Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#46 Post autor: Ghostek » sob lis 09, 2019 23:11 pm

No właśnie to mnie bardzo zastanawia, jak można spieprzyć film, który przez ok 20 minut perfekcyjnie ustawia ton całego widowiska. Późniejsze wydarzenia to jakaś parodia, która stawia tę serię w roli jakiegoś śmieciowego produktu, gdzie logika postepowania postaci oraz całe poruszane tam zagadnienie jest tylko dźwignią promującą parytety i siłę kobiet. Żenada.
Ostatnio zmieniony pn lis 11, 2019 22:16 pm przez Ghostek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#47 Post autor: Ghostek » pn lis 11, 2019 22:15 pm

Jakby ktoś pytał o mój tegoroczny typ w Filmmuzach do kategorii "Gniot roku", to tu jest odpowiedź:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2897
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 10, 2019 15:30 pm

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#48 Post autor: Mr. Hyde » wt lis 12, 2019 19:04 pm


lis23 pisze:Czytałem, że ludzie chcą wielkiej wojny ludzi pod przewodnictwem Connora ze Skynetem ale po co? To już było np. w Matrixie a i wspomniany Salvation pokazał, że nie tędy droga.
Nie zgodzę się. Moim zdaniem to jedyna logiczna droga na rozwój tej serii, jeśli oczywiście zdecydowano by się dalej ją ciągnąć. Po prostu schemat "Zły Terminator i obrońca z przyszłości (od 2 też Terminator) przybywają z przyszłości by wykończyć/ocalić przyszłych liderów ruchu oporu" jest wałkowany od we wszystkich filmach z tej serii (poza Salvation) i wyczerpał się już do cna. Pokazanie wojny w przyszłości byłoby szansą na pokazanie czegoś naprawdę nowego. I ciekawego - to, że T:S było filmem średniawym nie znaczy, że się nie da.

Swoją drogą, powtórzyłem sobie muzycznie T1 i T2 i ło matko, jaka między nimi a DF wieje przepaść! Muzyka Fiedela łatwa w odbiorze nie jest ale jest niesamowicie nastrojowa, wydatnie przyczynia się do nadania filmowi własnej tożsamości. Jak sprawuje się w gotowym filmie muzyka Toma Holkenborga jeszcze nie wiem, ale wątpię żebym coś z niej zapamiętał - może poza kiepską aranżacją "Terminator Theme".



Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#49 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 12, 2019 23:56 pm

Junkie o muzyce:

youtu.be/D-GHRNRpLAE

I coś zdecydowanie ciekawszego i lepszego, czy jak powstało specyficzne brzmienie z Terminatora 2. Osobiście polecam ten drugi filmik:

youtu.be/nnpYowxlwsU
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#50 Post autor: lis23 » sob lis 16, 2019 12:42 pm

Pozytywne zaskoczenie, gdyż polska gra "Terminator Resistance" zbiera bardzo pozytywne opinie na Steam, może nie jest więc tak źle?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#51 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 29, 2019 17:40 pm

W sumie narzekamy, że Junkie XL panoszy się w muzyce filmowej, ale weźmy na warsztat jego 4 filmy: Dark Tower, Mortal Engineer, Alita i teraz Terminator Dark Fate i żaden z nich nie zawojował Box-office. A więc może nie jest on aż tak wielkim zagrożeniem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#52 Post autor: Kaonashi » pt lis 29, 2019 21:29 pm

Ludzie nie chcą chodzić na filmy z taką muzą. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#53 Post autor: Ghostek » pt lis 29, 2019 21:51 pm

No jest światełko w tunelu, że wraz z tymi niewypałami filmowymi umrze również kariera Junkiego. Jest za co trzymać kciuku przy kolejnych angażach ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#54 Post autor: Koper » wt sty 21, 2020 17:15 pm

