Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#1 Post autor: Adam » śr paź 02, 2019 19:57 pm

The score will be released digitally by Paramount Music and by La-La Land Records on CD.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#2 Post autor: Mystery » pt paź 04, 2019 13:14 pm

Gorzej od Balfe być nie może, także nawet ciekawym, a wybredny tu nie będę, od Junkie oczekuję przynajmniej jeden cool tracka, jak dostarczy to będzie ok, a jak będzie coś ponad to tylko lepiej :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#3 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 04, 2019 18:13 pm

O już nie przesadzajmy score Balfego miał momenty, mimo że brzmiał bardziej jak do Transformerów. Plus częściej cytował on temat Fiedela niż Beltrami.

I też nie oszukujmy się, choć lubię te soundtracki, ale nie jest to też seria z jakimiś wybitnymi pracami. Tak też jak Junkie zawiedzie to nic się nie stanie. Tym bardziej, że niestety każda zapowiedź tego filmu zniechęca. :/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#4 Post autor: Adam » sob paź 05, 2019 17:58 pm

trailer jest słabiutki, jedyne emocje w których się moje serduszko poruszyło, to kopia scen z T2 jak Termiki wychodzą z wody na plaży...
zapowiada się kolejna kupa, a po Alicie i Mortal Instruments już nawet Jackson i Cameron nie są żadnymi wyznacznikami jakości...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#5 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 05, 2019 20:25 pm

Alita akurat była całkiem dobra. I zaznaczam, że ani tam, ani tu Cameron nie jest tego reżyserem, tylko producentem.

Ale tak patrząc na Mortale, Alite i teraz Terminator Dark Fate, to może się szykować kolejny finansowy niewypał z muzyką Junkiego. A i można do tego jeszcze dodać Dark Tower.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#6 Post autor: Ghostek » ndz paź 06, 2019 06:57 am

Wawrzyniec pisze:
sob paź 05, 2019 20:25 pm

Ale tak patrząc na Mortale, Alite i teraz Terminator Dark Fate, to może się szykować kolejny finansowy niewypał z muzyką Junkiego. A i można do tego jeszcze dodać Dark Tower.
Jest szansa, że jak jeszcze kilka gniotów po drodze zaliczy, to branża o nim zapomni, tak jak o twórcach stojących za tymi filmami. ;)
Więcej potencjalnych projektów dla Balfka :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#7 Post autor: Wawrzyniec » pn paź 07, 2019 01:55 am

W to bym raczej nie wierzył, gdyż jednak jeżeli chodzi o pracy to Junkie nawet się nie skrywa z tym, że chce być drugim Hansem Zimmerem. Dlatego też buduje sobie swoje studio, ze swoimi pomagierami, aby zrobić Remote Junkie Control Productions XL.
Plus też pozostaje pytanie na ile tym Terminatorem i wcześniej Alitą, rzeczywiście James Cameron testuje Junkiego przed Avatarem 2? :?

Z IMDb:
Music Department
Michael K. Bauer ... supervising music editor
Jonathan Beard ... orchestrator
Antonio Di Iorio ... composer: additional music
Chris Fogel ... score recording and mixing engineer
Kevin Globerman ... digital score recordist
Pablo Lopez ... trailer music
David James Rosen ... composer: trailer
Peter Rotter ... orchestra contractor
Jason Schmid ... music editor
Steven Silvers ... additional synth programming
Edward Trybek ... conductor / orchestrator
Henri Wilkinson ... orchestrator
Robert Wolf ... music prep
Widać są orkiestratorzy i dyrygenci, a więc znowu czysto elektroniczny score to raczej nie będzie. To zamiast się zastanawiać na ile będzie podobne do Fiedela, trzeba się raczej zastanowić na ile będzie to różne od Balfego, czy też może Elfmana i Beltramiego?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#8 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 15, 2019 15:40 pm

To chyba Junkie w tle:

youtu.be/0qMAsRuaMNw
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#9 Post autor: Ghostek » wt paź 22, 2019 14:28 pm

