Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#46 Post autor: Ghostek » czw lip 11, 2019 21:21 pm

No i sypnęło recenzjami. Jest oczywiście bardzo dyplomatycznie i póki co RT daje 53% ale pewnie zaraz poleci w dół.

Z naekranie:
...bohaterowie, choć wyglądają realistycznie, nie mają w sobie żadnego życia, sprawiając wrażenie pustych i wypranych z emocji. W filmie wszystko sprawia wrażenie wykalkulowanego, a seans na żadnym etapie nie oferuje niespodzianek fabularnych - zdaniem wielu, wyraźnie czuć, że jest to tylko i wyłącznie "skok na kasę", bowiem historia nie oferuje absolutnie nic, czego już byśmy nie znali. Jeden z recenzentów skwitował to wszystko ciekawym zdaniem: "To opowieść o cudach technologicznych i kompletnej obojętności twórczej".
Szok i niedowierzanie. ;)
Obrazek

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#47 Post autor: mixon » czw lip 11, 2019 21:34 pm

Dziwią mnie takie recenzje, przecież to było wiadome od początku jak podali co zamierzają. Nikt się nie rzuci na zmianę nawet w 25% Króla Lwa, proste...
Dlatego te recenzje nic nie wnoszą a są robione pod klikalność i dodatkowy zarobek.

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#48 Post autor: mixon » czw lip 11, 2019 21:52 pm

Jest coś w tej "nowej muzyce" że (niestety) przechodzi się obojętnie wobec niej. Tak nie jest wobec oryginału, szkoda, szkoda.
"Be Prepared" jak dla mnie rewelacyjny. Są zmiany i słusznie, ale starego Lwa się słucha i jest dusza, a tu trzeba powiedzieć, "ciekawe jak współgra z filmem".

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#49 Post autor: qnebra » czw lip 11, 2019 21:55 pm

mixon pisze:
czw lip 11, 2019 21:34 pm
Dziwią mnie takie recenzje, przecież to było wiadome od początku jak podali co zamierzają. Nikt się nie rzuci na zmianę nawet w 25% Króla Lwa, proste...
Dlatego te recenzje nic nie wnoszą a są robione pod klikalność i dodatkowy zarobek.
Wpłyną na zarobki filmu.

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#50 Post autor: mixon » czw lip 11, 2019 21:57 pm

qnebra pisze:Wpłyną na zarobki filmu.
...i dokładnie.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#51 Post autor: Kaonashi » czw lip 11, 2019 22:09 pm

Czyli znowu wszystko przez ten cholerny hejt. :mrgreen:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#52 Post autor: Jedi-Master » czw lip 11, 2019 22:17 pm

Wtórne to i wyprane z jakichkolwiek emocji. To już Menken lepiej spisał się przy nowej wersji Bestii i Aladdyna. Trochę szkoda bo oryginał mam cały czas w sercu, to przez Zimmera i jego lwa zacząłem słuchać filmówki.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#53 Post autor: qnebra » czw lip 11, 2019 22:17 pm

Kaonashi pisze:
czw lip 11, 2019 22:09 pm
Czyli znowu wszystko przez ten cholerny hejt. :mrgreen:
I rasizm recenzentów. I hejt, rasistowski hejt recenzentów. Na pewno Myszka Miki będzie dokładnie wyjaśniać niektórym, że to było bardzo niegrzeczne z ich strony i powinni ci recenzenci odmienić swe sumienia krytyczne.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#54 Post autor: lis23 » czw lip 11, 2019 22:52 pm

Jedi-Master pisze:
czw lip 11, 2019 22:17 pm
Wtórne to i wyprane z jakichkolwiek emocji. To już Menken lepiej spisał się przy nowej wersji Bestii i Aladdyna. Trochę szkoda bo oryginał mam cały czas w sercu, to przez Zimmera i jego lwa zacząłem słuchać filmówki.
Sorki, pisze z komórki.
Nie wiem o co chodzi z tym wypraniem z emocji? Nie słuchałem zbyt wiele ale muzyka Zimmera brzmi tak, jak w oryginale, więc czy to nie jest zarzut wobec oryginału? Podobnie fabuła - co mogliby dodać, poza wątkami i piosenkami z musicalu? Czy to oznacza, że fabuła oryginału jest zła? Recenzenci zarzucają brak emocji u komputerowych, realistycznie przedstawionych zwierząt, ale czy prawdziwe zwierzęta dysponują taką paletą emocji i środków wyrazu, jak animowane postaci? Coś mi się wydaje, że niektórzy oczekiwali po prostu ożywionych "animkow" - próbował tego reżyser "Mowgliwgo" i to chyba nie wyszło za dobrze?
Więcej napiszę rano, lub jak wstanę, powiem tylko, że spodziewalem się ballady po nowej piosence Eltona, a to jest bardzo szybki utwór, trochę A la "l Just Cant Wait To Be JIng" i trochę w stylu serialowe "Lwiwj Straży" - na plus to, że afrykańskie wokalne są prawie przez cały czas i że piosenka wpada w ucho, zwłaszcza refren i że jest dużo lepsza od tworu Beyonce, choć trochę przypomina utwór z "Rocketmana".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#55 Post autor: Jedi-Master » czw lip 11, 2019 23:08 pm