Czepiacie się chłopaka... a jakby nie patrzeć... filmu to on nie zepsuł. :P :D

Notabene. Jest progres filmowy. Lepsze to to od Genisys. Szkoda tylko, że future flashbacki wyglądają jak przerywniki z gry komputerowej i to takiej nie najwyższych lotów. Szczególnie "inwazja" terminatorów na plaży to wizualna porażka.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#55 Post autor: Ghostek » wt sty 21, 2020 19:47 pm

Trudno było bardziej zepsuć ten film, jak zepsuł go Cameron wespół z Millerem :)
Czy lepsze od Genisys? Pod pewnymi względami tak, choć podobała mi się idea zmieniania linii czasowych.
Co do kiepskich wizualiów, to już na etapie trailerów czuć było, że T2 wyglądało lepiej. I pomyśleć, że Cameron był do tej pory utożsamiany z techniczną rewolucją kina. Strach się bać o te nowe Avatary...
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#56 Post autor: qnebra » wt sty 21, 2020 23:10 pm

Avatar 2 to akurat całkiem prosta sprawa, WETA Digital pewnie będzie chciała przebić swoje dokonanie sprzed dwunastu lat, więc spodziewam się skrajnie ambitnego podejścia do projektu. No i do tego co innego Cameron będzie mieć do roboty, jak tylko cisnąć na nich by robili ten film najlepiej jak potrafią.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#57 Post autor: Koper » śr sty 22, 2020 20:25 pm

Ghostek pisze:
wt sty 21, 2020 19:47 pm
Strach się bać o te nowe Avatary...
No ale Avatarów Cameron (chyba :P ) nie da do reżyserowania jakimś wyrobnikom, tylko sam będzie to robił, więc mam nadzieję, że zostało coś z jego dawnego perfekcjonizmu nie zadowoli się pospiesznie robionym CGI. Bo przy T6 to nie wiem ile miał do powiedzenia, ale raczej nie wydaje mi się, żeby przejął kontrolę na etapie postprodukcji i zaczął się martwić dopieszczaniem efektów i montażu. No bo wtedy rezultat byłby co najmniej trochę lepszy. Raczej już miał wywalone na tego Terminatora, pewnie uznał że grunt, żeby trochę kasy mu spłynęło na podwodne wycieczki. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 10, 2019 15:30 pm

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#58 Post autor: Mr. Hyde » czw sty 23, 2020 12:28 pm

Też nie wydaje mi się, by Cameron pokpił Avatara 2. Status tych dwóch projektów (Terminatora i Avka) jest jednak zupełnie inny. T6 był próbą wskrzeszenia marki, która po tragicznym Genisys była w zasadzie martwa. Próbą dokonaną niewielkim wysiłkiem bo Camerona na planie nie było ani razu, w projekt zaangażował się mocniej dopiero na etapie montażu. Najwyraźniej uznano, że jak do projektu wrócą Cameron i Linda Hamilton, to porażkę poprzedniego filmu uda się przekuć w sukces. Nie pykło. Przy Avatarze 2 presja na przebicie sukcesu poprzednika jest na pewno dużo większa zwłaszcza, że jedynka była swego czasu okrzyknięta jako technologicznie rewolucyjna. Bardziej boję się o stanowisko kompozytora - mam cichą nadzieję, że pomimo dwóch wcześniejszych projektów Cameron nie myśli o Holkenborgu.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#59 Post autor: Mystery » czw sty 23, 2020 12:39 pm

Nie no Avatary powinny być odpicowane na maksa, jakby miało być inaczej premiera już pewnie dawno by była, póki co pierwsze oficjalne concept arty prezentują się dobrze https://twitter.com/officialavatar . A Avatary 2, 3 mają już przecież wybranego kompozytora, będzie nim Simon Franglen, który już pewnie coś tam powoli skrobie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#60 Post autor: Adam » czw sty 23, 2020 13:01 pm

Zdementowano - Franiu robi tylko songi źródłowe, a nie score. Kto robi score nie podano w dementi.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