Terminator z Rką i już po pierwszych pokazach jest szok, że film dobry, a nie kupa, jak sugerowały zwiastuny.
Zobaczymy ;)
A z ciekawostek, to dodam, że w polskich kinach będzie wersja z dubbingiem. No nie mogę się doczekać tych "kurew" i innych takich. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#10 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 24, 2019 11:56 am

Czy jest dobrze, czy źle trudno się po tych wczesnych opiniach wypowiadać. Tym bardziej, że paru tekstach wyczytałem, że "Dark Fate" jest tym dla serii Terminator, czym jest "The Force Awakens" dla Star Wars. A więc w takiej sytuacji od razu zapala mi się lampka ostrzegawcza... Znaczy żadna tam lampka, a wręcz syrena alarmowa, aby udać się do schronu przeciwatomowego!

Plus spotkałem się też z paroma opinia, że podobno Junkie nie do końca dał radę. Cóż jeszcze nie słyszałem, więc się nie wypowiadam. Ale wiadomo nie wierzyłem, że dorówna pracom Fiedela, czy też muzyki z gry SEGA GENESIS za którą odpowiada Tommy Tallarico:


youtu.be/uGobJ153r78

Tak może w historii forum już wielokrotnie wspominam o tym soundtracku z gry, ale jak to powiedział Angry Video Game Nerd, dzięki któremu odkryłem tę muzykę: ""It's that fuckin' awesome!"" :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#11 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 24, 2019 12:57 pm

Ale tak na razie to właśnie o muzyce nic nie wiadomo. Film niedługo chodzi, a tu nie ma nic o wydanym soundtracku, trackliście itd. Czyżby film był do końca przemontowywany i przez to też muzyka jest ciągle zmieniana. Trudno powiedzieć.

Przy czym trudno mi było sobie wyobrazić, aby w ogóle temat Fiedela nie został wykorzystany. Chociaż już właśnie w T3 nie było klasycznych napisów początkowych z muzyką i ogólnie Beltrami zmienił elektronikę na orkiestrę. Choć orkiestrowa aranżacja wyszła nieźle, to jednak chyba pojawia się tylko na napisy końcowe. I to, że w samym filmie, nie mamy ani jednej aranżacji głównego motywu uważam za grzech ciężki.


youtu.be/GUVNEDRnBfE

Przy Salvation, to w ogóle było interesująco, gdyż podobno na początku McC chciał, za kompozytora Gustavo Santaollalę, ale w ostateczności postawili na Danny'ego Elfmana. Ale parę gitarowych tracków zostało, co też może wynikać, z tego właśnie jakiego typu muzykę w tym filmie McC i reszta chcieli. I tutaj też słychać to gitarowe brzmienie:


youtu.be/_50udd5dZFY

Ale ogólnie nowy temat Elfmana nie jest zły i coś z Fiedela posiada, choć wiadomo Elfman nie bawi się w kopiowanie i pewnie wolał mieć więcej swojego głosu.


youtu.be/PV5RFXnLvjc

Przy Genisys Lorne Balfe jeżeli chodzi o brzmienie to poszedł jednak bardziej w Transformery, ale jednak o temacie Fiedela nie zapomniał. A właściwie w porównaniu z Beltramim i Elfmanem, najczęściej z nich wszystkich po niego sięga.


youtu.be/1HmQNkcAhgg

Dlatego w sumie trudno mi sobie wyobrazić, aby Tom Holkenborg po ten temat nie sięgnął. Jedynie pytanie i obawa, to jak on go zaaranżuje?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#12 Post autor: Kaonashi » czw paź 24, 2019 14:06 pm

Trójka od Beltramiego miała za to urokliwy temat "Radio", całkiem zresztą ładnie działający w ostatnich kadrach filmu.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#13 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 24, 2019 16:50 pm

"Radio" jest ładne i ja nie twierdzę, że T3 samo w sobie muzycznie jest złe. Jedynie Beltrami był pierwszym który złamał pewną muzyczną konwencję tej serii. I nie wiem czy koniecznie na dobre.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#14 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 25, 2019 17:09 pm

I ciągle nic.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Junkie XL - Terminator: Dark Fate (2019)

#15 Post autor: Ghostek » pt paź 25, 2019 19:54 pm

To za tydzień pewnie.
Zresztą kto tam czeka na to?
Obrazek

ODPOWIEDZ