muzyka Zummera brzmi tak, jak w oryginale
No więc sam odpowiedziałeś sobie na mój zarzut nr1 odnosnie wtórności. Zimmer nie robi nic by choć trochę odejść od muzyki z pierwszego lwa, jak brzmi jak w oryginale to po co kupować i słuchać nową wersję lepiej sięgnąć po oryginał. Wolałbym coś nowego, świeżego, z oczywistymi nawiązaniami tematycznymi z animacji. W nowej bestii Menken nie kopiował siebie 1:1 i było dla mnie ok, w Aladdynie jest już troszkę więcej tych nawiązań do oryginalnego scoru z animacji, ale muzyka zyskała drugi oddech i bardziej egzotyczny klimat i to też na plus. Problemem lwa jest to, że na siłę stara się kopiować z tego co było z róznym skutkiem. Nie ma tego ducha, nie ma tej magii, która towarzyszy odsłuchowi oryginalnej muzyki.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#56 Post autor: Jedi-Master » czw lip 11, 2019 23:15 pm

Jedi-Master pisze:
czw lip 11, 2019 23:08 pm
muzyka Zummera brzmi tak, jak w oryginale
No więc sam odpowiedziałeś sobie na mój zarzut nr1 odnosnie wtórności. Zimmer nie robi nic by choć trochę odejść od muzyki z pierwszego lwa, jak brzmi jak w oryginale to po co kupować i słuchać nową wersję lepiej sięgnąć po oryginał. Wolałbym coś nowego, świeżego, z oczywistymi nawiązaniami tematycznymi z animacji. W nowej bestii Menken nie kopiował siebie 1:1 i było dla mnie ok, w Aladdynie jest już troszkę więcej tych nawiązań do oryginalnego scoru z animacji, ale muzyka zyskała drugi oddech i bardziej egzotyczny klimat i to też na plus. Problemem lwa jest to, że na siłę stara się kopiować z tego co było z róznym skutkiem. Nie ma tego ducha, nie ma tej magii, która towarzyszy odsłuchowi oryginalnej muzyki.
Podobnie fabuła - co mogliby dodać, poza wątkami i piosenkami z musicalu? Czy to oznacza, że fabuła oryginału jest zła?
Oryginał jest świetny i basta, piszesz co mogliby dodać pewnie nic to po co kręcić drugi raz to samo. Rozumiem, że to dla nowego pokolenia, które musi mieć film z komputerowym CGI, bo takie czasy itd. Jak puściłem córce zwiastun nowej wersji to powiedziała, że wersja rysunkowa fajniejsza więc coś z tym stwierdzeniem, że takie, a nie inne czasy, nowe pokolenie itd. mnie nie przekonują. Ludzie pomału zaczynają się nudzić tymi odgrzewanymi kotletami, Ja wolę jakieś nowe historie, nowe fabuły, a nie w kółko to samo.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#57 Post autor: lis23 » czw lip 11, 2019 23:20 pm

Trochę się nie zgodzę - muzyka z nowej "Pięknej i Bestii" z powodu braku nawiązan do oryginalnych tematów spływa po słuchaczu jak po paczce, w "Aladynie" jest ciut lepiej ale tam też mamy tylko jeden znajomy temat z animacji.
Najlepszym wyjściem byłoby wywalenie Zimmera i zastąpienie Go innym kompozytorem ( Debney? James Newton Howard? ) ale Hans miał zbyt duże zasługi dla Disneya, żeby się Go pozbyć i z dwojga złego wolę odtworczosc Zummera, niż Jego eksperymenty.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#58 Post autor: WhiteHussar » czw lip 11, 2019 23:27 pm

A myślałem, że kupię soundtrack z tego filmu, ale się zawiodłem...

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#59 Post autor: Jedi-Master » czw lip 11, 2019 23:30 pm

z dwojga złego wolę odtworczosc Zummera, niż Jego eksperymenty.
Akurat jak Zimmer eksperymentował to wychodziły dobre scory patrz Spider-Man 2, Black Hawk Down, Hannibal itd. Oczywiście nie chciałbym Dunkierki w nowym lwie, ale mógł się bardziej postarać, dokomponować jakieś nowe tematy i byłoby super, a Hansu poszedł po najmniejszej linii oporu. Mam już score z Króla Lwa od Disney Legacy i to wszystko co powinienem posiadać. Wolałbym już Jamesa Newtona Howarda, jak Zimmera, ale cóż płakał nie będę.

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Hans Zimmer, Elton John, Tim Rice - "The Lion King" 2019

#60 Post autor: Jedi-Master » czw lip 11, 2019 23:49 pm

Jedi-Master pisze:
czw lip 11, 2019 23:30 pm
z dwojga złego wolę odtworczosc Zummera, niż Jego eksperymenty.
Akurat jak Zimmer eksperymentował to wychodziły dobre scory patrz Spider-Man 2, Black Hawk Down, Hannibal itd. Oczywiście nie chciałbym Dunkierki w nowym lwie, ale mógł się bardziej postarać, dokomponować jakieś nowe tematy i byłoby super, a Hansu poszedł po najmniejszej linii oporu. Mam już score z Króla Lwa od Disney Legacy i to wszystko co powinienem posiadać. Wolałbym już Jamesa Newtona Howarda, jak Zimmera, ale cóż płakał nie będę.
Odnośnie piosenek okropnie zaaranżowane i zaspiewane i piszę tu o wersji oryginalnej.

ODPOWIEDZ