Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#106 Post autor: lis23 » pn lip 22, 2019 04:10 am

A tam przypadkiem nie było odwrotnie - dobre recenzje krytyków ale słabe u widzów?

Nowy "Król Lew" wyrasta na najbardziej kontrowersyjny film Disneya, a jego krytyka nie jest do końca konsekwentna, gdyż z jednej strony krytycy piszą lub mówią, że to jest remake 1:1 ale zaraz dodają, że ich ulubiona piosenka jest skrócona lub ma inna choreografię ... Czyli wychodzi na to, że ludzie chcą remakeu 1:1, tylko scena w scenę, bez zmian. Na prawdę śmieszy mnie fakt, że niektórzy chcieliby żeby w sekwencji "I Just Can't Wait To Be King" była ta surrealistyczna kolorystyka z animacji i żeby lwiątka skakały żyrafom po głowach ;)
Jest jeszcze jeden, zabawny argument na to, że film jest zły - otóż, jeden z youtuberów napisał mi, że na YT powstają wciąż powstają krytyczne ranty na temat tego filmu i że te krytyczne cieszą się sporym zainteresowaniem widzów, ale nie bierze On chyba pod uwagę faktu, że ludzie lubią hejtować i krytykować i że większość tych, którzy wystawiają polubienia nie widziała filmu i krytykuje dla zasady.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#107 Post autor: Kaonashi » pn lip 22, 2019 07:08 am

lis23 pisze:
pn lip 22, 2019 04:10 am
A tam przypadkiem nie było odwrotnie - dobre recenzje krytyków ale słabe u widzów?
No właśnie. ^^
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#108 Post autor: hp_gof » pn lip 22, 2019 21:12 pm

Powiem tak: film całkiem ładny, ale KOMPLETNIE NIEPOTRZEBNY. Nie wzbudził we mnie żadnych emocji. No ale to chyba wszyscy już wiedzą, bo takie opinie są przeważające ;) Polski dubbing bardzo fajny.
Ostatnio zmieniony wt lip 23, 2019 13:31 pm przez hp_gof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#109 Post autor: lis23 » pn lip 22, 2019 22:48 pm

Przerażające czy przeważające? ;)

Ja tam nie rozumiem tych zarzutów o brak emocji i mimiki, bo niby jak realistycznie wyglądające zwierzęta miałyby być obdarzone typowo ludzką mimiką twarzy? Emocje jednak były, a przede wszystkim, zyskali bohaterowie: mały Simba jest tutaj niezłym gnojkiem ( gdy mówi Skazie, że jak zostanie królem to będzie nim rządził a on będzie musiał go słuchać ;)), Skaza nie jest przerysowany i zły do szpiku kości od samego początku, widać, że jest wykluczony ze stada ale nie wygnany. Zazu zyskuje trochę charakteru, podobnie Sarabi i Nala. Bardzo zyskują hieny, które nie są już tak głupkowate i jednowymiarowe, a najbardziej zyskali Timon i Pumba oraz ich oaza i filozofia "Hakuna Matata".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#110 Post autor: hp_gof » wt lip 23, 2019 13:32 pm

Literówka. Poprawiłem.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#111 Post autor: Michał Turkowski » wt lip 23, 2019 14:55 pm

Lisu, a czy Ty kiedykolwiek obejrzaleś jakiś film bez uprzedniego czytania milionów recenzji, opinii itd? ;) Bo ciągle tylko piszesz o wrażeniach innych, co to krytycy mówią a co to widzowie ;) Lepiej chyba samemu wyrobić sobie zdanie? :)

Polecam Ci aby jakiś następny film obejrzał ze świeżym umysłem a nie z nastawieniem, które kreują recenzje i opinie ;)

Moja opinia co do nowego "Króla Lwa" - kompletnie niepotrzebny, pozbawiony jakiejkolwiek magii benchmark silnika graficznego.

I błagam, niech mi nikt nie mówi że ten film powstał dla nowego pokolenia, bo ono woli CGI. Bzdura. To Disney woli bezpieczny zarobek na odgrzewanych kotletach.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#112 Post autor: lis23 » wt lip 23, 2019 15:14 pm

Recenzji przed filmem nie czytałem, tylko opinie. Ja tam lubię czytać recenzje, bo można je potem skonfrontować z własnymi odczuciami i tutaj rozbieżność była bardzo duża, bo ja bawiłem się na seansie nad podziw dobrze i jest to, dla mnie, jeden z najlepszych filmów live action Disneya, nie kupiłem za to do końca chwalonego "Aladyna", który jest jednak dla mnie rozczarowaniem.
Michał Turkowski pisze:
wt lip 23, 2019 14:55 pm
Lisu, a czy Ty kiedykolwiek obejrzaleś jakiś film bez uprzedniego czytania milionów recenzji, opinii itd? ;) Bo ciągle tylko piszesz o wrażeniach innych, co to krytycy mówią a co to widzowie ;) Lepiej chyba samemu wyrobić sobie zdanie? :)
Wiesz, tu najbardziej interesuje mnie to, jakie kontrowersje wywołuje ten film i jak bardzo wizja reżysera i twórców rozmija się z oczekiwaniami widzów i jak bardzo absurdalne są te oczekiwania ;) Wygląda na to, że jest to równie kontrowersyjny i komentowany film na świecie, co Netflixowy "Wiedźmin" w Polsce ;) Prawie jak sprawa narodowa i wiele osób ma straszny ból tyłka o ten film, ma już własną tezę i nie przyjmuje do wiadomości, że komuś się podobało, no bo jak to może być? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#113 Post autor: WhiteHussar » wt lip 23, 2019 17:24 pm

