - Ludwig Göransson, Joseph Shirley

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#226 Post autor: Wojteł » śr gru 23, 2020 21:45 pm

Wiesz, tylko jak nakładasz deepfake'a na właśnie takie już wypolerowane CGI za miliony dolarów, to wiadomo, że będzie wyglądać dużo lepiej. Jakby tak spróbowali zrobić od zera, to wątpię, żeby osiągnęli porównywalnie dobry efekt.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#227 Post autor: DanielosVK » śr gru 23, 2020 22:00 pm

Ależ nie musieli używać żadnych filtrów. Podrobienie czyjegoś głosu przy pomocy AI jest równie proste jak DeepFake'i twarzy.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#228 Post autor: Wojteł » śr gru 23, 2020 22:03 pm

I efekty obu pozostawiają jednak to i owo do życzenia ;) Poza tym, już się nie czarujmy, raczej by nie odjebali takiej maniany, żeby ładować milion w cameo i ściągać Hamilla na plan, po czym głos mu podrabiać samym oprogramowaniem - na co im wtedy aktor? Już nie mówiąc o tym, że właśnie ściąganie starych aktorów to chyba najważniejsza rzecz w tym fan servicie (do tego stopnia, że gruby Boba bije szturmowców patykiem i nikt w ekipie nie miał problemu z tym, jak niedorzecznie to wyglądało) :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#229 Post autor: DanielosVK » śr gru 23, 2020 22:09 pm

No nie, właśnie wcale nie. DeepFake'i może owszem, ale techniki głosowe już spokojnie balansują na granicy rozróżnialności. Nie mówię, że tutaj tak było, ale jak by chcieli, to by mogli. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#230 Post autor: Wojteł » czw gru 24, 2020 15:04 pm

A zagrać też za aktora może? :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#231 Post autor: MichalP » czw gru 24, 2020 15:29 pm

Ciekawi mnie czy Disney nie pluje sobie teraz w brode. Po sukcesie Mandaloriana i entuzjazmie z innymi serialami az sie prosi, zeby po prostu zrobic serial o przygodach Luka - niestety zmarnowali czas na nowa trylogie i Hamill na 100% teraz juz jest za stary, a fani by ich chyba zaciukali jakby wzieli innego aktora - ale widac jak na dloni czego ludzie oczekiwali. Moze i Boba jest gruby, ale tyle pozytywnego entuzjazmu zwiazanego z marka SW dawno juz nie bylo.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#232 Post autor: Kaonashi » czw gru 24, 2020 15:50 pm

MichalP pisze:
czw gru 24, 2020 15:29 pm
Zeby po prostu zrobic serial o przygodach Luka - niestety zmarnowali czas na nowa trylogie i Hamill na 100% teraz juz jest za stary
A kiedyś to już nawet nie zrobili ze trzech filmów o Luke'u? :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#233 Post autor: Wojteł » czw gru 24, 2020 16:29 pm

AKCIELI, fani mocno forsują casting Stana Sebastiana do przejęcia roli, sami Sebastian i Hamill "flirtowali" na ten temat na twitterze, i wiele osób zarzuca Disneyowi, że poszedł w CGI zamiast zacząć przygotowywać widzów na nowego aktora. Nie mówię, że się z tym zgadzam, ale widziałem naprawdę dużo głosów na ten temat.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#234 Post autor: DanielosVK » czw gru 24, 2020 18:22 pm

Wojteł pisze:
czw gru 24, 2020 15:04 pm
A zagrać też za aktora może? :P
Jeszcze nie. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#235 Post autor: MichalP » czw gru 24, 2020 19:16 pm