Ja nie wierzyłem tym negatywnym ocenom, ale jednak się myliłem. Film najbardziej zawodzi brakiem jakiegokolwiek klimatu. Bardzo często podczas seansu łapałem się za głowę, bo prawie każdy dialog, czy scena wywoływała we mnie śmiech spowodowany głupotą filmu
( wszystko wydawało się takie absurdalne i wymuszone ).
Scena w wąwozie: zero emocji
Scena gdy dorosły Simba rozmawia z Mufasą: zero emocji
itp.
Niepotrzebny film.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#114 Post autor: lis23 » wt lip 23, 2019 17:37 pm

Czyli fabuła oryginalnego filmu jest głupia? ;) Takie wnioski wyciągnął min. recenzent, który zrecenzował wersję 3D animacji na Filmwebie. Może po prostu wersja live action uwypukla pewne niedostatki oryginału, choć i tak sporo drobnych elementów poprawiono. Niektórzy zauważyli, że dorośli Simba i Nala to nieciekawe postaci, tylko animacja to ukrywała pod warstwą wizualną.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#115 Post autor: WhiteHussar » wt lip 23, 2019 18:48 pm

Żadna z tych postaci mnie nie przekonywała. Wszystko bylo tak bardzo sztuczne.
Te biegnące gnu przez wąwóz to tragedia a leżące ciało Mufasy mnie kompletnie nie ruszyło ( w animacji do dziś mam ciarki na plecach ).
Piosenki są, bo muszą, ale piosenka Skazy swą nudą przebija wszystko.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#116 Post autor: lis23 » wt lip 23, 2019 18:55 pm

Dlaczego biegnące gnu to tragedia? Źle wyglądają?
Mnie właśnie przekonały postacie, które są tu znacznie ciekawsze, niż w oryginale, zyskały na charakterze - Skaza nie jest demoniczny i zły do szpiku kości, jest raczej ofiarą wykluczenia, Hieny na reszcie mają jakiś charakter, jakieś osobowościami, nie są zwykłymi popychadłami, Zazu i Sarabi odrobinę zyskują, Timon i Pumba zyskują znacznie, podobnie jak ich otoczenie i na tym tle, rzeczywiście, główna, dorosła para trochę traci na wyrazistości, podobnie jak Rafiki, któremu odebrano sporą część z jego mistycyzmu.
Ja się cały czas zastanawiam, jakby miała wyglądać ta kreskówkowa mimiki "twarzy - pysków" zwierząt, o którą tak się wiele osób rzuca? Widzieliście to?:


youtu.be/FtSd844cI7U

Chcielibyście takiego "Króla Lwa"?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#117 Post autor: Kaonashi » wt lip 23, 2019 22:37 pm

Czy ja wiem, jakoś nie wygląda to źle. Poza tym "design" postaci w tym przypadku wzorowany jest na charakteryzacji z oryginalnego musicalu.


youtu.be/4-L6rEm0rnY
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#118 Post autor: lis23 » pt lip 26, 2019 09:56 am

No to może Popatrzcie na to:
Spoiler:
https://naekranie.pl/aktualnosci/krol-l ... d=1&pid=13

To fanowskie przeróbki, tak jak myślałem, wygląda to źle, jak parodia lub karykatura i przypomina najnowszego Sonica lub Żółwie Ninja.

Doszedł do mnie soundtrack z Amazon.de - normalne pudełko, nie kartonik, wydanie takie samo jak w Polsce. Później wrzucę fotki, tym bardziej, że przyszedł mi piękny artbook, w którym jest cały rozdział poświęcony muzyce.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#119 Post autor: lis23 » pt lip 26, 2019 19:05 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały rozdział poświęcony muzyce, niestety, słabe oświetlenie.

Trochę artów:
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#120 Post autor: Paweł Stroiński » ndz lip 28, 2019 11:46 am

By umilić oczekiwanie na (bardzo, bardzo wkrótce i nie moją) recenzję nowej ścieżki, ode mnie trochę refleksji na temat Legacy Edition:

https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2849

Zacytuję tu anegdotę, którą usunąłem z recenzji. Opowiedział mi ją sam Andy Hill. Spytałem Hansa, czy to prawda, on ostro zaprzeczył ("No, bullshit!"):

"Pracujący w tym czasie jako jeden z kierowników muzycznych Andy Hill opowiedział mi kiedyś historię, która wiele mówi o procesie twórczym Hansa Zimmera. Kiedyś przyszedł do studia Niemca i kompozytor poskarżył się mu, że nie ma pojęcia, co zrobić z filmem. W tym momencie Hill dał mu jedną prostą radę: „Weź sobie dziś wolne i przeczytaj biblijną <i>Księgę Wyjścia</i>. Dla Jeffreya [Katzenberga, szefa działu pełnometrażowych animacji Disneya – PS] Simba to Mojżesz”. Następnego dnia kompozytor podziękował serdecznie za „zrobienie mu ścieżki”. To pokazuje, jak bardzo Zimmer potrzebuje idei, która pomoże mu skutecznie wejść w film".

ODPOWIEDZ