Kaonashi pisze:
czw gru 24, 2020 15:50 pm
MichalP pisze:
czw gru 24, 2020 15:29 pm
Zeby po prostu zrobic serial o przygodach Luka - niestety zmarnowali czas na nowa trylogie i Hamill na 100% teraz juz jest za stary
A kiedyś to już nawet nie zrobili ze trzech filmów o Luke'u? :P
He, he, zakladam, ze chodzi o stara trylogie, a nie nowa, bo w nowej to moze go jest z 15 minut. Ale chyba zawsze wszyscy chcieli zobaczyc Luke jako juz w pelni prawnego Jedi, bo z koncem ROTJ jego kariera tak na prawde dopiero sie zaczynala. Zreszta zawsze mowilem, ze najlepsze w tej nowej trylogii od Disneya jest wszystko to co nie zostalo nigdy pokazane a tylko zasugerowane :D

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#236 Post autor: Kaonashi » czw gru 24, 2020 22:41 pm

MichalP pisze:
czw gru 24, 2020 19:16 pm

He, he, zakladam, ze chodzi o stara trylogie, a nie nowa, bo w nowej to moze go jest z 15 minut. Ale chyba zawsze wszyscy chcieli zobaczyc Luke jako juz w pelni prawnego Jedi, bo z koncem ROTJ jego kariera tak na prawde dopiero sie zaczynala.
Hmm, no nie wiem. Luke przeszedł przemianę "od zera do bohatera", a ROTJ idealnie zamykało sagę, dlatego mnie nigdy za bardzo nie interesowało, co dalej działo się z tymi postaciami. To tak jak z LOTR-em. O ile dobrze pamiętam, w książce jest zamieszczony krótki fragment tekstu poświęcony dalszym losom postaci po wojnie z Sauronem. To jest ok, można zerknąć z czystej ciekawości, ale już np. kompletnie nie interesowałby mnie serial o tym, jak Aragorn rządzi królestwem.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#237 Post autor: MichalP » pt gru 25, 2020 01:08 am

Kaonashi pisze:
czw gru 24, 2020 22:41 pm
MichalP pisze:
czw gru 24, 2020 19:16 pm

He, he, zakladam, ze chodzi o stara trylogie, a nie nowa, bo w nowej to moze go jest z 15 minut. Ale chyba zawsze wszyscy chcieli zobaczyc Luke jako juz w pelni prawnego Jedi, bo z koncem ROTJ jego kariera tak na prawde dopiero sie zaczynala.
Hmm, no nie wiem. Luke przeszedł przemianę "od zera do bohatera", a ROTJ idealnie zamykało sagę, dlatego mnie nigdy za bardzo nie interesowało, co dalej działo się z tymi postaciami. To tak jak z LOTR-em. O ile dobrze pamiętam, w książce jest zamieszczony krótki fragment tekstu poświęcony dalszym losom postaci po wojnie z Sauronem. To jest ok, można zerknąć z czystej ciekawości, ale już np. kompletnie nie interesowałby mnie serial o tym, jak Aragorn rządzi królestwem.
Tak stawiajac sprawe to faktycznie ja tez nie mialem parcia zeby zobaczyc Luka po ROTJ. Dla mnie sprawa byla zamknieta. Ale o kontynuacji slyszalo sie od zawsze - Lucas tez czasami cos tam przebakiwal juz po nakreceniu prequeli. Mi bardziej chodzi tylko o sposob zaprezentowania tych naszych starych bohaterow - jak sie juz za to zabrali. Dlatego tez ta nowa trylogia jest po prostu dla mnie nie do zaakceptowania i szczerze to tych kilka minut w Mandalorianie przynioslo mi wiecej radosci - kwestia oczekiwan i wyobrazen, zupelnie indywidualna sprawa. Ale generalnie caly ten serial pokazuje ten moj ukochany Gwiezdno Wojnowy swiat w sposob, ktory mi bardziej odpowiada i masz ochote na wiecej.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#238 Post autor: lis23 » wt sty 05, 2021 16:52 pm

Mnie zastanawia jedna rzecz: minęło pięć lat ot "Powrotu Jedi",
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#239 Post autor: Ghostek » czw lut 11, 2021 10:30 am

Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Mandalorian - Ludwig Göransson

#240 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 11, 2021 15:19 pm

O proszę recenzja i to w dniu w którym Disney' Lucasfilm zwolnił Ginę Carano. Dobrze, że jeszcze do recenzji trafiła. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